2015. november 15., vasárnap

Szítják a tűzet rendesen A kutyák meg ugatnak


Szítják a tűzet rendesen
A kutyák meg ugatnak




Iraki miniszterelnök: A NATO maradjon ki a Szíria konfliktusból

|
Az iraki miniszterelnök Nouri al-Maliki figyelmeztette Törökországot és a NATO-t, hogy ne legyen katonai beavatkozás Szíriában. Al-Maliki a szerdai Oroszországi látogatása alatt azzal vádolta meg Ankarát, hogy megpróbálja bevonni a nyugati katonai szövetséget a konfliktusba a szomszédos Szíriával.
Felszólította a NATO-t, hogy az ne avatkozzon bele Szíria belügyeibe azzal az ürüggyel, hogy Törökországot védik. Erőteljesen bírálta Ankara verzióját Szíria által török földön végrehajtott támadásokkal kapcsolatban. "Nem kell, hogy ösztönözzék a háborút, és nem kell felkérni a NATO-t arra, hogy megvédjék Törökországot. Semmi sem fenyegeti Törökországot!" hangsúlyozta az iraki vezető.
Al-Maliki kifogásolta Ankara "szemtelen viselkedését" a szíriai konfliktussal kapcsolatban mondván: "Nem Törökországnak kell a problémát megoldani Szíriában, hanem a szíriai népnek."
Korábban Andres Fogh Rasmussen a NATO főtitkára azt nyilatkozta, hogy a nyugati katonai szövetség kész megvédeni Törökországot Szíriával szemben. Közben Törökország katonai vezetője azzal fenyegetőzött, hogy országa még erősebben katonai csapással fog válaszolni, ha a jövőben támadás éri országát.
Szíriában 2011 márciusa óta tapasztalható nyugtalanság. Damaszkusz szerint szabotőrök, fegyveres terroristák, és nyugati zsoldosok a felelősek a kialakult helyzetért, továbbá mindazok akik támogatják őket. Szíriai elnök Bashar al-Assad úgy fogalmazott, hogy országa egy "létfontosságú és hősies" csatát vív, amely meghatározza a nemzete további sorsát.

Völgyesi Szabolcs - Jövőnk.info


Heteken belül megtámadhatják Iránt!

|
Szakértők szerint egyre reálisabb az esélye egy Irán elleni támadásnak. Bár nyilvánosan eltérések vannak az izraeli és az amerikai hatóságok álláspontjai között az Irán elleni katonai akció tekintetében, az utóbbi napokban ezek egyre inkább közeledtek, ami elképzelhetővé teszi az akció megvalósítását. A témában David Rothkopf, a nemzetközi politikában elismert szaktekintélynek számító amerikai elemző publikált cikket a Foreign Policy folyóiratban. A katonai akció Barack Obama kezére játszik. Obama most pontokat vesztett a republikánus Mitt Romney elleni az amerikai választási küzdelemben. Romny bírálja Obamát külpolitikai programja miatt, amely Irán kapcsán szerinte „nem elég kemény”, ugyanakkor „nem veszi figyelembe Izrael érdekeit”. Irán bombázásakor Romney-nak be kell ismernie, hogy nem volt igaza, és kénytelen lesz támogatni Obamát.
Izrael eddig hiába feszegette az Irán elleni támadás lehetőségét, eddig nem kapott zöld jelzést rá. A zsidó állam és az Amerikai nagy testvér is tisztában van egy esetleges támadás következményeivel. A képlet olyan szinten bonyolult, hogy katonai elemzők szerint gyakorlatilag megjósolhatatlan annak végkifejlete.
Az iráni vezetés folyamatosan hangsúlyozza, hogy az Iszlám Köztársaság elleni bármilyen támadásra vagy beavatkozásra azonnali és rendkívül súlyos válaszokat fog adni. Az iráni elnök kifejtette, hogy kész Izraelt eltörölni a térképről, vagy kirobbantani a harmadik világháborút, de nem fogják tűrni a békés célú nukleáris programjukba való katonai beavatkozást.
Eddig mindkét fél megmaradt a fenyegetés szintjén, egyik sem kívánta nyíltan kísérteni az ördögöt, azonban most úgy tűnik elég nagy a tét ahhoz, hogy ezt Obama mégis megtegye. A karrierjéről és az elnöki pályafutásáról van szó. Ha csak néhány tized százalékot is remélhet a beavatkozástól, akkor nagy a kísértés rá, hogy ezt a lépést meg is lépje. Nem törődve a szerény becslések szerint is több tízezres izraeli és amerikai áldozatokkal vagy esetleg egy globális szintű konfliktusra.
Csak remélni lehet, hogy a világ igazságért küzdő része nem hagyja magára a fiatal Iszlám Köztársaságot. Isten óvja Iránt, Isten óvja az emberiséget!
Szekeres Pál - Jövőnk.info













Ali Fadavi: Az agresszor vereséget fog szenvedni ha Iránt megtámadja

|
Ali Fadavi az iráni Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) haditengerészetének parancsnoka arra figyelmeztetett, hogy egy esetleges katonai támadás Irán ellen, az agresszorok súlyos vereségével fog végződni.
"Az agresszor erők hihetetlen súlyos vereséget fognak szenvedni, ha bármilyen támadás vagy beavatkozás történik az Iráni Iszlám Köztársaság ellen." nyilatkozta Fadavi.
Fadavi hangsúlyozta, hogy az ellenség gazdasági és politikai szankciókkal sújtja Iránt és meggyalázzák az iszlám szentségét, nem mer közvetlen konfrontációt kezdeményezni az iráni erők ellen.
Izrael az utóbbi időben fokozott fenyegetésnek érzi az iráni nukleáris energiát előállító létesítményeket, mert a zsidó ország szerint az Iszlám Köztársaság a békés célú nukleáris energiát katonai célokra használja fel.
Irán visszautasítja a vádakat, és arra hivatkozik, hogy aláírta a nukleáris atomsorompó-szerződést (NPT), és Irán tagja a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségnek (NAÜ), így jogosult a fejlesztésére, és joga van a nukleáris technológiát békés célra használni.

Völgyesi Szabolcs - Jövőnk.info


Az USA támogatja a Szíria és Törökország közötti konfliktust

|
Egy amerikai magas rangú politikai tanácsadó sürgette a török kormányt, hogy ne tanúsítsanak önmérsékletet a Szíriával kapcsolatos lépésekben, mondván az Egyesült Államok támogatja Ankara - Damaszkusz konfliktusát.
Válaszul Dr. Webster Griffin Tarpley a Press TV-nek adott interjújában a következőket mondta: "Én ösztönzöm a török kormányt, hogy megtalálják a módját annak, hogy visszautasítsák ezt a javaslatot. Ez nem Törökország érdeke! Ha megtörténik a konfliktus Törökország és Szíria között, az Egyesült Államok fog nevetni a végén, mivel egyszerre fog két országot megsemmisíteni." - fogalmazott a közgazdás végzettségű külpolitikai szakártő.
A török ​​parlament jóváhagyta az indítványt csütörtökön, mely engedélyezi a katonai műveleteket az ország határain kívül is, ha ezt a hadsereg vezetése és a kormány szükségesnek ítéli.
"A zavargásokat Szíriában mesterségesen hozták létre és kívülről szítják még most is az indulatokat. Vannak halálcsapatok Szíriában, amelyeket a NATO hozott létre, Líbiából szállítják őket légi úton Szíriába." - magyarázta az elemző.
A szakértő azt is hozzátette, hogy a szíriai ellenzéket támogatja Szaúd-Arábia, Katar és az Egyesült Arab Emirátusok a NATO általános jóváhagyásával.
A NATO nem fogadja el a Szíriai központi kormányt, akik azt mondják, hogy a Szíriai Nemzeti Tanács csak egy rossz vicc és a Szabad Szíriai Hadsereg lényegében nem más, mint egy halom Al-Kaida tag.
(Press TV)
Völgyesi Szabolcs – Jövőnk.info



Küszöbön a nyílt invázió Szíria ellen?


|
A Szíriába vezényelt nyugati zsoldosok és felforgatók komoly veszteségeket szenvedtek az elmúlt hetekben. Az ellenzék már a békés rendezést is elfogadná, de a cionista háttérerők ezt nem akarják megengedni. Amerika további összegeket szabadított fel a Szíriai ellenzék (értsd: cionista zsoldosok) támogatására, illetve még több fegyvert és zsoldost irányítanak Szíriába, melynek hatására a már elcsendesedni látszó harcok új lendületet vettek. Ennek ellenére a Szír kormánycsapatok mindenhol visszavonulásra kényszerítik a lázadókat, akik folyamatosan hátrálnak a szír - török határ felé.
A török hadsereg az elmúlt napokban nehézfegyvereket, tüzérségi ütegeket telepített a közös határ mentén, felkészülve a visszavonuló zsoldosok fedezésére. Törökország félelme nem volt alaptalan. A Szír kormányerők folyamatosan lövik és üldözik a NATO terroristákat. A harcok egyes helyeken már elérték a szír - török határt. 
A határ felé menekülve a lázadók elfoglaltak egy őrhelyet Tell Abyad településen, amely a törökországi Akçakale várossal határos. A kormánycsapatok igyekeznek visszavenni a terület felett az ellenőrzést. Tüzérségi tűzzel támadják a cionista zsoldosok állásait.
A harcok során a törökországi Akçakalében egy lakóházba csapódott be egy tüzérségi lövedék, aminek következtében 5 személy életét vesztette és 13 megsebesült. A lövedék a török hatóságok szerint szíriai területről érkezett. A határ közelében élő lakosok körében pánik tört ki. Kivizsgálják a lakosság evakuálásának célszerűségét.
A szír hatóságok még nem erősítették meg, hogy valóban ők lőttek volna át a határon, így nem lehet biztosan tudni, hogy hibás célzásról, vagy megrendezett esetről lehet szó.
A török hatóságok mindenesetre nem hagyták válasz nélkül az esetet. Az éjszaka támadást intéztek a Szír területen fekvő Tel Abyad település ellen. A bombázásban több szír katona meghalt. Pontos számokról nem érkeztek jelentések. Ankara azt mondta, hogy a bombázás megtorlás volt a Sanliurfa tartományban lévő Akcakale városban öt török ember életét követelő támadásért.
A helyzet a végsőkig kiéleződött a két ország között. Mivel a zsoldosokkal érdemi eredményt nem sikerült elérniük a nyugati cionistáknak, ezért lehetséges, hogy Szíria invázióját készítették elő egy megrendezett provokációval.
Sólyom Gábor - Jövőnk.info

Frissítés: Törökország hadműveletre készül Szíria területén
(Meglátásunk úgy tűnik helyesnek bizonyult!)
A török hatóságok követelik az ENSZ Biztonsági Tanácsától, hogy tegyen intézkedéseket a „szíriai agresszió leállítására”. Amint a török média jelenti, a közeli órákban a török kormány a parlamenthez fordulhat, hogy engedélyt kapjon katonai akció elvégzésére szíriai területen. „Törökország soha nem hagyja válasz nélkül a szíriai rendszer provokációit, amelyek nemzetbiztonságunk aláaknázására irányulnak” - hangoztatják a török hatóságok.
Előző nap szíriai területről ért támadás következtében Akcsakala dél-törökországi faluban öten életüket vesztették. Törökország a szíriai konfliktus 18 hónapja óta első ízben nyitott tüzet, viszonozva a támadást.
Időközben Brüsszelben nagyköveti szinten összeült az Észak-atlanti Tanács. A résztvevők elítélték a szíriai akciót, amelyet a „nemzetközi jog kirívó megszegésének” neveztek.
(ruvr.ru)


Grúz választások: Vége a cionista tobzódásnak!


|
Kormányváltás várható Grúziában, miután Miheil Szaakasvili elnök pártja vereséget szenvedett a parlamenti választáson. Miheil Szaakasvili, Grúzia elnöke elismerte pártja vereségét. A választást Bidzina Ivanisvili (oroszbarát) Grúz Álom nevű pártja nyerte meg. Az előzetes eredmények szerint 77 képviselőjük lesz a 150 fős parlamentben.
Tbilisziben a Grúziai Álom több ezer híve ünnepelt az éjszaka az utcákon. Zászlós felvonulásokat rendeztek, a gépkocsik dudáját nyomogatták, ünnepelve győzelmüket. Szaakasvili azonban figyelmeztetett arra, hogy a végleges eredmények még nincsenek meg, és az amerikai nagykövet is arra kérte az embereket, hogy "maradjanak nyugodtak" a szavazatok kiértékelésének befejezéséig.
Bár a hivatalos eredményeket még nem tették közzé, de ha csak valami piszkos nagy csalásra nem vetemednek a cionisták, akkor úgy tűnik stabilizálódni fog a politikai helyzet Oroszország és Grúzia között. Grúzia fontos stratégiai szempontból a Nyugati felforgatóknak, mert Oroszország kapujaként tekintettek rá. Hát ez a kapu most remélhetőleg végérvényesen bezárult.
Gratulálunk az új elnök eredményéhez és kíváncsian várjuk mikor repülnek az izraeli és amerikai tanácsadók Grúziából.

Fereczi István - Jövőnk.info


A Szíriai helyzeten Aszad kerekedik felül?!


|
Az elmúlt időszakban sorra jöttek a Szíriával kapcsolatos fejlemények, melyek azt támasztják alá, hogy a Nyugati cionisták által vezényelt zsoldos csapatok elbuknak az Aszad ellen vívott harcban.
Ettől a lehetőségtől Törökország is komolyan tart, ezért nehézfegyvereket helyez el a szíriai határon. A Tall al-Abyad határátkelőhelynél elhelyezett tüzérségi és rakétakomplexumok célja az üldözött nyugati zsoldosok visszavonulásának biztosítása, illetve Szíria figyelmeztetése, hogy meg ne próbálja megközelíteni a Szír - Török határt. A napokban szíriai csapatok folyamatosan lőtték Törökország határkörzeteit, amikor üldözték a felkelőket. Az akció következtében két török polgár megsérült, amit nem hagyhatott Ankara válaszlépés nélkül.
A nyilvánvaló katonai vereséget politikai síkon be is ismerték. Az egész eddig hajthatatlan Szíriai ellenzék most az erőszak beszüntetésére hívna fel. Tudják, hogy katonai erővel a jelenlegi keretek között eredményt kierőszakolni már nem lehet. Nem véletlenül hagyták ott Szíriát az orosz katonai tanácsadók. (Akkor a fórumok attól voltak hangosak, hogy Oroszország kihátrál Szíria mögül, mire egy magas rangú orosz katonai vezető egy lap interjúban megjegyezte, hogy nincs már dolguk a tanácsadóknak, akkor miért maradjanak Szíriában..?)
A „Szíria megmentéséért” címmel tartott ellenzéki konferenciát a Nemzeti Koordinációs Bizottság szervezte. A szíriai ellenzéki csoportok állást foglaltak a nem erőszakos ellenállás mellett. Ez szerepelne stratégiaként céljuk elérésében. A cél pedig a demokratikus jogállam felépítése a fennálló rendszer megdöntését követően. A találkozó résztvevői beismerték, hogy a fegyveres felkelők sok esetben veszélyt jelentenek mind a forradalomra, mind pedig a társadalomra. Arra hívták fel a Szabad Szíriai Hadsereget (SZSZH), hogy kövesse a most bejelentett irányvonalat.
Amikor Szíria bejelentette, hogy hamarosan véget ér a vérontás, akkor sokan ezt csak propagandának tekintették, azonban a helyi tv-csatornák tudósításai szerint Aleppoban tucatnyi harcost öltek meg és fegyvereket koboztak el. Homsz tartományban speciális hadműveleteket hajtottak végre és civileket szabadítottak ki. Hasonló jelentések érkeztek Szíria minden részéről.
Damaszkuszban is súlyos harcok folytak, de a kormánycsapatok előrenyomulnak az ellenzék által ellenőrzött déli kerület –Hadzsar al-Aszvar – felé. A főváros peremkerületeinek megtisztítása majdnem egy hetet vett igénybe. A szíriai hírügynökség szerint mintegy 1500 terrorista rejtőzködött ott. Az utcai harcok során több mint 150 bandatagot öltek meg, több száz fegyverest letartóztattak, köztük külföldi zsoldosokat is.
A szíriai csapatok kiszorították a gerillákat Aleppó körzetéből is. A meggyilkoltak és a fogságba esettek többsége ázsiai és arab országokból érkezett zsoldos. A Sejh-Nadzsar ipari kerületben három, gerillákat szállító autóbuszt semmisítettek meg. Elkobozták azokat a fegyverrel megrakott teherautókat, amelyek a török határtól tartottak Aleppó felé.
A súlyos katonai kudarcok után nem is csodálkozunk, hogy a felkelők 25 millió dolláros vérdíjat tűztek ki Aszad fejére. A „Szíriai Szabad Hadsereg” 25 millió dollárt ígért annak, aki élve vagy holtan kiadja nekik a szíriai elnököt. A pénzt az országban vagy külföldön élő szíriai üzletemberek adták össze, aki ellenzik Bassár el-Aszad rendszerét. A felkelők arra számítanak, hogy a pénzjutalom „tettekre sarkallja” majd Aszad közvetlen környezetének tagjait.
Ez már nem az első eset, hogy vérdíjat tűztek ki a szíriai államfő fejére. Tavasszal Ali al-Rabiei szaúdi imám ígérte, hogy 450 ezer dollárt ad annak, aki felszámolja Aszadot. A jellemtelen kezdeményezés már önmagában is nyílt beismerése a kudarcnak.
A nyugat utolsó dobásként nagy tételben fegyvert kíván szállítani a szíriai ellenzéknek és zsoldosokat irányítani Szíriába, de már minden hiába. Bassár e-Aszad szíriai elnök szerint az ellenzék fegyveres osztagai vereséget szenvednek a kormány elleni harcban. Ugyanakkor párbeszédre hívta fel ellenfeleit. Aszad megerősítette, hogy a hivatalos Damaszkusz az ellenzék csapatait „terroristáknak tekinti, akik népszerűtlenek a társadalomban” és „soha nem érnek el sikereket a kormány elleni harcban”. Ugyanakkor kijelentette, hogy „továbbra is van lehetőség a párbeszédre”. Az elnök elítélte az esetleges külföldi beavatkozást a szíriai konfliktusba.

Harangozó Árpád - Jövőnk.info


Görögország a megszabott úton, kezdődik a kifosztás


|
Negyven legjelentősebb, még lakatlan szigetének eladására, illetve hosszú távú bérbeadására akarják kötelezni Görögországot. Jelenleg a görög állam a legelvetemültebb cionisták kezén várja sorsa beteljesülését. Az egyértelmű választási csalással hatalomban tartott kormány, a nyakukra tett alapítványokon és civil szervezeteken keresztül manipulált vezetés szó nélkül hajtja végre cionista gazdáinak parancsait.
A szigetekre hoteleket, nyaralóközpontokat akarnak létesíteni. Ez az egész történet kísértetiesen hasonlít Tunézia helyzetére. Az országot a rájuk erőltetett IMF hitelekből szállodaláncok építésére buzdították. A szállodákat a minőségre hivatkozva agyonfizetett izraeli és nyugati cégek építették horrorisztikus árakon. A szállodák csak épültek sorra anélkül, hogy kielégítő igény lett volna azokra. A befektetett összegeket kitermelni képtelenség volt, a vállalkozások pillanatok alatt megbuktak, a hitelek törlesztését az állam nyakába varrták, a szállodák csődbe mentek. Ezek után a zsidó tőkés cégek szó szerint fillérekért vásárolták fel az egész tunéziai tengerpartot. Megkezdődött az európai “menjen Tunéziába nyaralni” reklámkampány, azt az őslakosságot, aki pedig idáig az idegenforgalomból élt, teljesen kisemmizték. Rabszolgák lettek a saját hoteljeikben.
Görögországnak szintén komoly bevételeket jelent(ene) az idegenforgalom. Amint ezek a modern luxus központok megépülnek - negyven gyönyörű szigeten megannyi szálloda – a kapitalista vidékekről a nyaralók kizárólag ezeket fogják igénybe venni. A görög állam szépen ki fog szorulni még ebből a bevételéből is, maximum a történelmi hagyatékokra szervezett utak hoznak némi alamizsnát.
Nem is beszélve a szigetek stratégiai jelentőségéről. A földközi tengernek ezen a területén éppen nagy küzdelem folyik a felségterületek tisztázásáért, a katonai jelenlét biztosításáért Görögország, Törökország és az USA főnöke Izrael között. Nem kis jelentősége lehet tehát, ha izraeli cégek a szállodákban olyan berendezéseket helyeznek el, amilyeneket csak akarnak, főleg stratégiailag jól védhető helyeken.
A lakatlan szigetek sorsát, az emberi butaság, avagy a kapitalista világ hozadékét pedig mutassa be az alábbi linken található film. Mivé lett a világ, ezek miatt a cionista csörtetők, harácsolók miatt. A konzumidióta világ – a fogyasztói társadalom – mivé változtatta a világot. Ennyit tudott elérni a zsidó alapokon felépült kapitalista világrend.

Kemény Gábor – Jövőnk.info


A cionisták vegyi fegyverek bevetésére készülnek Szíriában


|
Ahogy a szír helyzet körül fokozódik az információs háború, a nyugati cionistákkal együttműködő arab államok a média terén is újabb erőfeszítéseket tesznek a szír kormány elhallgattatására. Az Arab Liga kairói találkozóját követően rekord gyorsasággal szüntette be az összes, szír kormánypárti csatorna sugárzását a Nilesat és Arabsat műholdas TV társaság. Nem csak az Asszád-rendszert támogató/elfogadó műsorszolgáltatók kerültek blokkolásra, hanem kiiktattak minden csatornát, kivéve azokat, amelyek a nyugati terrorista csürhe pusztítását valamiféle felvilágosult szabadságharcnak mutatják be.

Ugyanezt a módszert lehetett látni Líbia amerikai megszállása előtt, ahol az állami média elhallgattatásával párhuzamosan megjelentek a nyugatról pénzelt, a terroristák pusztítását legitimáló TV csatornák. Ezek a Nyugat hírnökeként megjelenő csatornák kezdetben teljes elutasítással övezettek, mivel ömlik belőlük a mocsok, erkölcstelen nyugati műsorokat sugároznak, miközben a nőket (és fiúgyermekeket) megerőszakoló külföldi zsoldosokat megpróbálják szabadságharcosként bemutatni.

Az állami média elhallgattatása csak egy valamit jelent: a nyugati fél valami olyan lépésre szánta el magát, amiről nem csak azt nem akarja, hogy Nyugaton is bekerüljön a közbeszédbe, hanem egyenesen azt, hogy már a helyiek se értesüljenek róla (a közvetlen érintetteken kívül). Ha az állami média nem tud sugározni, onnantól kezdődik a műsor, ahogy Líbiában is tették: katari makett-városokban leforgatott filmekkel akarják elhitetni a terroristák győzelmét egy-egy nagyobb városban, vagy az elnök, az állami vezetők halálhírét keltik, hogy a lakosság kedvét elvegyék az ellenállástól.

Figyelembe véve ezt a hírt, és a korábbi amerikai felszólításokat, miszerint az Asszád-rendszer óvakodjon a vegyi fegyverek bevetésétől, akár azt is előrevetíthetik, hogy Szíriában tömeggyilkosságot készítenek elő. A cionistákat erkölcs híján eddig egyetlen dolog tartotta vissza a célország lakosságának kiirtásától – hogy a hírek kikerülnek, és a tömegmédiának köszönhetően a világ túlsó felén is „politikai veszteségeik” lehetnek belőle. Bele lehet gondolni, mi fog zajlani Szíriában, miután a kormánypárti média megszűnik működni, és ez az utolsó visszatartó erő is megszűnik.
Fenyvesi Áron - Jövőnk.info


Moszkva bővíti a nukleáris arzenált az amerikai rakétarendszer miatt


|
Szergej Karakajev, Oroszország Stratégiai Rakéta Erőinek vezérezredese nemrég bejelentette, hogy 2018-ra Oroszország az amerikai rakétarendszerekre aszimmetrikus válaszként egy új típusú nehéz interkontinentális ballisztikus rakétát tervez és épít. Ez az új, kizárólag silóból indítható (tengeri telepítésre nem alkalmas) fegyver fogja helyettesíteni a NATO által SS-18 Sátánnak nevezett R-36M2 Voyevoda rakétát.

Ezzel kapcsolatban az előzetes terveket 2010-ben hozták nyilvánosságra, most pedig politikai vonatkozások miatt újra előkerült, miután Oroszország számára is egyértelművé vált, hogy a NATO-val folytatott tárgyalások a nyíltan ellenséges célok miatt nem járhatnak sikerrel. Onnantól kezdve, hogy ez nyilvánosságot kapott, az orosz tömegmédia is elkezdett foglalkozni az új rakéta kérdésével, mint a NATO fenyegetésére adható logikus válasszal.





Igor Korocsenko, a Nemzetvédelem című újság főszerkesztője nemrég egy interjút adott ezzel kapcsolatban – szerinte korábban már eldőlt, hogy az orosz stratégiai rakétaerők magját a könnyű kategóriába sorolható rakéták fogják alkotni, mint az RS-24 Yars rakéta.

„Úgy gondolom, hogy a szilárd üzemanyagú RS-24 Yars rakéta silóba telepített és mobil változata együtt fogja meghatározni az orosz stratégiai nukleáris erők arculatát, és ennek megfelelően fognak alakulni a földi komponensek is. A következő 50-60 évben ez kell legyen a stratégiai rakétaerők magja. Az új, folyadék meghajtású ballisztikus rakéták sorsa majd annak megfelelően lesz alakítva, hogy hogyan alakulnak a NATO-val folyamatban lévő tárgyalások az amerikai rakétarendszerről. Persze a gazdasági helyzet is hatással lesz a döntésre – képes lesz-e Oroszország elég erőforrást összpontosítani az új típusú fegyverzetre való átállásra, miközben a már rendszeresített rakéták tömeggyártása is tovább zajlik?”

A gazdasági tényezők terén figyelembe kell venni, hogy egyáltalán megéri-e nagyobb mértékű átállásba kezdeni, ugyanis több katonai szakértő már most szóvá tette, hogy a silóba telepített interkontinentális rakéta egyre sebezhetőbbé válik a NATO nagy pontosságú fegyverrendszerei számára.

Vlagyimir Dvorkin vezérőrnagy azt kifogásolta, hogy az új típusú rakéta rendszeresítése bár nagyobb csapásmérő erőt jelenthet, passzív jellegűvé és sebezhetőbbé teszi az orosz rakétarendszert, mivel a silóba telepített, folyadék meghajtású rakéták főként elsődleges csapásra, vagy válaszcsapásra alkalmasak, de a mozgathatóság hiánya miatt ezek a rendszerek nem megfelelőek ahhoz az alkalmazkodáshoz, amire a jövőben szükség lehet.

Mivel Oroszország, az Egyesült Államok, Franciaország és Anglia a vezető atomhatalmak, a vezérőrnagy elképzelhetetlennek nevezte, hogy Oroszország mérje a kezdő csapást, azt pedig biztosra veszi, hogy egy Oroszország elleni beavatkozás esetén sebezhetőségük miatt a silóba telepített rakétarendszerek válnak elsődleges célponttá.

Az orosz katonai vezetés tehát abból a nézőpontból tekint az új típusú rakéta fejlesztésére, hogy csak egyetlen esetben kerül sor az új típusú, de silóba telepített rakéta rendszeresítésére, ha az USA elkezdi gyorsított ütemben telepíteni saját rakétarendszereit a határterületeken annyira, hogy az már fenyegeti az orosz nukleáris csapásmérő erőt.

Molnár István - Jövőnk.info


Irán csapást mér az Egyesült Államokra, ha az lerohanja Szíriát


|
Augusztus végén Barack Obama amerikai elnök nyilvánosan bejelentette, hogy ha az Asszád-rendszer vegyi fegyvereket használ a „felkelők” ellen, az Egyesült Államok katonai beavatkozást indít Szíria ellen. Figyelembe véve a nyugati külpolitika milyenségét, ezzel gyakorlatilag azt jelentette ki, hogy a CIA már intézi a vegyi fegyverek bevetését az országban (vagy a kormány általi bevetésükre utaló nyomokat), hogy arra hivatkozva legitimálni tudják Szíria lerohanását.
Azt követően még a nyugati híroldalak is elég hamar cikkezni kezdtek arról a megállapodásról, amit Szíria és Irán már 2006-ban megkötött. A Reuters több, kétoldalú katonai szerződésről is írt, de részleteket nem említettek – abban azonban közös megegyezés van, hogy ha az Egyesült Államok hivatalosan is katonai beavatkozást indít Szíria ellen, az iráni haderő hivatalosan is támogatni fogja Szíriát. Korábban a nyugati média nem különösebben hozta előtérbe a két ország kölcsönös védelmi egyezményeit, bár ez magyarázható akár azzal is, hogy Szíria megtámadása mint napirendi pont korábban nem szerepelt a nyugati média hasábjain, így sokan talán elgondolkodtak volna, miért kötött a két ország védelmi egyezményt.

Alig néhány napja nyilvánosságot kapott a hír, hogy Obama bejelentésére válaszul iráni hírportálokon megjelent a külügyminisztérium egy állásfoglalása, miszerint ha az Egyesült Államok katonai beavatkozást indít Szíria ellen, Irán védelmezően fel fog lépni az Asszád-rendszer oldalán. Ezeket a bejelentéseket a nyugati média szerint később a kormány utasítására eltávolították.

Ez akár hitelteleníthetné magát a hírt, tekintettel arra, hogy amit a nyugati média odaképzel valahova, az nem feltétlen van (volt) ott – azonban figyelembe kell vennünk azt a tényt, hogy korábban volt már hasonló jellegű eset: iráni, kormányközeli honlapok bejelentették, hogy az iráni haderő több különleges alakulata is jelen van Szíriában, majd szintén „az államvezetés utasítására” ezeket a híreket eltüntették, és az iráni vezetés nem erősítette meg ezeket a híreket. Majd alig több mint egy hónappal később (májusban) az iráni vezetés bejelentette, hogy az Iráni Forradalmi Gárda elit alakulatai jelen vannak Szíriában.

Az újonnan eltüntetett hír szerint azonban nem csak védelmi egyezményről van szó, hanem a két ország katonai megállapodásai egy olyan egyezményt is tartalmaznak, hogy nyílt beavatkozás esetén megtorlásként az Egyesült Államok területén fognak csapást mérni. Lehet szó kiszivárgott információkról, de akár az információs hadviselés egy formájáról is – mindenesetre az egyértelmű, hogy Irán fel fog lépni a síiták védelmében, ha az amerikai invázió megkezdődik.

Molnár István - Jövőnk.info

A megelőző csapás gondolata nem áll messze az 

Irániaktól, de mivel a következő célpont az országuk 

lenne jogos a csapás a cionista rablókra.



Teheránban több mint 100 ország vezetői döntenek a Nyugat vereségéről


|
Idén Irán látja el a vendéglátó szerepet a El Nem Kötelezettek Mozgalma csúcstalálkozóján, ami így a korábbi találkozókhoz képest lényegesen korábban a figyelem középpontjába került. Az önmagukat hivatalosan egyik nagy hatalmi blokk mellett sem elkötelezettként nyilvántartó nemzetek augusztus 26-tól 31-ig Teheránban tartják 16-ik csúcstalálkozójukat. A rendezvény témakörei a világban jelenleg zajló geopolitikai átrendeződés köré csoportosulnak. 
Ez egyben a legtöbb kérdést felvető rendezvénynek is látszik, annál fogva, hogy egy olyan ország szolgál a találkozó helyeként, ami a fejlettnek mondott nyugati gazdaságokkal szemben jelenleg vívja ki térségi nagyhatalmi pozícióját (gazdasági téren is). Ha a találkozó sikerrel zárul, az több téren is paradigmaváltással járhat, de mindenféleképpen súlyos kijelentéseket fog maga után vonni olyan országoktól, mint például Észak-Korea, Azerbajdzsán és Irán, melyek jelenleg a nemzetközi diplomácia terén válaszút előtt állnak, és miközben saját függetlenségért minden eszközzel fellépnek, az erő felmutatása mellett igyekszenek is pozitív képet felmutatni a nagyhatalmak számára, beilleszkedni és helyet szorítani maguknak a jelenlegi nagyhatalmak közé.

Az ENSZ főtitkára, Ban Ki Moon is részt vesz az eseményen, ami találgatásokat vont magával annak kapcsán, hogy a találkozók során az iráni atomprogram ügyében is paktum születhet, miközben az Irán elleni szankciókat támogató államok újra erőre kaptak. India, mint a El Nem Kötelezettek Mozgalmának szellemi atyja, szintén felszólal ebben a kérdésben.

A El Nem Kötelezettek Mozgalmához (a későbbiekben NAM - Non Aligned Movement) 120 harmadik világ béli ország tartozik, melyek a nemzetközi szervezeten keresztül együtt a fejlődő országok gazdasági és kulturális érdekképviseletét látják el. A NAM létrejötte 29 ázsiai és afrikai ország 1955-ös találkozójához köthető, melyek közös nevezőt állapítottak meg a gyarmatosítási folyamattal és a Nyugat befolyásával kapcsolatban. Az 1961-es találkozó meghatározta a NAM tagság feltételeit. Ez az egyezmény kimondta, hogy csak az az ország válhat tagállammá, amelynek a nyugati országokkal szemben semmiféle szövetségi viszonya nem áll fenn, és a nagyhatalmakkal semmilyen védelmi egyezményekben nem vesz részt. A NAM ezen az úton akarta biztosítani, hogy tagállamai a hidegháborús felek eszközeivé váljanak, és egyben elkülönítette magát mind a nyugati, mind pedig a szovjet blokktól. A NAM tagállamok első csúcstalálkozója 1961-ben az akkori Jugoszláviában (Belgrádban) Tito indítványozására lett megszervezve, a találkozón 25 állam képviseltette magát, légkörét az Egyesült Államok és a Szovjetunió közti konfliktus határozta meg.

A NAM kinyilvánítottan az imperializmus ellen küzdő államok jogait védi és egyfajta független bíróság szerepét tölti be. A mozgalom egyben a világgazdasági rend átrendezése mellett is elkötelezett. A Szovjetunió összeomlását követően a NAM politikáját a globalizáció jelensége, az eladósodás, a gazdasági gyarmatosítás és a nemzetközi szervezett bűnözés elleni fellépés határozta meg. Mivel a NAM tagállamok nagy része egyben ENSZ tagállam is, az ENSZ belelát a NAM működésének egy részébe, viszont a NAM tagállamoknak több ENSZ határozat is köszönhető, ami a tagállamok közös érdekképviselete nélkül egyébként nem született volna meg.

Ennek köszönhetően az ENSZ a találkozót megelőzően a következő nyilatkozatot adta ki:

1.) Elítéli a megszálló izraeli erők palesztin lakosság elleni támadásait a palesztin városokban, különösen a Jenin menekülttáborban


  1. Elítéli, hogy a megszálló erő, Izrael nem hajlandó együttműködni a közgyűlés tényfeltáró csoportjával a Jenin menekülttáborban az ENSZ Biztonsági Tanácsának 

    3.) Hangsúlyozza a Közel-Kelet térsége valamennyi népének biztonságának és jólétének fontosságát, és elítéli a tömeges halálesetekkel járó erőszak, terror alkalmazását a palesztin és izraeli civilek ellen

    4.) Követeli az ENSZ BT 1402 (2002) határozatának azonnali megvalósítását

    5.) Követeli a 2001 december 5-én Genfben kiadott deklaráció azonnali megvalósítását nemzeti, regionális és nemzetközi szinten is

    6.) Utasítja a főtitkárt a Jenin és más palesztin települések területén történtekről az átfogó jelentés elkészítésére minden elérhető forrás és információ bevonásával

    7.) Követeli, hogy a megszálló hatalom Izrael hagyjon fel az ENSZ humanitárius tevékenységének akadályozásával a megszállás alatt tartott területeken, különös tekintettel a Vörös Kereszt és az ENSZ újjáépítésért és munkahelyteremtésért felelős bizottságára, illetve hogy Izrael tartsa tiszteletben a szabad mozgás és tartózkodás jogát, biztosítsa a humanitárius ellátmányokhoz való szabad hozzáférést

    8.) Felszólít az azonnal szükséges ellátás és alapvető szolgáltatások biztosítására, a jelenlegi humanitárius helyzet megoldásában és az újjáépítésben való segédkezésre, beleértve a palesztin hivatalok épületeinek újjáépítését is

    9.) Mindkét felet felszólította a krízis megoldására tett törekvéseinek megduplázására, és a tárgyalások újrakezdésére minden témakör kapcsán, beleértve a független palesztin állam megalapítását is

    10.) A tizedik különleges pont meghatározását elnapolja és felhatalmazza a közgyűlés elnökét, hogy a tagállamok kérésére újabb gyűlést hívjon össze kifejezetten e kérdéskör megvitatására

    Ez a cionista rendszerben is komoly aggodalmakat váltott ki - a hét folyamán Izrael figyelmeztette Ban Ki-moon-t, az ENSZ főtitkárát és más vezetőket, hogy ne essenek az iráni propaganda csapdájába, mikor az El Nem Kötelezettek Mozgalmának csúcstalálkozóján részt vesznek. „Nincsenek kétségeink affelől, hogy az iráni állam ezt a találkozót propaganda célokra és politikájának legitimálására fogja felhasználni” (Yigal Palmor, a külügyminisztérium szóvivője) „Felszólítunk minden odalátogatót, hogy vigyázzanak az ilyen manipulációkkal, és ne essenek ebbe a csapdába” Martin Nesirky, az ENSZ szóvivője külön bejelentést tett, hogy a főtitkár Izrael (és az USA) tiltakozása ellenére is személyesen tesz látogatást a csúcstalálkozón, és személyes megbeszélést tart Mahmud Ahmadinedzsád iráni elnökkel. Ezt hallván az USA ENSZ nagykövete, Susan Rice szintén felszólította az ENSZ főtitkárt a távol maradásra.

    A legmagasabb rangú delegáltak közt van az egyiptomi elnök Mohamed Murszi, a kubai vezető Raul Castro, és India miniszterelnöke Manmohan Singh. Ez még nagyobb felháborodást váltott ki a nyugati országokban, főleg az után, hogy Hamenei ajatollah a csúcstalálkozót megelőző héten rákos daganatnak nevezte Izraelt.

    Egy az Oslo Times-nak adott interjúban az iráni nagykövet már a találkozót megelőzően bejelentette, tisztában vannak vele, hogy az iráni atomprogram kapcsán tárgyalásokat folytató „5+1 országok” közül többek politikai okoknál fogva nem vesznek részt a találkozón – és ha a tárgyalások nem az elvárásnak megfelelően alakulnak, akkor számítani lehet arra, hogy a tárgyalásoknak vége szakad, és a Nyugat szerepe nyilvánvalóvá válik.

    Az El Nem Kötelezettek Mozgalmának jelenlegi találkozója azért is kiemelkedően fontos, mert először kerül megrendezésre úgy, a világ egyetlen nagyhatalma sem áll ki mellette támogatóan, így a szervezet egy különálló nagyhatalmi blokk formálódásának tekinthető.

    A héten megjelent a Washington Postnak egy száma, ami már nyíltan felszólítja Ban Ki-moont, hogy ne vegyen részt Teheránban a konferencián, mivel Iránnak ez a konferencia kiváló lehetőséget ad, hogy a nyugati szankciókkal szemben nemzetközi ellenállást indítson be. A Haaretz cikkeiben Izrael elsődleges félelmei jelennek meg, mikor arról írnak, hogy a rendezvény elsősorban a palesztin állam nemzetközi támogatásáról fog szólni, és különösen amiatt aggódik, hogy ebben az ENSZ főtitkár is részt vesz. A Haaretz cikkeinek megjelenését követően a Washington Post ezt a találkozót „az USA, az ENSZ és az ENSZ BT-vel szembeni ellenállás fesztiváljának” nevezte. A Haaretz szerint „azzal, hogy Ban kezet ráz Ahmadinedzsáddal, átlépte a végső határt, mert legitimizálja az iráni elnök Izrael-ellenes és antiszemita propagandáját”.

    Nem csak az ENSZ főtitkár látogatása váltott ki hasonló reakciókat, az indiai miniszterelnök, Manmohan Singh Teheránban tett látogatását ugyanígy fogadták a nyugati államok. De ez nem is az első alkalom, hogy a szövetség hitelességét egy tagállam politikájára hivatkozva kérdőjelezték meg, a 14.-ik találkozót követően (2006-ban) a kubai kormányra hivatkozva történtek hasonló esetek.

    Irán 30 vezetőt lát vendégül, köztük India, Egyiptom és Kuba vezetőit, ami egyben azt is bizonyítja, hogy a Nyugat törekvése Irán nemzetközi elszigetelésére sikertelenül zárult. Az iráni külügyminiszter, Ali Akbar Szalehi azt nyilatkozta, „több mint 100 ország jelezte részvételi szándékát, közülük 30 ország képviselteti magát a legmagasabb szinten. Irán történetében ez az eddigi legnagyobb volumenű nemzetközi politikai rendezvény.” Ebben a két napban ugyanis Irán bizonyítja, hogy helyen van a nemzetközi politikában annak ellenére is, hogy a nyugati országok mindent megtesznek Irán nemzetközi politikából való kizárásáért. Ugyanis összesen hétezren jelennek meg a rendezvényen, beleértve a politikai, vallási vezetőket és a média embereit (ami nem utolsó sorban az ország turisztikai ágazatának is 50 millió dollár közvetlen bevételt jelent). Az iráni média pedig bátran kijelenti (mert kijelentheti), hogy ezek alapján a nyugatiak törekvései a rengeteg befektetett pénz és energia ellenére is sikertelenek voltak.

    A NAM konferenciának ugyanis egyik központi témája, hogy a NAM tagállamok együttesen fellépnek az ellen, hogy a cionisták és az Egyesült Államok beavatkozzon a szír belpolitikába és kényszerített rendszerváltást idézzen elő katonai erővel. Ugyanis 2008 októberében a szír hatóságok lényegében helyreállították a rendet az országban. Azt követően kezdtek a nyugati államok és az arab szövetségesek teljes erőbedobással dolgozni az ország káoszba borításán, azóta több szír nagyváros helyén csak romhalmazok állnak. Az iráni külügyminisztérium szóvivője szerint a találkozón döntés fog születni ebben az ügyben, és általánosságban a tagállamok hasonló jellegű problémáinak megsemmisítéséről. A nemzetközi terrorizmus elleni közös fellépésről - ez talán egy újabb katonai szövetségi rendszer kialakulását jelenti, de a végső közleményekből majd egyértelműen látszódni fog, miről van szó. Ez beleillik az El Nem Kötelezettek Mozgalmának profiljába is, ami az 1979-es határozat óta a tagállamok önrendelkezésének, függetlenségének, területi egységének és biztonságának szavatolása.

    A következő találkozó három év múlva Venezuelában kerül megrendezésre, és ez a két esemény együtt nemzetközileg egy sokkal nagyobb fordulópontot jelent: hogy újra létrejön a kétpólusú világ, még a világháború kirobbanása előtt. Ebben a viszonylatban pedig az ENSZ-szel szemben az El Nem Kötelezettek Mozgalma jelenti az alternatívát, és mint alternatíva, kiutat jelent minden államnak, ami a hanyatló Nyugatnak hátat fordítana. Az El Nem Kötelezettek Mozgalma egy olyan, nemzetközi, nemzetek feletti fórum szerepét fogja betölteni, ami a cionizmus és a Nyugat világméretű vereségét követően azt a szerepkört töltheti be, amit mindig is az ENSZ-nek kellett volna, de a cionizmus megjelenése miatt már az alapításkor eltorzult, és így feladatát ellátni nem tudta.
    Molnár István - Jövőnk.info


Az orosz haditengerészet visszatért a világóceánokra


|
A közelmúltban a nemzetközi sajtóban elterjedt a hír, miszerint egy orosz atom-tengeralattjáró észrevétlenül látogatást tett a Mexikói-öbölben az Egyesült Államok partjainál. Washington értelemszerűen „szemtelenségnek” mondta az esetet, Igor Korocsenko, az orosz Honvédelmi Minisztérium elnöke viszont nem is próbálta titkolni az örömöt. „Ez a küldetés azt mutatja, hogy Oroszország továbbra is készen áll olyan intézkedések megtételére, mellyel kivívja a tiszteletet flottája számára. Nincs rendjén, hogy az 1990-es években gyakorlatilag megszüntették az ilyen műveleteket. A mostani eset mutatja, hogy a haditengerészet visszatér a harci szolgálat korábban megszokott menetéhez.”

Oroszország már az év elején figyelmeztetett, hogy újból járőröket indít az óceánokon. Vlagyimir Viszotszkij, az orosz haditengerészet parancsnoka februárban hivatalosan is kijelentette, hogy június 1-ét követően Oroszország 26 év óta először, vissza fog térni a folyamatos harci őrjáratokhoz a stratégiailag fontos nemzetközi vizeken. Vlagyimir Komojedov, az Állami Duma Honvédelmi Bizottságának elnöke is úgy nyilatkozott, hogy vissza kell állítani az orosz flotta régi dicsőségét. 2012 elején az állami kiadásokból már tudni lehetett, hogy a 2011-2020-as fegyverkezési program költségvetésének alapja több mint 4700 milliárd rubel, később az ennek megfelelő részletek is nyilvánosságra lettek hozva: 2020-ra 10 ballisztikus rakéta hordozó atom-tengeralattjáró, hét többcélú atom-tengeralattjáró, 20 egységgel egy tengeralattjáró-elhárító flotta, ezen kívül 14 fregatt, 35 korvett, hat kis tüzérségi hajó, hat nagy partraszálló hajó áll az orosz haderő szolgálatába, illetve a saját gyártású hajókon kívül további két Mistral gyártására terjesztették ki a szerződést Franciaországgal.

Az új típusú tengeralattjárók gyártása folyamatban van. Az első tengeralattjáró projektet, a Szeverodvinszk nevű Yasen osztályú tengeralattjárót a Fehér-tengeren tesztelik, és valószínűleg még 2012-ben a haditengerészet szolgálatába áll. A Borej osztályú atom-tengeralattjáró az előzetes terveknél gyorsabban részévé válik az orosz haditengerészetnek, a második hajó „Alexander Nyevszkij” már 2013 elején szolgálatba áll.

Nemrég a Kaszpi Flottilla felavatott egy új fregattot - ez a hajó már fel van szerelve az új lopakodó technológiával, ami megváltoztatja a hajó mágneses terét, illetve a radarok számára torzítja a hajó valós méretét, kisebbnek mutatva azt. Egyben ez az első hajó az orosz haditengerészetben, amire az orosz haderő univerzális rakétakomplexumát telepítették (Kaliber-NK) valamint képes használni többféle precíziós rakétát, és a fedélzetén egyben gyorstüzelő ágyúk és saját légvédelmi rendszer is található, ami képes önálló működésre is, nem csak a flotta részeként.

A haditengerészeti bázisok vonatkozásában nem csak Oroszország saját partvidékén, hanem a világóceánokon is új ellátóközpontokat hoznak létre. Itt érdemes megemlíteni Tartusz szíriai kikötőt, amit a tervek szerint kibővítenek a nagyobb hajók, repülőhordozók és cirkálók befogadására, így nem csoda, hogy a Kreml folyamatosan blokkolja a Nyugat szíriai rendszerdöntő műveleteit. A tartuszi bázis stratégiai fontossága nyilvánvaló: ebből a kikötőből a Szuezi-csatornán keresztül a Vörös-tenger irányába, és a Gibraltári szoroson keresztül az Atlanti óceánra rövid idő alatt kijuthatnak az orosz hajók. A Dél-kínai-tenger partján a vietnami haditengerészeti bázis pedig az egyik legjobb mélytengeri kikötő a térségben. Ezt a támaszpont még a Szovjetunió idején hozták létre, és 2001-ben felszámolták, de úgy tűnik Oroszország elhatározta a Status Quo helyreállítását.

Molnár István – Jövőnk.info


2012 A modern orosz haditengerészet Современный ВМФ России




New Russian AK-12



Tank T-90ms. téli demonstrációs



T-90



Russian Laser Weapons

MTHEL (THEL) - Mobile Tactical High Energy Laser

New Airborne Laser teszthálózat Footage, rakéták lelőttek 2010/02/11 Gyárt

A világ egyetlen LÁTHATATLAN repülőgép



A Nyugat egyoldalú szankciói Irán ellen illegitimek

|
Egy politikai elemező szerint illegitimek az egyoldalú szankciók, melyeket a Nyugat kiszabott az Iráni Iszlám Köztársaság ellen. A Press TV riportja.
Ezek a szankciók először is már ott illegitimek, amikor az iráni betegek különleges igényeit tekintjük, amit épp az ön programja fedett le, vagy az iráni utazókat tekintve a civil gépeken, amik a szükséges pótalkatrészeket kell nélkülözzék a Nyugati kormányok szankciói miatt. Mindezek az Amerika és Európa általi egyoldalú szankciók legitimitásának hiányát mutatják” mondta Kaveh Afrasiabi a pénteken adott interjújában a Press TV-nek.
Irán egészségügyi intézményei és szövetségei figyelmeztettek a Nyugat szankcióinak katasztrofális következményeire, mely a krónikus és életveszélyes betegségek ellen küzdő betegek egészségét sújthatja.
Az iráni orvostudományi intézmények állítják, hogy a közelmúltbéli illegális és egyoldalú szankciók az USA és Európa által az iráni kereskedelmi és a banki ágazat ellen szinte lehetetlenné tették számukra, hogy megszerezzék a betegek számára nélkülözhetetlen gyógyszereket.
Az amerikai kongresszus épp a múlt héten fogadta el ezeket az új törvényeket, amik további szankciókra szólítanak fel, és Amerika szankcionálja a nem amerikai cégeket, és természetesen az orvostudományi cégek is e szankciók hatálya alá esnek.” Magyarázta Afrasaiabi.
Az elemző továbbá megjegyezte, hogy a nemzetközi közösség egyre jobban tudatára ébred az Irán elleni szankciók illegitimitására: „remélhetőleg ez tükröződni fog a nemzetközi összejövetelen, ami Teheránban lesz megtartva a jövő héten.”
Tudjátok, hogy e szankciók célja az, hogy Amerika és néhány nyugati kormány nyomást gyakoroljon az iráni kormányra, és hogy elvegyék a nukleáris jogait, valamint megállítsák atomprogramját ... ez eddig visszaütött és elveszteni látszik a legitimálást a nemzetközi porondon, sőt mi több, minél több elégedetlen hang hallható még az Egyesült Államokban is” foglalta össze Afrasiabi.
PressTv


Háború lehet a víz miatt Ázsiában



|
A Közel-Kelet kész Dél-Amerikából importálni ivóvizet és sürgősen létrehozza a stratégiai víztartalékokat. India és Pakisztán a víz miatt újabb konfliktusba keveredhet.
A szakértők szerint az ivóvíz hiánya Ázsiában újabb háborúkhoz vezethet.
Irán állandóan fenyeget a Hormuzi-szoros lezárásával, ami elsősorban az olajszállítás megbénulásának veszélyét idézi. Ugyanakkor tudni kell, hogy a Perzsa-öböl egyes monarchiái számára ez az édesvíz-hiányt is jelentené. Szaúd-Arábia, Kuvait, Katar és az Arab Emirátusok számára az importált ivóvíz alapvetően a Hormuzi-szoroson át érkezik.
Az Öböl-háború idején Szaddam Husszein katonái csapást mértek az édesvízgyártó üzemekre. Most ismét fennáll a csapás veszélye, amennyiben konfliktus lenne a Hormuzi-öbölben. Ezért a régióban kidolgozzák az egységes csőhálózat projektjét. Ezek a vezetékek összeköttetésben állnának az édesvízgyártó üzemekkel, és helyettesíthetnék a nemzeti vízhálózatotokat, amennyiben azokat kár érné.
Még élesebb a helyzet Dél- és Délkelet-Ázsiában, ahol, úgy tűnik, egyes országok már készen is állnak a csatára a folyókért. India és Pakisztán háromszor háborúzott egymással, és most újabb konfliktus fenyeget, ez alkalommal a vízkészletekért. Iszlámábád Új-Delhit „vízterrorizmussal” vádolja, miután elvezeti a határfolyó, az Indus vízét vízerőmű építése miatt. Az tehát a vád, hogy a szomszédos országot öntözővíz nélkül akarja hagyni és ezzel aláássa gazdaságát.
Indiának viszont szimmetrikus választ készül adni Kína. A kínai hidroenergetikai projektek a Brahmaputrán és más folyókon Tibetben indiai parasztok millióitól vonnák el a vizet. Dmitrij Moszjakov szakértő Rádiónknak adott interjújában arra is rámutat, hogy már régen hasonló problémával küzd Laosz, Kambodzsa, Vietnam és Thaiföld is. Nincs elég vizük, miután Kína a Mekongnál a vízerőműhöz gátat épít.
- Az édesvíz miatti konfliktusok nagyon komoly tényezői a helyzet kiéleződésének. Gyorsan nő a lakosság, a gazdaság, nagyobb a vízfelhasználás. Itt mindenképpen komoly nemzetközi erőfeszítések szükségesek a víztartalékok elosztásához és felhasználásához kapcsolódó jogok kidolgozására.
Az ázsiai földrész az utóbbi két évtizedben impozáns fejlődést demonstrált, és most is a világ leginkább lendületesen fejlődő régiója. Tehát meg lehet találni az adekvát választ az ázsiai országok biztonságát és jólétét fenyegető kihívásra.
ruvr.ru


Damaszkusz vegyi fegyvereinek megőrzéséről biztosította Moszkvát


|
A szíriai hatóságok biztosították Oroszországot, hogy mindent megtesznek a Szíriában levő vegyi fegyver megőrzésére, és megakadályozzák, hogy a konfliktus más résztvevőinek kezébe jussanak ezek a fegyverek.
Az orosz külügyminisztériumi forrás szerint Moszkva bizalmas párbeszédet folytat a vegyi fegyver-arzenál megőrzéséről és biztonságáról. Ennek a párbeszédnek az alapján az orosz diplomáciai főhatóság arra a következtetésre jutott, hogy a szíriai hatóságoknak nincs szándékukban bevetni ezt a fegyvert és képesek az önálló ellenőrzésére.
ruvr.ru


Putyin az amerikaiakról: "Addig húzzák a csavarokat, amíg majd megszakad a menet"


|

Putyin:
– Nem is olyan régen, gyakorlatilag alig pár éve – nekem személyesen ugyan nem mondták, de tudom mit beszéltek a kollégáikkal ott, a tömbön belül – azt mondogatták: na jó, Oroszország már omladozik, számunkra talán már nem is olyan érdekes, hiszen rozsda marja az egészet.
Nos, ez nem így van. Ma már egyáltalán nem ez a helyzet.
2008. és 2011. között a hadsereg 39 interkontinentális rakétát kapott. Két tengeralattjáró állt hadrendbe, és 12 Iszkander rakétakilövő berendezés. Folytatódott az olyan stratégiai rendeltetésű rakétakomplexumok felszerelése, mint a korszerű Topol-M és a Jarsz. Tíz új ezredet hoztunk létre. Tízet? Igen. Jó, voltak gondok a Bulavával, de annak vége. Kész. A Bulavát már alkalmazzuk a fegyverkezésben.
Riporter:
– Az évtized végéig 23 billió rubel beruházása van betervezve a fegyveres erők átalakítására, és közel 3 billió a hadiüzemek korszerűsítésére.
Putyin:
– Ismeretes, hogy egy új, még korszerűbb rendszer kifejlesztésén dolgozunk. Ez az SZ-500-as. Márpedig az SZ-500-as – minden jellemzőjét, a sebességét stb. tekintve – egy új rakétavédelmi rendszernek felel meg.
Riporter:
– A stratégiai egyensúly megőrzése nagyban függ Oroszország és az Egyesült Államok viszonyától.
Szergej Rogov, az orosz tudományos akadémia Amerika és Kanada Intézetének igazgatója:
– Ha a választásokon a Republikánus Párt kerül hatalomra, ezek neokonzervatívok lesznek, akikhez képest a Bush-adminisztráció - egy gyereksereg. Nagyon erős nyomásra lehet számítanunk részükről mind a rakétavédelmi rendszerrel, mind Ukrajnával, mind Grúziával és más egyebekkel kapcsolatban.
Putyin:
– Annak kapcsán, hogy most majd jönnek a neokonzervatívok, és elkezdik húzni befelé a csavarokat (feszíteni a húrt - fordító): hát csak húzogassák. Majd addig húzzák, míg majd megszakad a menet. Ez olyan politika, ami sehová sem vezet. Költséges és nem hatékony.
Nézzük csak, kicserélték az észak-afrikai rezsimeket, és most mihez fognak kezdeni vele? Végül Izrael két tűz között találja magát. Két rezsim között, hiszen végül is még egyáltalán nem lehet tudni, mit fognak ott kavarni Egyiptomban meg Szíriában. Hogy mi lesz ezekben az országokban, ma még megjósolhatatlan. Önök biztosak benne hogy teljes ellenőrzésük alatt tartják az ottani helyzetet? Annyi látszik, hogy próbálkoznak, de hogy mivel fog végződni, senki sem tudja. Egyelőre ami történik, az nagyon költséges, de még semmi hatása nincs.
Riporter:
– Egyoldalúan Oroszország nem kívánja folytatni a leszerelést.
Putyin:
– Ami a leszereléssel kapcsolatos lépéseket illeti, a további lépések komplex jelleget kell viselniük. És ebben a folyamatban már valamennyi atomhatalomnak részt kell vennie. Mi nem fogunk a végtelenségig leszerelni, míg más atomhatalmak meg fegyverkeznek. Ki van zárva. Ez egy. Másrészt. Ahogy fejlődik a technológia, és egyes partnereink ebben némileg valóban előttünk járnak, elsősorban a nagy pontosságú fegyverek tekintetében, minthogy a korszerű töltetek hatásfok, hatékonyság stb. tekintetében már felveszik a versenyt a tömegpusztító fegyverekkel, az atomfegyverekről majd akkor fogunk lemondani, ha már mi is rendelkezünk ilyen rendszerekkel.
Fordította: P.I.
Jövőnk.info


Rakétatámadás érte az amerikai vezérkari főnök gépét


|
A napokban már 40-re emelkedett azoknak az amerikai katonáknak a száma, akik idén az afgán biztonsági erők fegyverei által haltak meg. A nyugati média még próbálkozik elkendőzni a dolgot – azt mondják, nem az afgán rendőrök gyilkolnak meg véletlenszerűen egy-egy amerikai katonát, hanem rendőrruhába bújt terroristák. Így lesznek lassan az afgán hatóságok is terroristának minősítve, miközben napi szinten hallani olyan esetekről, hogy afgán rendőrök, katonák lőnek le egy-egy amerikait.
Martin Dempsey, az amerikai vezérkar elnöke az újabb esetek láttán azonnal Afganisztánba indult. Majd a gépe rakétatámadás áldozata lett, mielőtt Kabulban a megszálló amerikai csapatok vezetésével találkozott volna. A becsapódó rakéta csak a gép ajtajában tett kárt, bár Dempseyn kívül az amerikai vezérkar két másik tagja is megsérült. Már megszokott, hogy az MTI tálalásában nem említik, hogy két amerikai tiszt megsérült, ők azt írják, „megsérült két amerikai katona”. Igen, a tiszt is katona, bár a hír tónusa az igencsak lényeges információ nélkül egészen más hatást kelt - mintha sikertelen támadásról tudósítanának. Tán csak nem fáj az igazság?
túlélők végül egy másik gépet használtak, hogy a helyszínre eljussanak. A szárazföldi közlekedés már szóba sem kerülhet, mert nincs annyi mesterlövész, ami az afgán nép haragjától megóvná a megszállókat – így létesítményről létesítményre repülnek. Afganisztánban jelenleg 130ezer amerikai katona van jelen. De szép lassan fogyatkoznak - és a térségi médiában minden egyes amerikai katona halála örömhírként jelenik meg.
Fenyvesi Áron - Jövőnk.info


Újabb amerikai ultimátum Szíriának


|
Az Egyesült Államok nem tartja kizártnak, hogy az ENSZ megkerülésével hajt végre akciókat Szíriában.
Amint Victoria Nuland amerikai külügyi szóvivő hétfői sajtóértekezletén elmondta, Washington informálni fogja erről Lahdar Brahimit, az ENSZ és az Arab Liga különmegbízottját.
Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok újabb csapást akar mérni az ENSZ tekintélyére a válságok leküzdését illetően – jelentette ki Alekszej Podcerob, a moszkvai Keletkutató Intézet szakértője.
- Különösebben nem kell csodálkoznunk Nuland kijelentésén. Az amerikaiak már máskor is alkalmaztak erőt a világszervezet megkerülésével. Emlékezhetünk a panamai invázióra vagy a Jugoszlávia elleni 1999-es agresszióra. Aztán ott volt Irak 2003-ban, ugyancsak a Biztonsági Tanács megkerülésével. A Szíriára mérendő csapás átfogó és véres háborúhoz vezetne. Persze, Szíria nem képes szembeszállni az Egyesült Államokkal, ez világos. De nagyon jól ismerem a szíriaiakat, az utolsó emberig ellenállnak. Ez tehát nagyon véres háború lenne a Közel-Keleten.
Barack Obama elnök ugyancsak szólt egy lehetséges intervencióról, bár a hétfői sajtóértekezleten úgy fogalmazott, hogy egyelőre nem adott ki intézkedést az intervencióra. Ugyanakkor rámutatott: ezt az álláspontot megváltoztathatja, amennyiben Damaszkusz vegyi vagy biológiai fegyverhez nyúl. Ez nem csupán Damaszkusznak szóló ultimátum, de egyben a világközösség elleni kihívás is, miután léteznek olyan nemzetközi konvenciók, amelyeket alkalmazni lehet a tömegpusztító fegyverek alkalmazásának megakadályozására.
Ezeket a konvenciókat kell érvényesíteni a kapcsolatokban Damaszkusszal, mégpedig minél hamarább, miután egyre nagyobb a veszélye annak, hogy tömegpusztító fegyverek jutnak Szíriában az Al-Kaida kezébe. És bármennyire paradox a dolog, ehhez még az Egyesült Államok is hozzájárulhat. Washington támogatja a szíriai fegyveres ellenzéket, amelynek harctéri parancsnokai szerint egyre inkább támaszkodnak az Al-Kaida gerilláira. Borisz Dolgov, a moszkvai Arab Kutatási Központ elemzője erről így vélekedik.
- Afganisztánban és Jemenben az Al-Kaida ellen küzd az Egyesült Államok, ott ezt a szervezetet az egyes számú közellenségnek tekinti. Ugyanakkor Szíriában az Al-Kaida támogatást kap, akárcsak Líbiában. Az USA és a NATO vezető országai igyekeznek a radikális iszlamisták kezével megszabadulni a nekik nem tetsző szíriai rendszertől, majd pedig saját céljaikra alkalmazni a radikális iszlám erőket. Próbálkoztak ezzel annak idején Afganisztánban is. Csakhogy a mostani ugyanúgy hiba, mint ahogyan az Afganisztánban volt.
Az Al-Kaida szíriai aktivizálódása kapcsán Moszkva figyelmeztetett arra, hogy megengedhetetlen a fegyverek becsempészése Szíriába. Az orosz Külügyminisztérium kommentárjában rámutat, hogy Líbián, Törökországon és Libanonon át jutnak el a fegyverek a szíriai ellenzékhez.
ruvr.ru


A nyomás gyakorlás módszerei a 

rablóktól nem is várunk mást.


Szíria partjainál egy német kémhajó cirkál


|
Szíria partjainál a Német Haditengerészet egy kémhajója cirkál, amely titkos információkat ad át a brit és amerikai titkosszolgálatoknak, akik a megfelelő időben megosztják azokat a szíriai lázadókkal. Erről a Bild am Sonntag napilap tájékoztatott saját forrásokra hivatkozva.
A lap értesülései szerint, a hajó a legkorszerűbb technikával van felszerelve, így figyelemmel tudja követni a szíriai hadsereg mozgását akár 600 km-en belül az országban.
Ezen kívül, német katonák, akik a törökországi İncirlik NATO bázisán szolgálnak, Szíria területéről származó telefonbeszélgetéseket hallgatnak le és rádióüzeneteket csípnek el.
ruvr.ru
Jövőnk info megjegyzés: Sziriának ideje lenne kipróbálnia a Yakhont rakétát, elvégre nem dísznek vették meg az oroszoktól.
A németek eddig kimaradtak ebből a mocskos háborúból, de úgy látszik ez szemet szúrt a NATO vezetésének , és bele kényszeritik a piszkos munkába is őket.

Szíriai rakétacsapatok a Horst Wessel Lied dallamával...

Szíriai Anti-Ship Missile Arsenal Szíriában

Telepítése új S-400 föld-levegő rakéták Moszkva közelében

Kell nézni!! Légvédelmi rendszer Iránnak e Islami Minden nyelv

A világ legerősebb fegyvere - SS 18 Satan * Több lauches *


Egy ilyet kérünk a terrorista zsidó államra, és az arab térség mogbotcsájtja a területén történt rombolást.

Orosz "Topol-M" A legerősebb nukleáris fegyver a világon!


Egy ilyet még utána , hogy biztos legyen a pusztítás.
És az emberiség fellélegezhet a terrorista zsidó állam nincs többé, és a világon kitörne a béke.




Oroszország nem adja el Törökországnak az S-400-at


|
A Roszoboronexport képviselője egy sajtótájékoztató során bejelentette, hogy Oroszország nem adja el Törökországnak az S-400 Triumph légvédelmi rakétarendszert, hogy így az orosz haderő igényeinek az továbbra is teljes mértékben megfeleljen.
Ez a bejelentés amiatt történt, mert egy török újság azt a hírt terjesztette, hogy a török hatóságok egy pályázat keretén belül fontolgatják az S-400 megvásárlását Oroszországtól. Törökország állítólag 4 milliárd dollárt szándékozik költeni az ország rakétavédelmének fejlesztésére, mivel nem rendelkezik olyan védelmi rendszerrel, amely nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták ellen meg tudná védeni az országot, csak rövid hatótávolságú légvédelmi rendszerekkel.
Korábban Törökország megvásárolta az S-300 rendszert Oroszországtól – amit azonnal ki is szolgáltatott az Egyesült Államoknak, így az orosz haderő kénytelen volt a légvédelem teljes modernizációjába kezdeni és az S-300-as gyártását leállítani.
Molnár István - Jövőnk.info


Megállapodtak az orosz-kínai-iráni katonai együttműködésről


|
Egy orosz napilap szerint elkészültek és aláírásra várnak az Oroszország, Kína és Irán közötti katonai és gazdasági együttműködésről írt dokumentumok, melyek értelmében orosz és kínai egységeket telepítenének Iránba.
A megegyezés értelmében a jelenleg Szíria partjainál tartózkodó egységeket a NATO Szíria elleni támadásának semlegesítése után az iráni partokhoz csoportosítják majd át. 
Az orosz Északi Flotta légiereje jelenleg készül az iráni repterekre való áttelepülésre.
Néhány nappal ezelőtt a Földközi-tengeren került sor egy interkontinentális ballisztikus rakéta tesztelésére, melyet egy Kamcsatka melletti orosz atom-tengeralattjáróról indítottak.
Moszkva arra készül, hogy más országokat is mozgósítani fog békefenntartó feladatokra, hogy közösen lépjenek fel a nemzetközi jog és az ENSZ Alapokmányának védelmében, mivel a NATO tevékenysége jelenleg az ENSZ valamennyi szabályozása szerint törvényellenes.
Moszkva úgy véli, a helyzet rendkívül súlyos, mivel az amerikai politikai elit érzi, hogy kicsúszik a kezéből az irányítás, és ez a Szíria és Irán elleni nyílt támadásra ösztönzi őket.
Úgy tűnik, Oroszország és Kína a közös ellenség elleni kiállás idejére félre tud tenni minden érdekellentétet, és együttes erővel fognak fellépni az amerikai-cionista világuralmi törekvésekkel szemben.
Molnár István - Jövőnk.info



Pentagon: Aggodalomra adnak okot az amerikai katonákat ért afgán hatósági támadások


|
Leon Panetta az utóbbi időben egyre több aggodalmaskodó nyilatkozatot tesz. Ez nem is csoda, mivel valószínűleg még az ő vezetése alatt fog végleg felbomlani az amerikai-cionista gyarmatbirodalom.
Alig néhány napja egy afgán rendőr tüzet nyitott két amerikai katonára, akiket „váratlanul ért a támadás” és súlyosan megsérültek. A Pentagon aggódik amiatt, hogy egyre több olyan esetről hallani, hogy az Afganisztánban megszálló erőként jelen lévő amerikai katonákra az afgán hatóságok rálőnek. Leon Panetta kijelentette, hogy mivel ez lassan már statisztikailag is kimutatható veszteséget jelent, emiatt veszélybe került az amerikai és afgán kormány barátsága.



Múlt héten hét amerikai katona halt meg, mivel az afgán hatóságok fegyveresei egy közös bevetés során fordították ellenük a fegyvert, így az amerikaiakat szintén váratlanul érte a támadás. NATO adatok szerint idén eddig összesen 37 amerikai katona halt meg ehhez hasonló eset során.
Talán nem ártana az agymosott amerikaiakat figyelmeztetni, hogy nem nyaralni és szórakozni, meg terroristák ellen harcolni vannak ott (ahogy ezt nekik előadják), hanem megszálló erőként vannak jelen az országban. Attól még, hogy az USA sakkban tartja az afgán bábkormányt, az afgán hatóságok nagy része azonnal él a lehetőséggel, ha egy újabb amerikai katonát kihúzhatnak a listáról.
Egyszerűen vak, ki nem hajlandó észrevenni, hogy az összes környező ország médiája örömhírként közli, mikor újabb amerikai katonák halnak meg Afganisztánban. A csapatkivonások miatt egyre kisebb a visszatartó erő, hogy az afgán rendőrök és katonák az első szembejövő amerikain megbosszulják a megerőszakolt lányokat (és fiúgyermekeket…), a túlkapások során meggyilkolt családokat.
A Pentagon félelmei nem alaptalanok, és mikor az amerikai csapatok száma kellő mértékben lecsökken, nem csak a hátrahagyott amerikai katonák, hanem a bábkormány is célponttá válik. Ami szintén örömhírként fog bekerülni a térségi médiába.
Fenyvesi Áron - Jövőnk.info


Pentagon: Síita milíciák szerveződnek Szíriában



|
A Pentagon tegnap egy nyilatkozatban felrótta Iránnak, hogy szír milíciákat képez ki, melyek a Bashar Al-Asszád rendszert támogatják. Természetesen ez egy elítélendő vádként hangzott el, de a vak is látja, hogy ennek a kijelentésnek nagyon is sok valóságalapja van. Ami érdekes, hogy az amerikai nyilatkozat sem a milíciák kiképzését kifogásolta, hanem azt, hogy ezen keresztül Irán térségi befolyása erősödik.
Leon Panetta kijelentése kifejezetten az iráni jelenlét erősödését kifogásolta, de azt láthatjuk, hogy az amerikai félnek valójában fogalma sincs arról, hogy Irán nemrég kezdett lakossági milíciák szervezésébe, vagy már régóta működnek ezek a csoportok, csak a szervezés üteme erősödött.
Az egyértelmű, hogy az Egyesült Államok a NATO tagállamok, valamint Katar és Szaúd-Arábia bevonásával képezi az országot kezdetben destabilizáló terrorista csoportokat (amiatt csak kezdetben, mert már közel egy éve a NATO tagállamok alakulatai harcolnak Szíriában). Ezt követően fel meri róni Iránnak, hogy a lakosság védelmére milíciákat szervez!
Mondjuk ki bátran, az amerikai külpolitikát az bántja, hogy - egy-két szerencsétlenen kívül - terroristának nem sikerült beszervezni senkit, akinek szír állampolgársága van, viszont a lakossági milíciák gomba módra szaporodnak. Afelől sem lehetnek kétségeink, hogy ha az országban jelen lévő iráni különleges alakulatok lakossági milíciákat szerveznek, az a művelet elsősorban a síita lakosság védelmét szolgálja.
Ezek a vallási alapon szerveződő milíciák pedig közvetlen Hamenei ajatollah parancsait követik. Ez az, ami az amerikai felet igazán aggasztja - mert az ajatollah parancsait követő fegyveres csoportoknál nem tudnak elérni semmit pénzzel és megvesztegetéssel.
Molnár István - Jövőnk.info


Pentagon: Orosz cápa ólálkodott Amerika partjainál



|
Egy orosz 'Akula', azaz Cápa, támadó atom tengeralattjáró nagy hatótávolságú rakétákkal felfegyverkezve tiszteletét tette az Egyesült Államok partjainál egy hónappal ezelőtt. A Pentagon illetékese szerint az a tény, hogy mindezt észrevétlenül megtehette, aggodalomra adhat okot...
Ezt a műveletet több héten keresztül folytatta, melynek során a Mexikói-öbölben és az amerikai partvidék más részein tevékenykedett. Állítólag 2009-óta ez a második alkalom - legalábbis amiről ők tudomást szereztek -, hogy orosz tengeralattjáró támadó célú járőrözésére került sor az amerikai partoknál.
Ezzel párhuzamosan az orosz stratégiai nukleáris bombázó repülők június és július folyamán északon Alaszkában és délen Kaliforniában berepültek az amerikaiak által ellenőrzött légtérbe, mindez rávilágít Oroszország növekvő harckészültségére a nyugati cion-imperializmus vezető államával szemben. Ez összefüggésben lehet az amerikaiak európai rakétavédelmi terveivel és a szíriai eseményekkel egyaránt, és figyelmezteti a Nyugatot, hogy Oroszország bekerítésére és a NATO agresszív terjeszkedésére megfelelő választ kaphatnak.
Megjegyezzük, hogy amíg az orosz bombázók Északi-sarki és Alaszka-közeli aktivitása nem számít rendkívülinek - bár az utóbbi időben ez is egyre intenzívebb -, addig a kaliforniai berepülésre és az amerikai elfogó vadászokkal való találkozásra nem került sor 1991, a Szovjetunió felbomlása óta.
Az illetékes amerikai tisztviselők szerint a tengeralattjáró észrevétlen járőrözésére azért is kerülhetett sor, mert az Obama-kormányzat jelentősen csökkentette a védelmi kiadásokat, és a tengeralattjáró-elhárítási képességei is csökkentek az amerikai haditengerészetnek. A sajtó képviselő megkeresték a haditengerészet szóvivőjét is ebben az ügyben, ám ő megtagadta a válaszadást...
Az Akula hajóosztályról annyi kell tudni, hogy több változata van és jelenleg mintegy tíz példány aktív állományú. Ezek rendkívül csendes járású hajók, amelyek felderítése meglehetősen nehéz feladat. Oroszország egy ilyen hajót már India rendelkezésére bocsátott, és a tervek szerint egy másikat Venezuelának adnak át. Ha ehhez hozzáadjuk az új orosz haditengerészeti bázisok létesítésének tervét a Csendes-óceáni és az amerikai térségben, láthatjuk Putyin elnök Oroszországának katonai stratégia irányultságát, ami meglehetősen pozitív számunkra.
Újszászi István - Jövőnk.info

Az elsődleges terroristák kénytelenek lesznek rájönni, 

hogy sebezhetőek , sőt megsemmisíthetőek lettek , és 

jobb lesz ha vigyáznak , mert a dollár után a birodalmuk 

is megbukik, hiába a zsidó bankrendszer , dollárért, már 

olajat sem adnak , nincs értéke a papírjuknak , talán 


begyújtani még jó lesz. De erre találsz jobb papírt is a 

nyamvadt dollár még festékessé teszi a kezedet.




Anglia is kilépne az Európai Unióból



|
Tony Blair korábbi angol miniszterelnök bejelentette, hogy a térség hatalmi rendszereinek átalakulása miatt Anglia a közeljövőben ki fog lépni az Európai Unióból, és ezt a brit lakosság többsége is támogatja.
Az Egyesült Királyság gyakorlatilag már így is az Unióból való kilépés szélén áll. A birt lakosságnak csak 35%-a támogatja az európai uniós tagságot, és a parlament ebben az évben már kiírt egy népszavazást az uniós tagság fenntartása vagy megszüntetése kapcsán. Ezt a népszavazást David Cameron határozatlan időre elhalasztotta.
Tony Blair most bejelentette, hogy ennek ellenére a népszavazás meg lesz tartva. Az uniós hatóságok jogköreinek átrendezésére tett utalások miatt feltételezhetjük, hogy az Európai Egyesült Államok működésbe lépése idején lesz megtartva ez a népszavazás. Ezt megerősíti az is, hogy Blair arra hivatkozott, Brüsszel hatalma évről évre egyre nő, ami szembe megy mind a „demokratikus értékekkel”, mind a brit nemzeti érdekkel.
Már korábban felhívtuk a figyelmet arra, hogy az Európai Egyesült Államokat létrehozni akarók nem csak a nemzeti ellenállásba, hanem a saját maguk által létrehozott demokratikus ellenzékbe is beleütköznek, és az EU-ból való kilépéssel fenyegetőzésben hatalmas zsarolási potenciál van. Ezt már az olasz szabadkőműves maffiózó Berlusconi is felismerte, és onnantól csak idő kérdése volt, hogy mindenki az unióból kilépéssel fog fenyegetőzni, akinek a brüsszeli vezetés nem veszi figyelembe a politikai (vagy gazdasági) érdekeit.
A brit lakosság aggódik a „függetlenség elvesztése” miatt (bár ez a függetlenség eddig sem létezett), a brit szabadkőműves vezetés pedig elsősorban amiatt aggódhat, hogy elvesztik azt a pénzügyi pozíciót, amit a brit gazdasággal az uniós tagság ellenére is igyekeztek fenntartani, és most a széthullás előtt álló Európai Unió magával ránthatja ezt a régóta fennálló Rotschild-birtokot.
Ez a két érdek pedig sikeresen egymásra talál, és a brit politikai-gazdasági vezetés az utóbbi években szép lassan orosz és kínai gazdasági kapcsolatokkal helyettesíti be az Unió felé fennálló kitettségeket. Ez a bizonyos kilépés akkor következhet be, mikor a kilépéssel járó, várható gazdasági veszteséget már minimalizálták, az adósságunió kihirdetése pedig megteremti a kilépéshez a politikai feltételeket.
Molnár István – Jövőnk.info




Az érdekek pólusa


|
Oroszország azt tervezi, hogy az Északi-tengeri út mentén hadihajó-támaszpontokat és határszolgálatokat hoz létre, jelentette ki Nyikolaj Patrusev, az orosz Biztonsági Tanács titkára. Szakértők szerint ez a döntés rendkívül időszerű.
Az utóbbi időben kiéleződött a sarkvidéki befolyásért folytatott verseny, elsősorban azért, mert e szélességi fokon felmelegedett a klíma. Ma, az Északi-sarkvidék öt állama: Oroszország, Kanada, Dánia, Norvégia és az Egyesült Államok vesz részt a természeti erőforrások kiaknázásáért folytatott versenyben. Különböző becslések szerint, a Sarkvidék szénhidrogén-tartalékai a világ feltáratlan tartalékainak egynegyedét teszik ki. Szükségünk van megfelelő katonai erőre, amely képes lenne visszaverni bármilyen potenciális kísérletet, amely arra irányul, hogy katonai eszközökkel osszák szét az Északi-sarkvidék természeti kincseit, véli Konsztantyin Szivkov, politikai elemző.
- Az Északi-sarkvidéki szénhidrogén-tartalékokért folytatott harc már most aktívan folyik. Méghozzá, az Északi-sark medence, pontosabban szólva, az északi tengeri útvonal a legrövidebb tengeri útvonal, amely összeköti Európát a Kelettel. Olyan helyzetben, amikor a gazdasági fejlődés központja áthelyeződik Európából az Ázsiai-Csendes-óceáni körzetbe, növekszik ennek az útvonalnak a jelentősége. Különösen azért, mert a globális felmelegedés miatt felszabadul a jégtől az északi tengeri útvonal. És az, aki ellenőrzése alatt tartja majd ezt a kommunikációt, jelentős befolyást gyakorolhat a globális forgalomra. Ezért most nagyon kemény harc folyik.
Meg kell jegyezni, hogy Oroszország nem volt az első, aki bejelentette katonai bázisok alakítását az Északi-sarkon. Az év elején Kanada bejelentette, hogy bázist akar létrehozni a sarkvidéki Cornwallis szigeten. Dánia is készül katonai jelenlétének növelésére a Jeges-tengeren. 2009-ben bejelentette, hogy különleges katonai parancsnokságot és készenléti erőket hoz létre. Egy évvel később Norvégia áthelyezte vezérkarát a sarkkörön túlra, az Egyesült Államok és Kanada rendszeres hadgyakorlatokat kezdett tartani az Északi-sarkvidéken.
A dolog lényege az, hogy e régióban különböző országok nem csak gazdasági, hanem geopolitikai érdekei is kereszteződnek. Az Arktisz nem csak a hajók számára legrövidebb útvonal Oroszország és Észak-Amerika között, hanem a stratégiai légierők és az interkontinentális ballisztikus rakéták számára is, mondja Konsztantyin Szivkov.
- Ebben a régióban nagy teljesítményű rakétaelhárító rendszereket, a ballisztikus rakétákkal felszerelt atomtengeralattjárókat lehet telepíteni, ami rendkívül fontos a világ minden globális játékosa számára. Tudomásom szerint a 90-es évektől kezdve, amerikai tengeralattjárók folyamatosan járőröznek a Jeges-tenger medencéjében, többek között a Barents-tenger vizeiben is.
Ami orosz katonai bázisok telepítését illeti, ezek megjelenhetnek a Dickson-szigeten a Kara-tengeren, valamint a Jenyiszej és a Léna folyó torkolatában. Az orosz hadseregben északi-sarki brigádok alakulnak, amelyek képesek lesznek hadműveleteket folytatni zord körülmények között.
ruvr.ru


Franciaországban zsoldosokat toboroznak szíriai bevetésre


Most hazajöttek az elégedetlen zsoldosok , és likvidálásba kezdtek ...
|
Szerkesztőségünk olyan információ birtokába jutott, miszerint Franciaországban intenzív toborzás kezdődött, melynek célja a fegyveres csoportok Szíriába küldése.
A művelet jellegzetessége, hogy nem egyesével keresnek meg katonai múlttal és harctéri tapasztalattal rendelkező személyeket, hanem olyan összeszokott csoportokat próbálnak beszervezni, amelyek tagjai korábban is együtt tevékenykedtek különböző háborús helyszíneken. Több olyan csoportról is tudomásunk van, melyek tagjai között magyarok is vannak, és akik négyszemközt, de nevüket nem vállalva sok érdekes információt megosztanak. Ennyit a hír forrásáról...
Egyik ilyen informátorunk elmondta, megkeresték őket, hogy lenne számukra munka. Dollárban kapnák a fizetésüket (ez általános gyakorlat, akárhol is vannak). Kiderült, hogy Szíriába kellene menniük Törökországon keresztül, és minimum 3 hónapról lenne szó. Elmondta még, hogy nem egy-egy embert, hanem tapasztalt, kizárólag összeszokott csapatot keresnek. Ők nem vállalták a megbízást, de azt tudja, hogy sok ilyen csapat van arrafelé, akiknek nincs munkájuk, és akik emiatt „az éjszakából csinálnak pénzt. Ezek azonnal ugranak az ilyen lehetőségekre, szóval biztos lesz, akit ki tudnak vinni."
A fentiekből is látható, hogy rosszul halad a Szíria elleni nyugati rendszerdöntő művelet, és tovább folyik a nemzetközi csőcselék toborzása a szíriai terrorista cselekmények végrehajtása céljából.
Újszászi István - Jövőnk.info

A csiga zabálók azt hiszik , hogy a zsidó Sárközi politikáját kell folytatni, neki sikerült likvidáltatni Kadhafit aki a választási hadjáratát pénzelte, Líbia után jöhet Szíria az olaj és a természeti kincsek , és közben egy csomó ártatlan arabot megint a füstre teszünk. A francia kormányfő ellen mikorra tervezik a gyilkosságot, illő választ kéne adni a világ rablóinak . Hát bizony eljött a békazabálókra a megtorlás ideje . Európát ellepték a migránsok a szétbombázott hazájuk miatt az emberáradat lerohanja Európát , és a szélsőségesek most aratnak , és persze ők mindjárt terroristát kiáltanak !!!! Mikor kibombázta őket az otthonukból az nem terrorizmus volt , hanem felhívás volt egy új élet kezdésére , és ez az élet itt Európában vár rájuk . Immár nem csak a zsidó , de a többi terrorista is karnyújtásnyira , csak élesíteni kell a detonátort . A béka zabálóknak nem volt elég a választási pénz Kadhafitól , megmutatták milyen az igazi barát !!! Fordulj háttal a zsidó kést nyom a bordáid közé .!!! Hál istennek ezek a fiuk fel vannak vértezve a harc szellemével , és ha minden úgy alakul akkor a vén kontinensről száműzik a liberalizmust . És a zsidókat a goj népség meg behódol , e harcos kis terror különítményeseknek , hát minden esetre jobb lesz mint a zsidó világuralomban élni mint kamatrabszolgák . Én a kibombázott muszlimoknak szurkolok , mert a terrorista zsidóktól csak megvetést kaptunk , és már a házunkból is kitúrt !!!
Hogy Párizsban ki gyilkolt a MOSZAD e- vagy a gyihád az teljesen mindegy a lényeg a félelem , hogy holnap – holnap után újból lecsapnak , és az biztos , hogy az már az Isis lesz !!!!



Az Eurázsiai Unió jövője


|
Augusztus elején Nyizsnyij Novgorod helyt adott egy az Eurázsiai Unió jövőjét tárgyaló nemzetközi konferenciának. „Nyilvános diplomácia és eurázsiai közeledés, támogatók és szkeptikusok”. Oroszország, Fehéroroszország, Kazahsztán, Ukrajna, Azerbajdzsán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán és Moldova szakértői vitatták meg a korábbi Szovjetunió térsége integrációjának jelenleg útjában álló akadályokat. Az esemény szervezője a Gorcsakov Nyílt Diplomácia Alap volt.
A konferencia első ülésén az eurázsiai geopolitikai projekt földrajzi viszonyairól alakult ki heves vita. A javaslatok szerint a már megalakult „Eurázsiai hármas” szövetségét (Oroszország, Kazahsztán és Fehéroroszország) ki kell terjeszteni újabb államokra - elsőként Ukrajnára, Tádzsikisztánra és Kirgizisztánra -, a jövőben pedig az új szövetségi rendszer magába foglal majd olyan országokat is, melyek nem voltak a Szovjetunió részei (például Törökország).
Azonban több szakértő is szkeptikusnak mutatkozott és hangsúlyozta, hogy az integrációs folyamat során fokozott óvatossággal kell eljárni. Elhangzott egy javaslat arra vonatkozóan, hogy az Eurázsiai Unióval együttműködő partnerek esetében vezessék be a társult tagságot, ami az Európai Unióban formálódó „többsebességű integráció” elképzeléséhez lenne hasonlatos.
Az Eurázsiai Unió politikai elhelyezkedése terén éles vita bontakozott ki. Valaki ugyanis felvetette, hogy az új szerveződés legyen része annak a bizonyos „Nagyobb Európának”, ami az Európai Uniót és Észak-Amerikát is magába foglalná.
Ezt a felvetést a résztvevők többsége nem támogatta. Elhangzott az is, hogy az Eurázsiai Uniót sokkal inkább egy szláv-türk uniónak kell tekinteni – de Lev Gumilev szovjet történész, etnológus és antropológus elképzelését a többség szintén nem támogatta. Ezért a megbeszélés politikára vonatkozó része azzal ért véget, hogy előbb szükség van a közös értékrend meghatározására, mely az Eurázsiai Unió tagjait egyesíteni tudja, függetlenül a tagállamok lakosságának vallási és etnikai hovatartozásától.
Felvetették a közös gazdasági térség létrehozásának gondolatát is, mely a Csendes-óceántól Kelet-Európáig húzódna és a tagállamok közti kereskedelem fokozását szolgálná. Több résztvevő is megjegyezte, hogy amint az Eurázsiai Unió gazdasági fejlődése elér egy bizonyos szintet, elkerülhetetlenül szükség lesz bizonyos fokú politikai egyesülésre.
A konferencia során megvitatásra kerültek az Eurázsiai Unióra reklám vonatkozásai is – elkerülhetetlen a tevékenységek nyilvános meghatározása, hogy az új szövetségi rendszer a jövőben csatlakozó államok számára is vonzó képet mutasson. Ennek során figyelembe vették a múlt tapasztalatait – úton-útfélen az Európai Unió által elért eredményekről beszélnek, sokkal kevesebbet tudni viszont a korábbi szovjet köztársaságok integrációja során elért eredményekről.
Nyilvánvaló, hogy az Eurázsiai Unió ideájának kommunikálásán végzett munka rendszerszintű és következetes kell legyen – nem csak a nagyközönséget kell vele megtalálni rendszeresen, hanem egyénileg kiválasztott csoportokat. Ezek közül legfontosabbak az integráció szempontjából esedékes tagállamok politikai elitjei és üzleti körei. Abban is egyetértés mutatkozott, hogy az elitekkel folytatott kommunikáció során nem csak a közigazgatásban működő posztszovjet elittel kell tárgyalni, hanem az elit teljes spektrumát figyelembe kell venni, beleértve a jelenleg hatalmon lévő elit ellen munkálkodó belső ellenzéket is.
Nem feledkeztek meg arról sem, hogy elsősorban a posztszovjet országok fiataljaival kell dolgozni. Ez abból a szempontból kritikus, hogy az Eurázsiai Unióról pozitív kép alakuljon ki, ami a közeljövőben majd meghatározza az országukról alkotott képet is. Mindezek nélkül értelmetlen lenne az Eurázsiai Unió hosszú távú integrációs folyamatát megkezdeni.
Más tevékenységek, mint a Nyizsnyij Novgorodban szervezett nemzetközi szakértői konferencia, mára esedékesek. Ennek során részleteiben is megvitatják majd az Eurázsiai Unió felépítésének folyamatát, ahogyan azt is, hogyan lehet az új felállást vonzóvá tenni a teljes posztszovjet térség számára.
Forrás: Oroszország Hangja
Juhász Iván - Jövőnk.info


A Jövőnk.info és az MNA javasolta Magyarország csatlakozását az Eurázsiai Unióhoz

|
Néhány héttel ezelőtt szerkesztőségünk levelet írt 

Szergej Lavrovnak, az Oroszországi Föderáció 

külügyminiszterének. Több fontos kül- és 

biztonságpolitikai kérdést megemlítve fölvetettük 

annak lehetőségét is, hogy Magyarország 

csatlakozhatna a Vlagyimir Putyin által javasolt 

Eurázsiai Unióhoz, mindezt a NATO-ból és az EU-ból 

történő távozásunkat követően. Természetesen erre 

a felvetésünkre diplomatikusan nem válaszolt az 

orosz külügyminiszter, ám hogy most már ezzel a 

lehetőséggel is számolnak a jövő vonatkozásában, 

az 

nyilvánvalóvá vált az alábbi hír szerint. 

Mindazonáltal 

megjegyezzük, hogy koránt sem arról van szó, amit 

az imperialista nyugati országok

 ellenpropagandájukban hangoztatnak, mely szerint 

egy új Szovjetunió jön majd létre.


napi.hu - Egy moszkvai konferencián elhangzott, 

hogy Magyarország is azon, az orosz gazdasági 

érdekekkel lojális országok közé tartozik, amelyek 

csatlakozhatnának a Putyin tervezte Eurázsiai 

Unióhoz.

Magyarország és Bulgária is azon országok közé 

tartozik, amelyeket meghívnak a Vlagyimir Putyin 

orosz miniszterelnök kezdeményezte Eurázsiai 

Unióba 

- nyilatkozták orosz politikusok és politológusok. Az 

új, gazdasági unió tervét Putyin októberben, az 

Ivesztyija című lapban fejtette ki. Ez a szervezet az 

Oroszország, Belarusz és Kazahsztán alkotta Közös 

Gazdasági Térségen alapulna, amely január 1 óta 

működik. Dmitrij Medvegyev államfő a napokban 

úgy 

nyilatkozott: nem kell különösebben sietni a 

szervezet létrehozásával, de 2015-re meg kellene 

alakítani.
Alekszej Orlov politológus egy a témáról rendezett 

kerekasztal-tanácskozáson a Kommerszant szerint 

úgy nyilatkozott, hogy az új gazdasági entitásnak 

nem szabad megállnia a volt szovjet köztársaságok 

határainál, hanem be kell vonnia olyan, "az orosz 

gazdasági érdekekkel lojális államokat", mint 

Magyarország, Finnország, Bulgária, Csehország,

 Vietnam, Kuba és Venezuela. Borisz Grizlov 

parlamenti elnök úgy számol, hogy az új gazdasági 

közösség 250 milliós piacot teremthet, amelynek az 

orosz lenne a közvetítő nyelve, és szuverén 

államok szövetségeként működne.

Nem a területek, hanem a népek egyesítése lenne a 

cél - mondta Dmitrij Rogozin NATO-nagykövet, akit 

az tett híressé, hogy 2008-ban úgy jellemezte 


Bulgáriát, mint az oroszok trójai falovát az Európai

 Unióban.


És nem kamatrabszolgákat csinálna a 

nemzetállamokból. Itt a helyünk és nem az 

EU- ban.




Oroszország új stratégiai szárnyas rakétát rendszeresít

|
Az orosz légierőknél 2012 végéig új stratégiai 

szárnyas rakétát rendszeresítenek. Ezt Alekszandr 

Szuhorukov orosz védelmiminiszter-helyettes 

jelentette be. Elmondása szerint az új rakéta két 

kísérleti kilövése eredményesnek bizonyult. 

Pontosan 

mely rakétáról van szó és annak paramétereiről 

Szuhorukov nem nyilatkozott.


2012 márciusa végén Anatolij Szergyukov védelmi 

miniszter kijelentette, hogy a légierők már 

megkapták a nagy hatótávolságú új szárnyas rakétát

.
Szuhorukov szavai szerint Oroszországban jelenleg 

élénk munkálatok folynak hiperszonikus rakéta 

kifejlesztése céljából. A vonatkozó projekt keretében 

az első tesztekre még az év végéig sor kerülhet.


2011 augusztusában a Taktyicseszkoje Raketnoje 

Vooruzsenyije (Taktikai rakétafegyverzetek) 

korporáció bejelentette, hogy munkálatokat folytat

 hiperszonikus rakéta kifejlesztése céljából. Ez a 


rakéta 12–13-szoros hangsebességre képes.

ruvr.ru

Már be is vetették e rakétákat a Kócos Soros mindjárt mondta , hogy célt tévesztett és Iránt bombázták vele .

De nem merte be mondani , hogy ő milyen koordinátákban 

áll , egy célzást megért volna a hecc , most egy takonnyal 

kevesebben lennénk .


Igen a másik takonynak már nem hordják az olaj forintokat a 

patkány kimult . De vannak még elegen a húsdaráló 

kezelőkből az unokák is olyan ingyenélők mint a nagypapa , 


vagy a nagyi .



És a cionfasiszták már el is veszítették a világuralmat. 

Oroszország megújítja hadfelszerelését, a nyugat már 

labdába sem rughat, csak idő kérdése, mikor buktatják 

meg a dollárt és az USA – birodalmát . Ha az USA szét 

hullik , a zsidók meghalnak , nem lesz kit fejjenek,

 minden nép utálja őket , és ki fogják közösíteni, minden 

nemzet kiveti őket. Már amennyi még megmarad 

belőlük. 

A következtetésekben nem akarok tovább menni 

mindenki gondolja végig az eseményeket és eljut a 

konkluzióhoz, és ha gondolja megoszthatja másokkal 

, de ne a zsidó médián keresztül üzenjetek egymásnak ,

 mert az elhall ahogy kimondtad. És megkapod , hogy 

antiszemita vagy. Az események antiszemiták lehetnek ,

 igen a zsidók meg buzik, és sátánimádók, a 

gyermekedet nem rabolták még el , vigyáz rá mert a 

sátánnak feláldozzák, ha elkapják, és te futkoshatsz az 

igazad után , a gyermeked akkor is hallott marad.


Na pá ezt nem lehet befejezni, csak abba hagyni. 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése