2017. augusztus 17., csütörtök

Lúgosító receptek









Lúgosító receptek



Tartalom :

Lúgosító receptek

Savas test betegségei

Az immunrendszer szerepe

Böjt

5 hazugság a rákról





Lúgosító receptek



Brokkoli krémleves
Hozzávalók:              

(4 személyre)
1 fej brokkoli
1 db krumpli
1 db vegetáriánus leveskocka
1 csipet szerecsendió                             

 Elkészítése:

Nagyon egyszerű és gyors, csak leírni hosszú.
Így lehet, hogy az is megeszi a brokkolit, aki különben nem kedveli. Egy 2 literes fazékba vizet teszek – kb. egy harmadig legyen. A krumplit feldarabolom és egy leveskockával együtt megy a fazékba - felforralom és 5-10 percig főzöm.

 Közben megtisztítom és apróra darabolom a brokkolit. (A rózsákat és a leveleket levágom, a száráról lehúzom a külső szálkás részt és felaprítom.)
Mikor a krumpli már majdnem megfőtt, belerakom a brokkolit a fazékba. A víz éppen csak lepje el, ha nem lepi el, utánatöltök kevés forró vizet. Rászórok egy csipet őrölt szerecsendiót, lefedem, felforralom, és fedő alatt lassú tűzön főzöm 5-10 percig. Utána botmixerrel szétturmixolom.
Ha túl sűrű lenne, kis forró vízzel még lehet hígítani. Megkóstolom, és ha kell megsózom.
Bele lehet még forralni szójatejfölt (pl. Yoja), vagy tálaláskor tehet a tányérjába, aki így szereti.
Levesbetétnek fűszeres pirított zsemlekockát lehet adni hozzá.



Babfőzelék sárgarépával
Hozzávalók:

400 g vörös bab
600 g sárgarépa
2 fej vöröshagyma
20 g barnarízs-liszt
babérlevél
pirospaprika
olaj
petrezselyemzöld   

  Elkészítése:

A babot 8-10 órára beáztatjuk. A vöröshagymát szeletekre vágjuk kevés olajban aranysárgára pirítjuk  a tűzről levéve hozzáadjuk a pirospaprikát kevés vízzel felöntjük.
Hozzáadjuk a beáztatott   babot sózzuk babérlevéllel fűszerezzük és puhára főzzük. A rizslisztből habarást készítünk  a főzelékhez adjuk és kiforraljuk.
A répát hasábokra vágjuk kevés forró olajban üvegesre pirítjuk sózzuk és kevés vizet hozzáöntve puhára pároljuk A főzeléket a répával tálaljuk.
Szezámmagos tofu rizzsel
Hozzávalók:

400 g cukkini
480 g tofu
200g barna rizs
friss petrezselyem
240 g sárgarépa
olaj
2-3ek. szezámmag            
   
  Elkészítése:

A tofut hasábokra vágjuk és kevés olajban erős tűzön lepirítjuk. Hozzáadjuk a szezámmagot és a hasábokra vágott cukkinit tovább pirítjuk sóval ízesítjük. A sárgarépát kevés olajban üvegesre pároljuk sózzuk megszórjuk finomra vágott zöldpetrezselyemmel kevés vízzel felöntjük és puhára pároljuk majd hozzákeverjük a készre párolt rizshez.

RAKOTT PADLIZSÁNOS KARFIOL
Hozzávalók:

1 kis fej karfiol
1 közepes padlizsán
1 fej lilahagyma
2 paradicsom
1 doboz tejföl
10-15 dkg mozarella sajt
só,
vegamix        

 Elkészítése:

A karfiolt megfőzzük és jól összetörve beletesszük egy üveg tál vagy tepsi aljába. A tejfölbe belekeverünk egy kis vegamixet és rákenjük a karfiolt. Majd rátesszük a grillezett padlizsán karikákat. A lilahagymát vékony karikákra vágva tesszük a padlizsánra majd a paradicsomkarikák és végül a mozzarella karikák kerülnek rá. Sütőben közepes lángon sütjük amíg a sajt meg nem pirul.  Melegen tálaljuk.


PIRÍTOTT KARFIOL

Hozzávalók:

5ek zöldségfőzet
40 dkg karfiol rózsáira szedve
1 fej hagyma apróra vágva
2ek szezámmag
1 ek kölesliszt
1ek reszelt gyömbér
2 gerezd fokhagyma
3ek olíva olaj
2ek bio növényi margarin                                          



 Elkészítése:

A hagymát kb. 2 percig pirítjuk a forró olajon, beletesszük a szezámmagot és a karfiolt kicsit pirítjuk őket majd felöntjük a zöldségfőzettel és hozzáadjuk a margarint is. Pár perc múlva lejjebb vesszük a tüzet hozzáadjuk a gyömbért majd fedő alatt pároljuk tovább az ételt amíg a karfiol megpuhul. Végül hozzáadjuk a köleslisztet és hagyjuk besűrűsödni. Elzárjuk a tüzet hozzákeverjük a zúzott fokhagymát. Tartsuk fedő alatt amíg kihűl.



ÉDESKÉS BAB
Hozzávalók:

30 dkg kifejtőbab
2 fej vörös hagyma
3-3 db piros fehér és zöld paprika
1ek olíva olaj
1kk pirospaprika
1kk őrölt koriander
1kk borsikafű

Elkészítése:

A babot megfőzzük az apróra vágott hagymát olajon megdinszteljük ezután rászórjuk a fűszereket és az összevágott paprikát . Lassú tűzön folyamatos kevergetés mellett a paprikát megpuhítjuk majd hozzáadjuk a megfőtt babot és annyi és annyi főzőlevet, hogy épp egy pici szaftja legyen az ételnek.

PADLIZSÁNTEKERCS
Hozzávalók:

2 nagy padlizsán
2 paprika
1 csésze bab vagy lencsecsíra
1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
1ek olíva olaj
2ek őrölt szezámmag
1mk.reszelt gyömbérgyökér
1tk majoránna

 Elkészítése:

A padlizsánt hosszában szelve kb. 8 mm-es vékony lapokra vágjuk, melyeket mindkét oldalán kis sóval majoránnával és őrölt szezámmaggal bedörzsöljük. A töltelékhez keverünk babcsírát apróra vágott paprikát az időközben megdinsztelt hagymát a zúzott fokhagymát és a többi fűszert. Mindegyik padlizsánszeletre egy evőkanálnyi tölteléket teszünk és felgöngyöljük. Olajozott tűzálló tálba rakjuk a tekercset és előmelegített sütőben közepes lángon kb. 20 percig sütjük. Azonnal tálaljuk paradicsomos vagy zöldséges mártással leöntve körettel kínáljuk.

BOLOGNAI TÉSZTA
Hozzávalók:

1 kis csomag teljes kiőrlésű tönkölybúza tészta,
1 üveg bio-bolognai mártás,
só,
olaj

 Elkészítése:

A tésztát megfőzzük a sós olajos vízben és a felmelegített kész mártást ráöntjük. Nagyon ízletes gyerekek is szeretik. Ha szeretnék hőálló tálba tehetjük és kis mozzarella sajtal megszórva átsütjük amíg meg nem pirul. Isteni lesz!




LÚGOSÍTÓ GULYÁSLEVES

Hozzávalók:

3 szál sárgarépa
1 szál fehérrépa
2 db paprika
2 db pritaminpaprika
1/2 kg újburgonya (rózsaszínű!)
fél zellergumó
2 fej vöröshagyma
olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)
pirospaprika, borsikafű, majoránna,
petrezselyem és  zellerzöld                                 

Elkészítése:

A burgonyát külön feltesszük főni. A hagymát, a pritaminpaprikát és a paprikát apróra vágjuk, a többi zöldséget pedig felkockázzuk. Pörköltalapot készítünk: olajon megpirítjuk a hagymát, s amikor már üvegessé válik, pirospaprikát szórunk rá, majd együtt tovább pörköljük rövid ideig. (Vigyázzunk, oda ne égjen a pirospaprika!) Ezután hozzáadjuk a pritaminpaprikát és a paprikát és evés vízzel puhára pároljuk. Végül hozzáadjuk a többi fűszert is és összeturmixoljuk a pörköltalapot. Közben a többi zöldséget olajon megpirítjuk, majd vízzel felöntjük és készre főzzük. Belekeverjük a pörköltalapot, és készre főzzük. Ezután tesszük bele a főtt burgonyát, végül friss zeller- és petrezselyemzöldet szórunk a levesre.


CSICSERIBORSÓ LEVES
Hozzávalók:  

80 g csicseriborsó
1 kk. ételízesítő por
Babérlevél
130 g karfiol
1 szál sárgarépa
1 tő zeller
1 cső sárga színű zöldpaprika
1 csokor petrezselyem
3-4 szem paradicsom
friss majoránna
25 g biomargarin
só, bors
reszelt szerecsendió                                              



 Elkészítése:

A csicseriborsót megmossuk és fél liter vízben 10-12 órát áztatjuk.
Az ételízesítő port és a babérlevelet hozzáadjuk. Lefödve 30-40 percig lassú tűzön főzzük. A zöldségfélét megmossuk, amit kell, meghámozzuk. A karfiolt kis rózsákra szedjük, a szárakat vékonyra szeleteljük. A sárgarépát karikákra, a paprikát kockákra vágjuk, a zellert hosszú csíkokra metéljük. A petrezselymet zöldjével együtt felaprítjuk. A babérlevelet a megfőtt csicseriborsóból kidobjuk, 3/4 liter vizet ráöntünk és felforraljuk. Az összes zöldséget hozzáadjuk, lefödjük és 8 percig főzzük, de vigyázzunk, hogy mindegyik egy kissé "ropogós" maradjon. A paradicsomot cikkekre vágjuk és a levesbe dobva 2 percig ezt is főzzük. A petrezselymet, a zellert és a majoránnalevelet felaprítjuk, a vajjal együtt a levesbe keverjük. Sóval, szerecsendióval ízesítjük.
 SÁRGABORSÓ KRÉMLEVES
Hozzávalók:

0,5 kg sárgaborsó
l szál fehérrépa
2 szál sárgarépa
1 fej hagyma
római kömény,
cayenne bors
extraszűz olíva olaj (vagy hidegen sajtolt  olaj)                      
     
 Elkészítése:

A sárgaborsót éjszakára beáztatjuk. A borsót és a nagyobb darabokra vágott fehérrépát bő vízben feltesszük főni. A sárgarépát és a hagymát felkarikázzuk, külön edényben olajon megpirítjuk, majd ha a borsó megpuhult, hozzáadjuk a leveshez. Ezután a levest botmixerrel összedolgozzuk, és az egészet együtt főzzük még egy rövid ideig.

GÖRÖG BABLEVES

Hozzávalók:

2 dl szárazbab
8 dl víz
1 fej hagyma
1 gerezd fokhagyma
2 db sárgarépa
0.5 db zeller
0.5 dl olívaolaj
1 dl paradicsompüré
1 e.k. petrezselyem                   


 Elkészítése:

Mossuk meg jól babot és áztassuk be 2 órára forró vízbe. Ezután olajban pároljuk meg az összevágott hagymát, az összenyomott fokhagymát, a vékony csíkokra vágott répát és a lereszelt vagy apróra vágott zellert. (kb. 10 perc) Adjuk hozzá a paradicsomot, sózzuk, borsozzuk. Fedjük le és lassan forraljuk 10 percig. Keverjük hozzá a babot és az áztató vizet, fedjük le és lassú tűzön főzzük kb. 2 órán át. Ezután tegyük bele az összevágott petrezselymet, sózzuk, és addig főzzük, míg a bab meg nem puhul. Tálalás előtt meghintjük petrezselyemmel.

Mint minden bableves, ez is másnap az igazi, addigra jól összeérnek az ízek.

Megjegyzés:

Én a babot ki szoktam csíráztatni főzés előtt, így sokkal könnyebben emészthető, és gyorsabban is fő. A babot egy éjszakán át (8-10 óra) bő vízben áztatom. Annyi víz kell rá, hogy a megduzzadt babot is ellepje.

Másnap reggel átöntöm egy nagy tésztaszűrőbe vagy gyümölcsmosóba. Folyóvízzel jól lemosom. Egy tányérra állítom, hogy arra csepegjen a víz, letakarom egy konyharuhával, és a konyhaasztalon hagyom állni, különben elfeledkezem róla. Reggel és este leöblítem folyóvíz alatt, ennyi nedvesség elég, hogy kicsírázzon. Általában már a második nap megjelennek a kis fehér csírák. Ekkor már használható, vagy még egy napig hagyom nőni. Ha nem használom fel azonnal, az utolsó öblítést kihagyom, jól záró dobozba teszem. A hűtőben pár napig eláll. Fontos, hogy soha ne álljon vízben, mert akkor nem csírázik, hanem elkezd rothadni.

Jó étvágyat!
KARALÁBÉLEVES RIZZSEL

Hozzávalók:

20 dkg karalábé
2 evőkanál olaj
1 kiskanál pirospaprika
20 dkg rizs
1,5 l víz
só ,bors
petrezselyemzöld
1 evőkanál liszt
    
 Elkészítése:

A meghámozott karalábét apró kockára vágjuk, és forró vízben feltesszük főni. Az olajból és a lisztből rántást készítünk, megsózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk a megmosott rizst, majd készre főzzük. A kész levest apróra vágott petrezselyemzölddel díszítjük.

KARFIOL KRÉMLEVES
Hozzávalók:

1 közepes fej karfiol
1 fej vöröshagyma
1 ek. olíva olaj(vagy hidegen sajtolt olaj)
vegamix, só, bors, petrezselyem
   
Elkészítése:

Hagymát dinszteljük meg az olajon, majd tegyük hozzá a feldarabolt karfiolt és pároljuk kicsit. Öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje és főzzük meg. Tűzről levéve fűszerezzük, majd botmixerrel turmixoljuk össze. (Ha túl sok rajta a víz, akkor kicsit öntsük le róla, és akkor adagoljuk vissza, ha a leves túl sűrű lenne.)

PH PIZZA
Hozzávalók:

2 szelet tönköly pászka
humusz (csicseriborsó-pástétom)
kaliforniai paprika (piros és zöld)
friss uborka
1 fej lilahagyma
tofu
paradicsom (vagy aszalt paradicsom, olívaolajban)
ízlés szerinti fűszerezés ( só, oregano, bazsalikom, petrezselyem stb.)                          
       
 Elkészítése:

Egyenletesen terítsük el a humuszt a pászkán. A vékony karikákra vágott feltéteket tegyük rá a pizzára olyan formában, ahogy szeretnénk. Fűszerezzük és fogyasztható. Ez a pizza így frissen a legjobb, de ha valaki szeretné, egy kiolajozott tepsibe beteheti pár percre a sütőbe és átsütheti, akár pár karika mozarella sajttal a tetején.





CÉKLA SALÁTA

Hozzávalók:

0,5 kg cékla
fél szál torma
10 dkg őrölt szezámmag
1 kk. őrölt köménymag
1 citrom leve
2-3 ek. extraszűz olíva olaj (vagy hidegen sajtolt olaj)


Elkészítése:

A céklát és a tormát nyersen lereszeljük, majd összekeverjük a többi hozzávalóval.

 KINAI SÜLT RIZS

Hozzávalók:
(6 személyre)

4 pohár főtt barnarizs
30 dkg tofu
2 db hagyma
2 db sárgarépa
2 db zellerszár
0.25 dl olaj
0.25 dl szójaszósz             
           
 Elkészítése:

1 csomag tofut villával jól összezúzzunk , hogy túrószerű legyen.
A hagymát apró kockákra , a sárgarépát gyufaszálra, a zellerszárat vékony darabokra vágjuk. Az olajat  nagy wokban vagy serpenyőben felforrósítjuk.
Belerakjuk a hagymát, kevergetjük pár másodpercig, rádobjuk  a zöldségeket, ezeket is átforrósítsuk. Utána  a tofut. Kb. 10 percig süssük.
Közepes lángon, kevergetjük. Kb.0,25 dl  szójaszóssal, apránként meglocsoljuk. Hozzákeverjük  a főtt barnarizst.
Ha gondoljuk adhatunk hozzá apróra vágott újhagymát.
Az eredeti kínai sült rizs, tojással készül - ezt tofuval tudjuk helyettesíteni .

KŐRÖZÖTT
Hozzávalók:
1 csomag friss tofu
(lehet fűszerezett is)
21ilahagyma
2 gerezd fokhagyma
1 tk. édes pirospaprika
Só, Bors, Vegamix                  

 Elkészítése:
A tofut villával áttörjük.  A lilahagymát, melyet előre apróra vágtunk, az áttört fokhagymát és a fűszereket hozzárakjuk és alaposan összekeverjük, ha pirosabban szeretjük több piros paprikát teszünk bele.


Ötletek: Keverhetünk bele apróra vágott petrezselyemzöldet is.
TÖRÖK PADLIZSÁNKRÉM
Hozzávalók:

2 db padlizsán
1 gerezd fokhagyma
1.5 e.k. olaj
só,bors                       

 Elkészítése:

A padlizsánokat megmossuk. Hámozatlanul tepsibe rakjuk és megsütjük. Amikor kihűltek, lehúzzuk a héjukat és villával összetörtjük, majd keverjük össze az előzőleg felaprózott fokhagymával, sóval és borssal. Ízlés szerint más fűszerekkel is ízesíthetjük. Ha könnyebbé akarjuk tenni a krémet,  adjunk hozzá pár kanál tejfölt. Pirítósra kenve finom vacsora lesz belőle.

Ötletek:

Ez a recept alapján megcsinálhatjuk cukkíniből is vagy akár keverhetjük.
A krémeket le tudjuk fagyasztani a  mélyhűtőben (csak tejföl nélkül). Sokáig eláll, hónapokig.
Leveles tésztába bele tudjuk tölteni akár így kisüthetjük.
Zöldségekhez mártogatósnak is tálalhatjuk. Szendvicsek alapjának kitűnő.


ZÖLDBORSÓFŐZELÉK

Hozzávalók:

40 dkg zöldborsó
2 szál sárgarépa
1 fej hagyma
1 ek. olíva olaj
(v. hidegen sajtolt olaj)
2,5 dl natúr szójatej
(vagy kókusztej,
1 tk. kölesliszt
só, bors, vegamix,
csipet pirospaprika,
csipet őrölt kömény

 Elkészítése:

Olajon  megdinszteljük  a hagymát, majd hozzátesszük a borsót, apróra vágott sárgaréparépát és  kis vizet, hogy bellepje, majd megfőzzük.
A szójatejbe beletesszük  a köleslisztet, a fűszereket, összekeverjük,   ráöntjük  a borsóra. Pár percig főzzük , amíg besűrűsödik.
Ha szeretnénk, hogy a főzelék sűrűbb, vagy hígabb legyen, lehet még hozzá önteni szójatejet, , vagy köleslisztet is.









SÁRGARÉPA KRÉMLEVES
Hozzávalók:

1 kg sárgarépa
1-2 szál zellerzöld
4 ek. olaj
2 dl szójatejföl
1 karalábélevél
2 fej vöröshagyma
1 liter zöldségleves
1 ek. kukoricaliszt
bors, só,

Elkészítése:

A kockára vágott sárgarépát, zellert és az apróra kockára vágott  hagymát . olajon állandóan kevergetve megpároljuk. Kb. 15 perc kell a pároláshoz. Felforraljuk a zöldséglevest (leveskockából készítjük) babérlevéllel, sóval, hozzáadjuk a párolt zöldségeket és puhára főzzük. Leszűrjük a zöldségeket, szitán áttörjük , majd lassan  visszaöntjük a levesbe. Egy kevés leveslében feloldott kukoricaliszttel sűrítjük, majd készre főzzük. Leveses tálba merjük 

BROKKOLI SALÁTA
Hozzávalók:

1 fej brokkoli
1 nagy fej kockára vágott zeller
6 apróra vágott mogyoróhagyma
1 nagy fej apróra vágott vöröshagyma
1 cs.Petrezselyzöld
Fűszeres saláta öntet
só, bors
Elkészítése:
Vágja fel a brokkolit pici, falatnyi darabokra.
Keverjünk össze minden hozzávalót, hűtsük le kb. 1 órán át.

OROSZ CÉKLALEVES
Hozzávalók:
2 db sárgarépa
2 db zellerszár
12.5 dkg káposzta
2e.k.napraforgó olaj
20 dkg paradicsom
40 dkg cékla
1 l víz
1 m.k. só
stevia
1.5 dl szójatejföl
1ek.zellerlevél         
        
 Elkészítése:
A céklákat jól megmossuk és héjában puhára főzzük. A répákat és a zellerszárat megtisztítjuk és egyenletes nagyságú karikákra vágjuk. A káposztát csíkokra vágjuk. Kevés olajon 10 percig pároljuk a zöldségeket. Felöntjük vízzel a párolt zöldségeket, hozzáadjuk a feldarabolt, héjatlan paradicsomot, felforraljuk, és kis lángon kb. 20 percig főzzük, míg a zöldségek megpuhulnak. Közben lehúzzuk a cékla héját és apró kockákra vágjuk.

PARADICSOMOS PADLIZSÁN
Hozzávalók:

1 padlizsán
1 fej vörös hagyma
1 csésze sűrített paradicsom
1 ek olíva olaj
só, bors, bazsalikom, oregano, majoránna                          



 Elkészítése:

A padlizsánt felkarikázzuk bedörzsöljük mindkét oldalát egy kis sóval és majoránnával majd grillsütőben grillezzük puhára. Közben a hagymát a kis olajon megpirítjuk majd a kész padlizsánt kockára vágva beletesszük és átforgatjuk. Hozzáadjuk a paradicsom sűrítményt a fűszereket és kicsit összepároljuk az egészet. Hidegen és melegen is fogyaszthatjuk pl. köles, vagy rizs, vagy önmagában, salátaként kis élesztőmentes kenyérrel vagy pászkával.


BABFŐZELÉK             

- 0,5 kg bab
- 1 fej vörös hagyma
- 1 paprika
- fél zellergumó
- 3 szál répa
- 5 babérlevél,
- őrölt kömény,
- 3 gerezd fokhagyma,
- pirospaprika, só, bors
- 1 ek olíva olaj      
-  fél citrom leve                                                                                  

 A babot egy éjszakán át tartó áztatás után megfőzzük és a babérlevéllel és a köménnyel. A zöldségeket feldaraboljuk a vörös hagymával olajban megpirítjuk felengedjük kevés vízzel és megfőzzük. A megfőtt zöldségeket összeturmixojuk elkeverjük megfőtt babbal majd összeforraljuk.
Az áttört fokhagymát a főzés végén tesszük az ételbe.

BARACKOS MÁKTORTA
Hozzávalók:

 120 g tönkölyliszt
 120 g mák
 400 g őszibarack
 80 g méz
 1,2 g szódabikarbóna
 2ek olaj                                                
       
  Elkészítése:



A mákot megőröljük hozzákeverjük a lisztet és a szódabikarbónát. Hozzá öntjük a mézet és az olajat. Vízzel összekeverjük beletesszük a cikkekre vágott barackot mély tepsibe öntjük. A tetejét vékony cikkekre vágott őszibarackkal díszítjük és 180 c fokos sütőben megsütjük.
BUNDÁSKENYÉR
Hozzávalók:

élesztő nélküli kenyér
sárgaborsó vagy csicseriborsó liszt
őrölt mustármag,
Cayenne-bors,
kurkuma,
vegamix, vagy tetszés szerinti fűszerek
olívaolaj                          
             
  Elkészítése:

A liszthez annyi vizet adunk, hogy sűrű palacsinta tésztát kapjunk majd beletesszük a fűszereket. A kenyérszeleteket ebben megforgatjuk majd olajban kisütjük. A kenyereket vághatjuk rúd, vagy rolád formájúra is.

FOKHAGYMÁS TOFU POGÁCSÁK MANDULÁS BROKKOLIVAL
Hozzávalók:

szerecsendió
120 g sárgarépa
120 g zeller
80 g fejes káposzta
80 g póréhagyma
120 g karalábé
80 g pritamin paprika
120 g csíra
40 g barna rizs-liszt
olaj, só                                   

 Elkészítése:
A brokkolit sózott vízben puhára főzzük. Pépesre törjük hozzáadjuk a finomra vágott vöröshagymát sózzuk szerecsendióval és zúzott fokhagymával fűszerezzük. Rizs lisztet keverünk hozzá és fasírtot formázunk belőle majd tepsire tesszük olajjal finoman meglocsoljuk és előmelegített sütőben megsütjük. A zöldségeket vékony metéltre vágjuk sózzuk citromlével ízesítjük és olajjal bekeverjük. Tálaláskor tetejére halmozzuk a csírákat.

LENCSEFASIRT EGYBEN SÜTVE
Hozzávalók:

1 csésze főtt lencse
egy csésze főtt barna rizs
1 finomra vágott kisebb hagyma
1 csésze durvára darált mandula
őrölt babérlevél, borsiakfű, pirospaprika
              
 Elkészítése:
Keverjük össze fakanállal az összes hozzávalót. Öntsük kiolajozott és zabkorpával megszórt tepsibe vagy gerincformába majd 30 percig süssük lefedve és további 30 percig kitakarva.







TÖLTÖTT PAPRIKA
Hozzávalók:

kb. 6 db nagyobb paprika
1 csésze apróra vágott zöldség
2 csésze barna rizs
1 csésze darált napraforgómag
vegamix, borsikafű, bazsalikom, majoránna


 Elkészítése:

A vegamixes vízben megfőtt rizst összekeverjük a fűszerekkel a napraforgómaggal és párolt zöldségekkel majd ezt beleöntjük a kivájt paprikába. A paprikákat fazékba tesszük felengedjük vízzel, hogy ellepje és megfőzzük. Készíthetünk hozzá paradicsomos levet úgy, hogy 1 csésze sűrített paradicsomhoz teszünk 1 dl vizet és -2 tk köles lisztet, sót, vegamixet, kis bazsalikomot és hozzáöntjük a forrásban lévő paprikához.

PARADICSOMOS KÁPOSZTA
Hozzávalók:

1 közepes fej káposzta
1 fej hagyma
kb. 220 g paradicsomsűrítmény
2-3 tk kölesliszt
só, bors, 1 tk vegamix, petrezselyem,
bazsalikom vagy oregánó
1 ek olíva olaj

Elkészítése:
Hagymát dinszteljük meg az olajon majd tegyük hozzá az apróra vágott káposztát és egy kis vizet, hogy majdnem ellepje és lefedve főzzük meg. Amikor megpuhult tegyünk hozzá 2 csésze paradicsomsűrítményt. A megmaradt 1 csésze paradicsomsűrítményt keverjük össze egy kis vízzel és a kölesliszttel meg a fűszerekkel és öntsük hozzá a káposztához és főzzük meg.

LENCSEFŐZELÉK

Hozzávalók:

30-40 dkg lencse éjszakára beáztatva
1 fej hagyma
1 ek olíva olaj
2,5 dl natúr szójatej
1 tk kölesliszt
só, bors, vegamix, csipet pirospaprika, babérlevél


  Elkészítése:

Hagymát dinszteljük meg az olajon, majd tegyük hozzá a lencsét és egy kis vizet, hogy ellepje és főzzük meg. A szójatejbe tegyük bele a köleslisztet és a fűszereket keverjük össze és öntsük rá a lencsére. Főzzük pár percig amíg besűrűsödik.





ZÖLDSÉG LEVES

Hozzávalók:

3 zöldpaprika,
3-4 zellergumó,
1 fej káposzta,
5 db hagyma,
5 db sárgarépa,
só,  bors,
petrezselyem, bazsalikom.
paprika,

Elkészítése:
A zöldségeket megmossuk, megtisztítjuk és apróra vágjuk. Fogunk egy nagyobb lábost beletesszük a zöldségeket és felengedjük vízzel, úgy hogy a víz ellepje. Felforraljuk, majd a lángot takarékra állítjuk. Addig főzzük, amíg a zöldségek megpuhulnak. Amikor kész a leves fűszerezd ízlésed szerint és melegen feltálaljuk.


HAJDINA PALACSINTA FRISS PARADICSOMMAL ÉS ZÖLD SALÁTÁVAL
Hozzávalók:

800 g paradicsom
120 g ruccola saláta
200 g hajdina liszt
120 g jégsaláta
friss bazsalikom
olaj
      
  Elkészítése:

A hajdina lisztből olajjal és vízzel sűrű palacsintatésztát keverünk sóval ízesítjük. 20 percig pihentetjük majd mini palacsintákat sütünk belőlük. A paradicsomot karikára vágjuk tálba tesszük és besózzuk. Hozzáadjuk a finomra vágott bazsalikomot az olajat és a ruccolát. Lazán összekeverjük és a hajdina palacsintát közé téve tálaljuk.





Savas test betegségei

A nyugati civilizáció kultúrája úgy tekint a betegségekre, mint valamilyen sorscsapásra, melynek kellemetlenségeitől minél hamarabb szabadulni kell. Orvoshoz, gyógyszertárba rohan, hogy eltüntesse a zavaró tüneteket, de a valós okot "elfelejti kezelni". Egy épelméjű ember nem szeret betegségben élni, viszont a betegség nemcsak kellemetlenségeket, hanem fontos jelzéseket is tartogat számunkra, melyeket bölcsen értelmezve, javíthatunk testi állapotunkon.

Minden betegség „rendbe” akar hozni valamit oly módon, hogy tisztító intézkedések útján mérgektől szabadítja meg a testet, vagy a fájdalommal olyan erős nyomást gyakorol ránk, hogy nekünk magunknak is kiutat kell keresnünk a pillanatnyi helyzetből.
Hogy milyen kiutat választunk? A döntés a mi kezünkben van.
Az Új biológia azt állítja, hogy csak egy kór, egyetlen betegség létezik, és ez a test túl-savasodása, amely elsősorban a felborult életmódnak, gondolkodásnak és étkezésnek köszönhető.
Felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért ismer az orvostudomány ennyi betegséget és miért van az, hogy mindenkinél más betegség alakul ki a sav-bázis egyensúly felborulásával?

A családban előforduló betegségek története, valójában nem más, mint az életstílus visszatükröződése. Vagyis nem maga a betegség, hanem a hajlam öröklődik.
A sav mindig testünk leggyengébb területén rakódik le, vagyis ha van valamilyen betegségre hajlamunk, a sav mindig a test azon területeire fog menni, és vált ki betegségeket.

A savak okozta megbetegedések általános tünetei
- energiahiány és állandó fáradtság
- kedvetlenség és csökkent teljesítőképesség
- elnehezült végtagok és izomfájdalmak
- evés utáni hirtelen fáradtság
- jelentős súlycsökkenés vagy -növekedés
- legyengült ellenálló képesség
- fokozott hajlama fertőzésekre
- gyakori megfázásos betegségek
- legyengült regenerálódási képesség
- lassú sebgyógyulás
- tartósan fennálló (krónikus) betegségek kialakulása (cukorbetegség, vérnyomás problémák stb.)
- keringési zavarok
- állandóan hideg kéz és láb
- visszatérő gombás fertőzések
- allergiás reakciók



A savak okozta megbetegedések ábécéje:
- allergia
- alvászavar
- aranyér
- ízületi gyulladás
- bőrbetegségek
- candida
- cellulitisz
- cukorbetegség
- csontritkulás
- daganat
- ekcéma
- emésztési problémák
- epekő
- fáradtság
- fejfájás és migrén
- öregedés
- túlsúly

ALLERGIA:
Életmódunknak köszönhetően a test felfokozott elhárító reakciókkal védekezik az újabb és újabb allergének ellen. Megoldásként igyekszünk csökkenteni a kellemetlen tüneteket, de a kiváltó ok megszüntetéséről nem gondoskodunk.

A szervezetben felhalmozódott savak mérgezőek, ezért minél hamarabb meg kell szabadulni tőlük. Ha a hagyományos kiválasztó rendszereken (vese, tüdő, bőr) keresztül nem megy, akkor testen belül kell megoldani közömbösítésüket, kivonja a csontokból a kalciumot és más ásványi anyagokat, kialakítva így a csontritkulást.

Másik bevált "módszere" arra, hogy túlzott savas behatás mellett is megtartsa a belső terének kémiai egyensúlyát az, az, hogy az emésztő csatorna szerveiben normálisan bőven található szerves sókat elvonja, és ezzel közömbösíti a túl sok savat.

Igy kimerülnek az emésztőszerveink természetes szerves anyag készletei és elkezdenek rosszul működni, ami emésztési zavarok formájában, sokszor gyomorégés, puffadás stb. formájában jelentkezik.
Majd az elfogyasztott ételek nem emésztődnek meg tökéletesen, hanem részben emésztett formában jutnak a bélből a vérbe és a test belső terébe.

Ezt a félig emésztett, de mégis a test belső terébe jutott anyagot a test nem mint táplálék, hanem mint idegen anyag ismeri fel, és küzd ellene. Ennek az állapotnak egy étel allergia lesz a következménye.

Ehhez társulhat még valami, akár a levegőből, vagy bárhonnan a környezetből, (pollen, macskaszőr, stressz,stb.) ami az allergiás rohamot is kiváltja.
Így a légúti allergiák alapvetően emésztőrendszerünk helytelen működéséből indulnak ki. A nem megfelelő működés, pedig a sav-bázis egyensúly felbomlásából.

Asztmánál két dolog történik:

- Egyrészt az előbb leírt jelenség játszódik le a testben

- Másrészt az asztmánál van egy gyulladás, ami váladékot termel, mint pl. ahogyan a bőr, mikor izzad.
Ez egy fokozott kiválasztás; a test igyekszik megszabadulni savas anyagcsere végtermékektől, mérgektől.

Ha a probléma gyökere a szerves-anyag készlet kimerülése az emésztőrendszerünkből, és az ebből következő emésztetlenül felszívódó tápanyagok, akkor a megoldást is itt kell keresni.

Amikor nekilátunk lúgosítani és elkezdjük a zöldekkel visszapótolni a test és az emésztőrendszer kimerült szerves sóit, helyreáll ezek működése, az emésztés normális lesz és megszűnik az allergia.

ALVÁSZAVAR
Mivel a túlsavasodás kifejezetten izgató hatással van a testre, érthető, hogy gyakran már a test savtalanításának köszönhetően elmúlnak a makacs alvászavarok. A túlsavasodás meggátolja azt, hogy a test természetesen ellazuljon, és akkor is a tartós feszültség és teljesítőkészség állapotában tartja az idegrendszert, amikor az a legkevésbé sem kívánatos. Másrészt a megterhelésre adott válaszként lassanként bénító fáradtság lesz úrrá rajtunk, ennek ellenére nem tudunk igazán pihentető álomba merülni.

ARANYÉR
Az aranyér azt mutatja, hogy a test savakkal való telítettsége már aggasztó szintet ért el, és sürgős segítségre van szükség ahhoz, hogy megakadályozzunk valami ennél is rosszabbat. Ha az aranyér már nyitva van és vérzik, az arra utal, hogy a test nem lát más lehetőséget túlélésének biztosítására, mint hogy nyílást hozzon létre ott, ahol korábban nem volt.
Egyes nőknél néha szülés után aranyeres panaszok lépnek fel. Ez annak köszönhető, hogy a test a terhesség idején a kimaradó vérzés miatt nem tudja természetes úton kiválasztani a savakat, és a szervezetben pakolja le ezeket. Az aranyér rendszerint eltűnik az első havi vérzés során.
Vagyis az aranyér egy vészjelzés, mely arra szólít fel minket, hogy azonnal segítsünk testünkön. A savtalanítás hatására nagyon hamar elmúlik, és nem újul ki egészen addig, amíg megőrizzük a sav-bázis egyensúlyt.

ARTHRITIS (IZÜLETI GYULLADÁS)
Az arthritis olyan izületi gyulladás, amely nagyrészt a savterhelésre vezethető vissza. Nemcsak az izületeket támadja meg, hanem a gerincoszlopot és más testrészeket is.
A legfőbb kiváltó ok az immunrendszer zavara, amely védőanyagokat termel a saját ízülethártyája ellen. Ennek az lehet az oka, hogy a báziselvonás következtében megváltozik a hártya szerkezete, így azt a test már nem ismeri fel sajátjaként.
A reumás izületi gyulladás akkor alakul ki, ha a test a legfőbb savtárolója, a kötőszövet már nem tud felvenni több savat, és a szerkezetnek az ízülethártyától kell elvonnia a bázisösszetevőket a semlegesítéshez.
Minden terápia alapja a sav-bázis egyensúly megteremtése, amit mindennapos lúgosítással biztosíthatunk.

BŐRBETEGSÉGEK
A bőr maga mintegy 20 kg-os súlyával és majdnem 2 négyzetméteres felületével a legnagyobb szervünk. A test a bőrön keresztül is próbál megszabadulni a felesleges savaktól. Ha ez nem sikerül megfelelően, ekcéma, pörsenés, sömör és akne (pattanás) jelentkezik.
További lehetséges következmények: erős kivörösödés, túl száraz és repedezett bőr, állandó viszketés, sápadt és fakó bőr, mitesszerek és barna foltok.
A bőr testünk természetes ruhája. Nagyon érzékenyen reagál minden környezeti befolyásra, de elsősorban láthatóvá teszi a belső helyzetet - az igazi szépség belülről fakad.
Fontos tudni, hogy a bőr és a belek szoros összefüggésben állnak egymással, így minden bőrbetegségnél ügyeljünk arra, hogy rendben legyenek a beleink, és megtisztítsuk őket.
A kollagének képezik kötőszövetünk vázát, és gondoskodnak arról is, hogy bőrünk sima és rugalmas maradjon. De valósággal vonzzák a savakat, és bőrünk ennek köszönhetően veszít a rugalmasságából, és idő előtt öregedni kezd. Mindezt azonban lúgosítással hatékonyan megelőhetjük.

CANDIDA
A Candida albicans, ismertebb néven "Candida", a sarjadzógombák egyik legismertebb faja. Normál körülmények között, minden egészséges testben megtalálható, s mindaddig amíg a szervezet kémiai egyensúlya fennáll nem szaporodik el kórosan.
Azonban, amint sav-bázis egyensúlyunk megbomlik, a Candida gombának remek táptalajává válik testünk, hogy hogyan azt Dr. Robert O. Young mikrobiológus, kutató írásából ismerhetik meg:

"Az elsavasodás első állomása, hogy kell lennie valami fizikai, vagy érzelmi zavarnak. Ezek a zavarok lehetnek a gondolataink, szavaink, tetteink, vagy lehetnek külső környezeti eredetűek, bármi - a savas esőktől kezdve, az elektromágneses rezgésekig, szennyezett környezet, szénmonoxid, táplálkozásunk, ami túl savas, vagy akár a túl sok cukor az étkezésben. Úgy hiszem a negatív érzelmek, mint amilyen például a düh, még sejtszinten is hozzájárulhatnak egy fizikai zavar kialakulásához. Ezek a zavarok sejteket tesznek tönkre.
Ahogy ezek a sejtek kezdenek felbomlani, melléktermékeket, vagy bomlástermékeket hoznak létre - savat, ami megváltoztatja a test belső környezetét. Tehát a belső pH-nk lecsökken, ami veszélyezteti a belső környezetünket - a savak miatt, amelyek a sejtkárosodás következtében termelődnek.
Ekkor a sejtek elkezdenek alkalmazkodni a sejtszintű károsodáshoz, a kórosan megváltozott környezethez. Így az egészséges sejtek beteg sejtté válnak.
És ahogy az egészséges sejtek kezdenek felbomlani, első jelenségként baktériumok sora alakul ki belőlük, majd az élesztő- és egyéb gombák, végül harmadikként a penészgombák.
Ezek viszont létrehozzák saját melléktermékeiket, amelyek szintén savakká válnak, és ezek a salakanyagok, amelyek még inkább szennyezik a belső környezetünket, tovább hatnak az életünk minőségére, a még meglévő egészséges sejtekre, és ez még több fizikai zavarhoz vezet. És ez egy ördögi kör"

A Candida fertőzést hívják ezerarcú betegségnek is, hiszen rengeteg tünetet produkál, melynek fő okozója az elsavasodott test és a gomba által termelt méreganyagok.

A sok tünet közül csak néhány (rendszeri eloszlásban):
- fáradékonyság, fáradtság érzet,
- kimerültség,
- rosszkedv, labilis kedélyállapot, depresszió, pánikbetegség, halálfélelem, öngyilkossági hajlam,
- feledékenység, emlékezetzavar (memória-zavar), szétszórtság, koncentráció-képesség csökkenés (fiatalkorban is),
- gondolkodási képtelenség (mintha nem ezen a bolygón élne), képtelen magán uralkodni,
- bizonytalanság, határozatképtelenség,
- fejfájás,
- ingerlékenység, robbanékonyság, intolerancia,
- gyomorégés, haspuffadás (kellemetlen, fájdalmas), gázképződés, hasfájdalom,
- hasmenés vagy székrekedés,
- éhség esetén jelentkező (esetleg remegéssel járó) rosszullét,
- vastagbél gyulladás,
- nőgyógyászati panaszok: folyás, égő érzés, viszketés,
- gyakori felfázás, hólyaghurut,
- libidó csökkenés
- méhnyálkahártya gyulladás, visszatérő petefészek ciszták, vagy gyulladások, petevezeték gyulladás, meddőség,
- menstruációs zavarok, prementruáciális feszültség, PMS tünetek,
- férfiaknál makacs prosztata gyulladás,
- látásromlás: kettőslátás, homályos látás, szikrázó látás ...stb,
- ismeretlen eredetű izomfájdalom, görcs, merevség, illetve izületi bántalmak
- allergiás reakciók: élelmiszer-allergiák, asztma, vegyszerekkel szembeni érzékenység ...stb.
- tartós hőemelkedés,
- bőrtünetek: csalánkiütés, viszkető bőrfelületek, vörösödés, ekcéma ...stb.
- álmatlanság, alvászavarok, lidérces-üldözéses álmok,
- hajhullás, korpásodás, hajzsírosodás,
- testsúly csökkenés vagy elhízás,
- pajzsmirigy cisztás megbetegedése, túl- vagy alulműködése,
- gyermekek esetében: hiperaktivitás, tanulási nehézségek, gyakori felső léguti és középfül gyulladások, bőrviszketés, hasfájás, hasmenés, étvágytalanság ...stb.

Amennyiben a felsorolt tünetek közül a vizsgálatok nem támasztanak alá semmilyen szervi elváltozást, akkor kell gondolni a Candida albicans gomba által okozott megbomlott egyensúlyra.

Ugyanakkor nagyon fontos elmondani, hogy mindezek a felsorolt tünetek önmagukban is jellemzik az elsavasodott testet. Hisz egy elsavasodott test kiváló táptalaja Candida mellett létező kb. 400 fajta élesztő gombának és baktériumoknak.
Ez azért érdekes, mert gyakran előfordul, hogy valaki tapasztalja magán a fenti tüneteket, és a szűrővizsgálat mégis azt mutatja, hogy nincs Candida fertőzése.
A Candida mellett még rengeteg egysejtű létezik, melyeknek elszaporodása, ugyanolyan problémákat okoz, s melyeknek ugyanúgy a savas test nyújt kiváló táptalajt szaporodásukhoz, ezért a kezelés bármely gombánál és baktériumnál ugyanaz.

Kezelés:
Meg kell szakítani az ördögi kört, vagyis meg kell akadályozni, hogy tovább fokozódjon szervezetünk elsavasodása. Ezek az egysejtű élősködők a savas, bomlásanyagokkal teli sejtközötti állományban élnek és virulnak, viszont egy enyhén lúgos közegben képtelenek életben maradni.

A hatékony kezelés lényege, hogy több oldalról támogatjuk meg az egészséghez vezető utat:

1. Állítsuk vissza a bomlástermékektől mentes enyhén lúgos belső közeget, Dr Robert O. Young által kifejlesztett Lúgosító & Energizáló készítménnyel és tudatos lúgosító életmóddal.

2. Támadjuk meg célzottan a gombákat, baktériumokat, szintén Dr. Young által kifejlesztett természetes, mellékhatást nem okozó gombaölő készítménnyel.

3. Törekedjünk lúgosító táplálkozást folytatni.

Ha Ön tudatosan megteszi ezeket a lépéseket és visszaállítja belső kémiai egyensúlyát, akkor ezeknek az élősködőknek nem lesz élettere és az Ön teste egészséges tud maradni.

CELLULITISZ
A cellulitisz vagy narancsbőr nem okoz ugyan egészségügyi panaszokat, mégis nagyon terhes lehet az érintett nők számára.
Mitől alakul ki a cellulitisz?
Az elsavasodás című részben olvashatta, hogy nap, mint nap hihetetlen mennyiségű savas melléktermékkel kell szervezetünknek megküzdenie. Egy részétől a kiválasztó szerveken keresztül megszabadul, a felesleget pedig lepakolja a kötőszöveti állományban és különböző szervekben.
A női szervezet arra állt be, hogy a havivérzés folyamán természetes úton válassza ki a felgyülemlő savakat. A köztes időben a vérben, a nyirokban, a szövetfolyadékban és méhlepényben raktározza el ezeket a savakat, amíg a mennyiségük meg nem halad egy bizonyos mértéket.
Ha megtelnek ezek a tárolók a savas mérgek semlegesítéséhez ásványi anyagokra van szüksége, ha a táplálékaink nem tartalmazzák ezeket a tápanyagokat, akkor a szervezettől (pl. csontokból)kell kivonnia. Ezek a semlegesített méreganyagok elraktározódnak a csípőn, combon, felkaron, ahonnan bármikor újra fel lehet oldani és ki lehet választani őket. Az ily módon elsalakosodott szövetek okozta látható végeredmény a közismert cellulitisz.

A cellulitisz csak akkor alakul ki, ha már megteltek a vérben, a nyirokban és a szövetfolyadékban lévő átmeneti "parkolók". Elősegíti a narancsbőr kialakulását, az hogy kevés tiszta vizet fogyasztunk, így túl kicsi a testünkben lévő folyadékmennyiség.

A férfiaknál is kialakul a cellulitisz?
Mivel a férfiak nem ismerik a havivérzést, a férfi szervezete nem "parkolja" le a felgyülemlő savakat, hanem az anyagcsere útján azonnal feldolgozza, hogy azután kiválaszthassa őket.
Ehhez ásványi anyagok kellenek, amelyek vagy a táplálékból, vagy a test raktáraiból, nagyon sok férfinél a fejbőrből származnak. Ezért hullik ki korán a hajuk, ami mindig erős savterhelésre utal.
Miután a nők természetes úton, a havi vérzés során méregtelenítenek, ezért a termékeny időszakban ritkán fordul elő náluk kopaszodás.

A sport segít a cellulitisz leküzdésében?
A sportolás közben zsírégetés lép fel a szervezetünkben. A zsírszövetünk az egyik fő raktározója a savaknak és zsírégetés közben egy önvédelmi mechanizmus indul be, miszerint a szervezet ragaszkodik a zsírjához, hisz nem akarja, hogy a benne tárolt méreganyagok kiszabaduljanak, ha mégis egy részük kiszabadul, akkor igyekszik újból lekötni azokat. Ezért fordulhat elő az a furcsa jelenség, hogy sporttevékenységünknek köszönhetően nemhogy visszafejlődne a cellulitisz, hanem még inkább erősödik.

Fontos! Ezzel nem a sport ellen beszélek, hiszen a testmozgás a méregtelenítés és lúgosítás kiváló kiegészítője, hatékonyan növelve az eredményességét.

Ha valaki intenzíven sportol és közben nem figyel a táplálkozására, életmódjára és folyamatosan mérgezi magát, az több kárt tesz szervezetében, mintsem gondolná.
A savak "zsír" hiányába nem tudnak a zsírszövetben raktározódni és helyette a különböző létfontosságú szerveket támadják meg, kialakítva ezzel akár halálos kimenetelű betegségeket is.

A megoldás tehát
- a savak kiürítése lúgosító és energizáló készítménnyel és sok folyadékkal
- a test ásványi anyagokkal való feltöltése
- a savforrások kiküszöbölése
- rendszeres izzasztó sport, kinek mi esik jól, lényeg az, hogy megmozgassuk a testünket.

CUKORBETEGSÉG
A cukorbetegség a rák mellett vezeti azoknak a betegségeknek a listáját, amelyeket a túl sok savat tartalmazó civilizációs táplálék okoz, vagy még inkább súlyosbít.

A savterhelés több oldalról is hozzájárul a cukorbetegség kialakulásához:
- a savterhelés roncsolja a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeit, így azok a szükségesnél kevesebb inzulint termelnek
- a hasnyálmirigy az egyik legnagyobb bázis termelő szervünk, miután folyamatos túlzott mennyiségeket kell termelnie, egy idő után kimerül
- a savterhelés hatására folyamatosan pusztul és így csökken az inzulin érzékelő receptorok mennyisége

De maga a cukorbetegség is különösen sok savat termel a testben. Épp ebben a helyzetben ajánlják gyakran a betegeknek a fehérjében gazdag táplálkozást, ami szintén savasító hatású.

A nyugati orvoslás szerint a cukorbetegség egy visszafordíthatatlan állapot, mellyel együtt kell élni, és melynél a gyógyszer, ill a kívülről bevitt inzulin az egyedüli megoldás.
Annak idején, amikor kedvtelésből olvastam az indiai és keleti orvoslást, meglepve tapasztaltam, hogy erről teljesen más a véleményük.

Kurt Tepperwein: Savtalanítas c. könyvében a következőket mondja: "Cukorbetegségben gyakran meglepő eredményeket hoz a nyomelem-ellátást biztosító étrend-kiegészítéssel támogatott kiegyensúlyozott sav-bázis háztartás. Mert a nyomelemek nélkülözhetetlenek az inzulin termelődéséhez, elraktározásához és felszabadulásához. A cukorbetegek gyakran cinkhiányban szenvednek, amely az immunrendszer zavarához és lassú sebgyógyuláshoz vezet. De egy másik nyomelem, a króm is hatással van a cukor-anyagcserére, ezért ennek az anyagnak is megfelelő mennyiségben kell rendelkezésre állnia."

A savtalanítás és a szervezet sav-bázis egyensúlyának helyreállítása nemcsak tehermentesíti a szervezetet és erősíti az immunrendszert, hanem jelentősen javíthat az inzulin hatásfokán is. Ezt az un. időskori, vagy II. típusú cukorbetegségben számtalanszor tapasztaltuk.


CSONTRITKULÁS
Mielőtt a savak kiválasztódnának a testből, bázisokkal (ásványi anyagok: pl. kalcium, magnézium, kálium, nátrium stb.) semlegesíteni kell őket. Ha a táplálékból származó bázisok mennyisége nem elegendő, a testnek a tartalékaihoz kell nyúlnia, elsősorban a csontokhoz, amelyeknek magas a kalciumtartalma.

DAGANAT
A test túl-savasodása a rák kialakulásának is előfeltétele és alapja.
Otto Wartburg professzor kétszeres Nobel-díjas professzor kutatásai, ezt tényt támasztották alá..
Kísérletei során 42 állatfajnál alakított ki rákos betegséget kizárólag azáltal, hogy lecsökkentette vérükben a pH-értéket, és megfosztotta a sejteket az oxigéntől. Észrevette, hogy már enyhe savtúlsúly is drasztikusan lecsökkenti a vérben az oxigénszintet.
Bár mindannyiunk testében jönnek létre rákos sejtek, többnyire naponta többször is, egy egészséges immunrendszer felismeri és eltávolítja az elfajzott sejteket. A rákos sejtek, csak a többnyire savak okozta immungyengeség esetén tudnak túlzott mértékben elszaporodni. Itt döntő szerepet játszik az oxidáció, ill. az erjedés.

Az egészséges sejt szén-dioxiddá égeti el a cukrot, míg a rákos sejt tejsavvá erjeszti, amivel növeli a testre ható savterhelést, és így megteremti magának azt a túlsavasodott közeget, amelyre szüksége van.
A rákos sejt tehát olyan sejt, amely optimálisan alkalmazkodott a test túl-savasodásához, így elvileg halhatatlan.

Az eleve elsavasodott test és a rákos sejt savtermelése végül visszafordíthatatlan savtúlterheléssé adódik össze. A test normális sejtjei ilyen körülmények közt mindinkább veszítenek az életképességükből, a rákos sejtek viszont egyre jobban elburjánzanak, míg végül a szervezet összeomlik.

Mivel ez a folyamat az egész szervezetre kiterjed, egy daganat megoperálása, vagy a helyi besugárzás legjobb esetben is csak késleltető hatású lehet.

Warburg kísérleteinek másik tanulsága az volt, hogy a ráksejtek – a legtöbb baktériumhoz hasonlóan – oxigénszegény környezetben szeretnek élni. Valahányszor lecsökkentette 35%-kal az oxigén szintjét egy egészséges sejtben, az elrákosodott. Kiderítette, hogy az oxigén mennyiségének növekedése megakadályozza a rákos sejtek burjánzását, és végső soron – akárcsak a lúgos környezet – el is pusztítja őket.
Daganat nem jöhet létre olyan környezetben, ahol a sav-lúg egyensúly fennáll, és bőségesen van oxigén. Ezt bizonyítja, hogy nem létezik szívrák. A tüdőből a szívbe folyó vér az egész szervezet oxigénben leggazdagabb és legmagasabb pH-értékű része. Miközben a vér átmegy a tüdőn, a savas méreganyagok kicsapódnak belőle, és marad a sok-sok oxigén és a magas pH-érték. A rákos sejteknek mindig szélsőséges a pH-értékük, és oxigénhiány áll fenn bennük, míg az egészséges sejtekben enyhén lúgos a kémhatás és magas az oxigéntartalom.

Ezért a savtalanítás különösen fontos, sőt létfontosságú egy műtét után, és döntő szerepet játszik a végső siker szempontjából.

Statisztikák szerint évről évre nő a daganatos betegségek száma, szerte a civilizált világban.

A félelem a rettegett kórtól az igaz adatok nem tudásából származik. Ha az ember megérti, teste működésének alapjait, és az adatokat felhasználva tesz is hatékony lépéseket egészsége megőrzésért, nincs mitől tartania.

"Nincs olyan rákkeltő organizmus, vírus, baktérium, gombásodás, élesztő, féreg vagy bármi más, aminek esélye lenne a fennmaradásra egy egészségesen működő szervezetben."
Dr. James P. Cima

EKCÉMA
Ekcéma, pikkelysömör, kiütések.
Az elsavasodott test fejezetben olvashatta, hogy testünk az utolsó pillanatig küzd és védi önmagát a savak károsító hatásától. Ha a hagyományos módon vesén, a tüdőn és az emésztőrendszeren keresztül nem tudja, akkor igénybe veszi a bőrünket, mely szervezetünk "harmadik veséje".
A kiütés annak a megmutatkozása, hogy a test savaktól szabadul meg a bőrön keresztül, mert képtelen volt kiüríteni ezeket a rendes kiürítés menetében.
Ez egy védekező reakció, hisz savas közegben a test épsége megromlik, a szervek kezdenek lerobbanni. Vagyis jobb kiüríteni a savakat a szövetekbe, ami kiütéssel jár, mintha mondjuk a májunk menne tönkre.

Ugyanaz, ami a testen belül történik, sokszor kívül is megjelenik. Sokunknak van fehér, vörös, barna foltjaink. Látott már banánt megváltozni?
Amikor elkezd erjedni, végigmegy a savasodási cikluson.
Kell lennie egy fizikai zavarnak, ami jelen esetben az, hogy leszedték a fáról a gyümölcsöt. Miután leszedték, az anyaga, azok a sejtek, amelyek a banánt alkotják, elkezdenek belülről kifelé változni. A sejtek kezdenek megváltozni, ezek savakat jelenítenek meg a bőr felszínén keresztül. Ez az amikor a banán kezdi megkapni a "májfoltjait". Azokat a kis barna/fekete foltokat, amiket mi is láthatunk a karunkon, az arcunkon. Vagyis a belső erjedési folyamatok a bőrön is meglátszanak.

Az ember bőrén megjelenő kellemetlen kiütéseket, száraz részeket, égő felületeket illethetjük mind egy-egy különálló névvel. Ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy ha az alapvető okot az elsavasodást kezeljük, akkor ezek a problémák megoldódhatnak.

EMÉSZTÉSI PROBLÉMÁK
Ha a testnek már nem áll elég bázis a rendelkezésére ahhoz, hogy semlegesíthesse a nyombélből kilépő ételpépet, az epe és a hasnyálmirigy bázikus nedvei nem tudják megfelelően elvégezni az emésztés feladatát, így elégtelenül megemésztett táplálék kerül a következő bélszakaszba, és akadályozza azok működését. Ilyenkor a káros baktériumok megtelepedése miatt a test önmagát kezdi mérgezni, és székrekedés, valamint kellemetlen szájszag lép fel, amelyet alapos fogmosással sem lehet megszüntetni. A túlsavasodás okozta székrekedésnél csak átmenetileg és látszólag segítenek a hashajtó szerek, amíg fel nem ismerjük és meg nem szüntetjük a probléma okát

EPEKŐ
A máj és az epehólyag, valamint a hasnyálmirigy a sav-bázis egyensúly legfőbb szabályozói. Ha nem állnak rendelkezésre megfelelő mennyiségben bázisok, akkor megszilárdul az epében oldott koleszterin, és más anyagokkal együtt epekővé alakul.
Az epekő - ahogy a vese- és a hólyagkő is - a testre ható túlzott savterhelés következménye. azaz lerakódásos megbetegedés. Idetartozik még a fogkő, a reuma, a köszvény és az érelmeszesedés is.

FÁRADTSÁG
A fáradtság és a kimerültség olyan tünet, amelyet mindenki ismer, akinek túlsavasodott a teste. A krónikus fáradtság, gyakran minden örömtől megfosztja ezeket az embereket, mert minden tevékenység túl nagy megerőltetésnek tűnik számukra. Ehhez alvászavarok, emlékezetgyengeségek és koncentrációs zavarok társulnak.
Ha az állandó savinger folyamatosan a lehető legnagyobb teljesítményre ösztönzi a szervezetet, nem biztosított a természetes nyugalmi szakaszok előfeltétele. Ezért a túlsavasodott emberek gyakran panaszkodnak, hogy nincs elég energiájuk, ugyanakkor állandó belső nyugtalanság gyötri őket.
Mindez pár napon belül megváltozhat, ahogy elkezdjük lúgosítani a testünket.

FEJFÁJÁS ÉS MIGRÉN
Ha felmérést végeznénk, megdöbbentő eredményt kapnánk. A nyugati civilizáció embereinek felénél rendszeresen előfordul kisebb, vagy nagyobb fejfájás.
Emiatt erősen romlik az életminőség, és csökken az életöröm. A panasz alapjául szolgáló túl-savasodást az összehúzódó, hajszálereknek köszönhető sápadt arcszín, az érzékeny, vagy könnyező szem, a kötőhártyagyulladás és a szemhéj gyulladása jelezheti.
Migrén esetében egy sor tanulmány igazolja, hogy a test savtalanítása és a bázisokba gazdag táplálkozás tompíthatja, vagy végleg megszüntetheti a fájdalmakat.
Saját tapasztalatom: egy éve lúgosítok nap, mint nap és azóta, nem volt egy migrénem sem, pedig addig kéthavonta rendszeresen előfordult.

ÖREGEDÉS
Az orosz tudós, Mecsnyikov professzor a kötőszövetnek a túl-savasodása és a salakanyagok feldúsulása okozta elhasználódásában határozta meg az öregedés okát, amelynek során a szervek sejtjei egyre inkább elsalakosodnak, ugyanakkor elhasználódnak az értékes ásványianyag-készletek.
Ezáltal egyre inkább működésképtelenné válnak a mirigyek és a szervek. Az életünk során felgyülemlő bosszúság és stressz, félelmek, gondok és kisebbségi érzések tovább fokozzák a túl-savasodást. Így az idő előrehaladtával egyre "savasabbak" leszünk, miközben az öregedő test egyre érzékenyebben reagál a túl-savasodásra. Ehhez társul az öregkorban lanyhuló légzés okozta oxigénhiány.
Az öregedés túlnyomórészt a túlsavasodás és a lerakódott salakanyagok okozta folyamatos mérgezést jelenti. E két tényező egyre negatívabban befolyásolja a test mozgását és működését, és semmiképp sem természetes.

A test állandó túl-savasodása két, különböző következményekkel járó megterhelést okoz:
Az ásványianyag-veszteség elsősorban hajhulláshoz, szívinfarktushoz, érelmeszesedéshez, agyvérzéshez vezet, míg a salakanyagok felgyülemlése lerakódásos megbetegedéseket, például reumát, köszvényt, izületi betegségeket stb. okoz.
A gondos és rendszeres savtalanítással el lehet kerülni a legtöbb öregkori megbetegedést, így az ember testi és szellemi jó közérzetben éli meg az öregséget

TÚLSÚLY
Azt hiszem nincs még egy olyan témakör az egészség megőrzés, fitness területén, melyhez annyian hozzá tudnának szólni, és amely annyi ellentmondást tartalmazna, mint a fogyókúra témája.
Korunk egyik civilizációs ártalma az elhízás, mely minden korosztályt érint a legfiatalabbtól a legöregebbig. Sok ember szeretne lefogyni, ezért számtalan érdekes és extrém módszer született az elmúlt években, a hagyományos kalóriaszámolós megoldás mellett.

Egy fogyókúrát akkor nevezhetünk sikeresnek, ha egy személy amellett, hogy eléri a súlycsökkenést, ezt tartósan fenn is tudja tartani és határozottan könnyebbnek, energikusabbnak érzi magát új testében.

Hogyan tudjuk ezt megvalósítani?
Ahhoz, hogy ez kiderüljön, egy kicsit nézzük meg, miért is alakul ki a túlsúly:
Testünk, mintegy 70%-a víz (mely sejtekben, sejtközötti térben, izületekben stb. található ), s amely ideális esetben, enyhén lúgos kémhatású. A civilizált társadalom jelenségei, a stressz, túlhajszoltság, valamint tipikus táplálékai (cukor, fehér liszt, túl sok állati fehérje, tartósítószerek stb.) és a környezeti mérgek, gyógyszerek, elektromos sugárzások savas irányba mozdítják el szervezetünk belső közegét.
A savak romboló hatásúak, még a követ és a fémet is képesek szétroncsolni. Ha bent maradnak a testünkben, menthetetlenül a legkülönfélébb betegségekhez vezetnek.
Ezért testünk szeretne ezektől a savaktól megszabadulni. Széklettel, vizelettel, kilégzéssel egy részüktől meg tud, de mi lesz a tetemes mennyiségű maradékkal?

A test zsírsejteket hoz létre, hogy azok elszállítsák a savakat a létfontosságú szervektől, hogy ezek a savak szó szerint ne marják halálba az Ön szerveit. A zsír menti meg az Ön életét, persze csak egy bizonyos ideig.
Hiszen a zsírsejteknek megvan az a tulajdonságuk, hogy megkötik a méreganyagokat, így a zsírpárnák hamar különleges hulladéktárolókká válnak. Az ezzel járó lelki és fizikai megterhelés megteremti a legkülönfélébb betegségek feltételeit.

Mi történik,amikor elkezdünk fogyókúrázni?
Egy intenzív fogyókúra esetén, különösen veszélyessé válnak ezek a "hulladéktárolók", mert ilyenkor zsírégetés során kiszabadulnak az eddig semlegesített savak és ez nagyon megviselheti a testet. Rosszullétek, zaklatottság, akár még szív érrendszeri problémák is előjöhetnek.
Ráadásul, ha ezektől a savas méreganyagoktól nem szabadulunk meg, akkor amint módjuk van rá, újból zsírsejtekbe raktározódnak még tovább növelve a túlsúlyt.

A hatékony fogyókúra alapja a LÚGOSÍTÁS, mely során eltávolítjuk a savas méreganyagokat a zsírszövetekből, így azokra már nem lesz szükség és szabadon lebontódhatnak.

Ahogy a lúgosítás megkezdődik, a teste magától elkezdi beállítani a saját ideális súlyát és ha Ön fenntartja belső sav-bázis egyensúlyát, akkor nemcsak optimális testsúlyát nyeri vissza, hanem egészségét és energikusságát.


Egészségtudatos életvitel




Ehhez egy szimbólumot hívok segítségül, azaz az Egészség virága szimbólumot!
Az egészség, mint fogalom egy alapvető „Jólét” állapot! Akkor tudhatjuk magunkénak ezt a fogalmat, ha az egészséget egy alapvető jólét, azaz jól-lét állapotaként éljük meg!
Sokan vetik most fel azt az érvet, hogy ez ebben a zűrzavaros világban nem valósítható meg! Erre bizonyosan az a válasz, hogy egyedül saját magunk vagyunk a saját egészségünknek, jól-létünknek a forrásai! Valamint, hogy az egészséget egy adománynak érezzük, mely emberi minőségünknek a legfőbb pozitív értéke!
Talán, ha egy kissé elkezdjük kibontogatni az egészség virágának a szirmain lévő fogalmakat, közelebb jutunk az igazsághoz, illetve a megértéshez!


Egészségtudatos élet, azaz az Egészség virága
Egészségtudatos élet, azaz az Egészség virága

 Testi egészség
Lelki egészség
Gondolati vagy szellemi egészség
Természetes táplálkozás
Örömteli tevékenység
Ima
Zöldség és gyümölcs
Nevetés
Relaxáció, meditáció
Tiszta víz
Zene, tánc, éneklés
Pozitív gondolkodás
Jó levegő


Mozgás, séta


Alvás, pihenés



Ehhez kívánok az oldalon hasznos információkat nyújtani!


Testi egészség


Természetes táplálkozás

A természetes táplálkozás legfontosabb elve, hogy tápláljuk a testünket a testünkbe bevitt ételeinkkel! Tehát tudatosan adjuk meg testünk számára az alapvető tápanyagokat és az egészséges működéshez szükséges élelmiszereket!
Mivel sokszor nem a test, hanem a lélek éhségét oltjuk csak, nem is gondolunk arra, hogy az evés és a táplálkozás két külön fogalom!
Tehát most nem az evésről, hanem a táplálkozásról szólnék! Az egészség tudatos táplálkozásról!
A legfontosabb alapfeltétel, hogy a táplálkozásunkkal bevitt tápanyagok főként nyers formában jelentenek értékes tápanyagokat, így a nyers és főtt aránya 80-20% százalék, de legalább 50-50 %! Ha ezt betartanánk, szinte nem is kéné további ismeret!
Második fontos elv, hogy a tápanyagoknak nem csak mennyiségi, hanem minőségi elveit is ismerjük!
Ha először megismernénk,majd betartanák a Természetes táplálkozás alapelveit,majd a táplálkozásunkban betartanánk a 75% lúgos és 25% savas élelmiszerek arányát,már sokat tennénk az egészségünkért az egészségtudatos táplálkozási szabályok betartásával!



A szükséges tápanyagok,melyek az egészséges működést létrehozzák!







Áttérés a természetes táplálkozásra és életmódra
A szükséges tápanyagok,melyek az egészséges működést létrehozzák!

Tápanyag

Bevihető
Túlzott vagy hiányos fogyasztása
25% fehérje,mely sejtépítő

Gabona neműk,hüvelyesek
Fermentált tejtermékek (joghurt,kefír)
Sovány húsok,halak
Túlzott fehérje bevitel elsavasodást és degeneratív betegségeket hoz létre
50% szénhidrát,mely energia forrás

Zöldség,gyümölcs,gabona neműk (kukorica,rizs)
Főleg az egyszerű szénhidrátok elhízáshoz vezetnek
5% természetese zsírtartalom,mely alapvető vitamin forrása és egészséges hormon működést hoz létre

Olajos magvak
Hidegen sajtolt olajok
Túlzott zsírbevitel elhízást és keringési zavarokat okoz!
20% rost

Zöldségek és gyümölcsök
A rostok hiánya a bélrendszer problémáját,valamint székrekedést hoz létre!


Áttérés a természetes táplálkozásra és életmódra




Elhagyandó
Helyette fogyasztandó
Fehérkenyér és fehér liszt
Teljes kiörlésű liszt (búza, rozs, zabpehely, kukorica)
Fehér (tojásos) tészta
Durum” tészta  (tojás nélkül)
Fehér rizs hántolt
Barna rizs,jázmin rizs,Basmathi-rizs, köles és hajdina
Húsok főleg „vörös”húsok (sertés, marha).              
Fehér” húsok (csirke, pulyka) növényi eredetű fehérje bevitele
Finomított fehér cukor
Méz, barna cukor, nádcukor, természetes gyümölcscukrok
Só főleg kősó
Tengeri só, legjobb a természetes sótartalom az élelmiszerekben
Tojás, sütőpor
Helyette szódabikarbóna a süteményekbe
Élesztő és élesztős kenyér
Kovász vagy élesztő nélküli pékáru használata
Üdítő italok főleg cukros és szénsavas
Friss zöldség vagy gyümölcslevek, Pi-víz, forrásvíz, gyógytea
Feketekávé, fekete tea, alkohol
Gyógytea pl, csalán kakukkfű, gyümölcslevek
Befőttek, mirelit és konzerv gyümölcs
Friss és esetleg aszalt gyümölcsök
Konzervek és fagyasztott kész ételek
friss életerős táplálék, friss zöldségek és párolt zöldségek
Ecet, savanyúság
Citromlé, maximum savanyú káposzta
Bő olajban sült ételek
Hidegen sajtolt olajban való sütés vagy párolás
Csokoládé, kakaó, sütemények
Természetes táplálékok, gyümölcsök
Lekvárok édességek, cukorkák
Friss és aszalt gyümölcsök, darált gyümölcs mézzel
Folyékony tej, zsíros tejtermékek
 Sovány sajtok, kefir (kaukázusi), joghurt,fermentált tejtermékek


A természetes táplálkozás 12 aranyszabály
1.Támogassuk a szervezet a hajnaltól délig való tisztulási periódusát bőséges folyadék bevitele és gyümölcsök fogyasztásával! Lehetőleg a gyümölcsön kívül más ételféleséget ne fogyasszunk!
2.Lehetőleg egyszerre egyféle gyümölcsöt fogyasszunk és két gyümölcsétkezés között, teljen le fél vagy egy óra!
3.Napi kb. két liter folyadékot, fogyasszunk javasolt kétóránként két dl (testsúlykilogrammonként 0. 3 dl) Kiváltható magas víztartalmú zöldség és gyümölcsök fogyasztásával. Étkezés előtti fél órával fogyasszunk csak folyadékot, közben ne!
4. Lehetőleg frissen facsart zöldség és gyümölcsleveket fogyasszunk. Közvetlen fogyasztásra és Főzésre is Pi vizet vagy forrásvizet használjunk! Gyógynövényekből készített teát igyunk méz és édesítő szer nélkül langyosan kortyolgatva!
5. Használjunk erjedés gátló fűszereket melyekkel csökkenthető a belekben keletkezett mérgező anyagok mennyisége. ilyen, pl. gyümölcsökhöz a fahéj és szegfűszeg, kömény a burgonyás ételekhez, édeskömény,ánizs a gabonafélékhez.
6.Nagyon lassú, alapos rágás, mert „a rágás a fél emésztés”. egy falatot harmincszor,
Ötvenszer rágjunk pépessé!
7. Ügyeljünk a rendszeres székletürítésre, ahány fő étkezés annyi alkalommal kell székletet üríteni!
8. „Nem jóllakni, hanem megelégedni!”a tökéletes emésztéshez félig telt gyomor az ideális! Ne keverjük a fehérjét szénhidráttal!
9. Délben gabona este zöldség domináljon az étkezésünkben: a gabona, táplál, a zöldség tisztit!
10.Minden étkezésnél fogyasszunk friss táplálékot is! A teljes táplálék bevitelünk fele legalább élő friss étel legyen!
11.Étkezések között várjunk legalább négy órát! Kivétel a gyümölcsétkezés!
12.Nyugodt lelkiállapotban együnk és evés közben az evésre figyeljünk! Kerüljük a sietve,illetve stresszes állapotban történő étkezést! Kellemes zene, nyugodt, harmonikus állapot, az asztal,mint „oltár”legyen megterítve! (A terítő a nő szeretete!)





Lugos és savas élelmiszerek táblázata
Ideális lenne a 75% lúgos és 25 százalék savas étel minőség


Lúgos élelmiszerek 75%

Alma
Juharszirup
Petrezselyem
Ananász
Kajszibarack
Rebarbara
Articsóka
Káposzta
Póréhagyma
Avokádó
Karfiol
Répa
Bab /száraz vagy zöld/
Karalábé
Retek
Bambuszrügy
Kelkáposzta
Sárgadinnye
Banán
Kókuszdió
Savanyú káposzta /citrommal/
Bogyófélék /ribizli, cseresznye/
Köles
Spenót
Borsó /friss vagy száraz/
Körte
Szamóca /eper/
Brokkoli
Lucerna
Szentjánoskenyér
Burgonya
Mandarin
Szójabab
Citrom
Mandula
Szőlő, Szőlőlé
Csicseri Borsó
Mangó
Tök
Datolya
Mazsola
Uborka
Dinnye Félék
Meggy /Juice is/
Vizitorma
Endivia
Melasz
Vöröshagyma
Fehérrépa
Méz
Zeller
Fejessaláta
Narancs /Juice is/
Zöldbab
Fokhagyma
Oliva Bogyó
Zöldpaprika
Füge
Őszibarack


Gesztenye
Padlizsán


Gombák
Papaya


Grapefruit
Paradicsom


Hüvelyesek, kivétel a lencse
Paszternák



Savas élelmiszerek 25%

Alkohol
Garnéla Rák
Máj
Árpa
Homár
Majonéz
Áfonya
Ízesítők
Makaróni
Aszalt Szilva
Kávé
Marhahús
Baromfihús
Kenyér /minden fajta/
Pulyka
Borjúhús
Kukorica /konzerv is/
Rizs
Búza
Kukoricamálé
Sajt
Cukor, Édesség
Lazac
Sonka
Dió
Lekvárok, Dzsemek
Szilva
Ecet
Lencse
Tojás
Földimogyoró
Lepényhal
Zab-zabliszt /dara/









http://agape-anna.blogspot.com



Az immunrendszer szerepe



Az immunrendszer több funkciót is betölt: elpusztítja az ártalmasnak ítélt élõ organizmusokat, semlegesíteni képes bizonyos mérgezõ anyagokat, lebontja az öreg sejtjeinket az újjáépítéshez, méregteleníti és tisztítja a testet, védekezõ anyagokat halmoz fel, immunissá képes tenni a szervezetet bizonyos már leküzdött antigének ellen. (Antigén = baktérium, vírus, káros idegen anyag, meg nem emésztett fehérje, stb.) Kétféle védekezõ mechanizmusra képes: vagy általános védelmi, vagy egyedi és kizárólag egy bizonyos antigén ellen. Az életünk során különféle fertõzésekkel találkozva immunis védelmet alakít ki ellenük külön-külön.
  Csecsemõknél amíg az immunrendszer még javában formálódik, az immun-védelmet az anyatejben levõ anyagok szolgáltatják. Kisbabáknál míg az emésztõ rendszer még fejlõdik, az ilyen ételek mint müzli, pasztörözött tehéntej, tojás stb. a babáknál fehérvérûség, cukorbetegség és maradandó allergia okozója lehet, akiknél késõbb az élet során, ha a rossz emésztés ismét bejuttat megemésztetlen ugyanilyen étel anyagokat a véráramba, akkor ahelyett hogy a védekezõ enzimek és fehérvérsejtek felfalnák ezeket, akadálytalanul keringenek allergiás reakciókat váltva ki. (Kérem olvassa el a tehéntej káros hatásairól szóló oldalamat is.)
  Gyengítõ negatív tényezõk
Ezekkel szinte mindenki tisztában van, ennek ellenére alig van valaki aki tesz ellenük valamit is. Az immunrendszer képessége függ az általános egészség és fizikai fitness mértékétõl, az egészséges életmódtól, táplálkozástól, káros szenvedélyektõl, de ezektõl függetlenül az ellenálló képesség nagymértékben lecsökken a negatív gondolkodásmód, zaklatott életvitel, túlhajszoltság és stressz miatt. A sort lehetne folytatni környezeti és munkahelyi ártalmakkal túlhajszolva az immunrendszert, ideértve lég-, víz-, ételszennyezõdéseket, sugárzásokat (például röntgen-felvételek, tévé és computer monitor, mikrohullámú sütõ, mobil telefon) stb.
  Az immunizáció, védõoltás szükséges-e vagy sem?
Az eredeti alapindíték valóban logikusnak tûnik: mesterségesen védelmet kelteni bizonyos betegség-mikróbák ellen azok legyengített formájából, emberi vagy állati közegébõl készített oltóanyag közvetlenül a szervezetbe való juttatásával. Azaz ha védõoltás létezik valamilyen betegségre, akkor az elkerülhetõ lenne így. A vizsgálati eredmények viszont megcáfolják ezt a feltételezést. Számos orvos, tudós, szülõ a védõoltás ellen van, akik szerint az immunrendszer megerõsitése kell és nem pedig a veszélyes mellékhatásokat is kiváltható és többnyire haszontalan oltások. Újabban perek folynak a védõoltások által keltett mellékhatások miatt.
Néhány kapcsolatra és könyvre szeretném felhívni a figyelmét: 
1 2 4 5 6 7 ,8
- Dr. William F. Koch: The Survival Factoor in Neoplastic and Viral Disease
- Dr. Robert Mendelson: Confessions of a Medical Heretic
- Maureen Hickman: Vaccination: The Rightt Choice? 25 years of para-legal experience.
- Ian Sinclair: Vaccination - The Hidden Facts
- Viera Scheibner, PhD: Vaccination: 100 Years of Orthodox Research Shows That Vaccines Represent a Medical Assault on the Immune System
- Viera Scheibner, PhD: Behavioural Probllems in Childhood
- Neil Z. Miller: Immunization: Theory vss. Reality
  Immunterápia
Az immunterápia mesterséges beavatkozással próbálja befolyásolni a betegség lefolyását, miután a betegség már bekerült a szervezetbe. Bizonyos, vérbõl, vizeletbõl stb készített oltóanyag a szervezetbe való juttatásával akarják gerjeszteni a védelmi reagálást. Az eredmények meglehetõsen kiábrándítóak. De vajon miért? A válasz ott kereshetõ, hogy ha a szervezet önmagától nem, vagy alig képes védelmi reakciókra, akkor mesterségesen felingerelve sem lesz erre képes. Azaz egy gyenge immunrendszer ettõl még gyenge marad.
Nem a betegség a hibás, hanem a rossz életmód, toxikusság, táplálkozás, kevés testmozgás, napfény hiánya, stressz. Ezek kölcsönösen egymásra épülõ tényezõk, azaz minden egyes tényezõt ki kell korrigálni ha a teljes felerõsödést akarjuk elérni. Az immunrendszer képes regenerálódni a testtel együtt. Ne vágyjon csodaszerre, ha az Ön életmódja nem ilyen, mert ugyanoda fog visszajutni. Vannak ugyan immunrendszert erõsítõ szerek, terápiák, de ezek hatásfokai a helyes életvitel mellett eltörpülnek és legtöbbször csak bizonyos ideig hatnak.
Számos orvos, szakértõ azon a véleményen van, hogy a rák és szinte minden betegség egy egészséges szervezetben nem tud megjelenni.
Egy korai német orvos, dr. Josef Issels szerint a betegség valójában csak a legyengült immunrendszer jele és a hagyományos, csakis a beteg testrészre irányuló kezelés eleve kudarcra van ítélve. Az egész testet és azáltal az immunrendszert kell megerõsíteni.
  Rák-betegség
Nagyon sok beszámoló van rákból való teljes felépülésre. Ennek az esélye 3 fõ tényezõtõl függ:
- a máj és más fõszervek megmaradt mûködéési képessége,
- az immunrendszer még vissza-regenerálóddhatóságának foka,
- a beteg küzdeni akarásának mértéke.
  Sokan nem is hinnék el, hogy milyen nagy az esélyük. Ha a megfelelõ tápanyagok anyagcseréje visszaállítható és ha a kiváltó intoxikációs hatás megállítódik, akkor a szervezet méregtelenítõ képességét kell megnövelni, hogy az meghaladja a ráksejtek toxin termelõdését, ami kialakít egy kedvezõbb vér összetételt. A megjavult keringés és megnövekedett oxigén-tartalom a test egészére kedvezõen hat, és remény van arra hogy visszatartsa, vagy akár meg is állítsa a daganat terjedését és egyidejûleg segítse az immunrendszer vissza regenerálódását.
A küzdelem további sikere azon múlik, hogy vajon a test 
valahogyan megnövelttermészetes antitumor küzdõ- és az immunrendszer rákölõ képessége meghaladja-e a ráksejtek osztódási képességét.
A legfontosabb tényezõ nem a rák elterjedtségének foka, hanem a test megmaradt regeneratív képessége.
Másvégrõl ha a ráksejtek túlságosan is gyorsan roncsolódnak szét, akkor az több toxint halmoz fel, mint amennyit a szervezet képes lenne eltávolítani. Tehát a máj, vastagbél tisztán tartása létkérdés. Azaz megint a megfelelő táplálkozás szükségességéhez (is) juthat
K. P. Butejko professzor


FOKHAGYMA-KÚRA AZ IMMUNRENDSZER MEGERŐSÍTÉSÉRE, ÉS ÉRELMESZESEDÉS ELLEN
- 33 dkg megtisztított fokhagymát hagymaprésen át szétnyomunk
- Majd 10 napig, 3 dl gyógyszertári 96%-os tiszta alkoholban, és lehetőleg sötét üvegben lezárva áztatjuk a fokhagymakivonatot
- Naponta egyszer megforgatjuk, megrázzuk az üveget, így a hatóanyagok könnyebben kioldódnak és keverednek
- 10. nap után steril gézlapon átszűrjük, kinyomkodjuk az oldatot (a tömény fokhagymakivonat ragacsos állagú lesz)
Adagolás:

A fokhagymakivonatot mely belekeverhető vízbe, tejbe, gyümölcslébe is, mindig étkezés előtt kell elfogyasztani! Gyermekek és terhes asszonyok (ill. szoptatás alatt) nem fogyaszthatják, egyben cukorbetegség - ingadozás esetén figyelembe kell venni az alkoholtartalmat és a fokhagyma kivonat vércukorcsökkentő hatását! A kúra elött mindenképpen tájékoztatni kell az orvos-gyógyászt az alkalmazni kívánt fokhagyma kivonatról, mert a fokhagyma pl. fokozhatja egyes antikoagulánsok (vérrögképződést gátlók), és az acetil - szalicilsav tartalmú gyógyszerek hatását (pl. Astrix és Colfarit melyek vérhigító hatásúak, Aspirin, Kalmopirin, Istopirin, stb.). Az immunrendszert segítő fokhagyma kivonatot min. 1 órával a járművezetés előtt lehet csak bevenni!

1. nap: reggel 1 csepp, délben 2 csepp, este 3 csepp
2. nap: reggel 4 csepp, délben 5 csepp, este 6 csepp
3. nap: reggel 7 csepp, délben 8 csepp, este 9 csepp
4. nap: reggel 10 csepp, délben 11 csepp, este 12 csepp
5. nap: reggel 13 csepp, délben 14 csepp, este 15 csepp
6. nap: reggel 15 csepp, délben 14 csepp, este 13 csepp
7. nap: reggel 12 csepp, délben 11 csepp, este 10 csepp
8. nap: reggel 9 csepp, délben 8 csepp, este 7 csepp
9. nap: reggel 6 csepp, délben 5 csepp, este 4 csepp
10. nap: reggel 3 csepp, délben 2 csepp, este 1 csepp
11. naptól folyamatosan 3*25 csepp, amíg az egész adag el nem fogy

Az immunrendszer erősítő és ér-tisztító kúra alatt célszerű a sok (ill. megfelelő) mennyiségű tiszta víz, folyadék fogyasztása, mint minden méregtelenítő - immunrendszer erősítő kúra esetén is. Az immunrendszer erősítő kúrát állapottól függően elégséges lehet (5)-7 évente megismételni. Ha a 11. napi folyamatos adagolású mennyiségnél valakinek erősebben érződne leheletén a fokhagyma, akkor rágicsáljon petrezselymet utána.




www.eletmod.abbcenter.com





Böjt



A böjt meghatározott ideig tartó önként vállalt lemondás a táplálékról. Természetes módszer, melynek az a célja, hogy egészséges egyensúlyt teremtsen az ember fizikai, szellemi és lelki energiái között. A szervezet felszabadul az emésztéssel járó megterhelés alól, és így újabb energiákat nyer, amelyekkel aktivizálni tudja a test ön gyógyító képességét. A legtöbb vallás elõír vagy javasol ilyen böjtös idõszakokat. Ezeknek a célja alapvetõen különbözik az egyszerû böjttõl, amelyet a legtöbben azért tartanak, mert jelentõs mértékben fogyni kívánnak. A vallási böjtök következménye természetesen lehet súlycsökkenés is, de az csak másodlagos szempont ahhoz képest, amit a böjt jelent azoknak, akik a lemondással elsõsorban lelki erejüket kívánják próbára tenni, fokozni és fizikai állapotukat rendben tartani.
A böjt hatása

A szilárd táplálékról való lemondás a szervezetben számos kémiai, fizikai és biológiai folyamat változását eredményezi.
Kezdetben jelentõs testsúlycsökkenéssel jár. Ez a napi egy kilót is elérheti, ami elsõsorban a szervezet vízveszteségébõl adódik. A szervezetbe nem kerül só, ami megkötné a folyadékot. A testsúlycsökkenés a kúra folyamán késõbb nem ilyen intenzív.
ALKALMAZÁSI TERÜLETEK
- elhízás
- anyagcserezavarok
- reuma és ízületi gyulladás - magas vérnyomás
- bõrbetegségek
- allergia
- gyomor és bél panaszok - akut és krónikus gyulladások
- a szervezet ellenálló képességének fokozása

Annak érdekében, hogy a szervezet a koplalás ideje alatt is hozzájusson a kielégítõ energiamennyiséghez, feléli a zsírtartalékait. Az energiafelhasználás egyébként is csökken, mert koplalás alatt a szívmûködés, a légzés, a bõr hõmérséklete és a vérnyomás alacsonyabb szintre áll be. A máj, a bélrendszer és a vese ezalatt tökéletesen ellátja méregtelenítõ és fogyasztó szerepét.
Ennek azonban átmenetileg kellemetlen kísérõjelenségei is vannak: testszag, szájszag és nyelvlepedék.
A böjt lelki hatása
A koplalás természetesen a lelkiállapotunkra is hatással van. Eleinte depressziót okozhat, késõbb azonban fizikailag és lelkileg is kifejezetten jó közérzetet teremt. Ennek az az oka, hogy a böjt következtében a szervezet megszabadul az endorfinoktól, vagyis azoktól a morfiumhoz hasonló méreganyagoktól, amelyeket korábban a szervezet termelt. Ezáltal szabadnak és könnyûnek érezzük magunkat. Idõnként elõfordulhatnak kritikus idõszakok is, amikor az ember bágyadt és levert, ezzel párhuzamosan ingadozik a vérnyomás, felfúvódás és gyomorpanaszok léphetnek fel.
Hogyan böjtöljünk?
Minden hosszabb koplalás elõtt meg kell bizonyosodnunk arról, hogy egészségesek vagyunk-e, mert súlyosabb betegségek (rosszindulatú daganat, súlyos, krónikus fertõzés, bizonyos szívpanaszok, idegrendszeri és lelki betegségek, depreszszió és skizofrénia) esetén nem szabad koplalni.

A kúrát könnyíthetjük egykét olyan nappal, amikor kizárólag gyümölcsöt és sok folyadékot fogyasztunk.
A harmadik napon tegyünk a vízbe glaubersót, hogy kiürítsük és kitisztítsuk a beleket. Két-négy hetes koplalás alatt általában naponta negyed liter gyümölcs vagy zöldséglevet és néhány csésze mézzel ízesített gyógyteát szabad fogyasztani, ezen kívül csak vizet.
A friss levegõ jót tesz!

A kúra idején lehetõleg tartózkodjunk minél többet a szabadban, sétáljunk, lazítsunk és hódoljunk pihentetõ hobbijainknak. A délutáni alvást soha ne hagyjuk ki! A gondos testápolást koplalás idején se hanyagoljuk el! A speciális masszázs és a májra tett pakolás fokozzák a böjt hatását, és segítik a szervezet méregtelenítését. Természetesen otthon is koplalhatunk, de még jobb, ha lehetõségünk van kúraszerûen végezni a koplalást egy erre alkalmas klinikán, ahol biztosítva van az orvosi felügyelet, és esetleg más orvosi vagy természetgyógyászati kezeléssel is ki lehet egészíteni a kúrát.
http://ezotop.hu/termeszetgyogyaszat/item/835-b%C3%B6jt

ZÖLDSÉGKOKTÉLOK LÉBÖJT KÚRÁKHOZ


Lédús tisztító kúrára negyedévente van szüksége a szervezetünknek, mivel főleg táplálékkal a bőven viszünk be káros anyagokat, amitől háromhavonta érdemes megszabadulni.
.
Mivel a zöldségek és gyümölcsök nyers formájukban őrzik meg leginkább a vitamin, enzim és ásványi anyagok tartalmukat, érdemes ilyen formában fogyasztani. Idő hiányában természetesen bőséggel válogathatunk a boltokban kapható bio és natúr zöldség-gyümölcs levekből, de gonddal válogassuk ezeket, hiszen nagyrészük tartósítószert is tartalmazhat, a cukorról és egyéb színezékanyagokról nem is beszélve.

Milyen zöldséglevelet fogyasszunk léböjtkúra, lúgosító diéta esetén, vagy ha egyszerűen csak egészségesebben szeretnénk élni?
Dietetikusok naponta öt alkalommal ajánlják frissen facsart, centrifugált zöldség- és gyümölcslevek fogyasztását, anyagcserefokozó, bélmozgást elősegítő hatásuk miatt. Ez napi 6 deci-1 liter folyadékot jelent. A leveleket, elkészítésüket követően azonnal fogyasszuk.

Zöldséglevet készíthetünk turmixgéppel, amibe az előre nagyjábólfeldarabolt zöldségeket beletesszük, majd átszűrjük. Ha centrifugánk van, a szűrést is elvégzi helyettünk. Kisebb víztartalmú zöldségfélékhez adjunk vizet is – körülbelül a 10-20%-át a zöldségmennyiségnek – amivel nemcsak folyékonyságát növeljük, hanem elősegítjük a vízben oldódó anyagok kioldását.

A zöldségek leve nem mindig a legkellemesebb ízű. Erős, kesernyés ízüket gyümölcsök hozzáadásával enyhíthetjük, lazíthatjuk, de sok zöldségkoktél tatalmaz sót, cukrot vagy mézet, fűszernövényeket,
.
Zeller sárgarépávalEgyforma mennyiségű zellerlevet, sárgarépalevet és almalevet összekeverünk kis citromlével. Apróravágott petrezselyemzölddel ízesítjük. Jól összerázzuk! 
A zeller leve nagyon sok szerves nátriumot tartalmaz, mely kitisztítja a lerakódott húgysavat a szervezetből, ajánlott általános gyengeség kezelésére, vérproblémák javítására. 

Sárgarépás céklaléEgyforma mennyiségű céklalevet és sárgarépalevet kevés citromlével, őröltborssal jól összerázunk. Hűtve fogyasztjuk. 
Céklalébőlkezdetben kisebb mennyiségeket fogyasszunk, majd fokozatosan növeljük. Ha fejfájást észlelünk, ez a cékla tisztító hatásának köszönhető. Ha elszínezi vizeletünket, emésztési zavarrólbeszélhetünk, de ez tartós fogyasztása esetén elmúlik. Nagyon jó menstruációs panaszokra máj- és vesetisztításra.
Sárgarépa naranccsal4 szál sárgarépát meghámozunk és kevés vízzel összeturmixoljuk vagycentrifugázzuk. 3 narancs és 1 zöldcitrom (lime) kifacsart levével és 1 teáskanál mézzel összekeverjük. Mentalevéllel és narancshéjjal díszítjük.
A sárgarépalé jótékony hatással van a vérnyomás szabályozására – különösen a magas vérnyomásra - fogak egészségére, az emésztés szabályozására, szemproblémákra, a szervezet tisztítására, mellékvese/máj/belek erősítésére, bőrbetegségekre, terméketlenségre, mirigyek gyógyításáea, rákos betegségekre, fekélyekre. Jól kombinálható káposztalével, naranccsal, céklával.

Uborkalé sárgarépával

Egyforma mennyiségű uborkát, salátát és sárgarépát kifacsarunk és jól összekeverjük. Ízlés szerint citrommal ízesítsük. A salátát céklával is pótolhatjuk. 
Az uborka az egyik legjobb természetes vízhajtó. Gyógyító hatású magas- és alacsony vérnyomás esetén, de a fogíny betegségekre is pozitív hatással van. A salátval és sárgarépalével való együttes fogyasztása bőrbetegségek kezelésére kíválóan alkalmas, céklával pedig kihajtja a köveket a szervezetből.

Petrezselyem-sárgarépa-zeller koktél

Azonos mennyiségű petrezselymet, sárgarépát és zellert centrifugázzunk ki kis mennyiségű víz hozzáadásával. A zellert céklával is helyettesíthetjük. Vigyázat, a petrezselymes ivólevekből napi fél decinél többet ne fogyasszunk.  
Azonos mennyiségű petrezselymet, sárgarépát és zellert centrifugázzunk ki kis mennyiségű víz hozzáadásával. A zellert céklával is helyettesíthetjük. Vigyázat, a petrezselymes ivólevekből napi fél decinél többet ne fogyasszunk.  
A petrezselyemlé epe- és vesekövek kihajtására, húgyúti megbetégedésekre, szembetegségekre van gyógyító hatással. Céklával és sárgarépával együtt fogyasztva rendbehozza a rendszertelen menstruációt. 

Nyugtalanság elleni zöldségkoktél
2 paradicsom, 75 dkg sárgarépa, 2 fokhagymagerezd, 2 brokkolirózsa, 2 cm gyömbérgyökér.
Menstruációs görcsoldó zöldségmix

Fogyasszunk rendszeresen, több héten keresztül 75 dkg sárgarépából, 1 kisebb hagymából, 1 gerezd fokhagyméból, 1 almából készült keveréket, mely kiegyensúlyozottabbá teszi a hormonháztartást, így csökkentve a görcsöket.
Megfázás elleni koktél

A megfázás ellen legjobb gyógyszer a védekezés. Ellenállóképességünk javítása érdekében 2 paradicsomból, 1 csokor petrezselyemből, 2 sárgabarackból, 1 grapefruitból készült gyümölcslevet igyunk, lehetőleg minden étkezéskor.
-MeNő-
www.meno.ro/konyhatunder


5 hazugság a rákról



5 hazugság a rákról, amit szeretnének, hogy elhiggy


Kemoterápia, mammográfia, gyógyíthatatlan betegség? Az is lehet, hogy minden, amit eddig tudtál a rákgyógyításról, hazugság

Amikor ennyi éve kutatnak valaminek a gyógymódja után, és még mindig igen szegényes a túlélési arány, az mindenképpen felvet néhány kérdést. Például azt, hogy miért költenek évente többszáz milliárd forintot világszinten egy olyan betegség kutatására, aminek az orvostudomány a hivatalos álláspont szerint nem ismeri a valódi okát. És vajon hogy lehet, hogy ennyi pénz, ennyi kutatómunka után sincs valódi, megnyugtató eredmény?
Ezzel párhuzamosan lassan a hétköznapi ember számára is nyilvánvaló tény, hogy a helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, és az ennek következtében legyengült immunrendszerünk felelős azért, hogy nem tudja kordában tartani a hibás sejtosztódási folyamatokat. Logikus lenne, hogy ezeket a területeket célozza meg az orvoslás, de nem,mégsem ez történik. Az történik, hogy aki azt meri állítani, gyógyszerek nélkül ki tud gyógyítani valakit a rákból, az sarlatán, de legalább is hazudik.

Nézzük, mik a leggyakoribb hazugságok, amikkel etetnek bennünket:





1. hazugság: A kemoterápia kötelező kezelés

Az igazság: az onkológusok 90 százaléka visszautasítaná a kemoterápiás kezelést, ha nekik maguknak lenne rákjuk.

Miért? Mert tudják, hogy egyáltalán nem hatékony, és hogy nagyon mérgező. Egyértelműen kimutatták, hogy a páciensek 98%-ánál hatástalan. És amikor a kemoterápiával kezelt betegek túlélési esélyeit a nem kezeltekkel mérték össze, a nem kezelt emberek jóval magasabb arányban gyógyultak meg, vagy tovább éltek, mint a kezeltek. A kemoterápia teljesen tönkreteszi az immunrendszert, aminek éppen erősítésre, segítségre lenne szüksége, hogy legyőzze a betegséget. Aki a kemó után képes meggyógyulni, az nem amiatt, hanem annak ellenére gyógyul meg.

2. hazugság: Minden 40 év feletti nőnek rendszeresen kéne mammográfiás vizsgálatra járnia

Az igazság: a mammográfia sokkal többet árt, mint használ. Minden egyes nőre, akinek segít, tíz nő jut, akinek ront az állapotán. Az évi 4 milliárd dolláros mammográfia-ipar arra biztatja a nőket, hogy röntgen besugárzással óvják az egészségüket.

Ezzel szemben a dán Nordic Cochrane Center kutatói megdöbbenő eredményre jutottak 500.000 nő vizsgálata alapján: minden 2000 nőből, akik mammográfiás vizsgálaton vettek részt egy tízéves időszak alatt, mindössze egynek hosszabbítja meg az életét ez a szűrés, másik tízet viszont megbetegít. A mammográfia sugárzása évente 3%-kal növeli a mellrák kialakulásának esélyét, és sok esetben egy magától visszahúzódó tumor olyan behatást kap tőle, hogy gyors terjedésnek indul.

Ennél sokkal veszélytelenebb az ultrahangos szűrés, de houstoni Texas Egészségtudományi Központ munkatársai már olyan tesztet is kidolgoztak, ami nyálból képes megállapítani a mellrák jelenlétét – jóval a kimutatható daganat előtt.

3. hazugság: a rákgyógyszerek hatékonysági mutatói

A tudományos eredményeket sokféleképpen lehet maszkírozni – különösen, ha anyagi érdekek állnak mögöttük. A Tamoxifen nevű, népszerű mellrák-gyógyszer hatékonyságát például úgy hirdetik, hogy 49%-ban képes megelőzni a rák kiújulását. Ez nem igaz. A Tamoxifen független kutatások szerinti hatékonysága mindössze 1.6%, harmincszor kisebb, mint ahogy hirdetik. Mégis, mivel úgynevezett relatív számokat használnak, az eredmény végül is bármi lehet. Hogy mihez mérik a relatív értéket, azt nem tudjuk meg soha, de a 49%, az határozottan meggyőzően hangzik.

A másik jól csengő adat, miszerint a korai szakaszban (természetesen mammográfiával) felfedezett mellrák 91%-os eséllyel gyógyítható ötéves időszakra vetítve, szintén csak egy csali. Mivel a mellrák egy lassú növekedésű tumor, öt év alatt sokszor semmilyen tünete nem észlelhető. Így ha valaki nem is tud róla, hogy mellrákja van, annak 1.) lehet, hogy magától kezeli azt az immunremndszere, 2.) pont ugyanoda jut 5 éven belül, mint az, akinek felfedezték. Viszont a mammográfia, a kemoterápia és a szükségtelen gyógyszerek nélkül sokkal nagyobb a túlélési esélye.

4. hazugság: A rákgyógyszerek a gyógyítást szolgálják

Az igazság: az onkológus nem azzal keresi a pénzt, hogy gyógyít, hanem azzal, hogy hatalmas jutalékokat kap a felírt gyógyszerek, kezelések után.

A JAMA nevű, híres amerikai orvosi folyóirat szerint egy átlagos onkológus jövedelmének 75%-a abból származik, hogy a rendelőben kemoterápiához használt gyógyszereket értékesít. A gyógyszerek pedig igen drágák – elvégre kell a pénz a kutatásokra. Mégis, a gyógyszerek promóciójára évente több tízmilliárd dollárt költenek csak az Egyesült Államokban.

Az Eli Lily gyógyszercég egyik volt orvoslátogatójának a Kongresszus előtt, eskü alatt tett tanúskodása szerint a gyógyszercégek volt modelleket, gyönyörű fiatal nőket alkalmaznak, hogy vacsorázni és borozni vigyék az orvosokat, eltúlozzák a gyógyszerek hatékonyságát, és minimálisnak állítsák be a mellékhatásokat. 

5. hazugság: A természetes gyógymódokkal való kísérletezésre nincs idő egy halálos betegség esetében.

Az igazság: a természetes gyógymódokat ismerő és használó orvosokat, gyógyítókat azóta üldözik világszerte, amióta az orvostudományt átvette a gyógyszeripar.

Számos orvos és intézmény nagy sikerrel kezeli a tumort méregtelenítés, immunrendszer-erősítés, megfelelő táplálkozás és gyógynövények segítségével. Van, akinél egy néhány hetes léböjt teljesen visszaszorítja a tumort. Mégis, ezt mind titokban kell tenni, különben megjárja mind az orvos, mind a beteg.

Ott van Dr. William Kelly esete, aki kidolgozott egy olyan enzimterápiát, ami méregtelenítéssel és diétával kombinálva „megeszi” a hasnyálmirigy rákos sejtjeit. Közel 33.000 ember esetében 90%-os gyógyulási rátát tudott felmutatni az első ötéves túlélési szakaszban annak ellenére, hogy a hasnyálmirigy-rák az egyik leggyorsabb, legagresszívabb fajta halálos betegség. Mit tett az amerikai kormány, amikor ezt megtudta? Börtönbe zárta.

Amerikában egyébként sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk, ott annak az egyszerű említése, hogy valaki meg tudja gyógyítani a rákot, automatikusan bűnnek számít.

A jó hír: a rák teljesen megelőzhető, sőt, gyógyítható. És bár a gyógynövényeket is igyekeznek betiltani, és lassan mindent, amit nem lehet levédeni, azért maradt rengeteg megoldásunk. Elsősorban a tájékozottság: ha az ember egy kicsit utánajár, megdöbbentő és megnyugtató dolgokra bukkan a rákkal kapcsolatban. A saját egészségünk a legjobb helyen a saját kezünkben van.




Kemoterápia nélkül a rák ellen


Ma már talán nem eretnekség azt állítani: a kemoterápián kívül léteznek más, sokkal hatásosabb kezelési módszerek is a rák gyógyítására. Mind a természetből és a saját öngyógyító képességünkből ered.

A rákos megbetegedések száma elképesztő ütemben növekszik, a legrosszabb az arány az USÁ-ban és Nyugat-Európában. Régóta tudjuk, hogy az életmódunk a bűnös a betegségek kialakulásáért: legalább annyira a lelki okok és a rossz gondolkodás, mint a rossz táplálkozás és a mozgáshiány.
Szinte minden szervünk betegségét (hacsak nem fizikai behatás okozta), vissza lehet vezetni lelki és emocionális okokra. Igen, még a genetikusan öröklődő betegségeket is, hiszen nem törvényszerű, hogy valóban bekövetkezik. 

A rák gyógyítható

Brit Kolumbia Victoria Egyetemén alapos utánkövetéses vizsgálatot végeztek 200 személyen, akiknél a rák „spontán megszűnését” tapasztalták. 87%-uknál azt találták, hogy teljesen megváltoztatták a táplálkozásukat a diagnózis után, általában növényi eredetűre. A húsevés és a rák kapcsolatát már többször bebizonyították, a bűnös a hús emésztésekor felszabaduló ammónia.
Mindannyiunk szervezetében naponta képződnek rákos sejtek, ez egy normális folyamat. Ami nem normális, az az immunrendszerünk, ami nem képes már megbirkózni az alapvető feladataival sem. Folyamatosan mérgezzük a szervezetünket, hormonokkal és antibiotikumokkal kezelt húst, rákkeltő nitritekkel átitatott felvágottat, finomított lisztet és cukrot, alkoholt, koffeint, és más, bele nem való dolgokat etetünk vele. Tiszta vízhez alig jut a szervezetünk, a legtöbben nem mozgunk eleget ahhoz, hogy a szervezet „pumpája” ki tudja üríteni a méreganyagokat, és már kész is a baj.

Akarni kell gyógyulni

A rákot nem gyógyítja meg semmilyen szer. A rákot a szervezet maga számolja fel, ha hagyjuk neki. A teljes, tápanyagdús, élő ételek jó minőségű vért képeznek, és kiváló immunrendszert eredményeznek. A rák pedig nem tud jelen lenni egy olyan szervezetben, ami jól működik. Egyszerűen nem él meg benne, elpusztul.

Nem csak a cukorról van szó – a rákos sejtek tápanyaga tudniillik a cukor –, hanem a sejtjeink, szöveteink megfelelő állapotáról. Ehhez lúgos közegre, sok oxigénre, megfelelő hidratáltságra, és a megfelelő elektromos töltésre van szükség.

Tippek a megelőzéshez és a természetes gyógyuláshoz

1. Teljesen iktasd ki a cukrokat és a vegyszerekkel készült élelmiszereket!

A cukor lebénítja a fehérvérsejteket, amik így képtelen lesznek még egyszerű fertőzéssel is elbánni. 25 teáskanálnyi cukor öt órára bénítja meg az fehérvérsejtjeid 92%-át. Egy átlag nyugat-európai naponta 35-40 teáskanál cukrot eszik. Az üdítők, a sütemények, a jégkrém, a gyümölcsjoghurt, az „egészséges” tejdesszertek, a kekszek, de még a svéd húsgolyó is tartalmaz cukrot.


2. Iktasd ki a tejtermékeket!

Az ember az egyetlen faj, aki megissza a másik faj tejét. Bizarr. Nem is való a szervezetbe: savasítja, kivonja belőle a kalciumot, nyúlós ragacsot képez a bélfalakon, amitől aztán nem tudnak felszívódni a tápanyagok, és leterheli az immunrendszert is.


3. Egyél nyers táplálékot!

Ha gyógyulni vágysz, akkor három hétig kizárólag nyersen kellene táplálkoznod. Nehéz? Nem igazán. Főleg egy kemoterápiához képest nem, amiben kihullik az ember haja, folyton hány, és iszonyatosan érzi magát – elvégre épp sugármérgezésen esett át. Ráadásul annyira tönkremegy tőle az immunrendszere, hogy talán a rákos sejtek kicsit bealszanak tőle, de a többi szerve borzasztó károsodásokat szenved.

Hasonlítsd össze ezt egy mennyei banános-avokádós zöldturmix-szal, egy cékla-alma-sárgarépa salátával, vagy egy mandulás-mogyoróvajas desszerttel. Nem tűnik annyira nyomorúságosnak… Viszont ez jelentheti a különbséget élet és halál között – szó szerint.

A nyers zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak és csíráztatott gabonák élő tápanyagok. Tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és enzimekkel, a közhiedelemmel ellentétben bőven elegendő fehérjét tartalmaznak, és minden bennük van, ami a szervezet tökéletes működéséhez szükséges. A főtt étel halott étel. Ha a rákos sejteket főtt közegbe helyezed, burjánzik. Ha élő közegbe helyezed, elpusztul. Ezt az aprócska tényt évtizedek óta tudja például az USA rákszövetsége, mégsem osztották meg a közzel.


4. Ügyelj a zsiradékokra!

Az állati eredetű zsiradékok, a finomított olajok és a transzzsírsavak mind gyulladást idéznek elő a szervezetben, és növelik a rák kockázatát. Fogyassz olyan hidegen sajtolt olajokat, mint azolívaolaj, a repceolaj, vagy a különösen egészséges lenmagolaj. A kókuszzsír rendkívül magas laurinsav tartalmával erősíti az immunrendszert, ráadásul hőstabil, tehát sütés-főzés során sem alakul káros zsiradékká.


5. Igyál bőséges tiszta, lágy vizet!

Az ivóvízben oldott ásványok nem szervesek, és többet ártanak a szervezetnek, mint használnak. Az ételben található ásványi anyagok szervesek, arra van szüksége a szervezetnek. Igyál tiszta vizet – a legjobb a fordított ozmózissal tisztított. És fogyaszd bőségesen, akár szomjas vagy, akár nem.


6. Napfény és D-vitamin

Amennyit csak lehet, süttesd magad a nappal – fényvédő nélkül. Napszemüveget se hordj, a szemeidnek szüksége van az ultraviola sugarakra. A napfény hatására képződik a szervezetünkben a D-vitamin, aminek sokkal nagyobb jelentősége van az egészségünkben, mint azt hinnénk. A legtöbb rák a D-vitamin hiányára vezethető vissza részben vagy egészében, úgyhogy ha csak teheted, nyeld a bőrödön át a napsugarakat.


7. Járj sokat mezítláb!

A földön mindennek van egy elektromos frekvenciája: a talajnak, a magoknak, a növényeknek, az állatoknak, és az emberi testnek is. A rákos sejteknek más a rezgése, mint a normál sejteknek. A testünket pedig úgy tervezték (még a cipők előtt, nagyon-nagyon régen), hogy a talpunk közvetlen érintkezésben legyen a földdel. A cipők viselése nem egy természetes dolog a szervezet számára, és leszigetel bennünket. Ezáltal nincs lehetőségünk elektronokat adni-venni a földből, hogy a megfelelő frekvencián maradjunk. Ezért olyan fontos legalább napi tíz percet fűben, homokban, vagy bármilyen szigetelés nélküli, természetes talajon mezítláb tartózkodni.


8. Mozgás és friss levegő


Állítólag a szervezet nyolcszor gyorsabban gyógyul rendszeres testmozgás mellett. Ám ha ezt a testmozgást szabad levegőn végzed, akkor két legyet ütsz egy csapásra: értékes oxigénnel látod el a tested. A rákos sejtek oxigénhiányos állapotban nem tudnak növekedni, ezért használják az oxigénterápiát is, mint természetes rákgyógymódot.

A legjobb, ha tempós gyaloglással, vagy trambulinon ugrálással tartod magad formában: az ugrálás felpörgeti a nyirokrendszert, ami megint csak a mérgek ürülésében és az immunrendszer erősítésében játszik szerepet.


9. Aludj eleget

Minél korábban fekszel és kelsz, annál jobb. Az éjfél előtti alvás duplán számít, igyekezz legkésőbb 11-ig lefeküdni, és kialudni a 8 órát.


10. Zöld levek

Ezek a préselt zöldség- és gyógynövénylevek varázslatos hatással vannak az immunrendszerre. Szerezz be egy alacsony fordulaton is jól teljesítő gyümölcs- és zöldségprést, és naponta 1-3 adag zöldturmixot fogyassz el. Spenót, sóska, káposzta, zeller, medvehagyma, brokkoli, saláták, reteklevél, mustárlevél, pitypanglevél, fokhagyma, zöldfűszerek, és avokádó képezhetik a zöldséges levünk alapját, ha pedig édeset szeretnénk inni, céklával, sárgarépával, almával, és sürítésnek banánnal is készíthetjük a gyógyító turmixainkat.


Minden fejben dől el

Nem elég mechanikusan végigcsinálni az életmódváltást – valószínűleg úgy nem is fog menni. Gondolatban, lélekben kell eldöntenünk, hogy rendbe hozzuk magunkat, kívül-belül. Érdemes jógázni, meditálni, különböző alternatív terápiákat kipróbálni, hiszen ezek mind a valódi, boldog és kiegyensúlyozott önmagunkhoz visznek közelebb. Ez pedig elkerülhetetlenül egészséget eredményez.





A mammográfia mellrákot okoz?


Évek óta jelennek meg riasztó statisztikák azzal kapcsolatban, vajon a mammográfia valóban segít-e a rákmegelőzésben, vagy esetleg csak súlyosbítja a problémát.

Mást sem hallunk a sztároktól, a médiából, mint hogy szűrni kell, rendszeresen, és akkor megelőzhető a baj. Ennek fényében megdöbbentő az a kutatási eredmény, amit tavaly jelentettek meg a legnevesebb amerikai orvosi magazin, a JAMA lapjain: a mammográfiás emlőszűrő programok bevezetése Európában magasabb mellrák-előfordulási arányhoz vezetett. 

A logikus reakció erre az lehet, hogy persze, hiszen a szűrés következtében több nőről derült ki, hogy rákja van. Azonban nem ez a helyzet. A kutatók szerint pont a rendszeresen szűrt nők között lett magasabb az arány, míg a hat év után egyszer szűrt csoportban nem változott. Ebből egy forradalmi következtetés született: úgy gondolják, hogy ha nem fedezik fel, és nem állnak neki kemoterápiával és sugárzással kezelni a rák bizonyos fajtáit, akkor az magától is képes elmúlni, a szervezet immunrendszere kezeli a problémát.




Mennyire hatékony a mammográfia?

A bírálói szerint semennyire. Egy 60.000 nőn végzett svéd felmérés kimutatta, hogy a mammográfia által kiszűrt "tumorok" 70%-a nem is tumor volt - persze ehhez szövetmintát kellett venni előbb a páciensektől, akik közül páran már gondolatban eltemették magukat. Ezek a félrediagnosztizálások nemcsak borzasztó érzelmi terhet jelentenek, de szükségtelen beavatkozásokhoz is vezetnek.

Eközben a módszer hamis pozitívokat is produkál, azaz egyszerűen nem veszi észre a valóban káros daganatot. Dr. Samuel Epstein A rák politikája című könyvében azt állítja, hogya 40 és 49 év közötti nők nők körében a mammográfia négy rákos esetből egyet nem szűr ki. Az amerikai Nemzeti Rák Intézet még ennél is magasabbra teszi az arányt: szerintük ugyanebben a korcsoportban a daganatok 40%-a elkerüli a vizsgálók figyelmét. És mivel a mell szövete fiatalabb korban jóval sűrűbb, nehezebben észlelhetők a tumorok, így kétszer gyakoribb a hamis negatív eredmény a 40 alatti nők körében.

A sugárzás az sugárzás

1976-ban a mammográfia egy alkalommal még 8-10 rad mennyiségű sugárzást juttatott a szervezetbe. Ezzel három-négy szűrés alatt akkora besugárzás érte egy nő szervezetét, mint amit a hirosimai atomrobbanás túlélői szenvedtek el – az ismert következményekkel. Ugyan ma már csak 2-3 rad körül van egy vizsgálat sugárzási mennyisége, ezek hatása összeadódik, és hosszú távon ugyanúgy károsítja a szervezetet. A 35 és 50 év közötti nőknél minden egyes rad sugárzás egy százalékkal növeli a mellrák esélyét a Nemzeti Rák Intézet korábbi igazgatója, Dr. Frank Rauscher szerint.

És ha ez így nem lenne elég, a nők egy része hordoz magában egy nehezen felismerhető onkogént, amit maga a besugárzás sarkall rombolásra – az ő esetükben a mammográfia 4-6-szorosára növeli a mellrák kialakulásának kockázatát. A becslések szerint körülbelül 10.000, ezzel a génnel rendelkező nő halálát okozza évente a mammográfia csak az Egyesült Államokban. Ennél is rosszabb az a hír, hogy minden ionizáló sugárzás növeli a betegség kialakulásának lehetőségét – és ide tartozik az összes röntgenvizsgálat is, legyen az tüdőszűrés vagy fogorvosi röntgen.

A végeredmény?

Amióta a mammográfiát bevezették, az államokban 328 százalékkal nőtt az úgynevezett ductalis emlőkarcinóma típusú rák előfordulása. Ebből kétszáz százalék növekedést a mammográfia hatásának tulajdonítanak. Amellett, hogy maga a sugárzás igen káros, a vizsgálat során a mellekre helyezkedő nyomás következtében a rákos sejtek elkezdenek terjedni. 

A Nemzeti Rák Intézet vizsgálati dokumentumokkal támasztotta alá azt az állítását, miszerint 35 éves kor alatt a mammográfia maga 75 rákos megbetegedést okoz minden 15 mellett, amit diagnosztizál. És minél korábban kezdi valaki a rendszeres szűrést, annál nagyobb az esélye arra, hogy mellrákja lesz.

ÚJ SZŰRÉSI MÓDSZEREK

Szerencsére a kutatók folyamatosan keresik a biztonságosabb és pontosabb megoldásokat. A termográfia (hőtérképezés) például képes egészen aprócska méretű tumorokat is kimutatni, nem használ röntgensugarakat, és nem nyomják össze a mellet a vizsgálat folyamán. Ráadásul az új termográfiás eljárások ugyanolyan biztonsággal vizsgálják a sűrűbb mellszövetet is, is csökkentik a hamis negatív eredményeket a fiatalabb nők körében.





Tartsd meg a melled!



Christina Applegate mellrák-diagnózisa után nem sokkal úgy döntött, megadja magát a klasszikus orvoslásnak, és eltávolíttattja melleit. Sajnos soha senki nem mondta el neki, milyen egyszerű lett volna visszanyerni az egészségét.


A Rém rendes család hajdani sztárja nem pánikolt be, amikor csomót találtak az egyik mellében: gyorsan levetette mind a kettőt. Mindezt abból a meggyőződésből, miszerint
 az édesanyja korábbi mellrákja miatt ő is hajlamos a betegségre, ráadásul a rákos gént is megtalálták a színésznő szervezetében. A kettős emlőeltávolítás kezd egyre gyakoribb megoldás lenni azon nők körében, akik a korlátozott adatok birtokában teljesen alárendelik magukat az orvosuk nézőpontjának – aki nem mellékesen többnyire férfi, tehát nem igazán képes átérezni, hogy ez a beavatkozás nem csak egyszerű sebészeti kérdés.
A másik út

Vannak olyan megdöbbentő adatok, amikkel 
a rák megelőzése és gyógyítása egyszerűbbé válik, mint akár egy gombás betegségé. Ezek sok éve ismertek, kutatásokkal igazolt eredményekkel járnak, mégsem propagálják őket annyira… A NaturalNews nevű,természetes egészséggel és táplálkozássalfoglalkozó, meglehetősen szókimondó internetes magazin szerint a mellrák az egyik legkönnyebben gyógyítható rákfajta, számos megoldás létezik a kezelésére, és egyik sem jár műtéti beavatkozással. Ha Christina Applegate – és a többi sorstárs – ismerné ezeket az információkat, egész életében a saját, természetes melleivel élhetne. Ehelyett olyan drasztikus megoldáshoz folyamodott, ami ráadásul egyáltalán nem garantálja, hogy a szervezetében ezen túl nem újul ki a rák.
A rák nem maga a tumor

A rák nem egy helyi daganat, hanem a tönkrement immunrendszer eredménye. 
Egy egészséges, fiatal ember szervezetében naponta 100-200 rákos sejt termelődik. Amikoraz immunrendszer gyengül, vagy nem működik megfelelően, a rákos sejtek száma több ezerre, akár több millióra emelkedik. Ennek egyáltalán nem vagyunk tudatában, mivel egymillió rákos sejt mindössze akkora, mint egy tűhegynyi kis pont. A következő fázisban egymilliárd, vagy akár ötmilliárd sejt képződik, és mire kitapintható kis csomóvá válik, már legalább tízmilliárd sejtből áll a tumor – bár nyilván nem minden csomó rákos daganat.

Ebből következik, hogy hiába távolítanak el egy daganatot a test valamelyik részéből, a beteg nem gyógyult meg. 
Hacsak nem kezelik azt az állapotot, ami idáig vezetett, a rák nagy valószínűséggel kiújul majd más szövetekben. Mike Adams, a NaturalNews alapítója és szakértője szerint Christina Applegate hiába gondolja, hogy ettől meggyógyult. Hacsak az életmódján gyökeresen nem változtat, pontosan ugyanakkora az esélye a rákra, mint a mellei eltávolítása előtt: kiújulhat akár a méhében, a bőrén, a májában, a csontjaiban, az agyában is 

A HAGYOMÁNYOS KEZELÉS TÖBBET ÁRT, MINT HASZNÁL

A kemoterápia ugyan megöli a rákos sejteket, de emellett számos hasznos dolgot is megöl a szervezetben. Mivel erősen legyengíti az immunrendszert, valójában hátráltatja a gyógyulást.
A mammográfia egyenesen veszélyes: olyan súlyosan károsítja a DNS-t az okozott sugárzás, hogy a kutatások szerint minden egyes nőre, akinek segített időben felfedezni a rákot, kilenc olyan jut, akinél segített felgyorsítani a rákos sejtek szaporodását.




Hogyan gyógyítható?

Semmiképpen nem úgy, hogy embereket csonkítunk meg. 
Az immunrendszer működése azzal állítható helyre, ha megtisztítjuk a szervezetet a mérgektől, és megfelelően tápláljuk a testet. Elegendő alvás, kiegyensúlyozott táplálkozás és megfelelő mértékű testmozgás mellett a szervezet 24 órán belül több mint egymilliárd immunsejtet képes termelni.

A betegségre, és a megelőzésre is a teljes életmódváltás a megoldás: a napi rutinunkat és szokásainkat kell „rákmentessé” tenni.

Ezekre van szükség:Rengeteg D-vitamin és természetes napfény
● Rendszeres testmozgás
● Rákellenes ételek napi szinten való fogyasztása: csírák, nyers zöldséglevek, káposzta, brokkolistb.
● Szuperételek napi szinten való fogyasztása: bogyós gyümölcsök, fokhagyma, kakaó, goji bogyók, lúgos őrlemény stb.
● Rákellenes gyógynövények napi szinten való fogyasztása: macskakarom, zöld teastb.
● Rákellenes étrendkiegészítők napi szinten való fogyasztása: gránátalma, cink, rezveratrol, speciális B-vitaminok stb.
● Teljesen elkerülni a személyes higiéniai és kozmetikai termékekben található mérgező vegyi anyagokat.
● Kerülni az olyan endokrin-károsító anyagokat, mint a tehéntej, a bolti hús, a műanyagok, a gyógyszerek és a élelmiszer-adalékanyagok.

A D-VITAMINHIÁNY A BŰNÖS?

Mike Adams látatlanban is biztos abban, hogy Christina Applegate D-vitamin hiányos – ettől nőhetett meg annyira a rákos daganat, hogy már észlelhető méretűvé vált. Hiszen ha elegendő D-vitamin van a vérben, az az összes rákfajta 77%-át képes megelőzni.




Ételek és étrend rák ellen


A daganatos betegség kialakulása szorosan összefügg a táplálkozással, az életmóddal. Aki szeretné nagyobb eséllyel elkerülni e komoly betegséget, nem árt, ha meggondolja, mit, mikor, hogyan és mivel eszik.
Egy amerikai rákkutató intézet, az American Institute for Cancer Research,  rendkívül fontosnak tartja, hogy a legfrissebb kutatási eredményeket átültesse a mindennapi gyakorlatba. Ennek egyik leghatásosabb módja az egészséges étrend és életmód népszerűsítése, ugyanis mindkettő csökkentheti a daganatos betegség kialakulásának kockázatát.



Az intézet 1989-ben indította el negyedévenként megjelenő hírlevelét, amely azóta is tájékoztatja olvasóit a helyes táplálkozás, az egészségesebb életmód legfrissebb kutatásokon alapuló elveiről.
E szerint:
Fogyassz több zöldséget!

Saláta készítésekor válaszd a sötétzöld salátaleveleket – minél sötétebb ugyanis, annál értékesebb tápanyagokat tartalmaz.Kísérletezz szokatlan zöldséggel és gyümölccsel is! Próbáld ki a kínai kelkáposztát, a fodorkelt, a vörös levelű salátát, a brokkolit, a pitypang zöldjét, az avokádót, a mangót, a kivit, a csillaghúrt és mindent, ami csak belefér!A kész gyümölcsjoghurt helyett inkább a zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú joghurtot részesítsd előnyben! Készíts ebből reszelt almával, banánnal és fahéjjal vagy ananászdarabokkal, körtével és szilvával, illetve kevés kókuszreszelékkel mixelt gyümölcsjoghurtot, fogyaszd mazsolával és kedvenc gabonapelyheddel. Légy kreatív, próbálj ki minél több változatot! Készíts saját „gyümölcsmüzlit”: keverj össze friss gyümölcslét gyümölcsdarabkákkal, öntsd tálkába, keverj hozzá különféle magokat, és hűtsd le!Készíts alacsony kalóriatartalmú frissítő italt: készíts frissen préselt gyümölcslét és hígítsd tejjel vagy ásványvízzel. Keverhetsz hozzá friss citromfüvet, mentát, vaníliát, szegfűszeget és fahéjat is.
Az édesítéshez pedig használj mézet.
Tegyél több zöldséget a szendvicsedre! A saláta és a paradicsom, az uborka, a répa, a kelbimbó, a zöldpaprika és a brokkoli is kitűnő.Az üzletekben kapható félkész vagy készétel öntet helyett készíts mindent frissen! Ha időnként mégis vásárolni kényszerülsz, egészítsd ki finomra vágott zöldséggel: friss hagymával, zöld vagy piros húsú paprikával, spenóttal, zellerrel, gombával, apróra vágott petrezselyemmel.Tegyél több babot, lencsét vagy borsót a levesbe, párolt ételbe és salátába. Hús helyett is használhatod őket!Próbáld ki a tofut: jó növényi eredetű fehérjeforrás, mely rákmegelőző hatású anyagokat is tartalmaz. Ha hajlamos vagy a puffadásra, csak mértékkel fogyaszd, és este lehetőleg mindig kerüld.A csökkentett zsírtartalmú, fagyasztott ételt egészítsd ki mindig friss salátával, joghurttal!Desszertként az étkezések közötti időszakban mindig egyél gyümölcsöt, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájuss.Ne csak rizst és burgonyát használj köretnek, időnként próbálj ki más, kevésbé mindennapos gabonafélét is: a hajdinát, az árpát, a vadrizst, a köleskását.A gabonapelyhek növelik a rosttartalmat: szórj a müzlidbe, főzelékedbe egy-két teáskanálnyi korpát, zabpelyhet, lenmagot. Ha növeled a rostbevitelt, ügyelj rá, hogy bőségesen fogyassz mellette folyadékot is – különben székrekedés és puffadás alakulhat ki.Egyél több héjában sült krumplit!. Fogyassz hozzá zsírszegény sajtot, kevert túrót (joghurttal és friss fűszerekkel), és adj hozzá friss, párolt brokkolit vagy savanyú káposztát!

JÓ TUDNI

- Próbáld kiiktatni életedből a húsféléket. Szerencsétlen vágásra szánt állatok annyiféle gyógyszert, antibiotikumot, vegyszert, növesztő hormont kapnak, hogy az aligha tud kiürülni a szervezetükből.
- A rákmegelőző tápanyagok és gyógyhatású anyagok minden ételnél különbözőek, ezért célszerű minél változatosabban táplálkozni.
- Ha túl elfoglalt vagy ahhoz, hogy hét közben főzőcskézz, szánj rá időt a hétvégén, készíts alacsony zsírtartalmú zöldséges lasagnét vagy párolt babot, fagyaszd le és az elfoglaltabb napokon gyorsételként ezt vedd elő, ne a gyárit használd!
- Ha étteremben eszel, kérdezd meg, miből áll az étel, hogyan készítik.
- Ha repülőn utazol, a légitársaságnál előre jelezd, hogy alacsony zsírtartalmú, vegetáriánus vagy kalóriaszegény ételt kérsz!
- A grillezett ételt ne pörköld, ne főzd túl! Sütés előtt távolíts el minden látható zsírt, hogy kiküszöböld a zsiradék meggyulladását és rákkeltő anyagok képződését.
- Ha ügyelned kell a testsúlyodra, magas zsírtartalmú kedvenceidből csak ritkán és keveset egyél! Inkább friss gyümölccsel, zöldséggel és teljes őrlésű gabonaétellel lakj jól!
-Csak a társaság, vagy pszichés okok miatt eszel, vagy mert egyszerűen csak megkívánod az étel illatát és ízét? Hallgass a szervezetedre és csak akkor egyél, ha valóban éhes vagy!
-Étvágygerjesztőként aperitif helyett rendelj salátát vagy alacsony zsírtartalmú előételt!
-Használj gyógynövényt és fűszert zsír és só helyett! Próbáld ki a borsót rozmaringgal, a zöldbabot kaporral, a cukkinit oreganóval vagy a paradicsomot bazsalikommal!
- Ha néha kicsit kirúgsz a hámból másnap feltétlenül tedd jóvá! Például zöldség- vagy gyümölcsnappal, esetleg tarthatsz léböjtnapot is. Időszakonként amúgy sem árt, ha belül is alaposabban kitakarítasz: végezz szakember felügyeletével rövidebb-hosszabb méregtelenítő, regeneráló kúrát!






Enzim-táplálkozás az egészség titka


Sokan úgy tartják, az enzimek jelenthetik a megoldást a világméretű egészségügyi válságra. Hiszen az enzimek lényege az a biológiai erő, amelyet életenergiának, vitalitásnak is neveznek. De hogyan tudjuk megőrizni, illetve pótolni ezeket?



Miközben szinte naponta jelennek meg a legújabb fogyókúrák - nálunk is - csupán egy valamiről feledkezünk el. Hogy a sok így főzött és úgy párolt, grillezett ételek mellett megfelelő mennyiségű nyers kosztot is magunkhoz vegyünk. Hiszen az egészség, az egészséges táplálkozás - és így a karcsúság, illetve az ideális testsúly - egyik nagy titka potnosan ez: nyers zöldségek és gyümölcsök. 
Elherdált enzimek

Az enzimek ugyanis nem mások, mint a test "munkatársai" az anyagcsere folyamatokban - így az egészség megőrzés és a gyógyítás alapvető kellékei. A bibi azonban az, hogy
 születésünkkor korlátozott mennyiségű test-enzimmel jövünk a világra.És ennek az adagnak kell kitartania ameddig csak élünk. A nagyobb baj az, hogy ezt az enzimkészletet meggondolatlanul pazaroljuk is, illetve nem úgy haszáljuk, ahogy kellene.Minden ételt megfőzünk, megsütünk, megsemmísítve az információkat, melyeket a növények vitamin, ásványi anyag, nyomelem és enzim formájában vettek fel a talajból, napfényből, esővízből, levegőből.



Ráadásul az alkohol, a nikotin vagy akár a drog fogyasztás - gyors és szándékos rombolást jelent.
Az enzimeket több csoportra osztják.
A táplálkozás szempontjából a legfontosabbak az úgynevezett hidrolitikus enzimek, azokon belül pedig az emésztő-, étel- és metabolikus enzimek, amelyek további alosztályokra bonthatók.


Az emésztőenzimeknek 3 fő dolga van: a fehérje, a szénhidrát és a zsír megemésztése: 
a fehérjét a proteázok, a szénhidrátot az amilázok, a zsirt a lipázok dolgozzák fel.Alapesetben az emésztést a táplálékban található enzimek is segítik - így "spórolva" a szervezet a saját enzimkészletével.
A táplálékenzim-elmélet

A betegségek ezen új megközelítése az enzimek - a táplálékban, illetve a szervezetben lévők - szerepét vizsgálja.
A főzőtt étel, illetve az ehhez használt hő ugyanis tönkre teszi a táplálékenzimeket, így a szervezet arra kényszerül, hogy egyre többet és többet termeljen. 
Ettől pedig megnagyobbodnak az emésztő szervek, legfőképp a hasnyálmirigy. Ha azonban a szervezetnek túl sok emésztőenzimet kell előállítania, már nem marad energiája megfelelő mennyiségű anyagcsere enzimet kitermelni, nem tudja helyrehozni a szerveket ért károkat, hogy megvédjen a betegségektől.



A megoldás pedig egyszerű: több nyers élelmet, kellene fogyasztani. Ugyanis csak a nyers táplálékokban van enzim, amelyeket, ha csak alacsony hő is ér, elpusztulnak. 
Az enzimek - a vitaminokkal ellentétben - nem bírják a hőt, és már a pasztőrizálás is tönre teszi őket. A legjobb mérce: ha a víz már túl meleg a kéznek, akkor az a táplálékenzimeket is károsítja.

ENZIM-DIÉTÁS ÉTELEK

Legtöbben nyersen salátákat vagy gyümölcsöket eszünk. Ám ezek - bár van bennük némi enzim - fő erénye inkább a vitamintartalom. Azonban vannak olyan ételek, amelyek enzimeket is tartalmaznak, és nyersen is fogyaszthatók.
Ilyenek például:
- banán, avokádó, szőlő, mangó, olívabogyó, nyers datolya, friss, nyers füge,
- méz, nyers vaj, pasztörizálatlan tej,
- csíráztatott magok és gabonák




Forrás:Dr. Edward Howell:
Enzim táplálkozás

Forrás:http://www.nana.hu


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése