2012. április 29., vasárnap

Az USA szétesik



Az USA szétesik

Igor Panarin: 2010 nyarára az Egyesült Államok darabokra hullik

Itt egy újabb írás az MNA-s lapról, azzal a különbséggel, hogy ez csak egy fordítás.
Ajánlom Gazdának ;)

A gazdasági krízis már 2009 őszén polgárháborúhoz vezethet az USA-ban és ennek következtében az ország két részre szakadásához. Ezzel a prognózissal lépett fel 10 évvel ezelőtt a politikai tudományok doktora, az orosz Külügyminisztérium Diplomáciai Akadémiája „Nemzetközi kapcsolatok” karának dékánja (és a KGB volt elemzője - szerk.), Igor Nikolaevich Panarin. Akkor prognózisai fantasztikusaknak tűntek, de most nem egy meglátása megvalósulni látszik. Az „Izvesztiának” adott interjújában Panarin professzor elmondta, hogy miért találta ki az USA a pénzreformot, kinek dolgozik Obama és miért jobb, ha Oroszország Kínával barátkozik.
Igor Nikolaevich, honnan ered a gondolat az USA széteséséről, méghozzá 1998-ban, akkor amikor ez az ország virágzott és vitathatatlanul a világ vezető állama volt?
1998. szeptemberében Ausztriában tartották az „Információs háború” nemzetközi konferenciát. Ott tártam a nyilvánosság elé elemzéseimet.
A 400 résztvevő közül 150-en az USA-ból voltak, és amikor előadásomban Amerika összeomlott, óriási kiabálás támadt a teremben. De minden meg volt alapozva. Már akkor világos volt, hogy a legnagyobb pusztító erő az USA számára – a pénzügyi-gazdasági. A dollár nincs semmivel fedezve. Az ország külső adósságállománya lavinaszerűen növekedett, bár a 80-as években még nem volt. 1998-ban, amikor prognózisomat készítettem, már meghaladta a 2 trillió dollárt. Most több, mint 11 trillió. Ez egy olyan piramis, ami egyszer feltétlenül össze fog omlani.
Összeomlik az egész amerikai gazdaság?
Már most elindult az összeomlás. A pénzügyi krízis oda vezetett, hogy a Wall Street 5 legnagyobb és legrégibb bankja megszűnt létezni, kettő pedig a túlélésért küzd. Veszteségeik – a legnagyobbak a világtörténelem során. Most a globális pénzügyi mértékű szabályozó rendszer felváltásáról van szó: Amerika nem lesz többé globális szabályozó.
Ki fogja felváltani?
Erre a szerepre két ország jelentkezett: az óriási tartalékokkal rendelkező Kína, és Oroszország – mint olyan ország, amely vállalni tudna szabályozó szerepet az eurázsiai térségben. Éppen hogy befejeződött a „húszak” csúcstalálkozója Washingtonban, ahol nagyon jelentős események történtek. A résztvevők a nemzetközi kapcsolatok új szerkezetét vetették fel, amelyben a kulcsszerep a Nemzetközi Valutaalapé lesz. De a Nemzetközi Valutaalapnak pénzre van szüksége. A summit résztvevői ezért Kínához és Japánhoz fordultak pénzért. Kína aranyvaluta tartalékai több mint 2 trillió dollár, ő az USA legnagyobb hitelezője, most pedig elkerülhetetlenül befolyással lesz a Valutaalap politikájára. Nem véletlen, egyébként, hogy Hu Czintao úr a találkozón két vezetővel folytatott személyes megbeszéléseket: a mi elnökünkkel és Nagy Britannia vezetőjével. Éppen Angliában fogják megtartani a „húszak” tavaszi találkozóját. Oroszországgal pedig azért, mert ez az ország tett javaslatot a világ pénzügyi rendszere alapvető átalakítására – ami jól beilleszkedik a reform kínai elképzelésébe.
A porcok, amelyek az USA-t egyben tartják, gyengék”
Térjünk vissza az USA-hoz. Mi utal az ország lehetséges szétszakadására?
Az okok egész komplexusa. Először is: az USA pénzügyi problémái csak növekedni fognak. Emberek milliói veszítették el a megtakarításaikat. Az országban nőnek az árak és a munkanélküliség. A csőd szélén áll a „General Motors"; és a „Ford”, ez pedig azt jelenti, hogy egész városok maradhatnak munka nélkül. A kormányzók már kemény formában követelik a támogatást a központi kormányzattól. Nő az elégedetlenség, amelyet egyelőre csak a választások tartottak vissza és az a remény, hogy Obama képes lesz csodát tenni. De már tavaszra világossá fog válni, hogy nem lesz csoda.
A második tényező – az USA sebezhető politikai berendezkedése. Az ország területén nem létezik egységes törvénykezés. Még csak egységes közlekedési szabályok sem léteznek: a porcok, amelyek az USA-t egyben tartják, meglehetősen gyengék. Még az Irakban működő fegyveres erőkben is nagy mértékben nem amerikai állampolgárok működnek, akik azért harcolnak, mert ezért amerikai állampolgárságot ígértek nekik. Ily módon a hadsereg, olvasztótégelyként, megszűnt ellátni az amerikai államot egyben tartó erő funkcióját. Végül pedig: szakadás az elitben, amely nagyon nyilvánvalóan látszódott a krízis körülményei közepette.
A százdolláros bankjegyeket befagyaszthatják”
Hogyan szakadhat szét az ország? Világos: délen ott van Mexikó… Ki van még?
Összesen hat rész van. Az első: az USA csendesóceáni partvidéke. Itt egy példát hozhatok: San Francisco lakosságának 53 %-a kínai. Washington állam kormányzója kínai, fővárosát Seattle-t az USA-beli kínai emigráció kapujának nevezik. A csendesóceáni régió fokozatosan Kína befolyása alá kerül, ez nyilvánvaló. A második rész délen van – ezek valóban a mexikóiak. Ott a spanyol nyelv helyenként már államnyelv lett. Majd Texas, amely nyíltan küzd a függetlenségért. Az USA atlanti partvidéke teljesen eltérő etnoszt és mentalitást mutat, ezt szintén két részre lehet osztani (a déli része Mexikónak, az északi területek az Európai Unióhoz csatlakoznak). És végül a központi, depresszióban lévő régiók (ők Kanadához csatlakoznak). Emlékeztetett arra, hogy az USA 5 központi állama, ahol indiánok élnek, kinyilvánították a függetlenségüket. Ezt úgy állították be, mint valami viccet, politikai showt. De a tény tény marad. Északon erős Kanada befolyása. Alaszkát egyébként még mi is visszakérhetjük. Hiszen azt csak bérbe adtuk…
És mi lesz a dollárral?
2006-ban titkos megállapodást kötött Kanada, Mexico és az USA az amero – egy új pénzegység bevezetésére. Ez jelentheti a dollár felváltására való felkészülést. Eközben a százdolláros bankjegyeket, amelyek szó szerint elárasztják a világot, egyszerűen „befagyaszthatják”. Azzal az indokkal, mondjuk, hogy azt a terroristák hamisítják és ezért megbízhatatlan a használatuk.
A klánok közötti szembenállás nyílttá vált”
Beszéljen részletesebben az elitek szakadásáról. Demokratákról és republikánusokról van szó?
Egyáltalán nem. Az USA vezetésében két csoport van. Az elsőt nevezhetnénk „globalistáknak” vagy „trockistáknak”. Eszméjüket valaha Trockij fogalmazta meg: nekünk nincs szükségünk Oroszországra, nekünk világforradalomra van szükségünk. A Szovjetoroszországra mint a világ feletti ellenőrzés bázisára tekintettek. A második csoport – az „államiak” (?) (vagy nemzetiek, mintha csak Magyarországról beszélnénk), akik saját országuk felvirágzását kívánják. E két klán képviselői jelen vannak a Demokrata Pártban és a Republikánus Pártban is. Példa: a Polson féle krízisellenes terv szavazása, amelyet a republikánus kormányzat nyújtott be. Kezdetben éppen a republikánusok buktatták meg.
Ki vezeti a klánokat?
A globalisták kulcsfigurái: Condoleezza Rice külügyminiszter és Dick Cheney alelnök. Az „államiaké” Robert Gates védelmi miniszter, Michael Hayden a CIA igazgatója és Mike Mcconnell admirális, a nemzeti felderítés igazgatója. A globalisták – főleg a pénzügyi elit, az államiak – a fegyveres erők, a titkosszolgálatok, a hadiipari komplexus. Az utóbbi időkben e két klán közötti szembenállás nyílttá vált. Múlt decemberben az államiak egy jelentést nyújtottak be, amely teljesen tagadta, hogy Iránnak atomfegyvere lenne. Ez teljesen ellentétes volt Dick Cheney és Condoleezza Rice következtetéseivel. A másik – nagyon fontos – esemény az ötnapos kaukázusi háború miatt tartott kongresszusi meghallgatáson történt. A globalisták Condoleezza Rice személyében azt állították, hogy a háborút Oroszország kezdte és ezért meg lesz büntetve. Grúzia Condoleezza projektje volt. A hírszerzés képviselői pedig egy teljesen ellentétes nyilatkozatot tettek: a háborút Grúzia kezdte. Jelentős politikai személyiségek nyílt összeütközését láthattuk.
Kivel van Obama?
Az államiak, élükön Gates-el a fő játékosok, akik Obamát győzelemre vezették. Ezért a fő irányvonal megváltoztatását követelik tőle. Ebben az értelemben nagyon érdekes tény, hogy a republikánus Gatesre mint a legesélyesebb lehetséges jelöltre tekintenek, hogy továbbra is ő marad a védelmi miniszter vagy külügyminiszter lesz. Ez az államiaknak az új elnökre való befolyására utal. Egyébként Obama első megbeszélését éppen az amerikai titkosszolgálatok képviselőivel folytatta.
El kell vágnunk azokat a szálakat, amelyek a „Titanichoz” fűznek minket”
Mit jelent az államiak győzelme Oroszország számára?
Számunkra ez nem rossz esély, mert éppen ők léptek fel szövetségesinkként a kaukázusi fronton. Medvegyev amerikai látogatása nyomán látjuk, hogy a látogatást nem érte semmilyen obstrukció a kaukázusi eseményekkel kapcsolatban. Washingtonban meglehetősen nyugodt és jóindulatú fogadtatásban részesült.
Mit kell tennie Oroszországnak, hogy elkerülje az USA lehetséges összeomlásával járó megrázkódtatásokat?
A rubelt regionális valutává kell fejleszteni. Végül létre kell hozni egy teljes értékű olajtőzsdét, amelyen rubelben folyik a kereskedelem. Szó szerint néhány nappal ezelőtt írták alá az egyezményt Oroszország és Belorusszia között, hogy végre az olajat és a gázt rubelben fogják elszámolni. Ez – a rubel regionális valutává válása folyamatának kezdete. Kazahsztánnal és Belorussziával már áttértünk a rubel-elszámolásra az elektromos áramért. Most az a feladatunk, hogy 2008 végéig minél több szerződést kössünk 2009-re rubelben. Ebben az esetben Oroszország arrébb léphet a globális krízistől, amely egyre növekszik. El kell vágnunk azokat a szálakat, amelyek minket a pénzügyi „Titaniccal” egyesítenek, amely, véleményem szerint, a közeljövőben a mélybe fog süllyedni.
A KGB egykori elemzője már tíz éve jósolja az Egyesült Államok darabjaira hullását, de a vízió csak most jött "divatba", miután tekintélyes amerikai lapok is címlapon ismertették.

Igor Panarinnak, a KGB egykori elemzőjének, a moszkvai diplomáciai akadémia dékánjának meghökkentő elmélete szerint az Egyesült Államok 2010 nyarára polgárháborút, illetve népvándorlást követően alkotóelemeire esik szét - olvasható a Népszabadság washingtoni tudósításában.

Az Amerikából kiindult pénzügyi válság nyomán előbb az orosz állami média vette keapta fel, nemrég pedig a The Wall Street Journal, majd a The Washington Post ismertette meg az amerikai közvéleménnyel.

Ndem csoda, hogy vitákat vált ki: Panarin jóslata serint Alaszka visszakerül Oroszországhoz, a nyugati part, Kaliforniával egyetemben Kína részévé válik, az Ohiótól Montanáig húzódó északot pedig Kanada kebelezi be. De az Európai Uniónak is jutnak zsíros falatok: Tennessee-től, Dél-Karolinától felfelé, Maine-ig az egész északkeleti térség.


Az USA nyilvánosságra hozta atomarzenálja méretét

Az Egyesült Államok hétfőn első ízben hivatalos adatot közölt atomarzenálja teljes méretéről: 5113 töltettel rendelkezik. A védelmi minisztérium korábban ezt soha nem hozta nyilvánosságra, szigorúan titkos adatnak minősült.

A Pentagon az atomsorompó-szerződés New York-i utókonferenciájának hétfői nyitónapján közölte a számot.
Az 5113 robbanófej magában foglalja a telepített, az úgynevezett aktív tartalékban levő és az inaktív állományú tölteteket. A Pentagon arról azonban nem közölt adatot, hogy hány robbanófejet különítettek el leszerelésre. Ez utóbbi nagysága az Amerikai Tudósok Társasága nevű nonprofit szervezet becslése szerint 4600 töltet.

A Pentagon azt is közölte: az amerikai atomfegyverkészletet 84 százalékkal csökkentették az 1967-es maximumról, amikor az Egyesült Államoknak 31.225 nukleáris robbanófeje volt.
Egy névtelenséget kérő szakértő szerint az amerikai atomarzenál mérete 1989 óta 22.217 töltetről 75 százalékkal csökkent.

Az aktív töltetek rakétákra és bombázókra telepített nagy hatótávolságú hadászati, valamint kisebb hatótávolságú harcászati fegyverekből áll. Megfigyelők rámutattak: az amerikai atomfegyverkészlet átláthatóvá tételével és a töltetek számának csökkentésével Barack Obama elnök példát akar mutatni a világnak, abban a reményben, hogy más országok is hasonlóan fognak eljárni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése