2016. július 5., kedd

NÉPI GYÓGYÁSZAT I.







NÉPI GYÓGYÁSZAT I.



Fog gyógyítás!
Fog- és íny öngyógyítás - Fogbetegségek LELKI OKAIGerber Ákos Péter - Én és a fogam című dokumentum feltárja a fogak betegségeinek lelki okait.http://soft-dental.hu/ppt/enesafogam.pdfA betegségfolyamatok két szakaszban zajlanak.  Azt találtam, hogy a fogínyvérzés a második szakaszban jön.  Tehát korábban kezdjük a vizsgálódást, az első szakasszal. A legelején ott van a lelki ok: egy érzelmi megrázkódtatás, ezzel a tartalommal: (mindig a szerv funkcióját is nézzük, érzelmi tartalom a funkcióval összefüggésben) .....nem tetszik nekem ez a dolog a számban (íz, tárgy), ami az ínyemhez hozzáér, vagy nyomja, legszívesebben kiköpném ... : elhatárolódás az ínyt zavaró valóságos dologtól (csak néhány: rosszízű-étel -gyógyszer, -stb., fogszabályzó, protézis, fogkő, fogászati kezelés, erőszakolt orális szex, stb. + lehetőség: az íny elhatárolódása szimbolikus értelemben vett dologtól: ....ez a dolog nincs az ínyemre....Pl. Skorbutnál:  pl. :.....óóh, hogy lehettem ilyen marha, hogy eljöttem aprópénzért erre a hosszú hajóútra, nincs ínyemre, hogy állandóan csicskáztat a kapitány....         Első szakasz elváltozása: az íny laphámszövet elvékonyodása, íny sorvadása, fekélyesedése által az íny lehúzódása a fog zománcos részéről.  Sokszor nem vevődik észre, mert fájdalmatlan. Konfliktusfeloldódással az 1. szakasznak vége, 2. szakasz kezdete.Konfliktusfeloldás után az íny helyreállítása szövetgyarapodás, ödémás duzzanattal, vérzés kíséretében (normális helyreállítási tünet). Ha ismernénk a folyamatot, örülnénk, kikutatnánk, mi volt a konfliktusunk, a jövőben igyekeznénk elkerülni, és a helyreállítási folyamat kifutna, gyógyulással vége lenne. És mi van ehelyett tudás híján?  Ehelyett a vérzéstől beparázunk, a vérzéstől elhatárolódunk (következménykonfliktus ugyanazzal a fenti első-szakaszbeli tünettel), sok esetben ördögi körbe esünk, ami nem az öngyógyuláshoz vezet, hanem a tartós ínysorvadáshoz. Az pedig a zománctalan, s így ínytelenül védtelen fognyak kilyukadásához, vagy elsorvadásához.Ezek után, ha már tisztában vagytok a lelki okokkal, érdemes kidobni a fluoridos fogkrémet, és elkészíttetni a saját házi fogporotokat.Íme a faszenes fogpor receptje: (Varró Aladár Béla Gyógynövények gyógyhatásai c. könyvéből)2g bórax2g timsó6 csepp szegfűszegolaj1g chinakéregpor12 g zsályalevélpor30 g tölgyfaszénporAz odvas fogak nem romlanak tovább, a fogínyvérzés is elmúlik. Ez jobb mint a zeolitos fogporok. Nem szép látvány, amikor az ember fogat mos, de nem mérgez és valóban jót tesz.
Fog- és íny öngyógyítás - Fogbetegségek LELKI OKAI

Gerber Ákos Péter - Én és a fogam című dokumentum feltárja a fogak betegségeinek lelki okait. 
http://soft-d

A betegségfolyamatok két szakaszban zajlanak. Azt találtam, hogy a fogínyvérzés a második szakaszban jön. Tehát korábban kezdjük a vizsgálódást, az első szakasszal. A legelején ott van a lelki ok: egy érzelmi megrázkódtatás, ezzel a tartalommal: (mindig a szerv funkcióját is nézzük, érzelmi tartalom a funkcióval összefüggésben) .....nem tetszik nekem ez a dolog a számban (íz, tárgy), ami az ínyemhez hozzáér, vagy nyomja, legszívesebben kiköpném ... : elhatárolódás az ínyt zavaró valóságos dologtól (csak néhány: rosszízű-étel -gyógyszer, -stb., fogszabályzó, protézis, fogkő, fogászati kezelés, erőszakolt orális szex, stb. + lehetőség: az íny elhatárolódása szimbolikus értelemben vett dologtól: ....ez a dolog nincs az ínyemre....
Pl. Skorbutnál: pl. :.....óóh, hogy lehettem ilyen marha, hogy eljöttem aprópénzért erre a hosszú hajóútra, nincs ínyemre, hogy állandóan csicskáztat a kapitány.... Első szakasz elváltozása: az íny laphámszövet elvékonyodása, íny sorvadása, fekélyesedése által az íny lehúzódása a fog zománcos részéről. Sokszor nem vevődik észre, mert fájdalmatlan. Konfliktusfeloldódással az 1. szakasznak vége, 2. szakasz kezdete.
Konfliktusfeloldás után az íny helyreállítása szövetgyarapodás, ödémás duzzanattal, vérzés kíséretében (normális helyreállítási tünet). Ha ismernénk a folyamatot, örülnénk, kikutatnánk, mi volt a konfliktusunk, a jövőben igyekeznénk elkerülni, és a helyreállítási folyamat kifutna, gyógyulással vége lenne. És mi van ehelyett tudás híján? Ehelyett a vérzéstől beparázunk, a vérzéstől elhatárolódunk (következménykonfliktus ugyanazzal a fenti első-szakaszbeli tünettel), sok esetben ördögi körbe esünk, ami nem az öngyógyuláshoz vezet, hanem a tartós ínysorvadáshoz. Az pedig a zománctalan, s így ínytelenül védtelen fognyak kilyukadásához, vagy elsorvadásához.

Ezek után, ha már tisztában vagytok a lelki okokkal, érdemes kidobni a fluoridos fogkrémet, és elkészíttetni a saját házi fogporotokat.

Íme a faszenes fogpor receptje: (Varró Aladár Béla Gyógynövények gyógyhatásai c. könyvéből)
2g bórax
2g timsó
6 csepp szegfűszegolaj
1g chinakéregpor
12 g zsályalevélpor
30 g tölgyfaszénpor

Az odvas fogak nem romlanak tovább, a fogínyvérzés is elmúlik. Ez jobb mint a zeolitos fogporok. Nem szép látvány, amikor az ember fogat mos, de nem mérgez és valóban jót tesz.

http://www.facebook.com/


CITROMOS-FOKHAGYMÁS KÚRA ÉRELMESZESEDÉS ELLEN



Citromos-fokhagymás kúra érelmeszesedés ellen
Ha a test erei, az agyi vagy a szívkoszorú erek beszűkültek, vagy elmeszesedtek, igyunk naponta egy kupicányi kivonatot a következő vegyülékből.

HOZ

  • 30 gerezd fokhagyma,
  • 5 db citrom (lehetőleg természetes körülmények között termesztett, nem permetezett gyümölcsöt használjunk),
  • 1 l víz.

ELKÉSZE

A fokhagymáról leszedjük a héját és felaprítjuk (lehet robotgéppel vagy turmixszal is). A citromot alaposan megmossuk, héjával együtt aprítjuk és robotgéppel vagy mixer segítségével elegyítjük a fokhagymával.
Egy liter vízzel buggyanásig forraljuk, lefedve kihűlésig állni hagyjuk, majd leszűrjük, palackba töltjük, és hűtőszekrényben tároljuk.

AGOLÁSA

Naponta egy kupicányi mennyiséget ajánlatos fogyasztani reggel, étkezés előtt. Egy kúra három hétig tart, amely 8 nap szünet után még egyszer megismételhető. Általában ezt követően áll be egy tartósabb eredmény. Szükség esetén harmadszor is megismételhető
Félévente, vagy évente ajánlatos megismételni ezt az olcsó és ártalommentes, háromhetes kúrát.
Negyven év felett akkor is tanácsos végigcsinálni, ha egyébként nincs semmi baj, betegség.
A módszer kipróbálói állítják, hogy már háromheti alkalmazás után érezhető az egész test fiatalos regenerálódása.
Sokan állítják, hogy a kúra eredményeképpen javult a látásuk, hallásuk, fog- és ínyproblémáik, a vérnyomásuk értékei, energikusabbak, teherbíróbbak lettek, nyugodtabbá, pihentetőbbé, vált az éjszakai alvásuk.

http://vandergraff.postr.hu


TERMÉSZETES SZERELMI SERKENTŐK NEM CSAK FÉRFIAKNAK



2012.06.03
A szerelmeskedés azon ritka dolgok egyike, amire nem nagyon kell nógatni a résztvevőket. Ugyanakkor az arra alkalmas étkek gondos kiválasztásával feléleszthető a vágy, és a megszokottnál kellemesebbé tehető az aktus.
Mióta világ a világ, léteznek szerelmi afrodiziákumok, de úgy tűnik, a mai hajszás, stresszes világban még nagyobb szükség van rájuk, mint annak idején őseinknek. Nézzük, mi, milyen hatást vált ki, hogyan segíti a szexualitást.
Zöldség-gyümölcs kedvelőknek
A legklasszikusabbat, a zellert szinte mindenki elismeri vágyfokozóként, hiszen, ha a népi tapasztalat azt mondja: jót tesz a szerelmi vágynak, akkor az úgy is van. De felsőbb úri körökben is nagy volt a keletje. Madam Pompadúr mindig ebből készített könnyű vacsorát kedvese serkentésére, amit szigorúan szeretkezés előtt fogyasztottak el.
Vannak növények, amik alakjuk miatt, valamint nem túl bonyolult asszociációik által váltak a szerelmi élet elengedhetetlen szimbólumaivá. Így például a spárga, amit népiesen nyúlárnyékként is emlegetnek (és akkor még nem szóltunk a nyúl és a szaporodás kapcsolatáról).

  
Külön figyelmet érdemel a padlizsán. Neve összefonódott a török bej, Musztafa Mehere nevével, aki 180 kilogrammos testével igazi lepedővirtuózzá vált, ha ezt a növényt fogyasztotta. A legendák szerint 170 felesége és egyéb ágyasai igényeit szolgálta ki maradéktalanul, egészen 123 éves koráig.
Ha a szerelmi vágyfokozóról kérdezik az embereket, a zöldségek népes táborából a hagymára szavaznának a legkevesebben. Pedig… Az ókorban a papoknak megtiltották a hagyma evést, úgy tartották ugyanis, hogy túlzott fogyasztásával a cölibátusuk került volna életveszélybe.
A legendák nyomán a franciáknál még ma is dívik a hagymaevés szokása. A házasulandók hagymalevest kapnak mindjárt reggelire, csakhogy minden gördülékenyen menjen a nászéjszakán. Egy rész hagymalé, két rész méz: ezt az egyveleget bárki kipróbálhatja. Már aki legalább úgy szereti a hagymát, mint a szeretkezést!
Az amerikai szexológusok a vágykeltők között az első helyre sorolják a fokhagymát. A Föld másik felén pedig Katho Yoshio, egy japán szakember speciális fokhagymatusolást dolgozott ki, ami a bőrön keresztül fejti ki jótékony hatását.
Édes élvezet
A fenyőmagnak magas a cink( tesztoszteron termelés) és az L-arginin (nemi izgalom, merevedés) tartalma – mindkettő hatásos összetevő a szexuális aktivitás fenntartásában. Elkészítése egyszerű: mandulával és mézzel kell összekeverni, majd három napig érni hagyni. (A fenyőmag aromája ennyi idő alatt adja ki legjobban magát.) Biztos van benne valami, különben nem maradt fenn volna a recept, ami 2000 évvel ezelőtt született valahol a mediterrán kultúrákban.
A mézből nyert szénhidrátokkal együtt állítólag olyan energiabomba, ami nemcsak egy kiadós szeretkezéshez, de még egy maratoni táv megfutásához is elegendő lenne. A görög és római fürdőkben egyébként mézzel kevert vizet adtak egymásnak azok, akik közeledni kívántak a másikhoz.
Az ázsiai népek hagyománya egyébként a méz a legjobb stimulálószer. Úgy hitték, rendelkezik azzal a mágikus szubsztanciával, ami befolyást gyakorol a nők termékenységére és a férfiasságra is.
A kelet gyógyítási titkai között számon tartják a következő receptet: 3 rész forró vízbe egy rész mézet tegyünk és lassú tűzön addig főzzük, amíg az 1/3-a el nem fő. Az így elkészített nedű az ifjúság és a férfiasság itala.
Csoko-csokoládé
Alig van olyan ember, aki ne szeretné a csokoládét. Terápiás célzattal majszolgatni pedig kimondottan élvezetes. Casanova nemcsak arról volt híres, hogy falta a szerelmet. Ugyanilyen intenzitással falta a csokoládét is. (Igaz, e mellé minden bevetés előtt lenyomott még egy ecetes-olajos tojássalátát is, menet közben pedig több nyers tojásfehérjét.) Az 1800-as évek boldog polgárai egyenesen orvosi javaslatra ettek az édességből, ha szerelmük lankadni látszott.
A tiszta csokoládéban valójában annyi ajzószer van, hogy gyerekeknek nem tanácsos enni belőle. A nők többet fogyasztanak belőle, mint a férfiak. Talán azért, mert tudat alatt tisztában vannak azzal, hogy az összes kelleme mellett még haszna is van: növeli és feszesebbé teszi női mellet.
Indiai serkentők és receptek
A nemi gyengeség kezelésében alkalmazható a datolya. Szexuális állókjépesség növelésére és funkcionális rendellenesség esetén ajánlja egy indiai táplálkozáskutató. Áztassunk be egy maréknyi datolyát friss kecsketejbe, és hagyjuk egész éjjel állni. Reggel ugyanabba a tejbe daráljuk le, keverjünk bele egy csipet kardamomőrleményt és mézet.
A fekete mazsolát az ajurvéda szerint a szexuális erő helyreállítására használták. 30 grammot mossunk meg langyos vízben, és főzzünk fel 2 dl tejben. A szemek megdagadnak és megédesednek. Előbb a tejet igyuk meg, majd együk meg a mazsolákat is. Naponta háromszor fogyasztható – a mazsola mennyiséga 50 grammig növelhető.
Az indiai gyógyászatban a szárított aszparáguszgyökér porát a szexuális vágy növelésére ajánlják. Rendszeres fogyasztása potenciálnövelő.
Értékes afrodiziákum a gyömbér leve is. Fél teáskanálnyit keverjünk össze egy fél lágytojással és mézzel. Éjszakára egy hónapon keresztül ajánlott a fogyasztása.

http://www.astronet.hu


BÚZAVIRÁG - A GYÓGYÍTÓ GYOM



2012.06.03
Neve egyértelműen utal arra, hogy a búzatáblák jellegzetes gyomnövénye, dísze volt még a vegyszeres gyomirtás megjelenése előtt.
Habár gyomnövény, égszínkék virágainak festéke számos gyógyító anyagot hordoz. Tulajdonképpen az egész növényből csak a virágot hasznosítjuk. Egész Európában igen elterjedt növény, szürkés színű szálas, néha hasogatott levelekkel, melyek fonákja pókhálósan molyhos.
Mára már igen ritka a vetésekben, jobbára utak mentén találhatók meg a 25-40 cm magasra növő, elágazó szárú, egyéves, vastag orsógyökerű, szürkészöld színű, finom szőrökkel borított növény példányai.
Levelei lándzsásak, szálasak, a fészek közepén álló virágainak csöves pártái kékeslilák és kétivarúak, egyivarú sugárvirágai termősek.

  
Júniustól augusztus végéig gyűjthetjük be a kékszínű virágot, amely annál értékesebb, minél jobban sikerült a szárítás során kék színét megőrizni. A gömbös fészkes virágzatot letörjük, és kosárba szedve hazaszállítjuk. Otthon a gombocskákból kitépjük a kék virágokat, és a lehető legrövidebb idő alatt megszárítjuk. (Napra ne tegyük ki, mert fakítja a színét!)
A búzavirág enyhén antibiotikus és frissítő hatású főzete jótékonyan hat a bőrre, a hajra és a fáradt szemre. Teája serkenti az emésztést, szívnyugtató, vérnyomást csökkentő és vértisztító teákba keverve a teakaverék tetszetőségét is fokozza.
A keserűanyag, cseranyag, ásványi sók, és antocián festék keverékét kivonat, tea vagy az összezúzott szirmok formájában régen szemkötőhártya-gyulladásra használták borogatásként, de szívnyugtató, vérnyomáscsökkentő szert is nyertek belőle, és torokgyulladás elleni öblögetésre is ajánlották. Köhögést, bronchitist, májbetegséget kezelnek vele, láz ellen is használják.
Búzavirág borban2 evőkanál virágot felfőzünk 3-4 dl borban, majd leszűrjük. Kortyonként fogyasztva segít láz ellen, öblögetve enyhíti az íny- és nyálkahártya-gyulladást.
Tea szemgyulladásra, toroköblítésre5-10 g szirmot fél liter vízzel leforrázunk, állni hagyjuk 10-15 percig, majd szűrjük. Naponta többször borogatunk, öblítünk vele.
Jégbe zárt virágok
A nyári melegben kerti vendéglátáskor gyönyörű látvány lehet egy színes virágokkal, szirmokkal díszített jégtál, közepén fagylalttal, gyümölccsel. Mire a tál elolvad, a benne lévő finomság is bizonyosan elfogy majd. Ugyanilyen szép lehet jégkockába fagyasztott virágokkal hűteni a limonádét, teát. Mindkét „jeges csodára” tökéletesen használható a búzavirág.
A kozmetika sem nélkülözheti
Hajöblítő ősz hajraEgy maréknyi virágot ¼ liternyi forró vízzel leforrázunk, és 3 órát állni hagyjuk. A megmosott, kissé megszáradt hajat ezzel öblítjük, és bemasszírozzuk. Az így készült hajöblítő finom kékes fényt kölcsönöz az ősz hajnak.
ArclemosóTeát főzünk 3 evőkanál virágból 250 ml vízzel. Ezzel tisztítjuk, mossuk a gyulladt bőrt.
A búzavirágot festőnövényként is használhatjuk természetes anyagok (len, kender, gyapjú) színezéséhez, szép kék színt kapunk.

http://www.astronet.hu


CSODAITAL

2012.05.31
Orvos tanácsolja.
*Csodaital.*

Alapanyaga egy burgonya, répa és egy alma.

Mossa jól meg, vágja össze, és tegye be egy gyümölcscentrifugában, vagy egy léfacsaróba.
Az így nyert levet azonnal, frissen igya meg .
Hozzá lehet adni citromlevet, vagy lime-ot, így még inkább frissítő lesz az íze.
Ez a csodaital a következő panaszokra van jótékony hatással:

1. Gátolja a rákos sejtek növekedését.
2. Gyógyítja a fekélyeket és megakadályozhatja a súlyos máj-, vese-és
    hasnyálmirigy betegségeket.
3. Megakadályozza a szívrohamot és a magas vérnyomást.
4. Erősíti az immunrendszert.
5. Javítja a látást, enyhíti a vörös fáradt vagy száraz szemet,.
6. Megszünteti az izomfájdalmat.
7. Méregtelenít, segít a székletürítésben, megszünteti a székrekedést.
    Ezért a bőr sugárzó és egészséges lesz. Nagyon hatásos a pattanások ellen.
8. Javítja a rossz leheletet.
9. Csökkenti a menstruációs fájdalmat.
10. csökkenti a lázat.

Egyáltalán nincs mellékhatása.
Nagyon tápláló és könnyen felszívódik!
Nagyon hatékony akkor is, ha szeretne fogyni.
Legalább 2 hétig fogyassza mindennap.
Kérjük, ügyeljen arra, hogy csak frissen facsart levet igyon.


MIKOR fogyasszuk?

*Reggel éhgyomorra fogyasszuk el !
*Egy óra múlva lehet reggelizni, illetve vacsorázni.
*A gyors eredmény érdekében  naponta igyunk meg belőle két adagot, reggel és délután 5 óra előtt.


Kérlek ezt  a receptet továbbítsd azoknak a barátaidnak is , akik egészségesen szeretnének élni.
Gondoljunk a barátaik egészségére is.
Köszönöm.

http://sanatsanandal.ning.com/forum/topics/csodaital


KRISTÁLYGOMBA

2012.05.13

index.jpegA Kaukázus lakói ismerik a kristálygomba gyógyító hatását, a gyerekek is isszák mint a vizet és sokan a 110 éves kort is elérik. Ez a világ egyetlen helye, ahol az emberek egészségesen ilyen magas kort érnek el.

Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkulózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború előtt megállapította ezt a különös hatást. Kristálygombával gyógyította a légzőszervek hurutos megbetegedéseit, gyomorgörcsöket, krónikus bélgyulladásokat, májgyulladást, epebetegségeket, hólyagproblémákat és segített a nehéz betegségek utáni lábadozások idején is. A beteg-gyógyításban a kristálygomba mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus altesti női betegségeknél.

Felhasználási lehetőségek:

Idegbetegségek, belső daganatok, izületi gyulladás, szívinfarktus, epe-, máj-, vese, fertőző májgyulladás, gyomor- és bélbetegségek, hasmenés, szorulás, vérkép problémák, kiütések, ekcémák, stb.
Az emésztésre jó hatással van, a közérzetet javítja, a vérnyomást és a súlyt normalizálja, a vastagbél rák esélyét jelentősen csökkenti, gyógyítja a bőrkiütéseket, ekcémákat, vese és epe zavarokat, állítólag cisztákat és asztmát is gyógyít.
Antibiotikumos kezelések után kifejezetten hasznos fogyasztani, helyreállítja a bélflóra egyensúlyát.
Nőknek érdemes a terhesség alatt is fogyasztani, enyhíti a menstruációs kényelmetlenségeket, és javítja a közérzetet. Megakadályozza a táplálék belekben való rothadását, és hozzájárul a test méregtelenítéséhez. 


Adagolás:

Idegekre, gyomorfekélyre, asztma, bronchitis, vérszegénység, vérkép problémák, sclerózis multiplex, vérnyomás és testsúly normalizálás: napi 1 liter (2-3 hónap múlva gyógyul);
Súlyos esetben : napi 2 liter;

Kiütések, ekcémák: naponta 0.5 liter, külsőleg bedörzsölni, hagyni megszáradni, ha kézről, arcról van szó, reggel lemosni. 2-4 hét alatt a makacs kiütések is eltűnnek;

Vese-, hólyag-, epebetegségek: naponta 1 liter. 2-6 hónap alatt gyógyul.


A LEGFONTOSABB!!! : A KRISTÁLYGOMBA MEGAKADÁLYOZZA A TÁPLÁLÉK ROTHADÁSÁT A BELEKBEN, EZÁLTAL GYÓGYÍT ÉS ÉLETHOSSZABBÍTÓ HATÁSA VAN. A KRISTÁLYGOMBÁT NAPONTA KELL INNI, NEM ZAVARJA AZ EMÉSZTÉST, MERT GYORSAN FELSZÍVÓDVA A VÉRBE JUT. KOMOLY, HOSSZANTARTÓ BETEGSÉGEKNÉL BŐSÉGESEN SZÜKSÉGES KRISTÁLYGOMBÁT INNI REGGEL, DÉLBEN, ESTE FÉL-FÉL LITERT.



Mit tartalmaz?
A kristálygomba nagy halom jótékony mikroorganizmus szimbiózisából áll, több mint 500 féle tejsav baktérium (lactobacillus) és élesztőgomba alkotja.
Ezek vannak benne: Lactobacillus brevis, Lactobacillus casei rhamnosus , Lactobacillus alactosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus pseudoplantarum, Lactobacillus plantarum, Streptococcus lactis, Streptococcus cremeris, Leuconostoc mesenteroide, Saccharomyces florentinus, Saccharomyces pretoriensis, Kloeckera apiculata, Candida lambica, Candida validas és még 500-an.
Igen, van benne L. casei is, a Danone csodafegyvere :)
http://www.ebredovilag.blogspot.com/

A LUCERNA MINT TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐ VAGY HOMEOPÁTIÁS GYÓGYSZER



2012.05.12
Egy fehér csészében friss lucernacsírákat látunk púpozva, mellette a lepotyogott csírák is ott vannak.
A lucernacsíra tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
A lucerna létezik táplálékkiegészítőként reformházakban vagy natúrboltokban. Ezeken a helyekenporkéntfolyadékként vagy tabletta formájában kapható. De hígítva a homeopátiában isfelhasználásra kerül a lucerna. A lucerna leveleit frissen vagy szárítva élvezhetjük. Frissen salátaként kerülnek az asztalra, szárítva pedig teaként.
Lucerna otthoni csíráztatása
Aki nem szeretné megvenni a lucernát, az otthon is nevelheti. Ehhez a magokat körülbelül nyolc órára 18-22 fokos vízbe áztatjuk. Egy csíráztatótálban – amelyet olyan helyre teszünk, ahol sok fény éri, és szobahőmérsékleten tartunk – naponta 2-3-szor bepermetezzük szórófejes flakonból vízzel. Szedni belőle csak a hetedik naptól lehet. Fontos, hogy a csírák teljesen megérjenek, hogy a kanavanin, egy természetes méreganyag, le tudjon bomlani bennük. Ezenkívül a növekedési fázisban klorofill is termelődik, ami felértékeli az összetevőket. Ráadásul  minőségű fehérje is képződik a csírában.
A lucernacsíra jótékony hatásai
A lucernacsíra tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Lúgosító hatású, csökkenti a vércukorszintet, segít megelőzni a trombózist és a vérszegénységet, klorofilltartalma miatt különösen jót tesz a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek. Enyhíti a változókorkellemetlen tüneteit. Keverhetjük salátába, de a friss hajtásokból levest is főzhetünk.
Nem teljesen mellékhatások nélkül!
Minden előnye mellett, amelyekkel a lucerna rendelkezik, ne felejtsük el a mellékhatásokat sem. Így például a lucerna túlságosan nagy mennyiségű fogyasztása krónikus gyulladásos kötőszöveti betegséget vagy átmenetileg vérszegénységet idézhet elő. Lehetséges az is, hogy a bőr fényérzékenysége fokozódik. Amerikai tanulmányok ráadásul arra utalnak, hogy a lucernamagok csíráztatása során olyan baktériumok szaporodnak fel, amelyek főként az idős és beteg embereknél, de a gyerekeknél is fertőzéseket idézhetnek elő. Ezért különösen ezek a csoportok ne vegyék magukhoz nyersen a hajtásokat, így szól az ajánlás.

http://impulsermagazin.com


CSODATEVŐ FOKHAGYMA

2012.05.12
A több ezer éves csodaszer

fogha.jpegA fokhagyma nem csak fűszer, hanem remek orvosság és egészségmegőrző csodaszer. Használd és fogyaszd te is!

A fokhagyma őshazája valahol Ázsiában, a kirgiz sztyepeken volt, ahonnan hamarosan meghódította Indiát és a Közel-Keletet. Évelő, hagymás növény, melyet tavasszal és ősszel kell a földbe ültetni, majd amikor a szára megsárgult, kihúzni onnan. Jellegzetes, intenzív szaggal rendelkezik, melyet a benne található kéntartalmú vegyületeknek köszönhet. 
A fokhagymát a világ számos részén csodaszerként tartják számon. Az ókori népek egy gerezdet amulettként hordtak a nyakukban, mert azt gondolták, hogy megvédi őket a betegségektől.

Hatóanyagai

Hatóanyaga a mintegy 1% kéntartalmú alliin nevű illóolaj. Amikor a hagymát aprítod vagy töröd, az alliin átalakul allicin nevű vegyületté, melynek a növény azt a jellegzetes szagot köszönheti, melyet a fogyasztása után még másnap is érezni a buszon.

De a szagon kívül még más szerepe is van az allicinnek. Az allicin reakcióba lép a szervezetet megtámadó baktériumokban vagy parazitákban levő kéntartalmú fehérjék csoportjával, és gátolja azok működését. Emellett antioxidáns vegyület is, tehát megköti a szabad gyököket.

Hatóanyagainak köszönhetően remek baktérium- és vírusölő szer, de hat a gombák és az élősködők ellen is. Egy gerezd fokhagyma nagyjából 100 ezer penicillinegység baktériumölő hatásával egyezik meg.

Emellett remek eszköz lehet a narancsbőr elleni harcban is. Méregtelenítő hatása révén segít megszabadulni a cellulitisztől, ezáltal szerves része lehet narancsbőr elleni programodnak.
  

A fokhagyma elűzi a hangyákat. Ha néhány megvágott gerezdet teszel a lakás azon sarkaiba, ahonnan a hangyák mindig támadnak, meglátod, soha többé nem kell tőlük félned.

Hol hasznosíthatod?

fog2.jpegA fokhagymát elsősorban a konyhában hasznosítjuk. Levesek, főzelékek, saláták, sültek, vadhúsok, szószok, kolbászáruk készítéséhez, de kedvelt a pirítós kenyér, vagy a lángosok ízesítéséhez is. Gerezdenként, összezúzva vagy fokhagyma só formájában is közkedvelt.

De nem csak ízesítésre használhatod. A fokhagyma ugyanis remek orvosság, mely nemcsak a légutakat tisztítja és a náthát űzi el, hanem számos, sokak által nem ismert gyógyító hatása van.

Emésztést elősegítő,
bélfertőtlenítő,
bélféregűző,
vérnyomáscsökkentő,
epe- és májműködést elősegítő,
érelmeszesedés ellen is hatásos.
  

A pestisjárványok idején az orvosok madárfejszerű álarcot viseltek, amikor beteget mentek gyógyítani. Az állarc csőrrészébe – tehát ahol az orvos belélegezte a betegséggel teli levegőt – fokhagymalevet tettek.

Fokhagymás receptek az egészségért 

Fokhagymás spenót:

Hozzávalók:

1 kg spenót
4-5 gerezd fokhagyma
őrölt bors
5 dkg vaj
Az alaposan megmosott spenót szárát csipkedd le, majd forrázd le a leveleket, és jól csöpögtesd le. Törd át a fokhagymát présen, és vajon futtasd meg, a spenótot tedd bele, sózd, borsozd, és 3-4 perc alatt jól párold át.

Az első világháború alatt a katonáknak adtak fokhagymalevet, és a katonai orvos is mindig hordott magánál, hiszen a lőtt sérüléseket kiválóan lehetett fertőtleníteni vele.


Rizses fokhagymaleves:



Hozzávalók:


6 gerezd fokhagyma
4 evőkanál rizs
késhegynyi pirospaprika
2 evőkanál olaj
2 evőkanál liszt
petrezselyemzöld
Készíts világos rántást a lisztből és az olajból. Tedd hozzá az apróra vágott fokhagymát és a szintén apróra vágott petrezselyemzöldet.
Keverd át párszor, vedd le a lángról, keverd bele a pirospaprikát, majd öntsd fel másfél liter vízzel. Tedd bele a rizst, és főzd a fokhagymás lében egészen puhára. Sózd meg, és már tálalhatod is.

Tegyél forró teába egy-két gerezd fokhagymát. A tea íze megváltozik, de nagyon hatékony orvosság nátha ellen, tisztítja a légutakat és fertőtleníti a torkot is.


femina.hu


A VÉRNYOMÁSCSÖKKENTŐ ZELLER



2012.05.10
Friss zellerszárakat látunk finom mártással, amely a zöldségek mellett található üvet tányérkán.
Már napi 4 zellerszár elfogyasztása jelentősen csökkentheti a vérnyomást.
vérnyomás az az erő, amelyet a vér az artériák falára fejt ki. Ha a nyomás jelentősen emelkedik, és hosszabb ideig ezen a szinten marad, ez a szervezetben komoly károkat tud okozni. A zeller képes pozitívan befolyásolni a vérnyomást. A zeller olyan rendkívül hatékony összetevőket tartalmaz, amelyek gondoskodnak többek között az artériafalak ellazításáról, és ezzel az ereket tágítják.
A zeller képes csökkenteni a vérnyomást
Szerencsére a manapság legtöbbet használt zöldségfélék egyike a zeller, amely erős, rostos szárával és ropogós állagával egy természetes lehetőséget kínál a vérnyomás csökkentésére anélkül, hogy a lehetséges mellékhatások kockázatát magában hordozná, amelyek a vényköteles gyógyszereknél gyakran fellépnek.
A zeller létfontosságú ásványi anyagokat tartalmaz
De hogyan képes a zellerlé ezeket az értékeket befolyásolni? Ez a sokoldalú zöldség rendkívül hatékony összetevőkből áll, amelyek ftalidokat (bizonyos illóolajokat) is tartalmaz. Ezek azartériafalak ellazításáról gondoskodnak, és ezen a módon hozzájárulnak az erek tágításához úgy, hogy a véráram alacsonyabb nyomással folyhasson. A ftalidok más módon is csökkentik a vérnyomást, mivel képesek az úgynevezett stresszhormonokat leépíteni. A zeller ráadásul nagy mennyiségű magnéziumotkáliumot és kalciumot tartalmaz. Ezeknek az ásványoknak a jótékony hatása hozzájárul egy kiegyensúlyozott idegrendszerhez, és kiegyenlíti a szervezet „feszültségszintjét” A hagyományos tudást csak nem régóta kutatják
Habár már Hippokratész is ajánlotta ennek a zöldségnek a levét olyan pácienseknek, akik idegi problémákban szenvedtek, és a hagyományos kínai orvostudomány is már régen felismerte, hogy a zellerlé csökkenteni képes a túl magas vérnyomást, ez az élelmiszer csak nem sokkal ezelőtt vált újra az orvosi kutatás tárgyává a nyugati világban.
A chicagói egyetem orvostudományi intézete végezte az első tanulmányok egyikét a zeller emberi vérnyomásra gyakorolt hatásáról. Az egyik esetben az egyik tudós apjának a vérnyomása 158/96-ról 118/82-re csökkent, miután csak egyetlen hétig naponta 4 zellerszárat fogyasztott.
A rendkívül hatékony zellerlé integrálása a táplálkozásba segíthet az érintetteknek a vérnyomást csökkenteni, és preventív intézkedésként a túl magas vérnyomás kockázatát elhárítani.

http://impulsermagazin.com


LICSI: KÜLÖNLEGES ÉS FINOM



2012.05.08
Az ízletes licsit hívják licsiszilvának vagy kínai ikerszilvának is. Bárhogy is nevezzük, a lényeg az, hogy a licsi rendkívül egészséges gyümölcs. Kiváló zamata mellett figyelmet érdemel magas C-vitamin tartalma is.

ISMERJÜK MEG!

A licsi (Litchi chinensis) a szappanfafélék családjába (Sapindaceae) tartozik. Dél-Kínából származik, ahol több mint ezer éve termesztik, de a trópusi és szubtrópusi területeken is kiválóan megél. A kínaiak kedvenc gyümölcse. Ma már a világ számos helyén - India, Ausztrália, Afrika Hawaii, Amerika - termesztik. A licsi fája rendkívül karakteres örökzöld fa, amelyet díszfaként is ültetnek. Levelei 12-25 cm hosszúak, szórt állásúak. A csüngő virágzatok mintegy 50- 70 cm hosszúak. Nagyszámú sárgás virágjait a rovarok porozzák meg. Betakarításkor az egy virágzatból fejlődött egész termés-együttest szüretelik le. Maga a dió nagyságú gyümölcs kerekded vagy ovális alakú. A termés "szúrós", pikkelyes, vöröses héjban található meg. A gyümölcshús hófehér, zselés állagú. Íze édeskés, az ananászéhoz hasonló. A fehér gyümölcshús közepén egy sötétbarna mag található. A licsi igényes növény, csak a mély rétegű, humuszos, vízzel jól ellátott talajt kedveli. A növényt magról vagy ivartalanul szaporítják. A fák fajtától függően 5-10 éves korban fordulnak termőre, és az évi terméshozam elérheti akár a 120 kg-ot is. Az ideális körülmények között növekedett fa akár több száz évig is elélhet. Régebben csak konzerv formában lehetett elérni hazánkban, de most már a nagy piacokon friss változatban is beszerezhető. A gyümölcs energiatartalma 66 kcal, 276 kJ/100 gramm.

MIÉRT JÓ?

A licsinek magas a C- vitamintartalma, de B1 vitamint is tartalmaz, csak csekélyebb mennyiségben. A termésben található még kalcium, foszfor és vas is.
Ott, ahol a licsi honos, termését, levelét, kérgét, sőt még a gyökerét is használják gyógyászati célokra.

HOGYAN FOGYASSZUK?

A licsit többféleképpen fogyasztják. Nyersen ugyan úgy, mint befőttként, de egyes országokban szárítva is tálalják. Természetesen nyersen a legízletesebb. Az érett termés húsához a héj felfejtésével jutnak. A termés húsa ideális fagylaltok, szirupok, ízesítésére.
A hámozott és kimagozott licsi jól illeszkedik salátákhoz, desszertekhez és süteményekhez.
Termőterületén sok helyen párolják és aszalva is rendkívül népszerű. Kelet-Ázsiában zselét, jégkrémet és más édesipari terméket állítanak elő belőle, sőt több helyen ízletes levéből licsibort vagy likőrt készítenek.
Kínában a gyümölcsöt gyógyítási célokra is hasznosítják, mivel állítólag jó hatással van a bélműködésre és húsa fájdalomcsillapító hatású. A termésből készített tea állítólag jó hasmenés ellen, de ez szintén nem bizonyított.

TIPPEK - TANÁCSOK

Ha friss licsit vásárolunk, akkor hűtőbe helyezve körülbelül 1 hétig áll el, majd elveszti színét és ízletes zamatát.

ÉRDEKESSÉG

Meg lehet próbálni a licsi magjának elültetését, de nagy terméshozamra jó néhány évtizedig ne számítsunk. A hozzáértő licsitermesztők inkább az ún. légbujtásos szaporítást alkalmazzák, így lényegesen hamarabb termőre fordulnak az ültetvények.
Írásos emlékek vannak arról, hogy i.e. 200-ban Kao Tsu kínai császár szárított licsit kapott, majd több mint fél évszázaddal később Wu Ti, az új császár pedig nagy figyelmet fordított termesztésére. Su Tung-po kínai költő "ódákat zengett" a gyümölcsről, annak jótékony hatásairól.


Szerző: Szatmári Zoltán
Partner: HáziPatika.com


VAS PÓTLÁSÁRA EGYÜNK SPENÓTOT!

2012.05.08

 

A spenót és a sóska, mint két testvér, szinte egyszerre jelenik meg a tavaszi piacokon. A paraj méregzöld színe - a sóskához hasonlóan - segíti a szervezet felfrissülését, tisztulását, és a megfelelő emésztést is.
A paraj, vagy más néven spenót, a disznóparéjfélék családjába tartozik, világszerte elterjedt kultúrnövény. Vélhetően Perzsiából származik, Európába a móroknak köszönhetően került.

ÉLETTANI HATÁSA

A spenót a sóskához hasonlóan kiváló
- és C-vitaminforrás, B9-vitamintartalma magas, terhesség és vérszegénység esetén ajánlott. Gazdag magnéziumban, káliumban és kalciumban. Nagy mennyiségben tartalmaz vasat, de ennek nagy része nehezen tud felszívódni, oxaláttartalma gátolja ebben. Magas oxalátsav- és nitráttartalma miatt húgykő és vesekő esetén fogyasztása nem javasolt.

A zöld szín hatása
A zöld a természet színe, ezért a zöld színű ételeket természetesnek, egészségesnek látjuk. Sokféle vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, amelyek szükségesek a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz. A zöld szín nyugtató hatású, jót tesz különböző szívbetegségek esetében.

Segít a felfrissülésben
A zöld szín egyensúlyt teremt testünkben, lelkünkben. A természet mellett a zöld a felfrissülés és az egészség színe is, ezért igyekezzünk tavasszal minél több zöld ételt enni, segít szervezetünk újraébresztésében.

Miként használhatjuk fel?
Felhasználása a
hasonlóan történik, iparilag klorofill előállítására használják. Készíthető belőle leves, mártás, főzelék, apró levelei salátának, zöldségköretnek is kiválóan megfelelnek. Vásárláskor kemény és sötétzöld leveleket válasszunk. Jól fagyasztható, így hosszú ideig eltartható.

Próbálják ki receptünket!

Parajos gombóc parmezánforgáccsal
Elkészítési idő: 50 perc
Hozzávalók 4 személyre:
  • 20 dkg paraj, megmosva és szárától megfosztva
  • 5 dkg vaj vagy ghí (tisztított vaj)
  • 1 vöröshagyma, kis kockákra vágva
  • 3 dl biotej vagy rizstej
  • 35-40 dkg szikkadt rozskenyér, kb. 1x1 cm-es kockákra vágva
  • 3 tojás
  • só, őrölt fekete bors
  • 5 dkg reszelt parmezán sajt
A parajt fél percre 2 liter forrásban lévő vízbe dobjuk, azután a leveleket leszűrjük, majd hideg vízben gyorsan lehűtjük, így a szép, haragoszöld színe megmarad. Amikor kihűlt, leszűrjük. A felmelegített vajon a hagymát megfuttatjuk, a tejjel felengedjük, és a parajjal összeturmixoljuk. A kenyérkockákat egy magasabb falú edénybe rakjuk, a pépes hagymás-parajt ráöntjük, a tojásokat beleütjük, sózzuk, borsozzuk és a reszelt parmezánnal jól összekeverjük.
Alufóliából két, 30-40 centis lapot tépünk. A tetejére ugyanakkora darab műanyag fóliát fektetünk, a massza felét az alsó részére halmozzuk úgy, hogy a két végénél egy kis felületet üresen hagyunk. Szorosan feltekerjük, és a végein a fóliát felcsavarjuk. Ha szükséges, még egy alufóliába betekerjük. A massza másik felét ugyanígy becsomagoljuk. Közben nagy lábasban vagy fazékban vizet forralunk, és a rudakat óvatosan beletesszük, majd 30 percig főzzük. Azután kiemeljük, hideg vízben kicsit lehűtjük, a vízből kivesszük és kicsomagoljuk, majd felszeletelve tálaljuk. A szalvétagombóc mellé vegyes, leveles salátát kínálunk egy kevés balzsamecettel, és olívaolajjal meglocsolva, parmezánforgáccsal meghintve.

Cukorbetegeknek ajánlott.
Kalória (vajjal, biotejjel): 508 kcal
Szénhidrát: 50 g

Szerző: Zsupos Ildikó
Partner: Ízek és Érzések http://www.hazipatika.com


ERŐT AD ÉS MÉREGTELENÍT: A RETEK



2012.05.08
A friss, zsenge retek megjelenése a piacokon már hamisítatlanul a tavasz közeledtét jelzi. Kissé csípős íze miatt azonban sokan nem kedvelik, pedig érdemes beiktatni étkezésünkbe.
A retek a káposztafélék családjába tartozik, már az ókorban is termesztették. Csípős íze és illata a hagymafélék rokon illóolajától származik, emiatt sokan nem kedvelik. Tavaszi és őszi fajtája ismert.

HOGYAN SEGÍTI EGÉSZSÉGÜNKET?

A retek igen gazdag C-vitaminban, nagyban hozzájárul ellenálló képességünk megtartásához. Javítja az emésztőrendszer működését, így kiváló kísérője lehet tisztítókúráknak. Vesetisztító, étvágygerjesztő hatása is ismert, gombaölő, antibakteriális, ezért kiválóan alkalmas a cseppfertőzések és a megfázás elkerülésére. 

A PIROS SZÍN ERŐT AD!

A piros többek között az élet, az életerő színe. Stimulálja szervezetünket, javítja vérkeringésünket. Piros ételek fogyasztásakor sokkal energikusabbak vagyunk, élettel töltik meg szervezetünket. Segít a feltöltődésben, és céljaink elérésére ösztönöz ez a szín.

A retek már márciustól megjelenik a piacokon. Elsősorban nyersen fogyasztjuk, de érdemes párolva is kipróbálni, íze így már kevésbé jellegzetes. Ízelítőként próbálják ki receptünket!
Tengeri halfilé vajretekkel és kurkumás párolt árpagyönggyel Elkészítési idő: 45-50 perc 

Hozzávalók 4 személyre: A halhoz: 5 dkg vaj vagy szűz olívaolaj 5-6 kisebb vajretek cikkekre vágva 3-4 szál újhagyma apróra vágva 2 szelet citrom 50 dkg filézett fehér húsú hal nagyobb kockákra vágva
bazsalikom só, fehér bors 1,5 dl tejszín vagy zabtejszín 1 dl száraz fehérbor 1 púpozott kávéskanál keményítő Az árpához: 20 dkg árpagyöngy 2 evőkanál szűz olívaolaj 0,5 dl víz kurkuma só

Az árpagyöngyöt néhányszor átöblítjük, majd az olajos, sós, kurkumás vízben lassú tűzön - időnként kevergetve - 35-40 perc alatt készre pároljuk. Közben a vajon 7-8 percig pároljuk a retket, a hagymát és a citromszeleteket, majd hozzáadjuk a halat és a fűszereket. Újabb 7-8 perc múlva felöntjük tejszínnel, és a borban elkevert keményítővel kicsit besűrítjük. Forraljuk még néhány percig, míg elkészül.

Laktózérzékenyeknek és cukorbetegeknek is ajánlott.

Szerző: Zsupos Ildikó
Partner: Ízek és Érzések http://www.hazipatika.com


AVOKÁDÓ: ÚJ CSODAFEGYVER AZ ÖREGEDÉS ELLENI HARCBAN?



2012.05.08
A kutatók szerint az avokádó lehet a legújabb fegyver az öregedés és a betegségek elleni harcban.
A kísérletek azt mutatják, hogy a gyümölcsben lévő olaj ellensúlyozza a szabadgyököket, azokat a veszélyes molekulákat, amelyek az öregedésben, a szívbetegségben és a rákban is szerepet játszanak. Különösen gyakran fordulnak elő a mitokondriumokban, a sejtek apró energiatermelő egységeiben, amelyek a tápanyagot energiává alakítják át.
A zöldségekben és gyümölcsökben előforduló számos antioxidáns vegyület képes ellensúlyozni a szabadgyököket, ezek azonban nem tudnak a mitokondrium belsejébe jutni. Az Amerikai Biokémiai és Molekuláris Biológiai Társaság éves konferenciáján közzétett tanulmány szerint azonban az avokádóban lévő vegyületek képesek erre.

Az instabil 
szabadgyökök az anyagcsere természetes melléktermékei, de számuk megnövekedhet olyan tényezők hatására, mint a környezetszennyezés, a dohányzás vagy a sugárzás.

Láncreakciót váltanak ki a szervezetben, ami elpusztítja a sejtmembránt, a fehérjéket, sőt még a DNS-t is. Ez a jelenség az öregedés egyik legfőbb mozgatórugója, és a szakértők szerint jelentős szerepet játszik az artériák károsodásában és a daganatok kialakulásában is.

A mexikói Michoacana de San Nicolas de Hidalgo Egyetem kutatói Cortes-Rojo vezetésével kimutatták, hogy az avokádóban lévő olaj lehetővé teszi, hogy az élesztő sejtek túléljék a vas magas koncentrációjának behatását. Ez az elem óriási mennyiségű szabadgyököt hoz létre. A kutatók azonban hozzátették, további kutatásokkal kell megerősíteni, hogy az élesztő sejtekben megfigyelt jelenség magasabb rendű organizmusokban, például az emberekben is bekövetkezik.

Az avokádó olaj összetétele hasonlít az olívaolajéhoz, melynek fogyasztása a krónikus betegségek meglepően alacsony előfordulásával áll összefüggésben a mediterrán országokban. Cortes-Rojo ezért azt reméli, hogy a felfedezésnek köszönhetően az avokádó "az amerikai kontinens olívaolajává válhat". A világ legnagyobb avokádótermelő országában, Mexikóban készült korábbi kutatások azt mutatták, hogy az 
avokádóbanfellelhető olaj a koleszterin és a cukorbetegséggel összefüggő egyes zsírok szintjét is csökkenti.

Partner: Medipress http://www.hazipatika.com


BIO-ARZENÁL SZÚNYOGOK ELLEN



2012.04.26

Itt a tavasz, sőt sajnos az átmenet nélküli nyár. És vele a szúnyogok!


És van néhány természetes megoldás ellenük. 

Ne kend magadra a kétes eredetű szuper találmányokat, és ne mérgezd a levegőt a bogár irtó szerekkel, mert amúgy is sok van a levegőben!


Csinálj magad ellenszert!!!


Olvasd el ezt:
Muskátli 


A szúnyogok ki nem állhatják a muskátli illatát. Abban az esetben tehát, ha szeretsz például nyitott ablaknál aludni és nem tudsz vagy nem akarsz szúnyoghálót felszerelni, vagy épp nyugton szeretnél üldögélni a teraszodon, helyezz el a párkányon, balkonon néhány muskátlis ládát, ez nem csupán a szúnyogokat tartja távol, de még mutatós is. 

Citrusfélék 


A savanykás, citrusos aromákat a szúnyogok szintén nem szeretik: 
elriasztja őket gyakorlatilag minden, ami ilyen illatot áraszt. 
Hatékony módszer, ha citrusos illóolajokat párologtatsz a lakásban. Ha ennél tartósabb megoldást keresel, szerezz be néhány tő citronellát és helyezd el az ablakban vagy az erkélyen: a növény leveleinek intenzív citromillata elűzi a vérszívókat. 

Szegfűszeg 


A szúnyogok irtóznak a szegfűszeg karakteres illatától is. A védekezéshez használhatsz szegfűszegolajat, de akár egész vagy őrölt szegfűszeget is. Utóbbit csomagold aromatasakokba vagy egyszerű gézbe, és helyezz el a csomagocskákból egyet-kettőt minden helyiségben. 

Fűszerkert 


A fűszerkert kiváló "kettő az egyben" megoldás, hiszen nem csupán a sütés-főzéshez állnak rendelkezésedre mindig friss fűszerek, de a szúnyogokat is távol tartja. A vérszívók különösen utálják ugyanis a 
rozmaring, a bazsalikom, a menta, a citromfű, az oregánó és a babér illatát. 

Teafaolaj 


A teafaolaj az egyik legsokoldalúbb természetes gyógyhatású kivonat, mely alkalmazható többek között gyulladások, fertőzések és fájdalom enyhítésére, az immunrendszer erősítésére, fertőtlenítésre, mindemellett pedig még a szúnyogok ellen is beválik. A vérszívók elriasztásához cseppents belőle az aromamécsesbe, párologtatóba, vagy ha ilyened épp nincs, az ágyneműre! Abban az esetben pedig, ha már megcsípett a szúnyog, dörzsöld be a csípést a teafaolajjal: enyhíti a viszketést és gyorsítja a gyógyulást. 

B1-vitamin 

Ha nem csupán otthon szeretnéd megóvni magad a szúnyogok támadásaitól, hanem "magaddal vinnéd" a védelmet mindenhová, a szúnyogszezon idején szedj naponta egy B1-vitamin-tablettát: ennek hatására a bőröd olyan emberi orral nem érzékelhető szagot fog kibocsátani, mely a szúnyogok számára taszító. 

Vaníliaolaj 


A szúnyog az egyetlen olyan rovar, amelyik utálja a vaníliát. A védekezéshez masszírozz a "parfümpontokba" tehát a füled mögé, a könyök és térdhajlatba, a csuklód belső oldalába és a dekoltázsodba néhány csepp natúr vaníliaolajat! (Lehetőleg bioboltból szerezd be, az utánzat nem jó!) 

Krém és spray 

Bőrre kenhető, vegyszermentes szúnyogriasztó krémet vagy spray-t magad is készíthetsz. Íme, két könnyen kivitelezhető recept:

a.. Szúnyogriasztó krém

Hozzávalók: mandulaolaj, citronellaolaj, natúr aloe vera gél 1 evőkanál aloe vera gélhez adj 2 evőkanál mandulaolajat és 25 csepp citronellaolajat! Keverd össze alaposan! Hagyd állni néhány percig, majd masszírozd be a bőrödbe! 

a.. Szúnyogriasztó spray

Hozzávalók: citromolaj, levendulaolaj, szója- vagy mandulaolaj 
Egy szórófejes flakonba engedj vizet, majd adj hozzá decinként 5 csepp citromolajat, 10 csepp levendulaolajat és 2 evőkanál mandula- vagy szójaolajat! Rázd össze, majd spricceld a testedre, ügyelve arra, hogy ne kerüljön a szemedbe!

Szép szúnyogmentes nyarat kívánok!

Forrás:


A SZÍVERŐSÍTŐ BOR - 700 ÉVES RECEPT

2012.04.25




Sz í v b o r

Az igazság így szól: A bor nem alkohol, és az alkohol nem bor, a bor
különleges nedű!

Végy 8-12 darab hosszú, friss petrezselyem gyökeret! Tedd bele 1 liter jó minőségű borba, adj hozzá 1-2 evőkanál tiszta borecetet! 10 percen át főzd az egészet! Öntsd bele egy 4-5 literes zománcozott fazékba, tégy hozzá 40 dkg tiszta mézet! Kis lángon főzd 4-5 percig, majd forrón gondosan szűrd le, és töltsd forrón jól kimosott csavaros orvosi fél literes üvegekbe!

Ha jól készítetted el, a szíverősítő bor korlátlan ideig felhasználható.

Amikor egyszer - másszor "érzed" a szíved, végy be naponta 1-3 vagy több evőkanállal ebből a szerből, s minden időjárástól, izgatottságtól származó szívszúrás elmúlik, mintha elfújták volna. Nem kell kicsinyeskedned  vagy aggodalmaskodnod, semmiképpen nem árt! Ám nemcsak a szív esetenkénti könnyű

fájásainál, hanem igazi szívgyöngeségeknél is gyorsan segít a petrezselymes, mézes bor, sőt még a teljes gyógyulást is megadhatja.


7 FONTOS TANÁCS GYOMORÉGÉS ELLEN



2012.04.12

A PATIKÁBAN KAPHATÓ SZEREK MELLETT AZ ÉLETMÓDVÁLTOZTATÁS IS ELENGEDHETETLEN AHHOZ, HOGY EREDMÉNYES LEGYEN A REFLUXKEZELÉS.

 
7 fontos tanács gyomorégés ellen
Gyakran, kevesebbet.
Aki gyakran küzd gyomorégéssel, vagy reflux betegséget diagnosztizáltak már nála, az alábbi 7 tanács mindennapos követésével jelentősen csökkentheti a kellemetlen tünetek előfordulását.1. Egyen gyakran, keveset! 
A reflux betegségre a legnagyobb hatást természetszerűleg az étkezések gyakorolják. Aki imád egyszerre sokat enni, az biztos lehet benne, hogy a reflux hamarosan tiszteletét teszi majd nála. A teletömött has ugyanis a nyelőcsövet és a gyomrot összekötő gyomorszáj záróizmait ellazítja, és így a gyomorsav feljut a nyelőcsőbe. A szakemberek ezért azt javasolják, hogy inkább együnk többször, de kisebb adagokat, nyugodtan hagyjuk el a hagyományos reggeli, ebéd és vacsora triumvirátust, de arra figyeljünk, hogy az utolsó étkezés ideje már ne legyen túl közel a lefekvéshez, mert ez is kiválthat refluxos panaszokat.


2. Felejtse el a sütit!
Akár a csokoládéról, akár koffeinről beszélünk, bizonyos élelmiszerek csak rontják a már kialakult refluxos tüneteket. Nevezetesen a fűszeres ételek, a zsíros vörös húsok, a sült krumpli és más olajban sült ételek, a citrusfélék, a nyers hagyma, a paradicsom, az olaj, a borsmenta, a csokoládé és a koffein.
Ugyanakkor nem szükséges még refluxosként sem csak banán- és főtt hús diétára kárhoztatnunk magunkat, számtalan reflux-barát recept létezik, amelyek ugyanolyan gazdag kulináris élvezeteket képesek nyújtani, mintha a felsorolt hozzávalókkal készültek volna.  


3. Hagyja el az alkoholt!
Az alkohol minden refluxos számára alapvetően a tiltólista élén helyezkedik el. Aki rendszeresen vagy esetenként sokat iszik, csak ront a helyzetén. Az alkohol ugyanis ellazítja az izmokat, így a gyomorszájon át - akárcsak a túl teli has esetében - a gyomor savtartalma akadálytalanul jut fel a nyelőcsőbe. Egy amerikai felmérés adatai szerint akik heti 7 pohár alkoholos italt fogyasztottak nagyon nagy valószínűséggel produkáltak gyomorégéses, illetve refluxos tüneteket.
Ha kíváncsi mit tehet még a refluxbetegség ellen, kattintson ide.
Forrás:

Forrás: Házipatika


A PARLAGFŰ, MINT CSODASZER!



2012.04.03
network.hu
Emberek!
Ébresztő!!!!
Gyógyítható a rák!!! Mindig is gyógyítható volt!

Immunrendszer gyors tuningolásával, macskakarom, parlagfű és más gyógynövényekkel, vitaminokkal, vörös szőlőmaggal, más antioxidánsokkal, kezdeti stádiumban tökéletesen.

Nézzük például a ma divatosan kiátkozott parlagfüvet! "Ha a világon mindenki megtudná azt, amit az indiánok közöltek a franciákkal, jelesül, hogy a parlagfű, mintegy csodaszer minden betegségnél visszafordítja és normalizálja a szervezetben zajló rendellenességeket, azaz a betegségeket, akkor senki nem venne gyógyszert..."

A már sajnos régebben "előrement" +Lajos Atya, a lazarista missziós pap, a magyar újkori természetgyógyászat úttörője megerősítette a magyar természetgyógyászokat abban, hogy a természet törvényei Isten törvényei és azok változatlanok, örök törvények.

Azt mondta, hogy pl. a közlekedési törvényeket át lehet hágni büntetlenül, ha nincs rendőr a közelben, és akkor megúszta a felelősségre vonást, de ha valaki a természet törvényeit hágja át, akkor az saját magát bünteti meg!!! A természet úgy működött évmilliókkal ezelőtt, ahogy ma működik és úgy fog működni évmilliók múlva is. Bölcsen mondta, hogy semmi új nincs a Nap alatt, mert amit ma felfedeznek, az már régóta létezik, csak az ember most ért el oda, hogy megismerjen olyan dolgokat, tényeket, amelyet eddig eszközök, vagy tudás híján nem ismert fel, vagy már rég elfelejtette azt az elemi tudást a természetes dolgokról, erdő, mező növényeiről és állatairól, melyet a tudományoskodás töröltetett az emberi emlékezetekből.

A parlagfű latin neve: Ambrosia artemisifolia, a hármaslevelű parlagfűé pedig: Ambrosia trifida. Azt mondják rájuk, hogy gaz, pedig ez nem igaz. Gaz, csak az emberek között van, mert van rendes ember, meg gazember. Növények között nincsen gaz, csak haszonnövény és gyomnövény. A parlagfű nem gyomnövény, mint ahogy az ürömfélék családjába tartozó többi növény sem az. Lajos Atya védelmébe vette a parlagfüvet, melyet csak allergén növényként emlegetnek az utóbbi időben és elmondta róla, hogy már a régi gyógynövény könyvek is leírják több gyógyító tulajdonságát, de meg is lehet enni, mert nagyon sok vitamint tartalmaznak a levelei és a virága, meg a pollenje is, kivétel nélkül.

A múlt századelőn az előkelő szalonokban az ambrózia illat volt az úri, és az előkelő illat. Ez pedig a parlagfű, az ambrosia artemisifolia illata volt.

Amikor a spanyolok és a portugálok felfedezték és kisajátították az Új Világot, azaz az Amerikai földrészt, akkor keresztényi szellemben kiirtották az őslakosokat (inkák, aztékok, toltékok, stb). Amikor az angolok is vérszemet kaptak, hogy nekik is kell az új világból, ők sem kímélték az őslakos indiánokat, és kíméletlenül öldösték azokat, szintén a keresztényi szellemiségre hivatkozva. A franciák is erős nemzetté váltak és látták, hogy lemaradnak az Új Világ elosztásánál, ezért ők is részt követeltek Amerikából, de nekik már csak néhány Közép Amerikai rész és Kanada jutott, de Kanadát megosztották egymás között az angolokkal. Az angolokkal ellentétben a franciák nem öldösték ok nélkül az őslakosokat, ezért azok hálából egy csomó titkukat megosztották velük. Ilyen titok volt a parlagfű titka is. A parlagfű egy ősi, nagyon intelligens növény, sok tekintetben az embernél is intelligensebb. A parlagfűnek az a természetben a feladata, hogy megóvja a földet a kiszáradástól!! A hol parlagon van egy földdarab, ott elszaporodik, hogy megóvja, az adott föld területét. Ahogy megóvta, azután átadja a helyét más növényeknek, amelyek az így megóvott talajon már képesek voltak megmaradni és szaporodni. Olyan ez, mintha valaki nyerne a lottón 1 milliárdot és neki csak 100 millió kellene, és a maradék 900 milliót elosztaná a rászorulók között. Valamennyi parlagfű képes erre az önzetlen cselekedetre, s vajon hány ember lenne képes erre? Ezért írtja a balga ember és irtatja sok balga hatóság kül- és belhonban egyaránt? Ők ugyanis nem lennének képesek ilyen nemes cselekedetekre!

A búzára, a búzából készült ételekre a lakosság 90 %-a, a szarvasmarha tejére és az ilyen tejjel készült tejtermékekre a lakosság 80 %-a allergiás és mégsem irtják ki sem a teheneket, sem a búzát a földeken. Ezt az érzékenységet nem allergiának hívják, hanem glutén- és laktóz érzékenységnek! Ugye mekkora csúsztatás! Nagyon sokan allergiásak a pollenekre (ürömfű, repce, paréj, libatop, stb), s nemcsak a parlagfű pollenjeire, s mégis a parlagfű van kikiáltva fő ellenségnek! Legalább annyi ember allergiás az állati szőrökre, különösen a kutya- és macskaszőrökre és ezen állatok ürülékeire, mint a parlagfű pollenjeire, s mégsem irtatják ki hatóságilag sem a kutyákat, sem a macskákat, pedig más tekintetben, csak Budapesten az utcai megszáradt kutyagumik szállóporától évente 3-4 kisgyermek meg is vakul!

10 évvel ezelőtt két kisbusznyi allergiás gyermek lett kirándultatva Dobogókőre. A gyermekek allergiás betegek voltak, s Dobogókőn a parlagfűben játszottak, pedig akkor volt a virágzása, és senki sem prüszkölt, senki sem váladékozott tőle! Sokan szedtek csokorba parlagfüvet, hogy otthon büszkélkedjenek vele, hogy már nem allergiásak a parlagfűre. Ahogy a buszok beértek a Flórián tér közelébe, szegény gyermekek elkezdtek prüszkölni, köhögni. Vajon miért? Azért mert az autók kipufogó gázai lemarták a pollenek védőburkát, amely védőburok alatt a polleneknek a bogáncsra hasonlító kis karmai vannak. Ezek a kis karmocskák irritálták a légutak nyálkahártyáit. Addig, amíg ép volt a védőburok, addig nem allergizáltak!!! Akkor most ki a hibás a parlagfű, amelynek a pollenje védőburokkal van ellátva, hogy ne sértse meg a légutak nyálkahártyáit, vagy a kipufogó gázok, amelyek lebontják (lemarják) a védőburkot? Nem az autókat kellene inkább irtani, vagy a városokból kitiltani? Vajon m iért erőltetik még a kőolajszármazékokból nyert hajtóanyagokkal üzemelő motorok gyártását, üzemeltetését, amikor van, vannak sokkal környezetkímélőbb, környezettisztább üzemanyagok, hajtóanyagok is?

A válasz: a gyógyszeriparnak óriási üzlet az orvostudomány által gyógyíthatatlannak kikiáltott allergiás betegségek gyógyszeres kezelése!!!!!!!!! Ma már a lakosság 30 %-a allergiás, vagy asztmás, s ők biztos gyógyszerfogyasztók! Mellesleg a légutak nyálkahártyáit a tej- és tejtermékek teszik védtelenné a magas kazein tartalmukkal (300-szor több a kazein a tehéntejben, mint az emberi tejben, s a kazeint az asztalosipar ragasztásra használja!!)! A tejet nem fogyasztók nem allergiásak a pollenekre, s így a parlagfű pollenjeire sem!!

A múlt évezred utolsó éveiben Fejér megyében egy több hektáros területet hagytak parlagon, szándékosan kutatásként, hogy mi lesz ezzel a földdarabbal a természet törvényei szerint. Első évben teljes területét beterítette a parlagfű (hogy honnan tudta meg, hogy ott van egy üres földdarab?). A második évben már a parlagfű több, mint 50 %-ban visszaszorult és átadta a helyét más növénykultúráknak (megjelent a lóhere, a gyermekláncfű, az útilapu (bojtorján), a lósóska, fehér üröm, máriatövis, paréj, libatop, stb). A következő évben már 20 % alá esett vissza a parlagfű aránya az adott területen, pedig senki sem irtotta!!. Öt év elteltével pedig mindössze az eredeti terület 1-2 %-án volt csak parlagfű!! Nem kell tehát irtani, visszafogja az önmagát is a szaporodásban, ha nincs megműveletlen terület, mert neki az a teremtéstől rendelt feladata, hogy megóvja a
termőföldet a kiszáradástól, s teszi a "dolgát"!

Az a tény, hogy az orvostudomány gyógyítani nem tud, csak kezelni, régóta ismert. "Medicus curat, natura sanat." Csak a beteg tudja saját magát meggyógyítani. Az orvos csak kezel (kúrál), a (saját) természet gyógyít. Hippokratész és Galénusz óta semmi sem változott. De a gyógyszeripartól sem várhatjuk el egészségünket. Az is egy iparág -méghozzá jövedelmezőbb, mint a hadiipar-, amely a gyógyszerek eladásából él. Ha a gyógyszerek meggyógyítanának, nem csak szimptómákat szüntetnének meg vagy enyhítenének, rövidesen minden beteg egészséges lenne, és senki nem venne többé gyógyszert. Mindenki előtt világos, hogy egészséges nép egyidejűleg "halott gyógyszeripart" jelentene. Ehhez nézzünk meg néhány idézetet. "Az orvostudomány (beleértve a gyógyszeripart) közvetlenül a szívinfarktus és a rák után az emberiség legveszélyesebb kórokozója lett. Egy átlag német ma kb. ötször annyi gyógyszert fogyaszt, mint közvetlenül a második világháború előtt. Vajon ettől legalább ötször olyan e gészséges is?

Természetesen nem. Ellenkezőleg: a német lakosság átlaga ma sokkal gyakrabban beteg, mint azelőtt... Hirtelen így lett egy olyan iparágból, amely azért keletkezett, hogy betegségeket gyógyítson, új betegségek kiindulópontja." (Kurt Blüchel: Weisse Magier, Fischer Verlag, 1976)

Az emberi szervezet tökéletes. Még az önmaga iránt tanúsított barbár magatartás ellenére is az esetek többségében legalább 30-40 évig betegeskedés nélkül él. Az ember korábban nem érzett fájdalmakat, de egyszer csak számos betegség támadja meg. Azonnal a kórházhoz fordul segítségért, az orvos pedig, amikor felteszi neki a kérdést, honnan erednek ezek a kórok, azt feleli neki: "Mit akar Ön, hiszen ezek a korral járó betegségek."

Szemüveget rendelnek a betegnek, eltávolítják salakanyagokkal, kövekkel, baktériumokkal telített szerveit, kioperálják daganatait, stb. Az okok pedig, melyek ehhez az állapothoz vezettek, senkit nem érdekelnek, beleértve magát a beteget is.

Az emberek kifejlesztették a vegyi alapú gyógyszereket. A szervezetet azonban nem lehet becsapni. A szervezetnek csakis természetes eredetű gyógyszerekre van szüksége. Mi pedig tulajdonképpen egy tömegpusztító élelmiszer- és gyógyszeripari korszak feltételei között élünk.

Azt hiszem, az emberek többsége józan ésszel gondolkodva egyetért azzal, hogy nem az a járható út, hogy kiirtunk mindent körülöttünk, ami virágzik, pollent termel mindent ami él~o. Az sem megoldás, hogy az allergiások szervezetét teletömjük kemikáliákkal, gyógyszerekkel, mert így olyan mellékhatások alakulhatnak ki, amelyek súlyosabb betegségeket idézhetnek el~o, mint maga az alapbetegség.

Abból kell kiindulni, hogy miért van ma annyi beteg, így pollenallergia is. 60-80 évvel ezelőtt kevesebb ember volt és több pollent termelő növény, tehát egy emberre fajlagosan több pollen jutott, mint napjainkban, és mégsem volt ennyi allergiás, asztmás beteg. A virágporok nem veszedelmesek, hanem hasznosak (az egyik legértékesebb táplálékunk). Van, aki a lisztre érzékeny, és mégsem mondjuk, hogy veszedelmes a liszt. Korábban tisztább volt a környezetünk és az emberek is egészségesebben táplálkoztak, többet mozogtak, türelmesebbek voltak egymáshoz, nem zúdult rájuk annyi stressz, annyi elektroszmog, mint napjainkban.

A táplálkozás is nagyon sokat jelent az immunrendszer erősítése szempontjából. A mai átlagember sietve, kapkodva eszik, akár otthon van, akár úgynevezett gyorsétkezdékben. Nem rágja meg jól az ételt, emellett egyoldalúan táplálkozik, az élelmiszeripar által gyártott különféle tartósítószereket, ízfokozókat, állományjavítókat, mesterséges színezékeket, "természet azonos" aromákat, emulgeáló-szereket, stb. tartalmazó, agyon sütött-főzött, hőkezelt ételeket fogyasztja. Az ipari élelmiszerekben levő különböző vegyszerek annyira feldúsulnak az ilyen táplálékokat fogyasztó emberekben, hogy a szervezetük immunrendszerét teljesen leköti az ezen anyagok elleni küzdelem, s ha ilyenkor virágzik egy parlagfű, egy fűzfa, egy ürömféle, akkor annak az egyébként hasznos pollenjei már teljesen megzavarják a szervezetet (autoimmun reakciók). De nemcsak az ipari élelmiszer-előállítás során mérgeződik az étel, hanem a megtermelés során is, mivel többnyire ez is iparilag történik. Például az állatok, hogy minél előbb vágásérettek legyenek, különböző kémiai anabolitikus szereket kapnak, hogy minél előbb meg legyen - mozgás nélkül - az izomtömegük. Az ember az ilyen szereket a hússal együtt elfogyasztja, ezek a szerek egy idő után feldúsulnak, akkumulálódnak a szervezetben, ami aztán mérgezi a szervezetet, gyengíti az immunrendszert. Régen az állatok izomzata a mozgástól (legelő, rét) alakult ki, nem tartalmazott ilyen szereket. Az állatok tápláléka sem tartalmazott annyi káros anyagot, mint napjainkban.

Az iparszerűen tartott állatok, hogy ne kapjanak el egymástól különböző állatbetegségeket (száj- és körömfájás, tüdővész, takonykór, streptococcus, fakultatíve patogén baktériumok stb.), állandóan, -tápba keverten- különböző gyógyszereket, antibiotikumokat kapnak, melyeknek maradványai szintén belekerülnek a húst fogyasztó ember szervezetébe. Ma már antibiotikumért nem a patikába kell menni, hozzájutunk a hús- és a tejboltok termékeiből is.

Az állatok táplálékának egy részét a közutak, szennyez ipari üzemek közvetlen közelében termelik meg. Az árokparti széna ma már még alomnak sem alkalmas, nemhogy tápláléknak. Benne van a kipufogógázok szennyeződése, az úton elrobogó járművek gumipora, fékbetét pora, kuplungbetét pora, stb.

Az elektromos vezetékekkel körülvett nagyüzemi csirkék és pulykák mindegyike leukémiás! Beteg állatokat etetnek a húsevőkkel! Ez is bioterrorizmus!

A közutaktól számítottan 50-80 méteren belül termelt növények annyi koncentrált mérget tartalmaznak, hogy ha el is keverednek a többi, távolabb termelt növénnyel, akkor is mérgezik az állatok szervezetét, így a húsát, tejét, tojását is.

Az ember közvetlenül is fogyaszt ilyen módon termelt élelmiszereket, amelyek szintén az immunrendszert gyengítik. A megoldás az lenne, hogy ha minden út mellett kb. 50 méter széles, minden gyár, légszennyező üzem mellett kb. 100 méter széles erdősávot telepítenének, ami felfogná a gépjárművek, gyárak által kibocsátott mérgeket és tisztítaná a levegőt. Be kellene indítani egy olyan mozgalmat, hogy "Erdősávot az utak, a gyárak mellé!", a mindenféle betegséget (rákot is) gyógyító parlagfű irtása helyett.

A közönséges diesel motorok kipufogógázának koromszemcséit kiszűri az orrunk csillószőrzete. A legújabb "korszerű" HDI, TDI diesel motorok üzemanyagát olyan finomszemcsékké porlasztják szét, hogy azt már nem szűri ki a csillószőrzetünk, hanem belekerül a tüdőnkbe, ott lerakódik, megbetegíti azt. A különböző mesterséges illatanyagok (dezodorok, öblítők, WC szagtalanítók, légfrissítők, stb.) is feldúsulhatnak, de e nélkül is kiválthatnak allergiás reakciókat. Hasonló hatást vált ki a molyirtó naftalin is.

A természetes életmód, a természetes ételek, a "kóser" dolgok adják meg a lehetőséget a túlélésre. Ha megszegünk egy törvényt úgy, hogy nem tudjuk, hogy amit tettünk az törvénysértő, megbüntetnek, ugyanis van egy szabály, miszerint a törvények nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól. A természet törvényeinek nem ismerése sem mentesít a felelősségre vonás alól. A felelősségre vonás betegség formájában jelentkezik! A "kóser" étel vércsoport szerint fogyasztva védi az emberek egészségét és szaporodóképességét!

Nemcsak a hús- és húskészítmények, valamint a tej- és tejtermékek fogyasztását kell kerülnie az allergiás, asztmás betegnek, hanem az egyéb gyorsan bomló fehérjefélék -gomba, tojás, stb.- fogyasztását is. Ez még a biohúsra is vonatkozik. A gombák esetében is hamar keletkeznek olyan fehérje méreganyagok (toxinok), amelyek akár halálosak is lehetnek. S hogy a hús ne büdösödjön, szebb színe legyen, iparilag salétrommal és egyéb olyan szerekkel kezelik, amelyek szintén mérgezést okoznak. Az utóbbi idők döghús-botrányairól, pestises, madár-influenzás, prionos húsairól már nem is szólok, mert ezek önmagukért beszélnek!

Mi természetgyógyászok holisztikus szemlélettel gyógyítunk, a test, a lélek, a szellem vizsgálatával és figyelembevételével, tehát nemcsak tüneti síkon kezelünk. Lelki dolgaink, lelki jelenségeink kivetülnek a fizikai-testi síkra is. A test a lélek temploma és a lélek megbetegítheti és meg is gyógyíthatja a testet.

Minél inkább szeretettel közelítünk élő és élettelen környezetünk felé, ez a szeretet visszasugárzódik, visszatükröződik felénk, meggyógyulunk. Ha mosolygunk valakire, legtöbbször mosolyt is kapunk vissza! A mosoly nem kerül pénzbe! A homo sapiens nem arra teremtetett, hogy ölje egymást. Ha mi öljük a természetet, az is öl bennünket. Nem igaz, hogy nem előzhet~o meg a rák, az allergia, az asztma és nem gyógyítható meg teljesen a beteg. Nem a természetet kell kiirtani, hanem nekünk kell visszaidomulnunk a természethez. Az evolúciós folyamatban az ember szervezete évezredek alatt alakult ki és mindig harmóniában volt a természettel. Az utóbbi 50 évben annyira eltávolodtunk a természettől, hogy ilyen gyorsan nem tud az emberi szervezet reagálni a változásokra, s diszharmónia alakul ki, megbetegszik. Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, az embernek megvan a tudása, megvannak az eszközei, csak nem használja egyiket sem, vagy nem úgy használja, ahogy kellene. A természet körforgásá ban minden növénynek, állatnak megvan a szerepe. Ha ezt a körforgást megbolygatjuk, ennek előre be nem látható következményei lehetnek, felbomlik az ökológiai, biológiai egyensúly. Nem a parlagfüvet, nem a libatopot, nem a fűzfát, nem a lisztet adó búzát, stb. kell kiirtani, hanem helyes életmóddal, helyes táplálkozással kell erősíteni az immunrendszerünket, kerülni kell a káros geopatogén zónákat (vízér, Hartmann-háló), és akkor az sem árt meg, ha virágporfelhőben járunk.

Hazánkban sajnos úgy akarnak védekezni az allergia ellen is az illetékesek és mindenféle egyletek, hogy a parlagfű irtására szólítanak fel. A parlagfüvet csak vegyszerekkel tudnák véglegesen kiirtani, ha egyáltalán véghez lehetne ezt vinni. A parlagfű is a természet része és kipusztításával felborulna a természet rendje. A vegyszeres irtás több kárt okozna az embereknek és a természetnek, mint a parlagfű az embereknek. A parlagfű után aztán jönnének a többi allergének, az ürömfélék, a libatop, a nyírfák és még sorolhatnám a növényeket s végül nem volna körülöttünk természet, mert a kultúrnövényeket is irtani kellene, mert aki allergiás, az előbb-utóbb a kukorica, a búza, stb. pollenjeire is érzékennyé válna, s így lassan
kipusztulna az emberiség is.

Engem nem tudnak megbüntetni a parlagfű nem irtása miatt, ugyanis én úgy irtom a parlagfüvet, hogy megeszem!

Lajos Atya óta tudom, tudjuk, hogy a parlagfű az emberek számára is ehető, s azóta rendszeresen fogyasztom, az év minden napján. Ilyenkor, amikor még zsenge, összevágom apróra egy kis petrezselyem-, vagy zeller-zölddel, - önmagában sem rossz!- és rászórom a szendvicseimre, a kiszedett ételeimre ( leves, kása, tészta, főzelék, barnarizs). Ebben a zsenge korban nagyon sokat leszedek és leszárítom, majd szárítva tárolom, s így egész évben tudom az ételeimbe, ételeimre tenni a szárított, megőrölt porát. Sokan nem hitték el, hogy jómagam eszem a parlagfüvet, ezért rámküldték a különböző tv-s társaságokat is, akik felvették, ahogy a parlagfüvet fogyasztom.

Veterán dobóatléta vagyok és sokszor vannak olyan monstre versenyek, ahol több órán keresztül kell dobálni különböző súlyú nehézkalapácsokat. Ilyenkor is szoktam a teljesítményem fokozása céljából a verseny színhelye körül talált parlagfűből fogyasztani, önmagában és nyersen. El is neveztek a sporttársaim fűevőnek. Aztán megdöbbentette őket, hogy a parlagfű-evésem után kb. 20 percen belül egyre javultak az eredményeim. Néhány követőm is akad majdnem mindig és náluk is hasonló teljesítmény javulásokat lehetett tapasztalni.

Pár évvel ezelőtt el akartak adni nekem egy gyufás-skatulyáni zöld port több tízezer (!) forintért. Kérdeztem, hogy mi van a dobozban és miért olyan drága? Erre azt felelték, hogy a szervezet őssejt termelését fokozza a zöld por és ezáltal minden betegséget helyrehoz a szervezetben. Nem vettem meg a port pedig tudtam, hogy egy keletet-, nyugatot is megjárt, neves magyar orvostól származik, hanem megízleltem s megszagoltam. Kellemes volt a meglepetésem, ugyanis a zöld por, a parlagfű pora volt, amelyet jómagam már régóta napi szinten fogyasztok! Lajos Atya nekem is beszélt arról, hogy a parlagfű minden betegség okozta kártételt helyrehoz a szervezetben, de nyilván azt Ő sem tudta, hogy ezt a szervezet őssejt-termelésének fokozásával éri el. Szerintem sem baj, ha nem ismerjük az elméletet, hanem csak az adott növény hasznosságáról győződünk meg a fogyasztása során. Az is igaz, hogy akiket eddig meg tudtam győzni arról, hogy a parlagfű rendszeres fogyasztása milyen hasznos, bármilyen betegségük is volt, meggyógyultak belőle, még a rákból is, vagy a parlagfű allergiából is.

A fentiek ismeretében merül fel a kérdés, hogy akkor miért irtatják velünk a parlagfüvet? Ráadásul még büntetés kiszabását is kilátásba helyezik, ha nem irtjuk azt! Nekem erre is meg van a válaszom! Gondolhattam volna!
network.hu
 parlagfű, mintegy csodaszer
 
Ha irtani kell, akkor biztosan hasznos!


A Földünk túlnépesedése már napjainkban is veszélyezteti a Föld valamennyi élőlényét és lakóját is! Ez ellen a Világkormánynak (én csak háttérhatalomnak nevezem) tennie kell valamit. Nos a világunk ezen urai fő részvényesei a gyógyszeriparnak is. Ha a világon mindenki megtudná azt, amit az indiánok közöltek a franciákkal, jelesül, hogy a parlagfű, mintegy csodaszer minden betegségnél visszafordítja és normalizálja a szervezetben zajló rendellenességeket, azaz a betegségeket, akkor senki nem venne gyógyszert, és akkor nem lenne óriási bevétele a világ urainak, s még így a Föld is túlnépesedhetne.

Ezért a világ urai, a fizetett bértollnokaikkal és bértudósaik által úgy rendelkeztek, hogy elsőszámú közellenségnek kiáltották ki a parlagfüvet, ezt az embernél is intelligensebb, több Föld-történeti katasztrófát is átélt csodálatos ősi növényt, hogy a tudatlan és megtévesztett embereknek még véletlenül se jusson eszébe, hogy a kötelező irtás mögött egy más célja van ezen uraknak.

Ez a cél pedig a lakosság gyérítése, a Földünk megóvása a túlnépesedéstől. A gyógyszerek mellékhatásai következtében ugyanis, csak Magyarországon minden órában meghal egy ember, de sokkal többen halnak bele abba, amit a patológusok már régóta tudnak, hogy minden második felboncolt embert tévesen diagnosztizáltak és tévesen gyógyszereztek, mivel nem az volt a halál oka, amivel kezelték a betegségüket!

KIJELENTHETJÜK: GYÓGYÍTHATÓ A RÁK!

Megelőzésre, az immunrendszer erősítésére törekedjetek!!!
Első legyen a méregtelenítés, béltisztítás, és a savtalanítás!!!
Néhány tipp: jól felszívódó cink, kalcium, szelén, fagyöngy, vérehulló fecskefű+körömvirág, gyermekláncfű, tengeri algák, citrom, ginko biloba, máriatövis mag, a fent említett macskakarom, vörös szőlő magja, töményen, vagy a parlagfű tartós fogyasztása stb.

Minden féle-fajta és színű zöldség, gyümölcs fogyasztása korlátlan mennyiségben!
A hús, és a stressz savasít! A zöldségek, gyümölcsök, a nevetés, lúgosít!

A lelki okokat is figyelembe kell venni, mint pl.: szeretet, önszeretet fontossága, kimászni az érzelmi traumából, akarni megoldani a problémát, és erősen hinni a gyógyulásban!!!

Egyéb terápiák minden betegség ellen:
- Pozitív gondolkodás, derű, vidámság.
- Légzésterápia
- Reflexzóna masszázs,
- mozgás...
...és még sok más! Lehet választani a gyógymódok között!
Tehát van megoldás, csak jó helyen kell keresni!!!

        És ez minden betegségre vonatkozik!

A szintetikus gyógyszerek az immunrendszer halálos ellenségei!!!
Amit a kemóval csinálnak, az pusztítás!!! Pont legyengíti az immunrendszert!!!!

Egyéb irodalom is segítségre lehet, csak keresni kell! Leginkább természetgyógyász területen keressétek! Pl.: Váradi Tibor:
Népbetegségek I.; Mária Treben: Gyógyteák, stb

        Ennyit megtehetünk értük.

(Olvasónktól)
http://alternativgyogyaszat.network.hu


MOSÓDIÓ, A TERMÉSZETES MOSÓSZER



2012.04.01


Ez a lenyűgöző kis mosódió héj saponint tartalmaz, amelyet tisztításra használhatunk. Nem csak mosáshoz, de gyümölcsökhöz, a konyhában, háziállatokhoz és még sok minden máshoz is!
Hogyan működik? A mosódió héj saponin tartalma kioldódik, amikor vízzel találkozik. A saponin felület aktív anyagként hat. Megtöri a víz felületi feszültségét, és segít a szennyeződés és az olajos foltok eltávolításában. Lényegében ugyanilyen elven működnek a normál mosószerek is, de most vegyszerek nélkül is moshat!
A mosódió különösen ajánlott allergiában szenvedőknek és érzékeny bőrűeknek. A mosódió 100%-ban természetes, mentes a mesterséges vegyszerektől és hipoallergén. Azoknak is nagyszerű választás, aki azokra a színezőanyagokra, parfümökre és vegyszerekre érzékenyek, amelyeket a legtöbb kereskedelmi mosószerben találhatunk. A legtöbb ember, akiknek irritációt okoznak a mosószerek, ideális megoldásnak találják a mosódiót. Néhány esetben az ekcéma vagy pikkelysömör tünetei is megszűnhetnek a mosódió használat során.


A természet mosószere
Nem kell harcos környezetvédőnek lenni ahhoz, hogy valaki fel tudja mérni tettei környezetre gyakorolt hatását. Sosem késő elgondolkodni azon mit tehetünk a természetért és önmagunkért. Ehhez fontos lépés a Mosódió használata általános háztartási tisztítóként.


Mi is az a Mosódió?
Valójában egyáltalán nem is dió, hanem bogyó, amely fán terem főképp India és Nepál területén. Két fő változata van: sapindus trifoliatus (kicsi Mosódió) és sapindus mukorossi (nagy Mosódió) Többnyire ez utóbbit használják tisztításra, bár kisebb hatékonysággal a kicsi változat is alkalmas lehet.


Hogyan működik tisztítószerként?
A héj nagy mennyiségben tartalmaz saponint. Ez természetes, gyengéd tisztítószerként hat, amikor vízzel találkozik. Nem tartalmaz vegyszereket, illatanyagokat vagy színezőket. Biztonságosan használható kényes anyagokhoz ugyanúgy, mint normál mosáshoz. A ruhák puhák, tiszták és illatmentesek lesznek hatására. Nem szükséges öblítőt használni.


Kitisztítja a problémás ruhadarabokat is?
Igen is nem is. A Mosódió az egyik legjobb mosószer rossz szagok eltávolításához. Dohos törölközők, törlőkendők vagy akár textil pelenkák is friss, új illatot kapnak. Makacs szennyeződések esetén, mint pl. vér és vörösbor, folttisztító használata javasolt az eredmény érdekében. Használható egy fél citrom leve vagy nátrium perkarbonát a fehér ruhák tisztításához.


Mi a helyzet a szappan allergiámmal?
A legtöbb allergiás reakció szappanra, a hozzáadott vegyszerek és illatanyagok miatt lép fel. A Mosódió fán terem és vegyszer mentes. Saját tapasztalat alapján az ekcémás tünetek néhány hónap alatt eltűntek. A Mosódió 100%-ban antiallergén.


A Mosódió lé a lefolyóba kerül. Ezáltal szennyezi a környezetet?
Nem. A Mosódió baktériumölő. Ez annyit jelent, hogy segít ártalmatlanítani a szennyvizet. Ezen felül nincs szükség öblítő programra Mosódió használatakor, ezáltal sok vizet lehet megtakarítani. Ha elfelejti leállítani az öblítést, akkor sem történik baj, a Mosódió puha érzést fog kölcsönözni a ruháknak. 100%-ban környezetbarát.


Használhatom másra is, mint mosószer?
Igen. Folyékony állapotban gyakorlatilag felhasználható bármilyen tisztítási célra. Mosogató szer, ablak- és tükör tisztító, zsíros vagy száraz hajra is. Nagyszerű többcélú tisztítószer.


Hogyan használhatom mosásra?
Természetes mosószerként a következő két módszer használható:
Tegyen a csomagokhoz mellékelt vászonzacskóba 2-4 egész héjat, és tegye a mosnivaló közé a gépbe. 2-4 alkalommal újra felhasználható.
Forraljon 12-15 Mosódiót másfél liter vízben 30 percig. Az elkészült főzet vegyszermentes mosószer koncentrátum. A héjakat ki lehet dobni a komposztba. Kb. 40-50ml-t használjon mosásonként, ez kb. 30 alkalomra elég.


Nyerő-nyerő helyzet
Nagy tisztító erővel, káros vegyszerektől mentesen, bármely más mosószerrel versenyképes áron, a Mosódió az egyik legjobb mosószer, amit választhat. Használja Ön is!

MOSÓDIÓ, A TERMÉSZETES MOSÓSZER



Ez a lenyűgöző kis mosódió héj saponint tartalmaz, amelyet tisztításra használhatunk. Nem csak mosáshoz, de gyümölcsökhöz, a konyhában, háziállatokhoz és még sok minden máshoz is!
Hogyan működik? A mosódió héj saponin tartalma kioldódik, amikor vízzel találkozik. A saponin felület aktív anyagként hat. Megtöri a víz felületi feszültségét, és segít a szennyeződés és az olajos foltok eltávolításában. Lényegében ugyanilyen elven működnek a normál mosószerek is, de most vegyszerek nélkül is moshat!
A mosódió különösen ajánlott allergiában szenvedőknek és érzékeny bőrűeknek. A mosódió 100%-ban természetes, mentes a mesterséges vegyszerektől és hipoallergén. Azoknak is nagyszerű választás, aki azokra a színezőanyagokra, parfümökre és vegyszerekre érzékenyek, amelyeket a legtöbb kereskedelmi mosószerben találhatunk. A legtöbb ember, akiknek irritációt okoznak a mosószerek, ideális megoldásnak találják a mosódiót. Néhány esetben az ekcéma vagy pikkelysömör tünetei is megszűnhetnek a mosódió használat során.


A természet mosószere
Nem kell harcos környezetvédőnek lenni ahhoz, hogy valaki fel tudja mérni tettei környezetre gyakorolt hatását. Sosem késő elgondolkodni azon mit tehetünk a természetért és önmagunkért. Ehhez fontos lépés a Mosódió használata általános háztartási tisztítóként.


Mi is az a Mosódió?
Valójában egyáltalán nem is dió, hanem bogyó, amely fán terem főképp India és Nepál területén. Két fő változata van: sapindus trifoliatus (kicsi Mosódió) és sapindus mukorossi (nagy Mosódió) Többnyire ez utóbbit használják tisztításra, bár kisebb hatékonysággal a kicsi változat is alkalmas lehet.


Hogyan működik tisztítószerként?
A héj nagy mennyiségben tartalmaz saponint. Ez természetes, gyengéd tisztítószerként hat, amikor vízzel találkozik. Nem tartalmaz vegyszereket, illatanyagokat vagy színezőket. Biztonságosan használható kényes anyagokhoz ugyanúgy, mint normál mosáshoz. A ruhák puhák, tiszták és illatmentesek lesznek hatására. Nem szükséges öblítőt használni.


Kitisztítja a problémás ruhadarabokat is?
Igen is nem is. A Mosódió az egyik legjobb mosószer rossz szagok eltávolításához. Dohos törölközők, törlőkendők vagy akár textil pelenkák is friss, új illatot kapnak. Makacs szennyeződések esetén, mint pl. vér és vörösbor, folttisztító használata javasolt az eredmény érdekében. Használható egy fél citrom leve vagy nátrium perkarbonát a fehér ruhák tisztításához.


Mi a helyzet a szappan allergiámmal?
A legtöbb allergiás reakció szappanra, a hozzáadott vegyszerek és illatanyagok miatt lép fel. A Mosódió fán terem és vegyszer mentes. Saját tapasztalat alapján az ekcémás tünetek néhány hónap alatt eltűntek. A Mosódió 100%-ban antiallergén.


A Mosódió lé a lefolyóba kerül. Ezáltal szennyezi a környezetet?
Nem. A Mosódió baktériumölő. Ez annyit jelent, hogy segít ártalmatlanítani a szennyvizet. Ezen felül nincs szükség öblítő programra Mosódió használatakor, ezáltal sok vizet lehet megtakarítani. Ha elfelejti leállítani az öblítést, akkor sem történik baj, a Mosódió puha érzést fog kölcsönözni a ruháknak. 100%-ban környezetbarát.


Használhatom másra is, mint mosószer?
Igen. Folyékony állapotban gyakorlatilag felhasználható bármilyen tisztítási célra. Mosogató szer, ablak- és tükör tisztító, zsíros vagy száraz hajra is. Nagyszerű többcélú tisztítószer.


Hogyan használhatom mosásra?
Természetes mosószerként a következő két módszer használható:
Tegyen a csomagokhoz mellékelt vászonzacskóba 2-4 egész héjat, és tegye a mosnivaló közé a gépbe. 2-4 alkalommal újra felhasználható.
Forraljon 12-15 Mosódiót másfél liter vízben 30 percig. Az elkészült főzet vegyszermentes mosószer koncentrátum. A héjakat ki lehet dobni a komposztba. Kb. 40-50ml-t használjon mosásonként, ez kb. 30 alkalomra elég.


Nyerő-nyerő helyzet
Nagy tisztító erővel, káros vegyszerektől mentesen, bármely más mosószerrel versenyképes áron, a Mosódió az egyik legjobb mosószer, amit választhat. Használja Ön is!



7 TIPP FEJFÁJÁSRA A TERMÉSZETGYÓGYÁSZTÓL



2012.04.01


A migrénes rohamok, de egy egyszerűbb fejfájás is megkeserítheti az életünket és gátolhat a mindennapi tevékenységeinkben. 



Érdemes utánajárni, honnan erednek a tüneteink és annak megfelelően kezelni a bajt. 


Hogyan? 

Javaslatok a természetgyógyász tarsolyából.

A 26 éves Ramóna krónikus migrénes panaszokkal fordult hozzám. Már 10 éve fáj a feje, rengeteg kivizsgáláson járt, de igazi segítséget nem kapott eddig - mesélte már-már belefáradva. Kezdjük talán egy beszélgetéssel - gondoltam, az állapotfelmérés ráér később is. 

"Minden természetgyógyász kicsit pszichológus is" - emlékeztem vissza professzorom tanítására, és megérzésem beigazolódott, mivel rögtön az elején kiderült, páciensem bizony lelki sérülésből eredő fájdalmát raktározta el, amit 10 éve nem tudott igazán feldolgozni, és ez a fizikai egészségét is kezdte veszélyeztetni.
Kombinált terápiát alkalmaztam nála: a megfelelő akupresszúrás pontokat kezeltem, meditációs állapotban szeretet-energiával nyugtattam, majd folytattam egy speciális indiai fejmasszázzsal, és egy lazító testmasszázzsal fejeztem be. Természetesen a gyógytea-keverék sem maradt el, és az étkezésén néhány apróbb változtatásra volt szükség. Ramóna pár kezelés óta tünetmentes, de  jó közérzete fenntartására havonta ellátogat rendelőmbe.



Apró gyógynövény-olajos fiola lapul táskájában, segítségével a stressz hatására  kezdődő migrént messze űzi. Esete gyakori, de nem általános, ugyanis többféle ok válthat ki fejfájást, amit az oknak megfelelően kell  kezelni. Néhány tanács gyors segítségképpen:


1.A  migrén első jelére  20 csepp borsmentaolajból és 5 ml mandulaolajból készült keveréket masszírozzunk  gyengéden a halántékra és tarkóra. Próbáljunk a fejre hideg borogatást tenni. Ha nem használ, tegyünk hozzá levendulaolajat. Más migrénesek a meleg borogatásra reagálnak jól. Mindkét esetben a fájó pontot kenjük be borsmentaolajjal.

2.A borogatást 5 percenként cseréljük. Feküdjünk le sötét szobában, aromamécsesben párologtassunk bazsalikomolajat.

3.Migrénes hajlam esetén hetente 2-3 alkalommal vegyünk lazító és keringést serkentő illóolajos fürdőt.

4.Táplálkozási tudnivalók 
A migrénes betegek kerüljék színezék- és adalékanyagaik miatt az alábbi ételeket: halkonzervek, kagylók, rákok, húsok, kolbászfélék, belsőségek, húsos leveskocka, szójatermékek, csokoládé, kakaó, savanyú káposzta, vörösbor, sör, hüvelyesek, paradicsom.

5.Ha a fejfájás alacsony vérnyomással is párosul: ne kávézzon, igyon 2-3 csésze rozmaring- és ginzengteát.

6.Magas vagy ingadozó vérnyomás esetén: reggelente igyon előző este beáztatott fagyöngyteát.

7.Stresszes fejfájásra citromfű és orbáncfű keverékéből igyon teát.

Balázs István okl. természetgyógyász

harmonet.hu


9 KONKRÉT TANÁCS KAMILLÁVAL

 

HA MEG VAGY FÁZVA, IGYÁL KAMILLATEÁT. HA LE KELL MOSNI EGY SEBET, MOSD LE KAMILLATEÁVAL. EDDIG OKÉ - MÉG A LEGÁDÁZABB MÓDON TERMÉSZETGYÓGYÁSZAT ELLENES KÖRZETI ORVOS IS TUDJA EZEKET, HÁT MÉG EGY HARMONET OLVASÓ! ÁM VAN 9 DOLOG, AMIT NEM BIZTOS, HOGY TUDTÁL A KAMILLÁRÓL. FIGYELJ!

 
1. Öblítsd le vele a hajadat!  A kamilla főzete gyönyörű csillogást kölcsönöz a hajnak, különösen akkor, ha egy fél citrom levét is elegyíted a teáddal! Visszaállítja a fejbőr természetes olaj-víz egyensúlyát. Erősíti és revitalizálja a haj külső rétegeit, csökkenti a toxikus vegyi anyagokat tartalmazó hajápoló termékek hatásait és véd a nap káros sugárzásától is. Az irritált, igénybe vett fejbőrt is megnyugtatja, ezért érdemes a hajunkat egy kicsit felkötni a kamillás öblítés után, majd utána szárítani. Főzheted filteres kamillateából is, ami ugyan nem annyira jó minőségű, de erre a célra kiválóan elegendő. A filtert ne dobd ki, hanem lépj a kettes pontra!

2. Borogasd a szemeidet vele! A kihűtött, enyhén kinyomkodott tea filtert helyezd néhány percre a szemedre. Akár be is kötheted a szemedet egy picikét, de csak úgy, hogy ne nyomja a szemgolyódat! Csillogó tekintetet kölcsönöz, megnyugtatja a fáradt szemeketés a szemek alatti karikákat is halványítja! Ha végeztél, akkor már kidobhatod a filtereket. (Azonban ha aranyered van, ugyancsak jól jöhet egy filter odalentre is!)

3. Egy kemény igénybevétel után idd meg!
 – Könnyű főzete, mely legfeljebb 2 percig áztatott, minőségi (bio) kamillából készül, kb. 40 fokra hűtve és mézzel keverve isteni roboráló hatást ér el! Csökkenti az izomlázat és segíti a szervezetet, hogy visszaálljon a működése! Egy hosszabb kirándulás végén, vagy erőteljes testi igénybevétel esetén érdemes kipróbálni!

4. Szorulásra is kamilla! – Erős főzete kíméletesen hajtó hatású. Áztassuk akár negyedórán keresztül a kamillát, majd ízesítés nélkül igyunk meg belőle egyszerre körülbelül 2 decit. Erős dózisban hajtó hatást érünk el vele, ám gyulladáscsökkentő hatóanyaga miatt kíméletes lesz a beleinkhez. (Azoknál, akik gyakran végeznek hashajtó kúrákat nem mindig válik be.)

5. Illóolajban is tarts odahaza! Vásárolj nagy tisztaságú olajat a gyógyszertárban (ez elég drága, de megéri!) és ezt a bőrre kenve és belsőleg is használhatod. Ha nem ilyen az olajad, akkor KIZÁRÓLAG külsőleg használd! A Kamilla illóolaj idegesség, álmatlanság, stressz, szorongás ellen alkalmas elsősorban. Jó nyugtató, elalvást segítő. A kamilla közismerten kiváló gyulladáscsökkentő így mindenféle égésre, fekélyes sebekre, belső gyulladások esetén illetve gyomor-, és bélproblémára jól használható.

6. Ülőfürdő kamillásan! A kamillás vízben akár üldögélhetünk is. Pláne akkor, ha aranyeres panaszaink vannak, ha felfáztunk, vagy egyéb altesti gyulladás lépett fel szervezetünkben. A kamillás ülőfürdő ugyanis ezekre a gyulladásokra kiválóan hat. Érdemes azonban figyelni a bőrünkre! Ha hosszasan ücsörgünk a kamillás vízben, a bőrt szárító hatása lehet. Éppen ezért, ha pattanásos bőrű kamasszal találkozol, lépj a 7-es pontra!

7. Arclemosónak csak mértékkel! Sokan tanácsolják, hogy a kamillás arclemosás jótékony hatású. Igen, ha erősen zsíros, pattanásos bőrű kamasz, vagy felnőtt tüneteit akarjuk enyhíteni, de semmiképp ne használja az a felnőtt, akinek a bőre száraz! A kamilla ugyanis szárító hatású – tehát a lemosás csökkenti ugyan a gyulladásokat, de utólagos hidratálást igényel. A kamillás lemosás után jótékony lehet egy jó minőségű calendula (körömvirág) tartalmú kenőcs.

8. Epegörcsök után kamillateával! 
Az epegörcs nagyon fájdalmas. Ha nem szeretnénk, hogy (túl gyakran) visszatérjen, a kamillatea akkor is segítségünkre siethet. Az epe kímélő diéta mellett fogyasszunk rendszeresen kamillateát. Az epe panaszok így csökkenthetők. (Ha módunk van rá, kérjük ki tapasztalt fitoterapeuta véleményét, és készíttessünk kifejezetten magunknak teakeveréket!)9. Kamilla, a fogyókúrázók barátja! A fogyókúra időszakában reggel, éhgyomorra fogyasszuk, ízesítés nélkül. Helyre teszi a bélflórát, ha szükséges, erősebb főzetét alkalmazhatjuk a bélműködés fokozására, vagy gyengébb főzetét a belek megnyugtatására. Könnyebbé teszi a kúra megtartását az is, ha minden ízét kiélvezzük relaxáló, békés teázással.A kamilla egyes embereknél allergiás reakciókat is kiválthat. Amennyiben ezt tapasztaljuk, forduljunk fitoterapeutához. Odahaza „a szomszéd néni javallata” alapján, vagy ötlet-szerűen ne alkalmazzunk tea kúrákat, mert a teákban található hatóanyagok azonosak a gyógyszerek hatóanyagaival: rosszul alkalmazva károsak lehetnek. A fenti kamillás módszereket körültekintő módon azok alkalmazhatják, akik nem allergiásak a kamillára!

Képek:
piqs.de: Angie525A - Kamille
piqs.de: Knipsermann - Teatime


 http://www.harmonet.hu


MÉZ-FAHÉJ GYÓGYÍTÓ HATÁSA



mez_fahejSzívbetegség:
A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kívül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.
Artritisz:
Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.
Hólyagfertőzés:
Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgyutak fertőzését.
Fogfájás:
Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.
mezes_fahejas.jpgKoleszterinszint:
Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen öszsze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.
Megfázás:
Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.
Gyomorpanaszok:
A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.
Az immunrendszer erősítése:
A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas van. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.
Nehéz gyomor:
Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.
Nátha:
Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.
Pattanás:
Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.
Bőrfertőzés:
A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés minden formáját.
Fogyás:
Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.
Krónikus fáradtság:
A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.


MAGAS VÉRNYOMÁS1



Magas vérnyomás
  A magas vérnyomás (hipertonia) mára már népbetegség. Ismérve a 140 Hgmm fölötti szisztolés és 90 Hgmm fölötti diasztolés érték. A magas vérnyomásban szenvedõk nagyobb eséllyel jelentkezhetnek a szív-, és érrendszeri megbetegedések.

A magas vérnyomás tünetei lehetnek: szédülés, fejfájás, fáradtság, levertségérzet, orrvérzés, idegesség.

Kockázati tényezõk:
- az öröklött hajlam,
- túlsúlyosság,
- a mozgáshiány,
- a stressz,
- a túlzott sófogyasztás.

Természetes gyógymódok

Aranyvessző tea: Jó vizelethajtó és gyulladáscsökkentő, alkalmazzák magas vérnyomás és reuma esetén is. Csészénként 1-2 teáskanálnyi aranyvesszőfüvet forrásban lévő vízzel leöntünk, majd negyedóra múlva leszűrjük. Naponta 2-3-szor étkezések között egy csészényi teát hasznos elfogyasztani.


Bazsalikom tea: Köhögéscsillapító, idegnyugtató, étvágyjavító, vizelethajtó hatású. Csökkenti a magas vérnyomást, és megvéd a stresszes állapot kialakulásától. Elkészítése: 3 dl vízzel forrázzunk le 1 teáskanál szárított bazsalikomot, hagyjuk állni 10-15 percig, majd szűrjük le.


Csalán tea: Erősítő, vértisztító, vizelethajtó hatású. Hólyaghurut, reuma, köszvény, bőrbetegségek, hajhullás, magas vérnyomás, gyomorhurut kezelésére igen hatékony gyógyír. Elkészítése: 3 teáskanál teafüvet forrázzunk le egy csésze vízzel, 10 perc után szűrjük le. Vértisztító, mert alaposan átmossa a veséket.


Fagyöngy tea: Hatékonyan serkenti a szívműködést, erősíti a szívet, csökkenti a pulzusszámot. Magas vérnyomás esetén csökkenti a kísérő panaszokat: a fülzúgást, szédülést. Használják görcsoldóként és belső vérzések ellen is. A daganatos megbetegedések esetén is alkalmazzák tumor-ellenes hatása miatt.Értágító hatással is bír
Elkészítése: Ezt a teát kizárólag hidegen készítjük. 1/4 liter vízhez adunk 1 púpozott teáskanál fagyöngyöt, majd egy éjszakán át állni hagyjuk. Másnap felmelegítjük (de nem forraljuk) és leszűrjük. A gyógyszeripar egyes készítményeinek alapanyaga.


Fekete ribiszke tea: A fekete ribiszke leveléből készítik. Vizelethajtó, kiváló gyógyír magas vérnyomás, vesebaj ellen. Elkészítése: 2 teáskanálnyi szárított levelet 2,5 dl forralt vízbe teszünk, 5-6 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük.


Fokhagyma paszta: Légúti megbetegedések, meghűléses betegségek és a Candida albicans okozta fertőzések kiváló gyógyítója. Csökkenti a koleszterinszintet. Tágítja az ereket. Immunerősítő, véralvadásgátló, vérnyomáscsökkentő. Herpeszre és szemölcsre is ajánlott. Enyhíti a menstruációs görcsöket.


Galagonya tea: Szíverősítő és szívnyugtató, serkenti a szívizom vérellátását. Ismert értágító és vérnyomáscsökkentő hatása is. Lassítja az érelmeszesedést. Elkészítése: 1 teáskanálnyi szárított galagonyalevelet forrázzunk le 2 dl vízzel, 15 perc múltán szűrjük le. Naponta 2-3 csésze teát fogyasszunk.


Medvehagyma lé
: Étvágyjavító, emésztésjavító, béltisztító. Vérnyomáscsökkentő, vérzsír csökkentő hatása közismert. Lassítja a koleszterin lerakódását az érfalban. Számos szív és érrendszeri probléma megelőzésének hatékony gyógymódja. Használják felső légúti megbetegedésekre is. Figyelem: mútétek előtt veszélyes lehet a megnövekedett vérzéshajlam miatt! Elkészítés: A növény levelét préseljük ki, majd adjuk kefirhez, joghurthoz.


Vöröshagyma(nyersen): Kedvezően hat a koleszterinszintre, magas vérnyomásra. Érelmeszesedés megelőzésére, a szívroham rizikójának csökkentésére alkalmazzák. Gátolja a trombózis, a vérrögképződés kialakulását, segít megelőzni a koszorúér-megbetegedést. Asztmaellenes hatása bizonyított. Csökkenti az orrdugulást, tisztítja a légutakat.


Vöröshagymás tej
: Meghülésre, emésztéssegítő, immunerősítő. Kedvezően hat a koleszterinszintre, magas vérnyomásra. Érelmeszesedés megelőzésére, a szívroham rizikójának csökkentésére. Elkészítése: Vágjunk össze 1 fej vöröshagymát, tegyük egy edénybe. Adjunk hozzá egy teáskanál mézet, egy szál kakukkfüvet és szegfűszeget. Adjunk hozzá fél csésze vizet és forraljuk fel. Hagyjuk állni 12 órán át, végül nyomjuk át szitán. Ezt követően adjunk hozzá 1 dl tejet és forraljuk fel. Meghűlés esetén esetén napi két csészét fogyasszunk belőle.


Zúzott fokhagyma: Légúti megbetegedések, meghűléses betegségek és a Candida albicans okozta fertőzések kiváló gyógyítója. Csökkenti a koleszterinszintet. Tágítja az ereket. Immunerősítő, véralvadásgátló, vérnyomáscsökkentő. Enyhíti a menstruációs görcsöket.

 
http://www.nepigyogymod.hu


TÁRKONY

2012.01.16




Tárkony (Artemisia dracunculus L.)
A tárkony szó görög eredetű, sárkányt jelent. A tárkonyt eleink mérges harapások, légzészavarok gyógyítására és altatónak használták.
A tárkony szó görög eredetű, sárkányt jelent. A tárkonyt eleink mérges harapások, légzészavarokgyógyítására és altatónak használták.
A tárkony szó görög eredetű, sárkányt jelent. A tárkonyt eleink mérges harapások, légzészavarokgyógyítására és altatónak használták.
Gyakrabban használt magyar nevei: tárkonyüröm, esztragon.
A tárkony a fészkes virágzatúak rendjébe tartozó növény. Őshonos Észak-és Közép-Ázsiában, a Kaukázusban és a Távol-Keleten.
Két faja ismeretes, az orosz tárkony és a francia tárkony. Magyarországon és Európa szerte a francia tárkonyt termesztik, amely illat- és aromaanyagban lényegesen gazdagabb.
Drogként föld feletti virágzó hajtását és illóolaját használják. A herba 0,5-2,8% illóolajat tartalmaz. Az illóolaj fő hatóanyaga az esztragol, amely aránya átlagosan 40%. Az illóolajon kívül cseranyag és keserűanyag is található még benne.
Hatóanyagai: aszkorbinsav, aszparagin, aszparaginsav, A vitamin, B1 vitamin, B2 vitamin, béta karotin, cink, C-vitamin, eugenol, fehérje, fellandrén, fenilalanin, fenol, foszfor, fruktóz, galluszsav, glicin, glutamin, glutaminsav, glükóz, gyanta, herniarin, illóolaj, jód, kálium, kámfor, karvon, koffeinsav, kumarin, leucin, limonén, linalool, magnézium, mangán, mentol, menton, nátrium, niacin, poliacetilén, prolin, rozmarinsav, rutin, szacharóz, Szálak, szalicilát, szalicilsav, szénhidrát, Szerin, terpének
Farmakológiai hatásKedvező hatással van az emésztésre, fokozza a gyomornedv-elválasztást, étvágyjavító, segíti az epe termelését a májban. Enyhe vérnyomás csökkentő hatása is ismert, de hosszan tartó alkalmazása ártalmas lehet a magas illóolaj tartalom miatt, ritkán allergiás reakciót válthat ki emberekből, valamint várandós és szoptatós anyukáknak nem ajánlott a fogyasztása!
A tárkony elősegíti a menstruációt, segíti a kimerültség leküzdésében és az idegek megnyugtatására is alkalmas.
A tárkony levele ásványi sókban, köztük jódban, A- és C-vitaminban gazdag. Teája étvágyjavító, emésztést serkentő, élénkítő hatású. A gyökér, melynek íze hasonlít az édesgyökér ízéhez, enyhíti a fogfájást.


http://www.nepgyogyaszat.hu


MAGAS LÁZ CSILLAPÍTÁSA



2011.07.25

Magas láz csillapítása

Ne legyen rá szükség, de ha mégis, jó, ha tudjuk.

Régi erdélyi módszer, ami tényleg remekül működik.

Magas láz esetén fogjunk néhány nyers burgonyát, reszeljük le és kössük a talpunkra, majd a lábunkat jól takarjuk be. Rövid időn belül lehúzza a lázat, akkor is, ha már a gyógyszerek nem segítenek. Mikor levesszük a burgonyát, ne lepődjünk meg, forró lesz és szinte teljesen száraz. Célszerű a lábunk alá nejlonzacskót és egy régi törölközőt tenni, különben a krumpli foltot hagy a lepedőn, amit csak fehérítővel tudunk eltávolítani.


AZ A CSODÁLATOS ZÖLD TEA

2011.05.06

AZ A CSODÁLATOS ZÖLD TEA


A - már a keleti bölcsek által is csodaszernek tartott - zöld tea a négy fõ
teafajta (fekete tea, fehér tea, zöld tea, oolong tea) egyikeként az örökzöld
teacserje a camellia sinensis leveleibõl elõállított teakülönlegesség. 



A zöld tea elõállításánál a teacserje leveleit nem erjesztik (fermentáció), azokat napon szárítják, majd megsodorják, megtörik. A tea minõsége elsõsorban a levél zsengeségén múlik. Európai orvosok az 1500-as években ismerik meg és kezdik el alkalmazni jótékony hatása miatt.

Az igazi - vegyszerektõl és nehézfémektõl mentes - zöld tea elsõsorban Kínából és Japánból érkezik hozzánk, de India és Sri Lanka is
jelentõs termõföldekkel rendelkezik.

A tea a növény felsõ rügye alatti zsenge levelekbõl készül. A zöld tea
betakarítása mind amai napig kézzel történik, mert csak így óvhatók meg a
levelek a sérülésektõl. A leveleket fonnyasztják, majd gõzölik. A csomagolás
közvetlenül az ültetvények mellett történik, így biztosítva, hogy "idegen"
anyagok ne kerüljenek a csomagba. 

A ZÖLD TEA HATÁSAI

Immunerõsítés
Részben magas C vitamin, részben polifenol (vírus és baktériumölõ)
tartalmának köszönhetõen a zöld tea kiváló immunerõsítõ.

Rákmegelõzõ hatás
A zöld tea antioxidáns tartalmának köszönhetõen megelõzhetõ a rákos
daganatok kialakulása, illetve, a már kialakult daganatok lassabban
növekednek. A tea leköti, közömbösíti a sejteket károsító szabad gyököket,
akadályozza a hibás sejtek szaporodását.

Jótékony hatás a szív- és érrendszeri betegségekre
A zöld tea csökkenti a koleszterinszintet, javítja a vérkeringést, csökkenti a a
vérrögök kialakulásának esélyét.

Kitûnõ méregtelenítõ
A zöld tea vitaminjai -C, B2, D, K - fokozzák a folyadék méregtelenítõ hatását.

Egészséges izommûködés
A tea Káliumtartalma segíti az izommûködést.

Zöld tea a fogszuvasodás ellen
A tea fluor tartalma -amennyiben nem cukorral fogyasztják - erõsíti a fogakat.
A zöld tea katechin tartalma gátolja a baktériumok cukorátalakító
tevékenységét.

A zöld tea - természetes élénkítõ
A tea koffeintartalmának köszönhetõen élénkítõ hatású. Míg azonban a kávé
hirtelen dobja fel a szervezetet, és hatása rövid ideig tart, a zöld tea
koffeintartalma lassan szívódik fel, így hatása egyenletesebb, kellemesebb és
természetesebb friss hatást biztosít, nem beszélve arról, hogy tovább is tart.

Érdekesség: a kínaiak szinte csak zöld teát isznak. Nem kedvelik például a
fekete teát, azt kizárólag exportálják. Véleményük szerint a tea a durvább
levelek bomlási folyamatának terméke, így az keringési zavarokat okozhat.

Fogyás a zöld tea segítségével
A tea kiváló zsíroldó, emésztésjavító hatású. Havonta 1-2 kilóval lehetünk
kevesebbek, ha naponta 2-3 csésze zöld teát fogyasztunk!

Agyvérzés ellen
Klinikai kutatások bizonyítják, hogy a tea csökkenti az agyvérzés
kialakulásának esélyét.

Migrénes fejfájás ellen
A zöld tea enyhíti a migrénes fejfájás tüneteit.

Elkészítési javaslat:fontos figyelembe venni, hogy a zöld tea, sok más teához
hasonlóan sokat veszít jótékony hatásából, ha a tealeveleket forrásban lévõ
vízbe tesszük. Ehelyett ajánlatos a 60-80 fok körüli víz. 5 percnél tovább ne
áztassuk.

forrás: www.nepigyogymod.hu


 




NAGYANYÁINK BÖLCSESSÉGE



2011.05.05
Nagyanyáink bölcsessége


Megfázás elleni tippek a kamrából
Torma
A frissen lereszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben lévő dugulást is képes enyhíteni.
A tormában lévő izotiocianát nevű vegyület hatására a légutak könnyebben megszabadulnak a váladéktól,
csökken a gyulladás, a légzés könnyebbé válik.
Aki a különlegesebb ízeket is szereti, van kedve és lehetősége, a japán wasabit is kipróbálhatja.
Ez a zöld tormaféle rendkívül erős, és még komolyabb tisztító hatással rendelkezik, mint a torma.
Gyömbér
Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére. Influenzás időszakban
igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal.
Egy darabka friss gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig.
Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. Kortyolgassuk egész nap.
Erős paprika
A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a
váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a váladék eltávolítását. Hasonló a hatása a Cayenne-borsos teának, melyet házilag készítsünk el: egy negyed teáskanál Cayenne-borsot
adjunk egy bögre forrásban lévő vízhez, ízesítsük frissen facsart citromlével, egy kevés gyömbérrel, és édesítsük mézzel.
Vöröshagyma
Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is
képes legyőzni. A kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy grépfrútlével fogyaszthatjuk, ekkor nem érződik annyira az intenzív íz.

TIPP
Hagymatea
Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk össze. Főzzük néhány percig egy liter vízben. Ízesíthetjük szárított kamillával, hársfával is. Pirítsunk meg három evőkanálnyi barna cukrot, és hígítsuk fel a hagymafőzettel. Mézzel édesítve igyuk,
aprókat kortyolgatva.
Forralt bor
A népi gyógyászat egyik legjobb módszere a melegen gőzölgő, illatos forralt bor elkortyolgatása.
A bort - legyen az vörös vagy fehér -forralás előtt érdemes vízzel felhígítani. Ezután már kedvünk szerint
fűszerezhetjük fahéjjal, szegfűszeggel, mézzel. Teaboltokban és nagyobb üzletekben már külön forraltbor-fűszerkeveréket is vásárolhatunk.
Húsleves
A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a vitaminokat, ásványi anyagokat, fitokemikáliákat találták, és egy aminosavat, melyet ciszteinnek hívnak. A házi húsleves még jobban
enyhíti a tüneteket, ha fokhagymával, Cayenne-borssal vagy curryvel ízesítjük. Bár az is igaz, hogy a húsleves akkor hat a betegre a legjobban, ha azt egy szerető családtag viszi az ágyába.
Cékla
A céklából készült ital segít leküzdeni a náthát és az influenzát.
Gyógyhatását, mely nyersen a legnagyobb, a benne található vitaminoknak, ásványi anyagoknak, valamint fitovegyületeknek köszönheti. Rendkívül gazdag folsavban, C- és B-vitaminokban.
Gyümölcscentrifugában kipréselt levét répa- és almalével fogyaszthatjuk. Salátákat nyersen is gazdagíthatunk vele.
Savanyú káposzta
A káposzta savanyítva őrzi meg leginkább magas C-vitamin-tartalmát.
Ennek a jelentősége igen nagy, mert ételeinkben az elkészítés során -a hő hatására - a C-vitamin nagy része tönkremegy. Télutón a C-vitaminban dús savanyú káposzta segíthet ezt a hiányt pótolni. S az sem elhanyagolható szempont, hogy ez a zöldség lehet az egyik legolcsóbb C-vitamin-forrás a hideg időben.
Citrusfélék
A citrusgyümölcsök amellett, hogy C-vitamin-bombák, tele vannak gyulladáscsökkentő antioxidánsokkal.
A lázas állapottal vagy hányással járó influenzában is segítenek pótolni az elvesztett folyadékot, és
csökkentik a tünetek intenzitását. Ha télen mindennap egy pohár narancs- vagy grépfrútlevet elfogyasztunk, felerősíthetjük immunrendszerünket a megfázás ellen.
Jó tudni!
A grépfrútban található egyes vegyületek megváltoztathatják a gyógyszerek hatását, ezért ha gyógyszeres kezelésre szorulunk vagy
krónikus betegek vagyunk, kérjük ki orvos tanácsát.

Antibiotikum helyett: mézes fokhagyma
Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1
teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb
természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a
szervezetből.
A csodás fokhagyma

Álljon itt egy kis összefoglaló erről a sokoldalú növényünkről:

Népgyógyászati története:

A fokhagyma az egyik legrégebb óta használt gyógynövény: már az ókori Egyiptomban meghatározott adagokban osztották a piramist építő munkásoknak, hogy egészségesek és munkaképesek maradjanak.
Hippokratész, Plinius és Dioszkuridész is részletesen írt a fokhagymáról az ókorban.
Nemcsak az emésztés javítására, hanem megfázásos betegségek, bőrproblémák gyógyítására és mérgezések kezelésére is ajánlották.
Hildegard von Bingen a kolostori orvoslásban arra hívta fel a figyelmet, hogy csak a nyersen fogyasztott fokhagyma képes teljes mértékben átadni a benne rejlő erőt és kis adagokban ajánlotta fogyasztását "hogy az ember vére ne melegedjen fel".
Eredete:
A hagymafélékhez (Alliaceae) tartozik, melyek a liliomfélékhez
(Liliaceae) tartoznak.
Közép- és Kelet-Ázsiából származik. Ma már az egész világon, hazánkban
is termesztik.
A napos, humuszban gazdag talajt szereti.
Hatóanyaga:
Legfontosabb hatóanyaga a kéntartalmú alliin aminosav, ami szagtalan.
Ebből keletkezik a gerezd felaprítása vagy szétrágása során az allicin, ami a fokhagyma tipikus, édeskés-olajos, enyhén égető szagát adja, s ami egy kéntartalmú illóolaj. Mivel tehát a hatóanyaga csak akkor érvényesül, ha szétrágjuk vagy felaprítjuk, emiatt javasolják
nem egyben lenyelni a gerezdet. Az allicin olajat a tüdő és a bőr választják ki, tehát ezért fog érződni a fokhagyma szaga leheletünkön, illetve a bőrünkön bizonyos mennyiség (kb. 2-3 gerezd) fogyasztása
után. Pontosan emiatt amennyiben illatmentes fokhagymaolaj kivonatot tartalmazó kapszulával találkozunk, annak hatóanyagtartalma igencsak
kétségbe vonható.

A fokhagyma nagysága a csípősségéről is árulkodik: a nagyobbak enyhébben csípősek és édeskésebb zamatúak. A kisebbek csípősebb ízűek.

A néphagyomány szerint úgy csökkentheted a fokhagyma szagodat, ha evés után lassan elrágcsálsz egy kis petrezselymet -ami egyébként vesekőhajtó, hólyaghurut ellen bevethető, vizelethajtó hatású nagyon
hasznos méregtelenítő növény is egyben-
Viszont akik babát szeretnének azok  ne fogyasszanak  petrezselymet.
A szag ellensúlyozására elrágcsálhatunk egy kis fahéjat (ami ugyancsak vírus- és baktériumellenes hatású, emésztést segíti és fehéríti a fogainkat) vagy 1-2 szem szegfűszeget.

Alkalmazása, hatásai:
Ellenjavallatai a fent említett "szagon" kívül nem ismeretesek,


Az allicinnek köszönhetően a fokhagyma a következő csodákat tudja:

oda is eljut, ahova a gyógyszer nem
antimikotikus hatású, azaz baktérium- és gombaellenes
külsőleg is kiváló a gomba kezelésére (láb- és körömgomba esetén
dunsztkötésben vethetjük be)
kiváló vírusölő
emiatt a herpesz egyik ellenszere
és külsőleg szemölcs kezelésére is alkalmas (lásd talpon lévő
szemölcsre fokhagyma dunsztkötésben)
az egyik legszélesebb spektrumú antibiotikum - csodás, hiszen, mivel
természetes, sosem fog rá rezisztencia kialakulni
értisztító - szabályosan kisepri az erek faláról a lerakódásokat,
tehát érelmeszesedés megelőzésére kiváló
ezáltal véralvadásgátló
és koleszterincsökkentő
magas vérzsír (triglicerid) értékek esetén is fogyasszuk
vérnyomás csökkentő hatású, amennyiben a magas vérnyomást az okozza,
hogy erek falán található lerakódások miatt az erek összeszűkülnek
immunstimuláló
hatékony rákmegelőző
C-vitamin és szelén tartalma által kiváló antioxidáns, B-vitamint is tartalmaz
vesegyulladás, bélhurut és tüdőgyulladás esetén is vessük be

Ne feledjük, hogy nyersen és szétrágva, nyállal keveredve hat igazán
(hiszen ekkor keletkezik fő hatóanyaga, az allicin), tehát ha
megsütjük, akkor is elveszíti értékes tulajdonságait.

Vérhigító hatású gyógyszer szedése esetén ne fogyasszunk fokhagymaolaj
kivonatát tartalmazó étrend-kiegészítőt az orvosunkkal történő
folyamatos ellenőrzés nélkül.
Fokhagyma-kúra:
Csináljuk végig a következő kúrát az immunrendszer erősítésére és az
erek kisöprésére (érelmeszesedés elkerülésére és gyógyítására)

33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk.
10 napig áztatjuk 3 dl 96%-os alkoholban, lezárt üvegben.
Naponta egyszer felrázzunk egy kicsit, hogy a fokhagyma hatóanyagainak
kioldódását ezzel is serkentsük.
10 nap leteltével a pépet tiszta ruhán átszűrjük egy üvegbe, így egy
tömény, ragacsos fokhagymakivonatot kapunk.

Mindig étkezés előtt kell meginni kevés tejben, gyümölcslében vagy
vízben elkeverve a következő módon:

Napok        Reggel        Délben        Este
1. nap        1 csepp       2 csepp      3 csepp
2. nap        4 csepp       5 csepp      6 csepp
3. nap        7 csepp       8 csepp      9 csepp
4. nap        10 csepp    11 csepp    12 csepp
5. nap        13 csepp    14 csepp    15 csepp
6. nap        15 csepp    14 csepp    13 csepp
7. nap        12 csepp    11 csepp    10 csepp
8. nap        9 csepp       8 csepp       7 csepp
9. nap        6 csepp       5 csepp       4 csepp
10. nap        3 csepp     2 csepp       1 csepp
11. naptól    3*25 csepp, amíg el nem fogy

A kúra ideje alatt emeljük meg szokásos napi vízfogyasztásunkat.


forrás: www.lendvaykati.gportal.hu/


AZ OLAJ



oliva.jpgOlíva olaj
Sok helyen ma is gyógyszer

Világossárga vagy zöld színű, könnyen emészthető olaj. Legértékesebb
fajtája az extra szűz olívaolaj, ami az olívabogyó első hideg
préseléséből származik. Felhasználása igen széleskörű: salátákhoz,
tésztafélékhez, sütéshez, főzéshez kiváló, fűszerolajokat is ebből
érdemes készíteni. Előnyösen hat az érrendszeri megbetegedések, a
trombózis és a magas vérnyomás megelőzésére, megóvja az érrendszert a meszesedéstől, meggátolja a zsírok lerakódását az erekben. Az olívaolaj melegít és gyógyít, a reumatikus panaszoknál segíthet az olívaolajos masszázs.


Tökmagolaj
Intimbajok ellen.
A színe sötétbarnás vagy zöldes, íze kifejezetten aromás. A népi
gyógyászatban húgyhólyag- és prosztatapanaszok esetén alkalmazzák. A férfiak, ha szeretnék megelőzni az időskori bajokat, akár már harmincéves korban is elkezdhetik fogyasztását. Hasonló módon a hölgyek is sokat tehetnek a húgyhólyagjuk érdekében, megelőzve a felfázást. Aromája miatt főleg salátákhoz illik, de kiváló kocsonyás ételek és hideg előételek készítéséhez is. Könnyen emészthető, védi a prosztatát

Feketekömény-olaj
A fáraók kedvence
Az ókori hagyomány szerint általános gyengeség, gyulladások,
bőrproblémák, női panaszok, megfázás és fejfájás ellen használták. A feketekömény-olaj különös bőrápoló hatását már Nofretete is ismerte. Manapság vízhajtóként és puffadásgátlóként alkalmazzák.

ligetszepe.jpgLigetszépe olaj
Erősíti az immunrendszert
Különösen a premenstruációs szindróma kezelésében, az anyagcseren szabályozásában és a véredények kitágításában hatékony. De jó eredménnyel alkalmazzák magas vérnyomás esetén, a koleszterinszint
csökkentésére, az immunrendszer erősítésére, májkárosodásnál, elvonási tüneteknél, valamint hiperaktív gyermekeknél. Önmagában nem fogyaszt, de hozzásegít az optimális testsúly eléréséhez.

Búzacsíra olaj
A legértékesebb
Aranybarna színű, gabonára emlékeztető ízű és illatú olaj. Különösen
gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban. Száz gramm búzacsíra olaj
mintegy százötven milligramm E-vitamint tartalmaz, amely javítja a
véráramlást, a szervek, izmok, szövetek anyagcseréjét, nagyobb
teljesítőképességet és vitalitást kölcsönöz. A szívet és a
vérkeringést megvédi a túlterhelés okozta károsodásoktól. Az E-vitamin féken tartja az idő előtti öregedési folyamatokat is. Bőrünk is profitál belőle: karbantartja a kötőszöveteket, sima és rugalmas lesz tőle a bőr, valamint serkenti a sejtek megújulását.

Napraforgóolaj
Sütésre kiváló
A jellegzetes ízű hidegen sajtolt napraforgóolaj hatásos a
daganatvédelem és a szív- és érbetegségek kezelésben. Gazdag A-, D- és E-vitaminokban, magas a linolsavtartalma, ez teszi könnyen
emészthetővé és igen értékessé. Alkalmas salátákhoz, sütéshez,
főzéshez.

lenmag.jpgLenmagolaj
Csak salátához
Kicsit kesernyés, vajra emlékeztető ízű, könnyen emészthető olaj. Hő hatására alkotórészeire bomlik, tehát csak salátákhoz szabad felhasználni. Mivel ehhez a lenmagot nemcsak sajtolják, hanem darálják is, a héjban lévő ásványi anyagok és ballasztanyagok is benne vannak,
így kedvezően hat a bélműködésre. Alkalmas a rák, a szívbetegségek,
gyulladásos megbetegedések kezelésére, meddőség megelőzésére, csökkenti a koleszterinszintet. A lenmagolaj könnyen megromlik! A hűtőszekrény ajtajában tartsuk!

Szezámolaj
Segíti a gondolkodást.
Enyhe ízű, majdnem szagtalan olaj. Hidegen sajtolt, finomítatlan
állapotban elsőrendű gyógyhatású szer. A mangán, nikkel és vas mellett a szezámmag olaja természetes antioxidánsokat is tartalmaz, ezért különösen sokáig eltartható. Normalizálja a bélbaktériumok működését.

Kukoricacsíra-olaj
Könnyen emészthető
Édeskés ízű, aranysárga olaj, amely gazdag A-, D- és E-vitaminokban.
Jellegzetes, pikáns pattogatottkukorica-íze ideális salátaöntetek
készítéséhez. Szójaolaj Harcol a rák ellen Semleges ízű, magas
fehérje-, lecitin- és linolsavtartalmú olaj. Nagy mennyiségben
tartalmaz növényi ösztrogént, ami fontos szerepet játszik a hormonális eredetű rákos megbetegedések kialakulásának megelőzésében. Tartalmaz még karotint és E-vitamint is. Tanácsos sötét helyen tárolni, mert a benne lévő vas és réz könnyen oxidálódik, így az olaj színe és íze megváltozhat.

Mogyoróolaj
Igazi fehérjebomba
Az olaj intenzív mogyoróaromája minden salátához és teljes értékű
élelmiszerhez is jól illik. Ugyanakkor kiváló bőrtápláló olaj is,
amely számos különféle bőrápoló termék összetételében megtalálható. Nagyon magas az E-vitamin-tartalma is.

dioolaj.jpgDióolaj
Az agyműködésre
Világosbarna, intenzív aromájú olaj, amely a benne lévő B-vitamin,
jódós lecitin miatt az agy és az idegrendszer alapvető tápláléka.
Rendszeres fogyasztása segít az összpontosításban. Sütésre nem
alkalmas, mert hamar megég, de különösen a dióval gazdagított
salátákhoz és édességekhez nagyon jól illik az íze. Gyorsan megavasodik, ezért felbontás után öt-hat héten belül el kell
fogyasztani!

Szőlőmag olaj
Jót tesz a szívnek
Magjait kipréselve kellemes, lágy csaknem szagtalan, világossárga olaj nyerhető ki. Ez az egészséges folyadék rendkívül gazdag linolsavban,
mely karbantartja szívünket, keringési rendszerünket és
flavonoidokban, amely segít a rák megelőzésében. Csökkenti a
koleszterinszintet, érvédő hatású, jelentős E-vitamin tartalma
szerepet játszik az izmok megfelelő működésében, a szívbetegségek
megelőzésében. Használhatjuk főzéshez is, de természetes állapotában a
legízletesebb.

Mandulaolaj
Édes és illatos
A mandulaolaj a legelőkelőbb növényi olajok egyike. Hatásos a légúti
lerakódások, tüdőgyulladás, hasfájás és székrekedés ellen. Igen kiváló hatású a száraz és érzékeny bőrre, ezért a bőrápoló kozmetikumok fontos alkotóeleme.

Kenderolaj
Hatásos ekcéma ellen
A kenderolajat krónikus bőrbetegségek kezelésére használják. A dióra emlékeztető ízű olajból napi két-három kávéskanálnyi lenyelése, valamint az érintett bőrfelület bekenése gyerekek egész soránál eltüntette vagy csökkentette a viszkető foltokat.


kokusz.jpgKókuszzsír
Gyenge gyomorra
A kókuszzsírt a kókuszdió szárított húsából sajtolják. Fehér vagy sárgás színű, mandulaillatú. Nagy előnye, hogy feldolgozásához nem kell emésztőenzim, ezért károsodott felszívó felület mellett is képes hasznosulni, így többek között hasnyálmirigy-gyulladás és gyulladásos bélbetegségek esetén is felhasználható.



(hagyományos Vénus étolaj is alkalmas) Reggel, ébredés után egy jó
kanál étolajat a szánkba veszünk, s 'zubogtatjuk' azt legalább 5
percig (aki tudja 10 percig). Közben öltözhetünk is akár... Miután
befejeztük, az olajat ki kell köpni pl. papírzsebkendőbe és a szemétbe tenni.
Logikája: az éjszaka folyamán a szájban sok méreganyag 'csapódik ki', ezt az olaj leoldja. Méregtelenítő kúrák részeként ismertem meg. Próbáljátok ki, szerintem jó. Ezután én citromfű teát vagy mentateát szoktam inni, csak ezután mosok fogat.




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése