2012. február 13., hétfő

Izrael tiltott fegyvere


Hír: : DIME: Izrael tiltott fegyvere 
(Kategória: Hirek)
Küldte: Tulok
2010, július 30. péntek-20:05'06"
CSAK ERÕS IDEGZETÜEKNEK, +18 !

Véres és megdöbbentő képek, az izraeli terror-rendszer embertelen, és a lehető legkegyetlenebbül végrehajtott támadásairól, az egyetlen bűnükként felróható, hazájuk és népük védelmében harcoló palesztinok ellen. Csak erős idegzetűeknek ajánlott, bár az ellenség kegyetlensége is a háború része!
- Link -
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw4.jpg


Ezekben a napokban romlott a Gázai-Övezet (gettó) helyzete. Most már nincs áram, mert az egyetlen energiaközponthoz szükséges üzemanyag hiányzik.
2007 óta tart a kemény embargó, azon ‘ Nyugat’ csendes (beleegyezésével) bűnrészességével, amely Usa-izraeli parancsra elítéli, megtörni próbàlja a palesztin népet, miközben pontosan ezekben a napokban Izrael beleegyezésével mindössze a cipőket és a ruhákat szállìtó kamionok léphettek be Gázába.
De megér egy kis figyelmet az, ami az utóbbi időben történt katonai vonalon és a válogatás nélküli új fegyverek használata a Közel-Kelet szìnpadán, amelyen a hamis feltevéseket - az iráni nukleáris veszélyről – használják föl a figyelemösszpontosítás (figyelemterelgetés) eszközéül.
Keveset és halkan esik szó, az izraeli nukleáris arzenálról, amit a mai napig nagyszerűen elrejtettek az illetéktelen szemek elöl és amelyről nem ismeretes, sem az összetevők, sem pedig a mennyiség; de valószìnűleg egy veszély az egész régióra nézve. Még kevesebb információnk van – pár esetet kizárva – amikor NEM KONVENCIONÁLIS (nem megengedett)
fegyvereket alkalmaznak, amelyek tehát kívül esnek a bakteriológus és kémikus NBC-nek (NBC háború: ez a kifejezés a nukleáris, biológiai (vagy bakteriológiai) és kémiai háború meghatározása).
(A nukleáris fegyverek száma 1997-es felmérés szerint 400 feletti, (Waren D. Farr- jelentés) ami az évi 60-80 előállítását lehetővé tevő technikával, mára 1000-1500 db-ra is nőhetett, amivel Izrael a világ harmadik legnagyobb atomarzánáljával rendelkezik!)*
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw6.jpg


A gázai offenzìva 2008. december 27-től 2009. Január 18-ig alkalmazta vàlogatàs nèlkül palesztin civilek
mèszàrlàsàra; a Thasal azaz az IDF izraeli vèderő alkalmazta grànàtok, tankok ès repülőgèpek evetèsèvel Hamas katonàk ès olyan civil emberek kivègzèsère, akik megadtàk magukat. Pàr nap alatt több milliò tonna robbanòanyagot szòrtak a 378 nègyzetkilòmèter nagysàgù földsàvra, ahol 1,5 milliò ember èlt, ebben a Gulag-ban, ami egy nèp kivègzèsère szolgàl.
Az a hallgatàs, amit a media Gáza körè falkènt emelt, hogy minnèl jobban fedve tartsàk azokat a hàborùs bűncselekmènyeket, amelyeket elkövettek, csak azon kivèteles esemènyekre koncentràlva, ahol steril, kèzzel barkàcsolt kassan rakètàkat dobtak nèhàny kibbutz-ra, de a NEM convencionàlis fegyverek szèleskorű hasznàlatàròl a hìrek ès alàtàmasztàsok nem kerültek ki.
Viszont kikerültek, köszönet azon orvosoknak, akik a sebesültek megsegìtèsèben rèsztvettek.
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw2.jpg


Fehèr foszfor (WP), implosion bomba (összeroppant, mintha egy labdàt levinnènk az óceán fenekère) ès bunker-buster, kazettàs bombàk, pontenciàlisabbà tett könnygàz bombàk ès a szörnyűsèges DIME bombàk, amelyeket màr Libanonban is bevetettek 2006-ban, nem is beszèlve a nagy valòszìnűsèggel felhasznàlt szegènyìtett uràn lövedèkekről.
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw3.jpg


A figyelmet a DIME bombàkra kell összpontosítani, amelyek mèginkàbb növelhetik a jövőben a megszàllott területek barbàr elnyomàsàt. A DIME bombàk (Low Collateral Damage vagy Less Lethal Weapons), amelyek az Amerikai Egyesült Államoknak köszönhetik a feltalàlòt ès a gyàrtòt is, ès rögtönösen igènyt tartott rà Izrael ès azonnal be is szerezte őket. A tanulmàny, amely a DIME bomba kikìsèrletezèsère ès tervezèsère irànyult, az US Air Force Reserach Laboratóriumban valamint a Lawrence Livermore Nemzeti Laboratóriumban törtènt. Minderre az Usa kormànya kb. 40 milliò dollàrt költött. Ùj típusù bombàkròl van szò, amelyek GPS-szel làttak el, hogy ne tegyenek kàrt a környezetbe, mint a
neutron bomba, tehàt az emberekben okozzàk a legnagyobb kàrokat, de az infrastruktùràkat majdnem èrintetlenül hagyjàk. Egy külső szèn polimer kivonat, ami olcsòbb ès könnyebb, mint a fèm, ami lebomlik a robbanàs közben, belül pedig Tungsztèn van por formàban màs robbanòanyaggal keverve. A Tungsztèn magas hőàllò kèpessègű, nem olvad meg a robbanàs közben, de szàmtalan microszkòpikus szilànkkà vàlik, amelyek mindent elsöpörnek, ami az ùtjukba àll a robbanàshoz nèhàny mèterre (hatòsugara 4 – 10 mèter) ès az embereket darabokra tèpi, az amputàlàsokat műtèti pontossàggal vègzi.
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw5.jpg


Nagyobb tàvolsàgban viszont halàlos fegyverkènt működik ès a nano-rèszecskèknek köszönhetően a tungsztèn behatol a bőrbe piciny sebeken keresztül, ès itt a szèn ès a forrò fèm reakciòjakènt egèszen a csontig hatol, megöli a sejteket ès sùlyosan megsebesìti a belső szerveket.
Aki tùlèli, az is szinte bizonyosan ràkban betegszik meg, egy bűncselekmèny logikàjànak eredmènyekènt, amely a kezdeti kàrok utàn akarja a kàoszba ès az összeomlàsba kergetni az ellenfèl egèszsègügyi struktùràjàt, amelyek kötelezően kezelik a harcban màr tevèkenykedni nem tudò sebesülteket.
Ez egy tipikusan ‘lakott teruletre’ kikìsèrletezett bomba. Azon orvosok, akik elsőkènt làttak el az ‘ùj fegyver ‘ hasznàlatàval megsebesìtett embereket sokkos àllapotba kerültek làtvàn a seb típusait ès, hogy milyen amputàlàsokra kèpes.
Kép: http://www.fokiingatlan.com/Kepek/iw1.jpg


A fènykèpről meg lehet győződni, hogy a sebeket, mintha egy ghiottinnal vàgtàk volna el olyan precìz munkàt vègzett a bomba hatòsugaràba lèvő embereken.
A New Weapons Research Committee feljelentèst tett a közvèlemènynek ezen fegyverek hasznàlatàròl, Paola Manduca doktornő ès Mads Gilbert, norvèg orvos alàtàmasztàsa szerint, ok a Norwac ( link: - Link - ) tagjai.
Ezekben az èvekben a NWRC sok orvosi ès tudomànyos bizonyìtèkot gyűjtött össze, köszönet a libanoni orvosok tanùvallomàsànak is, amelyek alàtàmasztjàk szàmos NEM konvencionàlis fegyver hasznàlatàt a 2006-os libanoni összecsapàsoktòl a 2008/09 gàzai mèszàrlàsokig.

/ford.: Enid/
Titkos USA-Izrael nukleáris transzferek miatt következett be a Fukusima robbanás
Írta: postaimre - Dátum: 2011 10 10 ¦ 07:17:05

16 tonna, és kész a nukleáris katasztrófa!
A robbanás, amely megrengette a Fukushima No.1 atomerőművet, erősebb volt, mint amit belső égésű hidrogén gáz válthat ki, és mint amit, a Tokyo Electric Power Vállalat állított. A tényleges oka a robbanásnak a megbízható hírszerzési források alapján, hogy Amerika egyetlen nukleáris-fegyver-összeszerelő üzeméből, a BWXT Pantexból származik az a fegyver-plutónium és urán, ami miatt bekövetkezett a robbanás a robbanófejek maghasadása következtében.

Teljes hír

16 tonna, és kész a nukleáris katasztrófa!
A robbanás, amely megrengette a Fukushima No.1 atomerőművet, erősebb volt, mint amit belső égésű hidrogén gáz válthat ki, és mint amit, a Tokyo Electric Power Vállalat állított. A tényleges oka a robbanásnak a megbízható hírszerzési források alapján, hogy Amerika egyetlen nukleáris-fegyver-összeszerelő üzeméből, a BWXT Pantexból származik az a fegyver-plutónium és urán, ami miatt bekövetkezett a robbanás a robbanófejek maghasadása következtében.

Japán amerikai és izraeli oldalról támogatott nukleáris fegyverkezésnek az eltusolása, a legnagyobb hivatalos álcázás és történetferdítés, ami a közelmúltban történt. Az események idősorrendben azt mutatják, hogy a lopást Amerika stratégiai arzenáljából a legmagasabb szinten hármas alkuval engedélyezte a Bush-Cheney csapat, Shinzo Abe japán miniszterelnök, és Elhud Olmert Tel Avivból.

Tokio furcsa kapcsolata

2007 elején Dick Cheney alelnök Tokioba repült. Az újság vezércikkekben hozta le a hírt, hogy a titoktartás övezte látogatását - mivel nem voltak sajtótájékoztatók, nem volt diplomáciai kapcsolattartás, ahogyan a szokásos protokoll eseményeket is mellőzték. Fumio Kyuma, védelmi miniszter ki volt zárva a bizalmas találkozó megbeszéléseiről. Ürügy erre a japán védelmi miniszter kritikája, amit Bush elnök az iraki tömegpusztító fegyvereiről állított, a másik ok, hogy a japán védelmi miniszter is nyilvánosságra hozná a kétoldalú titkokat. Biztosak voltak abban, hogy a közös vezérkar ellenezni fogja a japán nukleáris fegyverkezését.

A be nem jelentett oka Cheney látogatásának az volt, hogy támogassák a "négyszög szövetséget" az ázsiai-csendes-óceáni térségben, aminek a négy sarka: az Egyesült Államok, Japán, Ausztrália és India, szemben Kínával és szövetségeseivel Észak-Koreával és Oroszországgal. Japán szempontból ez a szövetség szerecsétlen és aszimmetrikus: míg a három ellenfél nukleáris hatalom, addig az ő "négyesükben" az USA az egyetlen nukleáris hatalom.

Abe miniszter, a saját nukleáris ambiciói megvalósításához orosz lapokkal játszott.
A játékban az első adukártya, amit felhívásként küldött a Fehérházba (9.22-én) arra utalt, hogy ha Washinton nem hajlandó elfogadni Japán nukleáris fegyverkezési programját, akkor Moszkvához fordulnak.

Mióta a Liberális Demokrata Párt megválasztotta őt miniszterelnöknek 2006 szeptemberében, Abe többször is hangsúlyozta Japánban, hogy túl kell lépni a háború utáni szigorúan védekező testtartáson, és túl kell lépni a nukleáris fegyverkezést tagadó elveket. Ehhez tudni kell, a nukleáris fegyverek érdekvédelme az ő családjában családi hagyománynak számít.
Nagyapja, Nobusuke Kishi, a háború alatti atombomba projektet támogatta, és a háború utáni miniszterelnökként elfogadta a polgári nukleáris programot.
Apja Shintaro Abe, a korábbi külügyminiszter, orosz kártyával játszott szintén az 1980-as években. Szponzorálva az orosz-japán Főiskolát, külföldi hírszerző alakulatot működtetett ( Aum Shinrikyo szekta "Legfelsőbb igazság" szekta), mellyel fegyvereket, technológiát gyűjtött és tudósokat toborozott az összeomló Szovjetunióból.

A legfőbb akadálya a közös együttműködésnek Japán nukleáris fegyverkezésénél a Pentagon, ahol a Pearl Harbor és Hirosima ikonikus szimbólumai megmaradtak az amerikai katonai fölény igazolójaként. Az egyetlen járható csatornát akkor a kétoldalú szállításhoz a polgári tulajdonban lévő és a nukleáris fegyverek előállítást felügyelő Department of Energy (DoE) jelentette.

A egyezséget Abe elnök későbbi washingtoni látogatásával kötötték meg. Richard Nixon korábbi elnök tárgyalásának lehallgtása, és az abból lévő botrány óvatosságra intette az amerikai és japán felet. Bush a megbeszélés helyszínéül Camp Davidet választotta, ami egy katonai bázis az USA kormányának hivatalos és titkos megbeszéléseihez, a táborként is funkcionáló helyét nagyjából tudják, de nem jelzik a térképek. Április 27-én 45 percig tárgyalt ott egymással Bush és Abe, hogy miről, soha nem hozták nyilvánosságra.

Mint ahogyan Abe az orosz adut ajánlott, úgy vásárolt dúsított uránt és plutóniumot. A 99,9 százalékos tisztaságú, amerikai gyártmányú urán és a plutónium a világ legjobb nukleáris anyagának számít. Az ásványi szennyeződések hiánya azt jelenti, hogy nem lehet visszavezetni eredetét. Viszont ezzel szemben, a kínai és orosz laboratóriumok nukleáris anyagait be lehet azonosítani a náluk lévő dúsítási folyamat során keletkező szennyeződések végett.

Abe széles ismeretekkel rendelkezett a technológiák terén. Az első munkahelye a 1980-as évek elején Kobe Steel volt, ahol menedzserként dolgozott. Az egyik munkatársa, a kutató asztrofizikus Hideo Murai volt, aki átdolgozta a szovjet elektromágneses technológiát az ő rendszerükre. Murai később vezető kutatója az Aum Shinrikyo szektának, amit a szovjet fegyverek, technikák, tudósok feltérképezése, begyűjtése program keretében hozott létre Abe apja. Miután belépett kormányzatba, Abe volt az amerikai ága a JETRO-nak, a Japán Külkereskedelmi Szervezetnek. A New York-i iroda adott otthont azoknak a számítógépnek, melyeket arra használtak, hogy adatbázisokat törjenek fel jelentős védelmi szerveknél, és fejlett technológiákat, információkat lopjanak el. A hacker csapata tokiói egyetem legjobbjai közül került ki, akiket az Aum szekta toborzott.

Az 1995-ös tokiói metró gáztámadás után, amit az Aum szekta hajtott végre és 12 ember halt bele, Abe elhatárolódott apja Frankenstein kultuszától. Aztán teltek múltak az évek és Abe Camp Davidbe látogatott, és Bush elnökkel folytatott sikeres tárgyalásai után Indiába repült, hogy eladja a Cheney Négyszög Paktumot Delhi részére az újabb hidegháborús tervekkel.
Feltételezhető, hogy a Cheney paktum elfogadásra került és teljesülnek a végén az üzlet. Nem sokkal ezután a Katrina hurrikán lecsapott, ami a figyelmet elterelte Abe látogatásáról és eltörölte a nyilvános memóriát Amerikában.

Texasi munka

A BWXT Pantex, az amerikai nukleáris robbanófejet létesítmény, kiterjedése több, mint 16.000 hektár.
Pantex Plant található 17 mérföldre északkeletre Amarillotól, Texas megyében. Feladata, hogy fenntartása biztonságát és a megbízhatóságát az ország nukleáris fegyver készleteinek. A létesítményt a B & W Pantex a US DoE Department of Energy / National Nuclear Security Administration kezelik és működtetik, a helyszín arra is szolgál, hogy tárolják a lejárt robbanófejeket.
1989-ben állították le a Rocky Flats-ot,Colorado közösségi nyomására, mivel a DoE szakemberei rendkívűl szennyezőnek találták a működését a környezetre, a lejárt fejek elszállításával. A Rocky Flats Plant volt az Egyesült Államok nukleáris fegyvereinek létrehozására fenntartott létesítmény Colorado közelében. Az Egyesült Államok Atomenergia Bizottság ellenőrzése alatt állt 1977-ig, majd ezt az ellenőrző szerepet a DoE kapta, és az állt a helybe.

2004 júniusában, egy szervert meghackeltek az Albuquerque irodában és ami a Nemzeti Nukleáris Biztonsági rendszerének a szervere volt. Biztonsági adatokat, szövetségi alkalmazottak adatait, 177 beszállító adatait törték fel. A NNSA nem tájékoztatta energia titkárát Samuel Bodman (kicsit se zsidó név) vagy az ő helyettesét Clay Sell-t csak három hónap múlva, mivel a nyomozók kiderítették, hogy belső munkálkodás eredménye, következmények mégsem lettek.

Míg Bush és Abe találkoztak Camp Davidben, addig 45 napos sztrájkot indított 500 szakszervezeti tag és biztonsági őr a Pantexben, mivel kiderült, hogy a DoE irodájánál olyan őröket alkalmaztak, akik megbuktak a vizsgateszteken. Bár ebben a jelenetben majdnem olyan komikus volt megrendezve a rablás, mint az "Ocean Eleven" c. filmben, de a Pantex nem valami Vegas kaszinó. A tét a nukleáris Armageddon volt. Egy pillanat alatt ugyanis két hónapos sztrájk bontakozott, majd kamionokon megrakva robbanófej magok gördültek ki a kapun. Mintegy 16 tonna nukleáris mag becsomagolt dobozban hagyta el vontatott hűtött tartályokban a létesítményt. A hűtött tartályok a maghasadás megelőzésére szolgáltak.

A veszélyes rakományok a houstoni kikötőből, izraeli felségjelzésű hajókkal mentek el sorban. A radioaktív anyagok kimutathatóak volt a kikötő ellenőr Roland Carnaby nyilatkozata szerint, ahogyan az izraeli felségjel is rajta volt, de "magánszállítás" címszó alatt kellett végezni, a szövetségi program tömegpusztító fegyver tilalma miatt. 2008 április 29-én, houstoni rendőrök hajszát folytattak Roland Carnaby után egy autópályán, és lelőtték őt. Valójában nem mezei rendőrök folytattak hajtóvadászatot ellene, hanem CIA katonák, ami nem is csoda, mivel Cambayt a kikötő ellenőrzése mellett szerződés kötötte az izraeli-alapú biztonsági céghez NICE (Neptunus Intelligence Computer Engineering), amihez izraeli Védelmi Erők tisztjei tartoztak.

Az egész Pantex adatlopásban és visszaélésben, a csempészésben, illetve Bush és Cheney szempontjából a nukleáris kérdésekben az egyik kulcsfigura a zsidó DoE igazgatóhelyettese, Clay Sell. Sell a Bush-Cheney csapat tanácsadója nukleáris kérdésekben. A DoE-nél, Sell közvetlenül felelős az amerikai nukleáris fegyverek komplexumáért, amely 17 nemzeti laboratóriumot és a Pantex üzemet jelenti.
Egy másik figyelemfelkeltő eset: Sell volt munkatársa, Ted Stevens, az Energia Albizottság Igazgatója, majd a végén szenátor, elhunyt 2010-es repülőgép-szerencsétlenségben.

Az izraeli kettős csavar

A szállítmány csempészéshez a Fehérház falazott, és a megbízható hírszerzések szerint egy izraeli ügynök és bróker cég végezte be a tokiói küldetést. A szállítmány viszont előbb Izarelbe érkezett, ahol az ottani lejárt régi robbanófejeket a saját arzenáljukból lecserélték az új szállítmányra és a lejártakat küldték tovább Japánba. Mivel a régi lejárt magot dúsítani kell, ezért japán dühös lett, követelte a kifizetett összeg visszatérítését, melyet az izraeli fél elutasított.
A dolgot nehezítette, hogy Tokio, ha nincs megkötve korábban a szerződés a 2008 őszén érkező izraeli szállítmányt nem vette volna igénybe, viszont Abe az előző év őszén lemondott miniszterelnöki tisztségéről.

A japán nukleáris fejlesztőknek, a Gazdasági Minisztériumnak,a Kereskedelmi és Ipari Minisztériumnak, nem volt más választása, csak az urán mag dúsítása a Fukushima No.1 erőműben, ezt az egy helyszínt választhatták, ahol a nukleáris fegyvergyártás nem derülhet ki. A Hitachinak és a GE-nek ehhez ki kellett fejleszteni egy lézeres extrakciós folyamatot, mellyel plutóniumot állíthat elő, viszont az eljárás nagy mennyiségű elektromos áram felhasználást írja el. Ez azt jelentette, egy reaktornak működnie kellett a dúsításhoz, és ezért "nem tervezetten" működött, a márciusi földrengéskor.
Tokio kapott még egy pofont Tel Avivtól, amiért Japán támogatta a palesztin jogokat az ENSZ-ben. Az Izraeli titkosszolgálat ráküldte a Stuxnet vírust Japán nukleáris létesítményeire.
(Talán nem egy pofont kapott, mert ha a HAARP is működött, miközben a vírust elindították, és mindez a neukleáris dúsítás egy időbe esett, és Abe is zsidó származású szabadkőműves volt, akkor jól előre kitervelt és megszervezett akcióról beszélünk.)

Tűzfalak tartották a Stuxnet sakkban, amíg a Tohoku földrengés volt, de a szeizmikus aktivitás kidöntött egy villamosenergia-tornyot a 6. Reaktor mögött. Az áramkimaradás megzavarta a rendszert, egy pillanatra vette le a tűzfalat. A számítógép ismét online állapotba került, a Stuxnet vírus beszivárgott, és leállította a back-up generátort.
A földrengés és szökőár 20 percében a Fukusiamai 1. blokk szivattyúi és szelepei rögzítve voltak, kitéve ezzel a turbinatermet az árvízkároknak.
A hűtővíz áramlása a tároló medencékben megszűnt, felgyorsul párolgás. Hasadás következett be a túlfűtött magoknál és ez okozta a robbanásokat és a gomba-felhőket, melyeket mindenhol látták a régióban, hegytetőn, faluban, a tengerparton füstöt és érezték az emberek a "fém ízt" a torkukban.

A Tohoku földrengés és szökőár elég erős volt, hogy kárt tehessen Fukushima No.1. erőműben, de ezt a természeti(?) katasztrófát azonban nagyban erősítette a két külső tényező: a Stuxnet vírus, amely leállította az ellenőrzési rendszereket a kritikus pillanatban, 20 perccel a szökőár előtt, és a fegyverkezési célra szánt nukleáris anyagok, melyek robbanása az egész régióban szennyez és pusztít.
A három érintett fél közül, melyik viseli a legnagyobb bűnösséget? Mindhárman vétkesek tömeggyilkosságért, sérülésekért és a javak elpusztításáért regionális szinten, és a nemzetközi jog alapján kéne mindet felelősségre vonni.

Bűnös a Fehér Ház, konkrétan Bush, Cheney és a további társak az összejátszásban, illetve a DoE, ami a felelősséget gyakorolja a nukleáris készletek felett Amerikában és illegálisan eltávolította és szállította a biztosíték nélküli robbanófejeket.

Bűnös Izrael állam az amerikai stratégiai készletek ellopása miatt, továbbá csalás és zsarolás miatt, amit a japán kormány ellen követett, és a számítógépes rendszer elleni támadás miatt, mely egyenértékű a háborús bűncselekményekkel.

Bűnös Abe miniszterelnök és a Gazdasági Minisztérium, mivel megsértették a nukleáris fegyverek vételével a diplomáciai egyezményt és a vakmerően figyelmen kívül hagyták annak kockázatát, hogy nem megfelelően tárolják és kezelik a nukleáris fegyvereket.
Vajon Abe, a rendeléskor nem tudatosította a másik két felet, hogy dúsított uránt és plutóniumot kér?

A Nemzetközi Büntetőbíróság részére elegendő alap áll rendelkezésre, hogy kivizsgálja a katasztrófa körülményeit, amely az emberek millióinak veszélyezteti az egészségét Japánban, Kanadában, az Egyesült Államokban, Oroszországban, Koreában, Mongóliában, Kínában és az egész északi féltekén és a világon. A Fukushima katasztrófa az emberiség elleni bűntett. A büntetőeljárás elmulasztása és a felelősségrevonás elmulasztása cinkosság a bűntett végrehajtóival.





El kell rettenteni

Amerika már nem akar egyszerre két háborút vívni


Az amerikai haderőnek képesnek kell lennie megnyerni egy háborút, s eközben el kell tudnia rettenteni ellenfelét céljai megvalósításától egy másik konfliktusban.







Ezt tartalmazza az Egyesült Államok új védelmi stratégiája, amelyet csütörtökön ismertetett a Pentagonban Barack Obama elnök és Leon Panetta védelmi miniszter.

A bejelentés elmozdulást jelent az elmúlt évtizedek amerikai védelmi doktrínájához képest, amelynek értelmében az Egyesült Államok haderejének képesnek kellett lennie két különböző hadszíntéren zajló háború egyidejű megvívására és megnyerésére.

Az új védelmi stratégia értelmében az Egyesült Államok növeli katonai jelenlétét az ázsiai-csendes-óceáni térségben és csökkenti Európában. Az Egyesült Államok továbbra is kiemelt hangsúlyt fektet legfontosabb partnerségi és szövetségesi viszonyaira.

"Folytatjuk az idejétmúlt, a hidegháború korából származó rendszerek leépítését, hogy olyan képességekbe tudjunk beruházni, amelyekre szükségünk lesz majd a jövőben, beleértve a hírszerzést, a megfigyelést és felderítést, a terrorelhárítást, a tömegpusztító fegyverekkel szembeni fellépést, s azt a képességet, hogy olyan környezetben legyünk képesek működni", amilyenben ellenfeleink nem szívesen látnak - fogalmazott Barack Obama.

Obama szerint a stratégia átalakításában a fő hangsúlyt a terrorelhárítás, a nukleáris elrettentés fenntartása, az Egyesült államok területének védelme, valamint "bármely lehetséges ellenfél agressziójának elrettentése és leküzdése" kapta.

"A haderőnk karcsúbb lesz, de a világnak tudnia kell, hogy az Egyesült Államok megőrzi katonai fölényét olyan fegyveres erőkkel, amelyek gyorsak, rugalmasak és készek mindennemű eshetőségre és fenyegetésre válaszolni" - hangsúlyozta Obama.

Rámutatott, hogy az Egyesült Államok katonai erejének nagyságát és felépítését a stratégiának kell meghatároznia, s nem fordítva. Leon Panetta hangsúlyozta, hogy az új katonai stratégia mindazonáltal garantálja a különleges műveleti erőkre, az új hírszerzési technológiákra, a kibernetikai és robotberendezésekre fordított befektetéseket.

Az amerikai vezetők nem részletezték, hogy mely területeket érintik majd a csökkentések, de az Obama-kormány korábban bejelentette, hogy tíz év alatt 489 milliárd dollárral csökkenti a Pentagon költségvetését, amit 2013-tól további 500 milliárdnyi lefaragás követ majd, ha kongresszusi pártoknak addig nem sikerül megállapodniuk a szövetségi költségvetésben végrehajtandó alternatív megszorításokról.

A védelmi miniszter szerint a stratégia átalakítására a költségvetési megszorításoktól függetlenül is szükség van. Amerikai lapvélemények szerint az elnök az új stratégia meghirdetésével elébe kívánt menni az Egyesült Államok védelmi képességeiről a választási kampányban folytatandó vitáknak.
A The New York Times csütörtöki száma szerint az amerikai hadsereg létszámát a jelenlegi tervszámok alá, mintegy 490 ezer főre csökkentik majd az elkövetkező évtized során, ugyanakkor az Egyesült Államok egyet sem fog feladni 11 repülőgép-hordozójából.


Hangtompítós fegyverek

A tűzfegyver hangját lövéskor alapvetően három összetevő adja.
Hangtompítós fegyverek

Napjainkban szinte minden hadseregben rendszeresítettek hangtompítós fegyvereket. Ezek legtöbbször géppisztolyok (és puskák), amelyekkel elsősorban a különlegesen képzett felderítő, diverzáns alakulatokat szerelték fel. Érdekes, hogy a hangtompítós pisztolyokat szinte csak az ügynöki felderítés (és a bűnözés) területén használják. Néhány gyakoribb típus megismerésével reális képet kaphatunk ezekről a ritka fegyverekről.
A hangtompító készítésének szándéka valószínűleg egyidős a lőfegyverek megjelenésével, ugyanis a lövésnél keletkező nagy füst kezdettől fogva komoly hátrányt jelentett a hangtalan számszeríjakkal szemben. A XVIII. században Európában elterjedtek a "szélpuskák", amelyeknél a lőpor erejét a sűrített levegő pótolta. Ezek a céllövészetben kedvelt puskák jóval csendesebbek voltak és a fekete lőport kísérő nagy füstfelhő is elmaradt. Ezekért a tulajdonságaiért az orvvadászok is szívesen használtak ilyen fegyvert.
Az első többlövetű szélpuskát Girandoni tiroli órásmester készítette. Ezt a fegyvert 1780-tól Repetier Windbüchse M 1780néven az osztrák hadseregben is rendszeresítették. Napóleon elrendelte a foglyul ejtett szélpuskások azonnali kivégzését. Egy ilyen "hangtalan orvlövész" majdnem kilőtte Montiert, egyik kedvenc tábornokát. A percenként 20 lövés leadására is képes "hangtalan csodafegyver"-t túlérzékeny szerkezete miatt 1815-ben kivonták a hadsereg felszereléséből. Az első világháború idején is volt néhány kísérlet a hanghatás csökkentésére. A hosszú hadipuskacsövek végére felerősített 750 - sőt még 1200 - cm3 térfogatú hengeres hangelnyelők sem váltak be, mert a lövedék és a gázok nagy kezdősebességét alig csökkentették.
A hanghatás és a torkolattűz árulkodó hatásának kiküszöbölésére két magyar mérnök (Róka Kálmán, Halász Pál) az első világháború idején, az olasz fronton hangtalanul működő levegőnyomásos aknavetőt szerkesztett. (HADITECHNIKA, 1986. 3. sz.)

Mi okozza a torkolatdörejt?
A tűzfegyver hangját lövéskor alapvetően három összetevő adja. A legerősebb a torkolatdörej, ezenkívül a lövedék is kelt hangot, amikor a levegőben halad, valamint az automata, félautomata fegyverek mechanikus alkatrészeinek mozgása során keletkezik zaj. A torkolatdörejt a lövedék gyorsítását végző nagy nyomású gázok hirtelen kiterjedése okozza. Tehát a dörej akkor keletkezik, amikor a gázok kilépnek a cső végén. A hangtompító szerepe, hogy ezt a hangot csökkentse. Erre azonban csak törekedni lehet, mert olyan készüléket nem lehet előállítani, ami a hangjelenséget teljesen megszüntetné. Háborús viszonyok között, városi környezetben nagy a háttérzaj "szintje". (PI. harcjárművek, autók, aggregátok stb. miatt.) Ilyenkor többnyire elegendő az a hangerőcsökkentés, amire a hangtompítók képesek redukálni a tüzelés hangját. Így a hangtompítós fegyvereknél csak nagyon bonyolult módon lehet felderíteni, hogy milyen irányból lőttek. Minden hangsebességnél gyorsabb lövedék (333 m/s) hangrobbanást okoz, amely hasonló természetű, mint a sugárhajtású repülőgépek esetében. Fontos az is, hogy ne csak a lövedék, de a kiáramló gázok sebessége se érje el ezt az értéket. Hangrobbanás helyett sokszor pontosabb, ha hangtörésről beszélünk. Nem minden lövedék repül a hangsebességnél gyorsabban, pl. a 7,65 mm-es Browning-nál a torkolati sebesség 300 m/s. A normál puska- és
gépkarabélytöltények sebessége azonban igen nagy. Ezért néhány űrméret esetében speciális töltényeket használnak. Csökkentik a lőpor mennyiségét (ezzel a keletkező gázokat is), így a torkolati sebesség nem éri el a hangsebességet. Csak ilyen töltény kilövésére alkalmas az MH-nál rendszeresített PBSZ–1 hang- és fénytompító készülék, amely az AK–63/D és azAMD–65 gépkarabélyra szerelhető. Ez a speciális, BSZ jelű töltény lövedékét 270-295 m/s torkolati sebességre csökkenti.
A megszokott 43M tölténytől eltérően a lövedék tömegét 7,9 g-ról 12,5 g-ra növelték, viszont a lőportöltetet csökkentették. Az aBSZ tölténynél 1,6 g helyett ez esetben mindössze 0,57 g. A nagyobb tömegű lövedék ellenére a röppálya jóval íveltebb lett, ezért speciális nézőke használata szükséges. A NATO 7,62 mm-es szabvány puskatöltény azonban 838 m/s torkolati sebességgel, míg az újabb 5,56 mm-es SS92 töltény 965 m/s torkolati sebességgel rendelkezik. Azonban még ezen fegyvereknél is használhatók a hangtompítók. A finn Vaime cég által gyártott típus szinte minden fegyverhez csatlakoztatható, beleértve a puskákat is. Ez a sikeres konstrukció a tüzelés hangját a .22-es peremgyújtásos puskák (közismert nevükön: kispuska) szintjére csökkentette. A .22-es fegyverek számára gyártott
hangtompítók pedig az ilyen űrméretű fegyvereket gyakorlatilag majdnem teljesen hangtalanná teszik. A Heckler & Koch szintén gyárt hangtompítókat a 7,62 mm-es G–3 fegyver számára. Ez valójában csak korlátozott hatékonyságú berendezés, amelynek elsődleges célja, hogy a lövészeteken csökkentse az állományra jutó zajterhelést. Elsősorban zárt, pl. pincelőtereken használják, ahol már a fülvédő sem nyújt elég védelmet. Érdekes, hogy ezt a készüléket azonban nem ajánlják pl. hangsebesség alatti lőszerekhez.
A fegyverzár felütközése, reteszelése is jelentős zajjal jár. Ez sorozatlövés esetén akár a torkolatdörejnél is erősebb lehet. Ezért a speciális hangtompítós, vagy ilyen előtéttel felszerelhető fegyvereknél nem ritkán kemény műanyag vagy gumibetét is csökkenti az előrevágódás hangját. A Heckler & Koch korszerű MP5A3 és MP5 A géppisztolyának görgős reteszelésű megoldása a többi géppisztolynál jóval csendesebb működést tesz lehetővé.
A különleges alakulatok fegyvereikhez gyakran 9x19 mm-es Parabellum-töltényt használnak. A normál lövedék kb. 396 m/s torkolati sebességű, így hangtompító csökkenti a gáznyomást, és ezzel együtt természetesen a sebességet is. A géppisztolyok zömét legtöbbször hangtompító nélkül használják, és csak speciális feladatok előtt kerül fel rá a zajcsökkentő henger. Így ezek csak előtéttel válnak hangtompítós fegyverré. A kimondottan hangtompítós géppisztolyoknak két jelentősebb típusa ismert.

L–34 A–1
Ez a fegyver az L2A3 géppisztoly hangtompítós változata. Mindkettő második világháborús konstrukció. A nagy sorozatban készült brit géppisztolyok külsőre is hasonlítanak egymásra. Az L–34 A–1 46 mm-rel hosszabb és 0,85 kg-mal nehezebb, mint a gyakoribb L–34 A–3-as változat. A géppisztolyok több alkatrésze csereszabatos, ami olcsóbbá teszi a gyártási költségeket. Az A–1-es csövét egy hangtompító burok veszi körül, amelynek elejét és végét megerősítették. A géppisztolycső tengelyére merőlegesen 72 furat van, ami lehetővé teszi a gyorsító gázok eltávozását, ily módon csökkentve a lövedék torkolati sebességét is. A csőnek fémburkolata van, amin a gázelosztó csövek találhatók. (Három cső van összesen, a negyedik pedig a külső burkolócső.) A külső burkolat jóval hosszabb a fegyvercsőnél, és annak közvetlen hangtompító burkolatánál is. A fegyvercső után egy spirális diffúzor következik. Ez kör alakú lemezek sorozata, közepén lyukkal, hogy a lövedék eltávozhasson. A lövedék után haladó gázt a zárókupak vezeti vissza. A lövéskor ezek a gázok összekeverednek a hátrább levő tológázokkal. Így a fegyvert elhagyó gázok sebessége igen kicsi. Az L–34 A–1 elsősorban egyes lövések leadására alkalmas, de szükség esetén sorozatot is lehet vele lőni. A cső melegedése miatt a tár elé külső vászonborítást tettek. Később egy kés-famarkolatot rendszeresítettek a fegyveren. Ezt a jól sikerült hangtompítós Sterlinget a brit hadseregen kívül más országok (valamint terrorista csoportok) is használják. A Falkland-szigeteki háborúban mindkét harcoló fél rendelkezett ezzel a típussal. A géppisztoly lövéskor csak 84 dB szintű zajt kelt.

Type–64
A kínai fegyver csak hangtompítós változatban készült, és nem egy korábban bevált típust alakítottak át. A fegyvert a 7,62x25 mm-es pisztolylőszerre szerkesztették. Torkolati sebessége 513 m/s, ami igen nagy. A 200 mm hosszú fegyvercső az első 125 mm-es szakaszon hagyományos kialakítású. A csőtorkolat felőli utolsó 75 mm-en mindegyik horony perforálva van, 4 sorban 9 db 3 mm átmérőjű furattal. Ezeken a gázok nagy része eltávozik. A külső burkolat további 165 mm-t nyúlik a fegyver csőtorkolata felé, és egy torkolati fejcsavarban végződik. A cső vége és a csavar között egy ütközőgyűrű sor van. Ezek mindegyikén 9 mm-es központi furat található. Az ütközőgyűrűk oldalain 1-1 merevítő fut végig, stabilan rögzítve azokat. A hangtompító viszonylag elég hatásos, és mint lángrejtő is jól funkcionál. A Type–64-et a szakemberek öszvérnek is nevezik, mert feltűnően hasonlít több géppisztolyra. Így pl. a cső szerkezete a Sterling L 34–1-re emlékeztet, a zár meg szinte teljesen megegyezik a közismert PPS 41 géppisztolyéval.

Ingram 10-es és 11-es modell
Nevét tervezőjéről, Gordon B. Ingramról kapta. A neves konstruktőr a második világháborúban is harcolt, így határozott elképzelései voltak egy jó géppisztolyról. 1946-tól 1969-ig már M–5-től M–9-ig számozott sikeres modelljeit is nagy sorozatban gyártották. Később olyan fegyvereket tervezett, amelyek bármelyike hangtompítóval is kiválóan használható. A legsikeresebb típusok a 10-es és a 11-es, amelyekhez természetesen ő tervezte a hangtompítókat is. Ez a két géppisztoly lényegében megegyezik, csak méretükben van némi eltérés. Általánosságban hasonlíthatók a korai Webly automata pisztolyokhoz.
A rövid felhúzókar a fegyver első részére került, így mindkét kézzel egyaránt kényelmesen kezelhető. Szinte az egész géppisztoly, beleértve a MAC típusú hangtompítót is, lemezből készült, sőt még a zár is, amelyet ólommal töltöttek meg. A kis fegyver szinte pisztolyként rejthető a ruha alatt. A korszerű kialakítású, kézies Ingram-géppisztolynak még a hangtompítós változata is igen nagy tűzerejű, hatásos fegyver. Az Egyesült Államok, Portugália, Szaúd-Arábia és még hat ország különleges csapatainál rendszeresítették. Az egyszerű hangtompítós fegyvert már több terrorista csoport is lemásolta, és saját részükre sorozatban gyártották.

Hangtompítós mesterlövészpuska
A finn Vaime cég új fegyverkonstrukcióval lepte meg a piacot. A hangtompítós mesterlövészpuska egyedülálló technikai bravúr. A viszonylag lassú (hangsebesség alatti) lövedék megvezetése nagy pontosságot igényel, hogy több száz méterről is találjon. A gázcsapdákban lefékeződő áramló lőporgázok örvénylése ugyanis nehezen kiszámítható, gyakran eltérő módon történik, és ez igen megnöveli a szórást.
A különleges puskához rendszeresített 7,62x51 mm-es töltény csak külső méreteiben egyezik meg a NATO-szabvánnyal. Kisebb lőportöltet és nagy tömegű, hosszú lövedék tartozik a speciális töltényekhez. Az ismétlő rendszerű puska állítható nagyítású (3-8x45-ös) távcsővel készült. A bonyolult szerkezetű hangtompítót szabadalom védi. A külső burkolatba szilárdan építették be a hangterelő csapdákat, így azokat karbantartáskor sem lehet kiszedni.

Kettős rendeltetésű géppisztolyok
Szó szerinti fordítással a szakirodalom így nevezi azokat a fegyvereket, amelyeket úgy terveztek, hogy egy hangtompító toldat felerősítésével szinte zajtalanul lehet velük tovább harcolni. Ezek közül a világon három típus a legelterjedtebb. A már bemutatott Ingram típus mellett á német Heckler & Koch MP5A3 és (MP5A5), valamint az izraeli UZI géppisztoly a leggyakoribb. A gondos tervezésre vall, hogy az ezekhez készült hangtompítók viszonylag rövidek és könnyűek. Így a tömegközéppont nem került nagyon előre, és továbbra is alkalmasak maradtak ezek a fegyverek a félkezes tüzelésre. A három fegyver közül ilyen szempontból a legsikerültebb a H & K hangtompítója. A mindössze 146 mm rövid toldat még a géppisztolycső hosszát sem éri el, és ez alig változtat a kézies fegyveren. Ezenkívül a volt "keleti blokk"-ban több helyütt a csehszlovák gyártmányú vz.61. (Skorpión)-t használták, amelynek 222 mm hosszú a hangtompítója. Természetesen még sok helyütt használnak kettős rendeltetésű fegyvereket. A jugoszláv polgárháborúról készült tv-felvételeken is gyakran láthattuk az M61-et, a licencia alapján készült géppisztolyt. A
DEA (az Egyesült Államok kábítószer-rendőrsége) pl. ilyen hangtompítós Colt-géppisztolyokat használ. Ezeknek ugyanis nincs torkolattüzük, ami egy kábítószer-laboratóriumban robbanást okozhatna.

Útkeresés
A fegyverkonstruktőrök egyetértenek abban, hogy a hagyományos rendszerű hangtompítók alapvetően már kevésbé fejleszthetők tovább. A hangsebesség feletti lövedékek továbbra is nagy torkolatdörejjel hagyják el a csövet. Ezért sok új módon folyik a kutatás. A különleges erők fegyvertárában pl. a nyílpuska is megjelent, melynek pontossága vetekszik a hangtompítós géppisztolyokéval, 50 m-ről egy teniszlabdát minden lövésből eltalál. A nyílvesszőt akár 1,2 kN-os erővel röpítik ki. A karbonszálas, rugalmas karok excentrikus görgők segítségével könnyen felhúzhatók, így percenként akár 10-12 lövés is leadható. Ezek a fegyverek szinte teljesen hangtalanok. Nagy ölőhatása miatt kedvelik, ami minden kézifegyverét felülmúlja. A nyílhegy 3-4 éles, acél vágóél, mintegy 30-35 mm átmérővel. A nyíIvesszők műanyag tollazatát nem tengelyirányban, hanem spirálisan erősítik fel. Így a vessző hossztengelye körül forogva csapódik be. A gyakran 40-45 g-os vessző 30-40 mm átmérőjű lyukat fúr a célban. Vadászatokon az erős vesszők akár 120 kg-os vaddisznót is teljesen átütnek, és a nagy sebtől "tűzberogy" az állat.
A tervezés, kutatás fázisában van a rakétapatronos lövedék. Ez felépítésében hasonló a fényjelzős lövedékhez. Torkolati sebessége nem érné el a 333 m/s-ot. A lövedék fenekébe sajtolt hajtó rakétapatron a kirepüléskor beindulna, és a tervek szerint akár háromszorosára is növelhetné annak sebességét. Olyan változat már most is készen áll, amelyiknél kb. 750-800 m-ig a lövedék tartja a torkolati sebességet a kis rakétahajtómű segítségével. Ez természetesen laposabb röppályát és nagyobb lőtávolságot biztosít a hangtompítós fegyvereknek. A röppályán felgyorsuló lövedék előnye még, hogy átütőereje jelentősen növelhető, valamint a hangsebesség alatti kezdősebesség miatt továbbra is kicsi maradna a torkolatdörej, tehát igen nehéz lenne a tűzfegyver felderítése.
A különlegesen képzett felderítő, diverziós erők tevékenysége napjainkban felértékelődött. Így a szakemberek a jövőben a hangtompítós fegyverek számának jelentős növekedését prognosztizálják.
Talán néhány évtized múlva-a lézer- és más sugárfegyverek megjelenésével - a hangtalan tüzelés már nem jelent gondot.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése