Készülődés
a háborúra, vagy a másvilágra
A
NATO globális háborúra készül -
Teljes
készültségben az orosz és a kínai hadsereg
A 2007-ben Münchenben tartott Nemzetközi Biztonsági Konferencián Vlagyimir Putyin figyelmeztette a nyugati vezetőket, hogy a NATO példátlanul agresszív terjeszkedése közelebb hozta a világot egy harmadik világháborúhoz, mint az valaha volt.
Ezt a figyelmeztetést a NATO évekkel a líbiai agresszió és a Szíria, illetve Pakisztán ellen folytatott nemhivatalos (új típusú) háborúja előtt kapta. Az amerikai csapatok Ugandába való telepítésével és a Pakisztánnal szembeni közvetlen katonai fenyegetéssel a NATO, Oroszország és Kína fegyveres erői ma minden eddiginél közelebb kerültek egy nyílt fegyveres összecsapáshoz.Az orosz hírszerző szolgálat legutóbbi kijózanító jelentése rámutatott, hogy az USA és a NATO egy minden kontinensre kiterjedő háborút tervez és aktívan előkészíti azt. Az orosz miniszterelnök Vlagyimir Putyin és a kínai miniszterelnök, Hu Jintao korábbi találkozóját követően az orosz és a kínai hadseregben is a legmagasabb fokú riasztás lépett érvénybe.
Putyin beszéde a 43. Nemzetközi Biztonsági Konferencián és Putyin azon állítása, miszerint a NATO agressziója a harmadik világháború kirobbanásához vezet, sokakra kijózanítólag hatott. Hogy a mindenre kiterjedő konfliktust idáig elkerülte a világ, az nem annak köszönhető, hogy a NATO szakított volna a katonai terjeszkedés agresszív politikájával. Putyin beszédét 2007-ben csak kevesen értették meg teljes jelentőségében. Az elmúlt három hónap fejleményei azonban rávilágítottak, hogy a lassan már csak megalomániás őrületnek nevezhető agressziót sürgősen meg kell állítani.
2011 szeptembere óta az orosz politikusok az Állami Dumában annak megvitatásába kezdtek, hogy a NATO-nak csökkentenie kell a katonai jelenlétet a volt szovjet köztársaságok területén. Október elejére a javaslatokból követelések lettek, Oroszország kinyilvánította, hogy megvédi érdekeltségeit a volt Szovjetunió területén, különösen délen. A Szovjetunió felbomlását és a NATO Afganisztáni háborúját követően a NATO növelte a katonai jelenlétet az Oroszországgal és Kínával határos területeken, mint például Kazahsztán, Üzbegisztán, Kirgizisztán, és nem utolsósorban Grúzia területein. Az a tény, hogy a NATO és Oroszország hadereje közt nyílt fegyveres konfliktus alakult ki, mikor Grúzia megtámadta Dél-Oszétiát, és nem utolsósorban a Csecsenföldön kirobbantott fegyveres felkelés során, fokozott veszélyt jelent Oroszországra nézve. Putyin az Állami Duma igényeinek megfelelően határozott választ adott október 3-án a politikai változásokat követően, miután egy kijózanító titkosszolgálati jelentést kapott, ami figyelmeztetett, hogy az Amerikai Egyesült Államok és a NATO globális háborúra készül. Október 3-án, alig pár nappal a Hu Jintaoval egyeztetett találkozója előtt Putyin bejelentette az Eurázsiai Unió létrehozásának tervét.
Amikor az orosz miniszterelnök - aki valószínűleg a következő választások győztese - Vlagyimir Putyin Hu Jintaoval találkozott október 12-én, a hivatalos indok a kölcsönös előnyös barátság jegyében kereskedelmi szerződések megkötése volt. A hirtelen látogatás legfontosabb oka azonban nem szerepelt az újságok címlapján. Mielőtt Pekingbe indult, megkapta az orosz titkosszolgálat (FSB) egy jelentését, amit a kínai hírszerzés és a kínai Állambiztonsági Minisztérium is alátámasztott egy volt Blackwater zsoldos - Brian Underwood - forrásai alapján. Underwood ellen kémkedés vádjával jelenleg is eljárás van folyamatban az Egyesült Államokban. A források alapján Kína figyelmeztette Oroszországot, hogy az Amerikai Egyesült Államok és a NATO globális fegyveres konfliktus kirobbantására készül, és ez a tervezőasztalról már a megvalósítás fázisba jutott.
A kínai és orosz titkosszolgálatok információi szerint az Amerikai Egyesült Államok és a NATO sorra bedönti az amerikai és európai gazdaságokat, hogy összeomlassza a világ pénzügyi rendszerét, és egy teljes Észak-Amerikára, Afrikára, a Közel-Keletre és Ázsiára kiterjedő háborút robbant ki. A háborús tervnek részét képezi olyan biológia fegyverek elszabadítása is, amit célzottan emberek millióinak elpusztítására hoztak létre. A NATO stratégiája arra támaszkodik, hogy amikor a háború tetőfokára hág, felhívást intéznek a globális kormányzat, az "Új Világrend" létrehozására azzal az ürüggyel, hogy így akadályozzák meg a bolygó és a ma ismert civilizáció pusztulását. Ennek értelmében az előkészítő fázisban a hagyományos hadviselési formákat fogják előtérbe hozni, hogy a megmaradó lakosság a háború borzalmaitól való rettegés okán elfogadja az új rendszert.
Az FSB jelentés szerint a globális háború gépezetének beindítása a közeljövőben várható, mivel az Egyesült Államok és a NATO előretelepített 2000 M1-es tankot Irakba, és másik 2000-et Afganisztánba. A Közel-Kelet és Ázsia közti területekre több tízezer páncélozott járművet telepítettek. Az FSB jelentés annyira fenyegetőnek ítéli meg a helyzetet, hogy az egyetlen dolog, ami a háborús terv beindításához szükséges, hogy mozgósíthatóvá tegyék a 1,5 milliós amerikai tartalékot. Az aktiválás bármelyik pillanatban megtörténhet, és ehhez nem szükséges az Egyesült Államok kongresszusának engedélye.
Az Egyesült Államok világuralmi törekvései az 1998-as év elejére és a "Project for a New American Century" tervhez nyúlnak vissza. A volt amerikai védelmi miniszter, Donald Rumsfeld figyelmeztetett 2001 szeptember 1-én, hogy ha a háború nem változtatja meg tartósan a világ geopolitikai térképét, az USA többé nem lehet a világ legmeghatározóbb szuperhatalma.
Az iraki háború mozgatórugója nem csak az olaj volt. Az iraki kormány megdöntésének legfőbb mozgatórugója az volt, hogy Irak többé nem dollárban, hanem euróban értékesítette az olajat. A Líbia elleni agresszió oka az volt, hogy a líbiai kormány törekedett egy pánafrikai, arany alapú gazdaság kiépítésére, és támogatta Ggabo visszatérését Elefántcsontpartra, hogy így a térség elszakadhasson a CFA egyezménytől (francia irányítású fizetőeszköz, amit nyolc afrikai állam használ, és a CFA feletti uralom a francia gazdaság húzóereje). Az egyetlen ország, amely megszabadult a dollártól, az Irán. Az Iráni Iszlám Köztársaság2009 óta nem fogadja el fizetőeszköznek a dollárt az olajkereskedelemben. Az egyetlen ok, amiért nem támadták meg az országot az, hogy Irán számos X-55-ös (Kh-55) rakétával rendelkezik, ami nukleáris robbanófejjel felszerelhető. Az orosz hírszerzés szerint
valószínűtlen,
hogy Ukrajna nem szállította le Iránnak a nukleáris
robbanófejeket is a rakétákkal együtt.
A
másik ok, amiért még nem támadták meg az országot az, hogy Irán
támogatja a felkelést Líbiában, ami összhangban van a NATO
céljaival. Hogy Irán miért játssza ezt a veszélyes diplomáciai
játékot, már több szakértőt elnémított. Lehetséges, hogy
Irán tud az Egyesült Államok és a NATO háborús terveiről, és
az észak-afrikai NATO beavatkozást biztosítékként használja
fel, amivel időt nyer a várható támadásra való
felkészülésre.Kína
és Oroszország egyaránt felháborodott a NATO az
1973-as ENSZ BT határozattal való visszaélésén, és a Líbia
elleni háborún. Mind
az orosz, mind pedig a kínai vétó a Szíria elleni beavatkozás
ügyében annak köszönhető, hogy a két ország tud a NATO
terveiről. Az a tény, hogy az ENSZ amerikai képviselője elhagyta
a Biztonsági Tanács ülését a vétót követően tiltakozásul,
nem tekinthető a globális biztonság diplomatikus megvalósítására
való törekvésnek.
Korábban
Korábban
az
indiai kormányzat beleegyezett 20000 kínai katona Kasmír India
által igazgatott területére való telepítésébe a NATO
agressziójának ellensúlya képen. Afganisztán már jelezte, hogy
Pakisztán mellett harcolna abban az esetben, ha Pakisztánt amerikai
támadás éri. Kína, Oroszország, Pakisztán és Afganisztán a
Sanghai Együttműködési Szervezet (SCO) október 15-i ülésén a
szükséges biztonsági intézkedésekről tárgyalt. Valószínűleg
központi kérdés volt az USA Oroszország és Kína elleni
agressziója is. Mikor az orosz hadsereg kiadta a vörös riasztást,
Vlagyimir Putyin állítólag azt mondta, hogy készüljenek fel a
világvégére. A hadsereg több tisztjének társaságában.
Hu Csin-tao: A kínai flotta háborúra készül
Kína szomszédai aggodalmukat fejezték ki a Hu Csin-tao kijelentéséről készült médiajelentések miatt, ugyanis a kínai vezető felszólította a haditengerészet vezetőségét, hogy "készüljenek a háborúra". Elmondása szerint a következő években "meg kell történnie a haditengerészet teljes modernizációjának, és összpontosítani kell minden erőt a nemzet védelmére." Ez a mondat a felső katonai- és politikai vezetés december 6-ai találkozóján hangzott el. A kijelentés egyben azt is jelenti, hogy Kína a közeljövőben szakíthat az eddigi különösen óvatos külpolitikával. Hu Csin-tao nyilatkozatát több kínai napilap is leközölte, brit szakértők jelenleg is azon vitatkoznak, hogy a kijelentés egyaránt fordítható "fegyveres harcnak" és "katonai konfliktusnak", ami félrefordítás ide vagy oda, a lényegen semmit nem változtat.
Kína katonai törekvései az elmúlt években meglepték nemcsak a szomszédos országokat, hanem az Egyesült Államokat is. A kínai állam ebben az évben kezdett repülőgép-anyahajók építésébe, és aktívan dolgozik a teljes flotta modernizálásán. Szimbolikus értéke lehet annak is, hogy a kijelentés annak az amerikai-kínai éves megbeszélésnek az évfordulóján hangzott el, ahol a két fél a dél-kínai tengeren elhelyezkedő Spratly-szigetekről kialakult vita kapcsán egyeztetett. Más szóval, Peking ezzel kifejezte az Egyesült Államoknak, hogy a kérdést saját javára fogja megoldani, és ebbe nem enged beleszólást. Korábban Kína kijelentette, hogy a Spratly-szigetek Kína szerves részét képezik. Kína elsődleges szállítási útvonalai az India-óceánról a Csendes-óceánra a dél-kínai tengeren keresztül futnak, ezen kívül a térségben hatalmas olaj- és földgáztartalékok vannak. A növekvő Kína számára ezek az erőforrások most kulcsfontosságúak, az Egyesült Államok tevékenysége a térségben pedig a kitermelés elsődleges akadályát jelenti. A legnehezebb kérdés e tekintetben a Fülöp-szigetek és Vietnám esete, ahol jelentős földgáztartalék található, és ebben a térségben főleg a kínai cégek építkeznek. Az Egyesült Államok megpróbál egy blokkot létrehozni a térségbéli szövetségesekből, hogy korlátozza a kínai cégek terjeszkedését. Ez egyaránt jelent anyagi és katonai támogatást is. Nem véletlen, hogy az USA bővítette katonai jelenlétét Ausztráliában, ami előfeltétele a térségben lezajló későbbi, Kína ellen irányuló átcsoportosításoknak.
A kínai flotta egyelőre csak egy repülőgép-anyahajóval rendelkezik, miközben az USA 11 aktív atommeghajtású repülőgép-hordozót tart szolgálatban. A kínai atom-tengeralattjárók egyelőre még könnyen észlelhetőek az amerikai radarok számára, és az általuk hordozott ballisztikus rakéták hatósugara 1700 kilométer, ami nem teszi lehetővé, hogy kielégítő választ adjanak az esetleges fenyegetésre. A következő években ez az egyenlőtlenség könnyen megváltozhat, ugyanis Kínában egyszerre több repülőgép-hordozó anyahajó van gyártás alatt, és a tengeralattjáró flottát minőségileg és mennyiségileg is teljesen lecserélik. A korábbi, korlátozott csapásmérő erővel bíró tengeralattjáró flotta helyét nemsokára korszerű atom-tengeralattjárók veszik át. Ezzel párhuzamosan folyamatban van a csapásmérő erő növelése, Kína jelenleg dolgozik a ballisztikus rakéták új generációján, ami a tengerről indítva a maga 8000 kilométer hatósugarával könnyen elveheti az amerikaiak kedvét a térségben való terjeszkedéstől. Emellett növelik a rombolók és fregattok számát is, ami ha nem csak üres ígéret marad, évről évre egyre nagyobb akadályt jelent majd az amerikai flotta számára.
Nem megalapozott az az elmélet tehát, miszerint Kína a közeljövőben Oroszország felé fog terjeszkedni. A kínai haderő minden forrást a tengeri flotta fejlesztésére összpontosít, nem a szárazföldi haderőre, ugyanis míg Oroszországtól minden szükséges erőforrást jó áron meg tud vásárolni, az amerikai terjeszkedés a világ több pontján korlátozza a kínai érdekeltségeket. A flotta fejlesztése így egyben választ jelent arra is, hogy Líbia megszállásával a NATO gyakorlatilag kizavarta a kínai cégeket az országból.
Ketyeg
az iráni-izraeli háborús bomba
[origo]2011. 11. 06., 11:10Pattanásig feszült a helyzet Izrael és Irán között, miután kiszivárgott hírek szerint Izrael, az Egyesült Államok és szövetségeseik katonai csapás lehetőségét fontolgatják Iránnal szemben. Irán nyáron rákapcsolt az atomfejlesztésre, egy jövő hétre várható nemzetközi jelentés várhatóan bizonyítékokkal támasztja majd alá, hogy évekig hazudott az iráni vezetés, és az atomfejlesztéseket katonai célra akarja használni. Az iráni ellenzék szerint az agresszív lépéssel a jövőre esedékes választáson fenyegető kudarctól próbál menekülni az ország vezetése.
A háború küszöbére sodródott Izrael és Irán, miután kiszivárgott tervek szerint Izrael a közeljövőben rakétacsapást akart mérni Irán atomlétesítményeire. Izraelben napok óta arról találgat a sajtó, hogy mikor indul a rakétacsapás, az al-Dzsazíra arab nyelvű hírtelevízió szerint pedig a hadművelet már folyamatban volt, amikor a leleplezésével megakadt a folyamat.
A katonai csapás tervét nem titkolják az izraeli politikai vezetők: Simon Peresz államfő szombaton egy tévéinterjúban megerősítette, hogy a katonai megoldás egyre valószínűbbnek tűnik a diplomáciai megoldáshoz képest. Peresz közölte: szerinte a titkosszolgálatok minden országban "a ketyegő órát nézik", amely arra figyelmezteti a vezetőket, hogy már nincs sok idő hátra.
"Iránnak nemsokára atomfegyvere lesz, és a hátralévő időben a világ nemzeteihez fordulunk, hogy felszólítsunk őket, teljesítsék ígéretüket" - mondta a BBC szerint, arra utalva, hogy Izrael katonai segítséget is vár Irán ellen.
A legostobább ötlet
A hírek szerint nem Peresz volt az első, aki felvetette az ötletet - izraeli lapok szerint Benjamin Netanjahu miniszterelnök és Ehud Barak védelmi miniszter az elmúlt napokban azt tervezte, hogy utasítást ad az iráni Natanzban lévő urándúsító lebombázására. Az esetleges támadásról szóló vitát tovább erősítette, hogy Izrael szerdán sikeresen tesztelt egy nukleáris töltőfej szállítására is alkalmas, Iránig is elérő rakétát.
A natanzi üzem miatt 2006-ban egyszer már pattanásig feszült a helyzet Irán, Izrael és az Egyesült Államok között. Irán az üzem építésekor folyamatosan azt állította, hogy békés célra, energiatermeléshez akar uránt dúsítani az üzemben, ezt azonban az amerikai kormány nem hitte el, és több akkori beszámoló szerint a Bush-kormányzaton belül komolyan felmerült, hogy az Egyesült Államok katonai csapást indít Irán ellen (részletek itt).
Bár izraeli vezetők sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarták az esetleges támadásról most megjelent híreket, árulkodó, hogy több izraeli miniszter is bírálta az értesülés kiszivárogtatását. Netanjahu miniszterelnök nyilvánosság előtt is megvádolta az izraeli titkosszolgálatok volt vezetőit, hogy ők hozták nyilvánosságra a támadás tervét, mert így akarták azt megakadályozni.
Izraeli lapok szerint Benjamin Netanjahu miniszterelnök az iráni urándúsító lebombázását tervezte
Az izraeli kormányzat szerint Meir Dagan, a Moszad korábbi vezetője juttatta ki a támadásról szóló esetleges adatokat. Dagant az év elején bocsátottak el. A New York Times szerint hozzá köthető a Stuxnet nevű számítógépes vírus is, amely az iráni atomprogram számítógépes rendszerében korábban komoly károkat okozott. Dagan januárban kijelentette: az Irán elleni támadás a legostobább ötlet, amelyet valaha hallott.
"Irán atomfegyverrel szerelkezik fel, és a világ mindmáig nem állította meg. A létünket és jövőnket fenyegető veszély nem elméleti. Nem lehet a szőnyeg alá söpörni, nem lehet lekicsinyelni. Leselkedik ránk és az egész emberiségre, és ezért meg kell hiúsítani" - reagált akkor Dagan kijelentéseire Netanjahu.
Nem világos, hogy Dagan távozásának köze volt-e Iránról vallott nézeteihez, de azt tudni lehet, hogy elhibázottnak tartja az Irán elleni katonai akció tervét, és hatékonyabbnak tartja, ha diplomáciai nyomással, szankciókkal és szabotázzsal próbálják megtörni az iráni atomprogramot. A Haaretz izraeli napilap elemzői szerint azonban a mostani helyzetben sem teljesen egyértelmű, hogy az izraeli kormányzat valóban támadásra készül-e, vagy Netanjahu és Barak kifinomult pszichológiai hadviselést kezdett Irán ellen.
Készülő rakétacsapásról tudnak a britek
Az egyre éleződő konfliktusban fordulat várható, hiszen a jövő héten nyilvánosságra hozzák a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) legfrissebb negyedéves jelentését az iráni atomprogramról. A BBC meg nem nevezett diplomáciai forrásokból úgy tudja, hogy a jelentés bizonyítékokat tartalmaz majd arról, hogy Irán nem csupán békés célra dúsít uránt, hanem atomfegyver gyártására törekszik.
A jelentésből állítólag kiderül majd, hogy az iráni tudósok több számítógépes modellt is készítettek atomrakéta-töltetekről, egy műholdfelvételen pedig olyan acéltárolót örökítettek meg, amelyet valószínűleg atomfegyverek kifejlesztéséhez, kísérleti robbantásokhoz használtak. Irán ráadásul az elmúlt években több, a korábban hadrendben lévőknél nagyobb hatótávolságú hordozórakétát is tesztelt. A tesztek szintén arra utalnak, hogy Irán katonai csapásmérő ereje hamarosan növekedni fog.
Az iráni vezetés már megelőlegezte, hogy a jelentést hamisnak tartja, de a nagyhatalmak számolnak a beavatkozás lehetőségével. Barack Obama amerikai elnök és Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár ugyan a diplomáciai megoldást és az Irán elleni szankciókat hangsúlyozta múlt heti franciaországi látogatásán, a Guardian című brit napilap szerint már vannak tervek a támadásra Amerikában is.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség jelentése kimondhatja, hogy Irán nem csupán békés célra dúsít uránt
A brit lap szerdán arról írt, hogy a brit hadsereg elkezdett terveket kidolgozni egy lehetséges katonai akcióra, amelyet az Egyesült Államokkal közösen indítana Irán ellen. A lap szerint a brit védelmi minisztérium úgy véli, hogy az Egyesült Államok hamarosan továbbíthatja nekik terveit, amelyek kulcsfontosságú iráni létesítmények elleni rakétacsapásokról szólnak.
Iráni hatalmi harc pörgeti az atomprogramot
A nukleáris fejlesztések miatt Irán ellen az elmúlt években több nemzetközi szankciót vezettek be, ennek ellenére Irán idén nyáron bejelentette, hogy a korábbinál is jobban felpörgeti energiatermeléshez és fegyverkezéshez egyaránt használható atomprogramját. Irán nyári bejelentése arra utal, hogy nem csak békés szándéka van az urándúsítással, ugyanis a nyáron megkezdett fejlesztéseket csak kutatóreaktorokban lehet használni, energiatermelő reaktorokban nem.
A helyzetet bonyolítja, hogy 2012-ben törvényhozási, 2013-ben elnökválasztást tartanak Iránban, és a politikai harcok egyre kiélezettebbek, Mahmúd Ahmedinezsad államfőt számos bírálat éri. Mohammad Khatami korábbi államfő arra intette októberben Ahmedinezsadot, hogy fel kell hagynia az agresszív külpolitikával, amely Irán területi integritását és biztonságát fenyegeti. Ali Juneszi, a ma is népszerű volt hírszerzési miniszter pedig kijelentette, az iráni kormányzatnak fel kell hagynia azzal a politikával, "amely ellenségeket és kemény szavakat gyárt, mert ezek nem szolgálják országunk érdekeit". Az ellenzék azzal vádolja az iráni vezetést, hogy az iráni gazdaság felpörgetésében elszenvedett kudarcokat és a szabadságjogok korlátozását akarja elfedni az agresszív külpolitikával.
Izraeli hírszerzési források szerint Irán 2015-re érheti el azt a technológiai fejlettséget, hogy működőképes atomfegyvert tudjon előállítani.
A
cion-imperialisták háborúra készülnek
Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország megkezdte a csapatok átdobását a Perzsa-öbölbe. A szakértők szerint a szövetségesek háborúra készülnek Irán ellen.
A hírek szerint a csapatok az ománi Masirah szigetre érkeznek, amely a Hormuzi-szorostól délre helyezkedik el. A szigeten bázisa van az amerikai légierőknek. Jelenleg két amerikai csapásmérő repülőgép-hordozó csoport tartózkodik a Perzsa-öbölben. Növelik az amerikai katonák számát Izraelben és Kuvaitban. Szaúd-Arábiába és az Egyesült Arab Emirátusokba brit és francia katonák érkeznek. A fő cél Irán, amelynek nukleáris programja kiváltotta a nyugati országok elégedetlenségét.
De az utóbbi hónapokban más ürügy is van a nyílt konfrontációra: ez pedig a Hormuzi-szoros, az alapvető tengeri útvonal a kőolaj eljuttatására a Perzsa-öbölből a világpiacokra. Teherán azzal fenyeget, hogy lezárja. A szövetségesek pedig készülnek a csapásmérésre, amennyiben a lezárás megtörténne. Másrészt a felsorolt országok közül senki sem áll készen a háborúra - mondja Vlagyimir Szazsin a Kelet-kutató Intézet szakértője.
- Most minden országban, vagyis a konfliktus valamennyi feltételezett résztvevőjénél, igen komoly a belpolitikai helyzet. Az Egyesült Államokban már megkezdődött a választási kampány. Iránban március 2-én lesz az ország szempontjából nagyon fontos parlamenti választás, 2013 nyarán pedig elnökválasztás. Franciaország is hamarosan elnököt választ. Európa egyébként is el van foglalva a gazdasági problémáival, egyszerűen nem ér rá háborúskodni.
A Perzsa-öbölben a katonai erő magas fokú koncentrációja már önmagában is robbanásveszélyes helyzetet teremt. De a legkellemetlenebb, hogy a csapatok összevonása a Perzsa-öbölben és a helyzet kiéleződése meghiúsíthatja a tárgyalásokat Teherán és a különféle nemzetközi szervezetek között. Most Iránban tartózkodnak a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) képviselői, folytatódik a "hatok" és Irán között a találkozó lehetőségének megvitatása. Számos állam, köztük Oroszország támogatja azt az álláspontot, hogy erőszakkal nem lehet megoldani az iráni problémát - közölte Vitalij Csurkin, Oroszország ENSZ-nagykövete.
- Vannak remények, de egészében a Nyugat és Irán között egyre növekvő konfrontáció nagyon nagy aggodalmat vált ki. 2012-ben ez az egyik legélesebb probléma.
Az
amerikai csapatok megszállták az olajfinomítókat
Líbiában
Líbiáról hallgatnak a hírek a Kadhafi halála körüli hollywoodi produkció óta. Fiát, Islam al Kadhafit letartóztatták. Először arról szóltak a hírek, hogy megsebesült, és belehalhat a sérülésébe.
Islam al Kadhafi, aki apja politikai örököse volt, egyszerűen eltűnt. Később helyi forrásaink jelentették, hogy a Kadhafi-párti erők visszafoglalták Bani Walid városát, a Kadhafi-kormány egyik erődítményét, ami korábban az Átmeneti Nemzeti Tanács keze alá került. Később arról szóltak a hírek, hogy az ÁNT visszafoglalta a várost, de ezeknek a híreknek, akárcsak a nyugati média többi tartalmának, nem sok hitele van.
Emlékeztetnénk, hogy az ÁNT győzelmeiről szóló hírek közül soha egyik sem bizonyult igaznak, mindről kiderült, hogy egyszerű hazugság.
A venezuelai hírügynökség jelentette, hogy az Egyesült Államok Líbia teljes megszállására készül, 12000 tengerészgyalogost küldtek az országba, ami csak a megszállás első fázisa.
Az Asharq Alawsat arab napilap információi szerint az amerikai csapatok már megérkeztek Bregába a "stabilitás" és "biztonság" ürügyén. A Press TV értesülései szerint az amerikai csapatok a főbb olajkutak és a stratégiailag fontos, az olajszállítást biztosító kikötők védelmére rendezkedtek be.
Brega az egyik legfontosabb kikötőváros, ahol a térség öt olajfinomítója közül a legnagyobb kapacitású található.
Ezek az információk természetesen nem jutnak el a médiába. Volt két-három vonatkozása a líbiai háborúnak, amiről nem lehet hallani részleteket, és még csak meg sem említették.
Tény, hogy a NATO líbiai civilek ellen elkövetett háborús bűneiről a számos emberjogi szervezet által felállított vádak közül még egyet sem vizsgáltak ki.
Az ÁNT korábban kinevezte miniszterelnöknek Abdel-Rahim al-Kibet. Ez a gyanús személy korábban amerikai egyetemeken tanított, és az Egyesült Arab Emírségek egy olajérdekeltségének vezetője volt, mielőtt 2011 közepén csatlakozott az ÁNT-hez. Mindezek mellett több kutatását is az USA Energiaügyi hivatala támogatta.
A holtjáték Líbiában egyre feltűnőbb. A nyugati hatalmak csak megerősíteni tudják azt, amit Tripoli bukása után sokan megjósoltak, vagyis hogy az ország, ami Afrika legélhetőbb országa volt, egy a 19-20. századból már ismert stílusú nyílt gyarmatosítás áldozatává vált.
Van még egy vonatkozás: névlegesen visszatérni látszik a Sharia, amit a nyugatiak most arra használnak fel, hogy részlegesen korlátozzák a lakosság mozgását. A Kadhafi korszakban a nők szabadon utazhattak az országban, most ha egy nő a lakhelyétől távoli helyre akar utazni, ahhoz szüksége van az apa, a férj, vagy egy fiútestvér engedélyére.A Líbiában működő média most teljes egészében az úgynevezett "demokratikus erők" (az országbangarázdálkodó terroristák) kénye-kedve szerint működik. Őket nem különösebben érdekli, valójában mi történik az országban.
Persze ha valami kicsúszik az irányítás alól, - és a totális csőd államában minden ki fog - az imperialista hatalom egyszerűen katonai erőket küld az országba, hogy "biztosítsa a stabilitást". A líbiaiak továbbra is a víz, az áram és az élelmiszer hiányától szenvednek. Soha senki sincs biztonságban. "A rabszolgaság szabadság."
És
mi egy ilyen szövetségben vagyunk segnyalók, remélem igaza lesz
Szaniszló Ferinek, aki velünk szövetkezik az bizony eltünik a
politika szinpadáról, már itt volna az idő hogy leradirozza
valaki őket, az istenteleneket.A cion országok népei legalább
megtudnák mi a szabadság , az USA – ban nem koporsót és
koncentrációs tábort építenének, hanem, elengednék az adót
mely a háborús készülődésre kell és a zsidó állam
segélyezésére. A FED – től visszavennék a pénzkibocsájtás
jogát mint ahogy Kenedi akarta,és akkor a pénzügyi lobbi nem
robbanthatna ki több világháborút, akirobbantotakért meg
kártalanítást fizetnének a bankárok vagyonjaiból.
A
trezortjaikban őrzött pénzt és atomtölteteket még meglehetne
szerezni, még nincs aktiválva a töltet sem de a pénz sem.
Cselekedni , cselekedni , cselekedni.
A
biorobotokat indítani, iktassák ki a politikai kulcsfigurákat, a
vakolókat, a vakolókat,minden szintről, főleg cionékat.,,
Jelszó:: Az élet része a fájdalom is. ,,
mégegyszer
, megerősítés::,, Az élet része a fájdalom is. ,,Nyergelj,
fordulj , tulipánarc.,,
BÉKÉSEN
MENETELTEK
A GYARMATOSÍTÓKKAL A GYARMATOSÍTOTTAK...!
Brindza András, 2012. január 30., 17:44 (javított változat)
A Békemenet Magyarországért való tüntetésen a következő mondatot lehetett olvasni az első sorban lévő vezér transzparensen -- Nem leszünk gyarmat ! Az elmúlt 22 (+43 ) év, nagy részben magyarellenes és hazaáruló politikájának köszönhetően, már rég gyarmat vagyunk, és nagyon elegünk van a közel 500 éve tartó elnyomásból !!!
A gyarmatosított országokra nem jellemző, hogy
rendelkeznének saját
pénzügyminisztériummal- és nem
szoktak rendelkezni a kormányzás-
és a gazdasági
felemelkedés legfontosabb eszközeivel -- a
pénzkibocsájtás, kamat-árfolyamszabályzás- és a
hitelezés
jogaival, mint ahogy Magyarországon is
megszüntették a
pénzügyminisztériumot és 1991-ben, az
akkori kormány és
Országgyűlés átadta a nemzetközi
pénz- és háttérhatalomnak a
pénzkibocsájtás és a fent
felsorolt monetáris jogokat..!
Szaniszló Ferenc szerint sincs keresnivalónk az Unióban
2012, február 1 - 13:45 Barikád
"Ha csak azért harcolunk, hogy szabad legyen kifizetni a kifizethetetlent, és szabad legyen újabb adósságot a nyakunkba vennünk, akkor jobb, ha abbahagyjuk!" -
jelentette
ki az Echo TV hétfői műsorában Szaniszló Ferenc.
A Világpanoráma szerkesztője a "fülkeforradalom" kapcsán megállapította, hogy az "ketrec-szabadságharccal" jár. Szaniszló Ferenc a kormány IMF-tárgylásairól úgy fogalmazott: most végre kiharcoltuk, hogy szabadon vehessünk fel újabb eurómilliárdokat, kivívhatjuk, hogy újabb multi hiteleket kaphassunk, és engedjék törleszteni a törleszthetetlent. Az újságíró szerint a megalkuvás történelmi gyávaság, a kiegyezés pedig meghunyászkodás a globalista birodalom előtt.
"És ha ennek az ára az Unió, akkor tessék! Mit vesztünk vele? Nekünk már eddig is sokkal többe került uniós tagságunk, mint amennyi hasznunk belőle származott" - fogalmazott Magyarország veszélyben forgó nemzeti függetlensége kapcsán Szaniszló.
A Világpanoráma szerkesztője a "fülkeforradalom" kapcsán megállapította, hogy az "ketrec-szabadságharccal" jár. Szaniszló Ferenc a kormány IMF-tárgylásairól úgy fogalmazott: most végre kiharcoltuk, hogy szabadon vehessünk fel újabb eurómilliárdokat, kivívhatjuk, hogy újabb multi hiteleket kaphassunk, és engedjék törleszteni a törleszthetetlent. Az újságíró szerint a megalkuvás történelmi gyávaság, a kiegyezés pedig meghunyászkodás a globalista birodalom előtt.
"És ha ennek az ára az Unió, akkor tessék! Mit vesztünk vele? Nekünk már eddig is sokkal többe került uniós tagságunk, mint amennyi hasznunk belőle származott" - fogalmazott Magyarország veszélyben forgó nemzeti függetlensége kapcsán Szaniszló.
El
innen rablók, ez az én hazám!
- Ami a média tájékoztatásából kimaradt
2012.01.29, 15:55 Nemzeti Hírháló
"El innen rablók, ez az én hazám!" Sajó Sándor
Az ellenzéki pártok a hét végére időzítették összejöveteleiket. Részben a jelenlegi helyzet elemzése, részben saját helyzetük problémáinak megoldása, saját céljaik megfogalmazása került terítékre. A média tolongott az SZDSZ-utód LMP összejövetelénél, bőven tudósítottak az MSZP és Gyurcsány összejövetelről is. A Jobbik évadnyitó rendezvényről azonban, ennél szerényebben számoltak be, s nyílván az sem véletlen, hogy nem igazán korrekt módon.
A Sport Max csarnok, ahol a Jobbik évadnyitója zajlott, zsúfolásig megtelt. A rendezvényen számos vezető diplomata is jelen volt. A színvonalas műsor után Vona Gábor az elmúlt esztendő eseményeit értékelte, és felvázolta az elkövetkező évek feladatait és kihívásait.
Rádió és Tv hírekben felkapottá vált egy, csak részben idézett, befejezetlen mondat. Pontosan az, hogy a Jobbik mivel, kikkel nem azonosítja magát.
Erkölcsi kötelességemnek érzem, hogy Vona Gábor értékelő beszédének erről, a befejező, ám annál fontosabb részéről tájékoztassam a közvéleményt. A többiről a neten több tájékoztató is olvasható.
Miután Vona Gábor pártelnök részletesen elemezte a gazdasági, a kül- és a belpolitikai helyzetet, felvázolta az azokra adandó jobbikos megoldási javaslatokat is, beszédének - megkockáztatom - egyik legfontosabb részéhez ért.
A végzetesen tönkre tett, szakadék szélére került Magyarország sorsát illetően az Orbán-Barroso csörte Vona Gábor véleménye szerint valójában figyelemelterelés, csak egy mellékösvény. A lényeg, a valódi vízválasztó, az IMF-fel történő megegyezés kérdése, mert ez alapján dől el hazánk sorsa, mert a "Tagok legyünk vagy szabadok", az IMF-re is érvényes.
A Jobbik válasza tömören ezekre a következő:
- A magyar társadalom sorsát az elviselhetetlenségtől legalább a normális szintig kell vinni.
- Az euro-atlanti függőséget ki kell egyensúlyozni a keletre nyitással, gazdasági, politikai, kulturális területen.
- A gazdasági mellett szellemi, eszmei fordulatra is szükség van. Ennek az a célja, hogy a magyarság visszataláljon történelmi gyökereihez, és azon egyetemes értékekhez, melyeket a nyugati világ és sajnos mi is, az elmúlt századokban materializmusra, és anyagi javakra cseréltünk.
- Napjainkra az Európai Unió eltávolodott a korábbi európai értékektől, melyekhez vissza kellene térni.
Az a gondolat is gondolkodásra késztető, miszerint valódi szabadságharcot sem lehet vívni zsoldosokkal.
A Jobbik eszmei alapjainak tisztázása Vona gondolatainak legfontosabb része:
Kifejtette: A ránk váró jövő túl fogja nőni a pártokat. A világban fennáll a háború veszélye is.
Magyarországot illetően nyakunkon a csőd, és nem tudjuk, mit hoz? Azon túl, hogy szeretnénk, ha békésen rendeződne, ez a helyzet felelősséget ró ránk.
Ebben a helyzetben nem az fog számítani, hogy ki melyik szervezetnek a tagja, hanem az, hogy milyen közösségnek a része.
A Jobbik feladatai:
- túl a pártpolitikai felelősségén, amely alapján az ország problémáira programot kell adnia,
- ehhez megfelelő támogatottságot kell szereznie,
- kötelessége, hogy a társadalom önvédelmi, önszerveződési, és önfenntartó képességét segítse, támogassa, kibontakoztassa.
Ez 2012-ben fontosabb, mint a párt sikerei, mert ezen keresztül tudnának segíteni az embereknek.
A tét nagysága és a helyzet súlyossága miatt az eszmei alapokat megfelelően tisztázni kell, mert sokan sokfélét gondolnak a Jobbikról. Vona Gábor a politikát nem a hatalomért folytatott rituális fegyvertelen küzdelemnek tartja, hanem eszköznek. A célja, hogy az, az eszmeiség, amit a Jobbik vall, áthassa a társadalmat. Pártja is addig marad érték számára, amíg ezt képviseli. Ezért elfogadhatatlan részéről az eszmei elhajlás, az ellenségeikkel való szellemi megalkuvás, legyen az akármilyen irányú, mert az mindenkor a bukás kezdetét jelenti.
Mit ért Vona Gábor a Jobbik eszmeiségén - szó szerinti közlés
"Nem vagyunk kommunisták, mert a mi szellemi centrumunk nem az osztályhatalom, nem vagyunk fasiszták, mert a mi szellemi centrumunk nem az államhatalom. És nem vagyunk nemzetiszocialisták, mert a mi szellemi centrumunk nem a faji hatalom. De nagyon fontos, hogy jól értse mindenki: demokraták sem vagyunk. (taps) Demokraták sem vagyunk abban az értelemben, amivé ez mára züllött. Nem vagyunk, mert a mi szellemi centrumunk nem a pénz és a tőke. Tudom, hogy ezért nagyon sok és komoly támadásokat fogok kapni.
De valakinek már végre ki kellett mondani, hogy ez a válság, amelyben élünk, ez nem csupán gazdasági válság, hanem a liberális demokráciák válsága is. Válsága azon politikáknak, melyek a manipulációkra, az egyre alacsonyabb színvonalra, az emberek butítására és anyagi függésében tartására épülnek. Ezért mondtam azt nemrég és tartom ma is, hogy engem nem az aggaszt, hogy az Orbán kormány meggyengíti a demokráciát, engem az aggaszt, hogy meggyengíti a magyar társadalom életlehetőségeit. Nem az aggaszt, hogy elhallgat a Klubrádió. Engem az aggaszt, hogy üldözik a Magyar Gárdát. Ha így haladunk tovább, abba a helyzetbe fogunk kerülni, hogy a magyar demokrácia 3 millió manipulált nyugdíjas, és 3 millió megvásárolható cigány szavazó szavazata alapján fog működni." ( Itt utalt a Miskolcon történtekre.)
Ezt követően tisztázta, hogy mi a Jobbik szellemi centruma.
"A magyarság organikus egységének, szimbóluma, a Szent-Korona, amelyre esküt tettünk, és ami a politika mindennapi dzsungelében számunkra iránytűként szolgál."
Céljuk nem csupán gazdasági természetű. "A mi feladatunk, - mondta - hogy a magyarság életének, a magyarság feltámadásának irányába utazó erőket szabadítsunk fel."
Beszédét a következőkkel zárta:
"Ezzel a nemzet, ember-, és Isten ellenes rendszerrel" kompromisszumot nem fogunk kötni. Ha működésében részt veszünk, azt is csak azért, hogy annak végét gyorsítsuk, elősegítsük. Hogy Magyarországot visszaadjuk a magyaroknak, és egy valóban európai valóban nemzeti társadalmat segítsünk életre. Ez a cél. Ez egy embertelenül nagy cél. Hatalmas feladat. Ebben a harcban nem szégyen elbukni. Ebben a harcban földön maradni, otthon maradni szégyen. Olyan óriási erőpróba, amelynek sikerén vagy kudarcán az ország jövője áll, vagy bukik. Könnyen megroppanhat még a legerősebb legtisztább is ezen terhek alatt, de ezért érdemes élni, ezért érdemes kitartani. Ezért volt érdemes, megszületni. Ezért kell bíznunk egymásban. Bíznunk kell a jó Istenben is. Nem azt kérjük a Jóistentől, hogy könnyítse terheinket, hanem, hogy adjon erőt, hogy ezeket elviseljük. Mi nem kérünk kisebb keresztet, büszkén hordjuk ezt a nagyot. Attila unokái vagyunk, és nem félünk senkitől!- El innen, piszkos rablók, ez a mi hazánk! -
- zárta értékelését a költő szavaival a politikus.
- Modom én is : El innen, piszkos rablók, ez itt az én hazám!
Nem
kell nékünk az unio, nagy vizfej ez semmi más , de kell az unio
nemzetállamainak a szövetsége nemzetállam szinten. - Semmi
birodalom elegünk van belőle, monetális jogot vissza, saját pénzt
a hitelpénz helyett.Gyalogoljunk a Sankhaji szerződők felé, a
cion imperialisták oldalát hagyjuk el.Nem kell nekünk világállam
, csak amivel megloptak azt adják vissza és vigyék a hazaárúló
politikusokat, vagy darálják a Dunába őket.
Itt
az elszámoltatás
"Elszámoltatás":
Bene az MNB-nél dolgozik, Tóth Tarlós tanácsnoka, Bencze pedig
nagykövet
2012-01-30. 07:30 Kuruc.info
Bene László, Gergényi Péter, Bencze József, Tóth Gábor: az elmúlt évek országos és fővárosi rendőrkapitányai. Ma már egyikük sincs az állományban, mindegyiküket menesztették. Panaszra azért nincs okuk, egyikük sem lett munkanélküli - írja a Bors.
Bene László altábornagy 2004-2007 között volt az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetője. Őt és Gergényi Pétert, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) addigi vezetőjét 2007 májusában menesztette Gyurcsány Ferenc. A 2006-os őszi tüntetések során elkövetett rendőri atrocitások miatt támadott vezetőkért korábban még kiállt az akkori miniszterelnök. A Debreceni Katonai Ügyészségen jelenleg is nyomoznak elöljárói intézkedés elmulasztása miatt, Bene és Gergényi is gyanúsított.
Bene László megélhetését ez azonban nem veszélyezteti: 2007 szeptembere óta a Magyar Nemzeti Banknál (MNB) dolgozik, a bankbiztonsági egység vezetőjeként. Az MNB-nél a szervezeti egységek vezetői 1,1 és 2,5 millió forint között keresnek havonta, és emellett 641 700 forintnyi választható béren kívüli juttatásban részesülnek évente. A lap információja szerint a rendőrségtől titkárnőjét is magával vitte a bankba.
Az akkor vezérőrnagy Gergényi Péternek 2007 novemberében szüntették meg szolgálati viszonyát. Neki egykor Pintér Sándor mai belügyminiszterrel volt közös tulajdonú utazási irodája. A vállalkozás csődbe ment, de ismerőik szerint a barátság a mai napig megmaradt.
A rendőrségtől való távozása után Gergényi a milliárdos Leisztinger Tamás cégeinek lett a biztonsági főnöke, majd a szintén a vállalkozóhoz kötődő Athlon Pénzügyi Szolgáltató Zrt.-nél vezérigazgató-helyettesként dolgozott. A Bors érdeklődését most elutasította.
A 2007-től 2010-ig a BRFK-t vezető Tóth Gábor dandártábornok is jól helyezkedett el azután, hogy Pintér Sándor leváltotta. A mundértól megvált, helyette nyakkendőt és elegáns zakót öltött. Budapest főpolgármesterének, Tarlós Istvánnak lett a közbiztonsági tanácsnoka és a SYMA Sport- és Rendezvényközpont ügyvezető igazgatója.
Bencze József altábornagy országos rendőrfőkapitányi megbízatása 2010 nyarán ért véget. Bencze egy ideig rendelkezési állományban volt, a következő hónapokban angol tanfolyamra járt a Közép-európai Rendőrakadémián. Jelenleg hazánk macedóniai nagykövete.
- Aki egyszer rendőr volt, az rendőr is marad. Azonban meg kell hagyni: nagyon élvezem a jelenlegi munkámat is - mondta el Bencze József a Borsnak. Kiemelte, hogy nagykövetként a politikától az oktatáson keresztül a gazdaságig számos területen dolgozhat.
A ma kormányzó Fidesz 2007-ben Bencze kinevezése ellen foglalt állást, kijelentve: olyan ember kell a rendőrség élére, aki "nem újabb botrányokat generál". (Bors nyomán)
A
pofátokat befogni, mert ez is az én hazám. Sógor bátyám,
cionista uzsorás, kotonszökevény rabló politikai elit had , körül
ülte a húsosfazekat, a népnek meg csak egy cafat jut , - kár
hogy nem vagyunk kanibálok.--
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése