2016. január 23., szombat

Zsófi meggyilkolásánál nem zárható ki a zsidó vérgyilkosság




Zsófi meggyilkolásánál nem

zárható ki a zsidó vérgyilkosság







Tánczos Gábor: Zsófi meggyilkolásánál nem zárható ki a zsidó vérgyilkos

Lassan két éve lesz, hogy kiengedtek a börtönből, mi is akkor találkoztunk utoljára. Akkor azt ígérted, hogy a Magyar Jelennek, illetve nekem adod az első igazi mélyinterjút. Időt kértél ehhez, hiszen akkor még nagyon nagy volt a nyomás rajtad. Erre most kerül sor. Itt vagyunk péntek este, a körmendi, parkerdő széli lakásotokban, amely nem változott, most is rendkívül szegényes. A néhány négyzetméteres, kis, sötét szobában rajtunk kívül egy kutya és egy papagáj ül. Hogy vagy?
  – Lehetnék jobban is, ha nem akadályoznák szándékosan az ügyem továbbhaladását már másfél éve. Kértük ugyanis a nyomozati iratokat, elmentünk Szombathelyre az ügyvéd úrral együtt, tévékamerák kíséretében, s beadtunk egy kérelmet, hogy adják ki a nyomozati anyagokat, hiszen abban van irat, videófelvétel, tárgy bármi egyéb is. Ezt kapásból elutasították, mondván, hogy nincs rá törvényi lehetőség jogerősen lezárt ügyekben. Ezt a határozatot megfellebbeztük, de Győrben is elutasítottak. Az ügyvédem ezután annyit merészelt nyilatkozni, hogy a bíróság ezen döntése miatt akár a hivatali visszaélés bűntettének a gyanúja is felmerülhet. Bár, ez csak feltételes módban hangzott el, ennek ellenére a Vas Megyei Bíróság kiforgatva az ő szavait, etikai eljárást indított ellene a Budapesti Ügyvédi Kamaránál, rosszhiszemű ügyvédi magatartás címén, mintha az ügyvéd úr a bíróságot bűncselekmény elkövetésével hozta volna összefüggésbe. Ők is nagyon jól tudták, hogy ez tulajdonképpen semmire sem jó, legfeljebb egy ejnye-bejnye lehet belőle, de arra azért elég volt, hogy berekesszék az ügyet. Állítólag legfeljebb fél évig tarthat egy etikai vizsgálat, nem tudjuk, hogy most mi van, de ha még tart, akkor másfél éve tart. Azóta áll az ügy, amióta ez az etikai vizsgálat elindult.
  – Ha jól tudom, gyakorlatilag mulasztásos alkotmánysértés van e kérdésben, hiszen nem szabályozza törvény, hogy egy elítélt megkaphassa az ügyében a nyomozati anyagokat.
  – Igen. Annyi változás van, hogy az Alkotmánybíróság június 9-én hozott egy döntést, miszerint alkotmányellenes az, hogy nincs a büntetőeljárási törvényben szabályozva, hogy jogerős ítélet után hogyan juthat hozzá valaki a saját nyomozati anyagaihoz. Mivel emiatt a parlament módosította a büntetőeljárási törvényt 2009. november 23-án, mostantól bárki hozzájuthat ezekhez az anyagokhoz, elvileg májustól. Egészen pontosan a törvény 70/b paragrafusát kiegészítették egy tízedik bekezdéssel, amelyben meg van fogalmazva, hogy jogerős ítélettel rendelkezők is a kérelem beadásától számított nyolc napon belül hozzájuthatnak a saját ügyükben keletkezett nyomozati anyagokhoz.
  – Úgy tudom, hogy bár szeretnéd, még mindig nem hagyhatod el Magyarországot, más EU-s államba sem mehetsz.
  – Állítólag igen. Az ország elhagyásának tilalma elvileg a feltételes szabadlábon töltött időre vonatkozik, tehát 3 év 3 hónap, ebből még nekem 16 hónap van hátra. Senki semmit írásban nem tud megmutatni, hogy hol van tiltva az, hogy másik EU-s országba beléphessek, s úgy szokták mondani, hogy ami nincs tiltva, az engedélyezett. Egyre inkább úgy érzem, hogy arra mennek, hogy a lehető legtöbb időt elrabolhassák az életemből.
  – A lakásból nem sokat mozdulsz ki. Mivel telnek mostanában a napjaid? Tudsz-e dolgozni?
  – Azt több oknál fogva sem tudok, hiszen még a nyakamon van a bűnügyi költség 3,5 millió forintos összege, így amit keresnék, annak egy részét rögtön levonná az állam. Ezáltal el vagyok teljesen lehetetlenítve, s ami a legjobban fáj, hogy direkt húzzák az időt, így az érzelmi életem, a kapcsolatom sem valósulhat meg, mindennapi együttéléssé nem válhat, a földrajzi távolság miatt.
  – Ezzel a titokzatos, külföldi lánnyal a börtönből leveleztél. Tudtatok találkozni személyesen, amióta kinn vagy?
  – Igen, találkoztunk.
  - Harminc éves vagy, ebből tíz évet börtönben töltöttél. Van-e most benned harag valaki iránt?
 - Fájdalom, inkább.
 - Megkérdezik tőled, hogy ártatlan vagy-e?
 - Egyre többen úgy reagálnak, hogy tudják, tehát meg sem kérdezik.
 - Letöltötted a rád gyilkosságért kiszabott büntetést. Most már nyugodtan mondhatnád, hogy nem érdekel az egész ügy, hagyjanak békén. Mondhatnád, hogy gyilkos vagyok és kész! Miért nem nyugszol meg, miért foglalkozol még mindig a nap 24 órájában ezzel az üggyel?
 - Az LGT egyik számában mondják, hogy nem adom fel, míg egy darabban látsz! Úgy érzem, hogy most végre közelebb kerültem ahhoz, hogy megkaphassam a hőn áhított nyomozati anyagokat, hogy végre tovább léphessünk.
Szoktál-e azokra a 11 évvel ezelőtti napokra, hetekre gondolni, amikor a gyilkosság történt, s amikor téged letartóztattak?
 - Magától hála Istennek már egyre kevesebbet, de ha valami olyat hallok, olvasok vagy egy olyan filmmomentumot látok a tévében, akkor nekem is eszembe jutnak az emlékek.
 - Miért tettél a letartóztatásod után többször is beismerő vallomásokat, amiket aztán visszavontál?
 - 1998. április 20-án teljesen váratlanul őrizetbe vettek, de nem kommandósok rohantak le, hanem behívtak akkor már sokadszorra tanúként, majd nem engedtek haza. Április 20-án Szombathelyről levittek a sárvári fogdába. Másnap, kis híján hajnalban civil ruhás kommandósok jöttek értem. Nem fekete ruhában, maszkban, hanem farmerben, hétköznapi viseletben. Kettő fiatalabb volt, majd beült egy idősebb és egy hölgy is előre a civil – Opel Astra típusú – kocsiba, amivel szállítottak. Szombathelyre vittek kihallgatásra, ahol az ügyész, dr. Fejes Péter is jelen volt. Sárvár és Szombathely között a kocsiban nem bántak velem kesztyűs kézzel. A sofőr lehordott engem a sárga földig, ha kérdezett valamit és válaszoltam, akkor a mellettem ülő kommandós könyökkel teljes erőből oldalba, majdnem vesén vágott, arcon is ütött, s azt mondta: ki a kurva anyád engedte meg, hogy dumáljál?! Ezek után, gondoltam, akkor csöndben maradok. A sofőr tovább kérdezgetett, valósággal záporoztak rám a kérdések. Én nem válaszoltam. Erre a mellettem ülő civil ruhás kommandós újra megütött, s rám rivallt: mi a kurva anyád van, nem hallottad, hogy kérdeztek?! Ha válaszoltam az volt a baj, ha nem válaszoltam, akkor meg az. A rendőrségi fogdán ugyebár leveszik a cipőfűzőt és a derékszíjat.
Akkoriban nem sokkal előtte, elég sokat fogytam, s még nem volt új ruhatáram. A nadrágom emiatt derékszíj nélkül meglehetősen bő volt, a sportcipőm pedig hosszú nyelvű volt. Úgy ültettek be az autóba, persze megbilincselve. Ilyen körülmények között nehézkesen mozogtam. Megérkeztünk Szombathelyre, a megyei rendőrkapitányság épületének hátsó udvarára, s azt mondja az, aki ütött útközben, amikor próbáltam nagy nehezen kiszállni: na, mi a kurva anyád van, nem megy, segítsek? Erre megfogott, s a hajamnál fogva beleverte a fejem az autóba, majd kitéptek a kocsiból, előre vittek, ahol a homlokomat döngették a motorháztetőbe. Utána pedig felrúgtak az udvaron, elestem. Talán kínomban, de kinevettem őket. Ezek után tartották meg az első gyanúsítotti kihallgatásomat, s vissza lehet nézni, hogy a bántalmazások ellenére is mit mondtam. Ugyanazt, mint korábban, amikor még tanúként hallgattak ki. Ha csak azok maradtak volna, velem soha semmit nem tudtak volna mondatni, mert nem is lett volna miről, ha nem is követtem el semmit. Amikor látták, hogy ez nem vezet eredményre, kezdték a gyógyszerezésemet. Ez papíron Xanax (nyugtató) és Dormicum (altató), ebből is a kék, tehát az erősebb volt. Ezt minden nap hozták, kis műanyag pohárban, porrá törve, vízben feloldva. Tudja a Jóisten, hogy az ember így mit vett be. Volt olyan, amikor tényleg elég hamar elaludtam tőle, de…
 - Egyébként te kérted ezeket a gyógyszereket?
 - Nem, én csak annyit mondtam, hogy kivagyok, nem tudok aludni. Erre hozták a gyógyszereket. Volt, amikor elég gyorsan elaludtam tőle, de volt, hogy egész éjjel nem aludtam. Előfordult az is, hogy éjjel felébredtem, s éreztem, hogy fáj a kezem egy ponton. Előhúztam a karomat a takaró alól, s a vénámnál tűszúrás nyomok voltak rajta. Nem voltam orvosnál, el sem tudtam képzelni, hogyan kerülhetett az rám. Ezek után jöttek azok a bizonyos beismerő vallomások. Meg lehet nézni azonban, hogy mindig úgy alakultak a vallomások, ahogy a rendőrségi koncepció éppen megkívánta. Ha éppen olyan véleményt kaptak a rendőrök, hogy például egy kés az elkövetés eszköze, akkor éppen az szerepelt a vallomásomban. Biztosat sohasem kaptak, mert a mai napig nem tudni, hogy pontosan mi volt az elkövetés eszköze (kés, vagy cserépdarab, vagy ismeretlen, éllel bíró tárgy – a szerk.). Ha menet közben változott az elkövetés eszköze, akkor én is arra változtattam a „beismerő” vallomásomat. Azt is meg lehet azonban nézni, hogy egyik vallomásom sincsen aláírva.
 - Miután 2007-ben lapunkban megjelent a körmendi gyermekgyilkosság ügyében végzett megdöbbentő nyomozásunk riportja, majd több médium is foglalkozott az ügyeddel, hirtelen tíz év után valakik elküldték a Magyar Televíziónak az egyik beismerő vallomásodról készült rendőrségi videófelvételt, amit a Híradóban le is adtak. Ehhez mit szólsz?
 - Ez egy hangulatkeltés akart lenni, s az ügyvédem is ki volt kelve magából, hogy miközben ő, mint védő és én, mint terhelt sem kaphatom meg a nyomozati anyagokat, egy televízió megkaphatja.
 - Sok mendemonda terjedt annak idején arról is, hogy a börtönben is bántalmaztak. Ebből mi igaz?
 - Legtöbbet és legjobban a legelső cellatársam, Magdics Tamás miatt szenvedtem. Vele még a sárvári rendőrségi fogdán ültem együtt.
 - Tehát az első hetek voltak a legnehezebbek?
 - Igen.
 - Magdics miért volt benn?
 - Lehet, hogy semmit nem követett el, s csak az volt a feladata, hogy vallomást csikarjon ki belőlem.
 - Ki volt ez az ember?
 - Úgy tudom, eredetileg szombathelyi. Ki-be járkált a cellából. Most 44 éves, akkor 33 volt. Sok mindent elárulhat talán a beállítottságáról, hogy a vállán egy jól felismerhető, nagy ördögfej tetoválás van. Akkoriban zajlottak Koszovóban a szerb-albán összetűzések, s amikor hallgatta a híreket, mindig a szerbeknek szurkolt – a neve is sokat elárul a származásáról –, s mondta, hogy „tesókáim, üssétek, vágjátok, nyírjátok őket”. Én rosszul voltam tőle.
 - Ez a cellatársad mit művelt veled?
- Előfordult, hogy ugrált rajtam. Az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI) is dolgozott elítélt őrzőként.
Megvert?
Azt is, ha belefáradtam abba, hogy órákon át a kislányt nézem, akkor is…
- Várj, ott volt a meggyilkolt kislány fotója?
Igen, a cellatársam valami újságból kivágta és kiragasztotta belülről a zárka ajtajára, s ha észrevette, hogy egy kicsit lankad a figyelmem, s nem azt nézem folyamatosan, máris…
 - Ütött?
Azt is.
 - Ez alatt az idő alatt tettél tehát beismerő vallomásokat. Ezután többet nem?
 - Nem, később már nem. Ezután a szombathelyi fogdába kerültem, majd a szombathelyi börtönbe. Ott is tettek mellém valakit, és nem véletlenül. Ez a cellatársam is próbált megtörni, de nem sikerült neki. Volt olyan, amikor nem úgy viselkedtem, ahogy ő elvárta volna, akkor volt, hogy ütött. Az első fokú ítéletet követően nyolc hónapot töltöttem a váci börtönben, ott egyedül voltam a zárkában, nem volt különösebb gondom. Mivel a bíróság másodfokon visszadobta az ügyet, én is visszakerültem Szombathelyre. Ott is tűrhető volt. Amikor újra első fok lett, akkor Sopronkőhidára szállítottak, ahol direkt mindig megnézték, hogy kit raknak mellém, négyen voltunk egy zárkában, úgyhogy ott sem volt probléma. A zárkatársak normálisak voltak. Amikor jogerős lett az ítélet, akkor Budapestre, a Kozma utcai Gyűjtőbe szállítottak, az új „B” objektumba. Ott az elején próbált rám állni valaki, jeleztem, hogy zaklatnak, ezért külön raktak.
 - Fizikailag is bepróbálkozott?
 - Igen, de rögtön jeleztem neki, hogy úgy próbáljon bántani, hogy nehogy Somos úr, az ügyvédem tudomást szerezzen róla. Somos úr megmondta, hogy mindig váratlanul fog érkezni, s ha észreveszi, hogy bármilyen bántódásom esett, azonnal intézkedni fog. S tényleg mindig váratlanul érkezett hozzám, a börtönbe. Ezután három évig teljesen külön voltam, egyedül, majd ezután jött az eset, amelyet a televíziókban mutogattak, hajkurásztak. Az akkori zárkatársam, Kertész Ferenc azt állította az újságíróknak, hogy én bevallottam, s ő rajta meg is mutattam, hogy miként követtem el a gyilkosságot. Holott én neki és az őröknek, és bárki másnak is csak azt mondtam el, hogy az ítéletben leírtak szerint hogyan lett elkövetve a bűncselekmény, de semmit sem mutattam. Kertész pedig azzal fenyegetőzött, hogy hívja a TV2-t és elmondja, hogy én bevallottam a gyilkosságot. Az őrök is mondták, hogy ezt ne vegyem komolyan, mert ha egy újságíró rákérdez, hogy mondjon konkrétumokat, nem tudna mondani semmit sem.
 - 2007 nyarán nagy visszhangot kiváltó, kétrészes cikkben közöltük itt a Magyar Jelen hasábjain több héten át tartó nyomozásunk eredményeit. Már a gyilkosságot követő időkben névtelen levelet kapott több, a körmendi tragédiát kutató újságíró és nyomozó, s az ebben szereplő információk nyomozásunk következtében bizonyosságot nyertek. Ez azért volt különösen döbbenetes, mert a tiszaeszlári vérgyilkossággal szinte megegyező körülmények között elkövetett rituális gyilkosság képe rajzolódott ki, melynek elkövetői szélsőséges zsidó szektához tartozhattak. Ez az egyetlen olyan motiváció, amelyet senki sem volt hajlandó előttünk megvizsgálni. Márpedig minden más motivációt kizártak, hiszen sem rablás, sem szexuális oka nem volt Zsófi meggyilkolásának. Te a börtönben tudomást szereztél erről a cikkünkről?
 - Elég hamar. Valaki ugyanis bejuttatta nekem a Magyar Jelennek mindkét számát, ennek az oknyomozó riportnak az első és a második részét is. Azt nem mondhatom el, hogy ki volt az, mert erre akkor ígéretet tettem.
 - Mi volt az első gondolatod, amikor elolvastad? Meglepődtél, vagy esetleg már te is hallottál arról, hogy rituális gyilkosság is történhetett?
 - Részben meglepődtem, részben nem. Olyan értelemben nem lepett meg, hogy annak ellenére, hogy be voltam zárva, azért igyekeztem a világ eseményeit figyelemmel követni. Bármit láttam, én nem úgy ettem és ittam, ahogy láttam és hallottam, vagyis engem nem lehet manipulálni. Nem vagyok már naiv. Olyan értelemben persze azért meglepett a cikk, hogy akár még az én ügyemben is történhetett így is.
 - Bárkitől hozzád jutott-e el olyan információ ezt megelőzően, hogy Körmenden is zsidó szektajellegű csoportosulás rituális gyilkossága történhetett 1998. április elsején?
 - Azt mindig is tudtam, hogy nincsen olyan kivétel, legyen az népcsoport vagy vallás, amelyben bizonyos fundamentalizmus, vagy fanatizmus nincs. Mindenhol van. De a Magyar Jelen cikke előtt nem merült fel ez a lehetőség. Amikor azonban a börtönőrök és mások is rákérdeztek, hogy mi a véleményem erről a cikkről, mindenkinek ugyanazt mondtam: ameddig ezt a szálat nem vizsgálták meg, addig nem lehet kizárni. Addig benne van a pakliban. Ha senki egyetlen percet sem szánt arra a nyomozás során, hogy ezt a verziót kizárja, akkor hogyan lehetne azt állítani, hogy úgy nem történhetett meg?
 - Azok után, hogy 11 éve csak a körmendi kislány meggyilkolásának ügyével foglalkozol, most mit gondolsz? Ki követte el ezt a szörnyű bűntényt?
 - Valaki arra próbáljon meg magyarázatot adni, hogy ha egy áldozat halálának az oka kivérzés, akkor hogyan lehetséges, hogy a környezetében, ahol megtalálták csak a nyaka körül volt egy nagyon kevés vér, amely az ágy szivacsrétegeinek a mélyebb részeit nem is érintette, a lakásban pedig a legprecízebben elvégzett, úgynevezett luminolos eljárás ellenére sem találnak még felmosott vérre utaló nyomot sem. Magyarul, hol van a vér? Ez a kérdés azóta sem hagy nyugodni.
 - Tehát kik lehetnek az elkövetők?
 - Az Egészségügyi Tudományos Tanács legutóbbi felülvéleményezése szerint három vágás volt. Egy középen és attól fölfelé és lefelé is 5-5 milliméterre, s azzal párhuzamosan futott két vágás. Ebbe is próbáltam belegondolni. Ha valaki indulatból tesz ilyet, akkor majdnem mértani pontosságú metszéseket tud végezni? Ezt csak valaki olyan tehette, akinek ez szinte a szakmája, valami hentes, vagy…
 - Vagy például egy sakter…
 - A másik, ami nem hagy nyugodni: ha egy felderített gyilkossági ügyről van szó, hogyan mondhatják azt, hogy nem lehet meghatározni, mi volt az elkövetés eszköze? Csak annyit lehet megállapítani, hogy éllel bíró eszköz. Mivel nem tudják meghatározni, ezért lehetett egy olyan eszköz, ami a mindennapokban nincs használatban, tehát nem tömegesen elterjedt cikk, nem ismeri mindenki, hiszen nem tudják megközelítőleg sem behatárolni.
 - Az RTL Klub kereskedelmi televízióban nemrégiben volt egy riport rólad, s ebben megszólaltattak egy pszichológust is, aki szerint megrögzötten küzdesz, s magad is elhiszed, hogy ártatlan vagy. Az RTL Klub riporterei egy körmendi élelmiszerboltba is bevittek, hogy bemutassák, nem is tudsz egyedül vásárolni.
 - Hogy stílszerű legyek, ez egy kész átverés volt. Több helyre írtam, éppen a nyomozati anyagok kiadásával kapcsolatos új fejlemények miatt. Erre jött le Körmendre az RTL Klub stábja, s az ő ötletük volt, hogy menjek el egy boltba vásárolni. Mivel nekem nincs takargatnivalóm, rögtön a legnagyobb áruházat, a Tescot javasoltam, mert azt hittem, hogy látni szeretnék, hogy az emberek mit gondolnak rólam, de ők egy kisebb, gyakorlatilag üres boltot választottak. Mikor meglett az anyag, a pszichológus elkezdett rólam mindenfélét összehordani. Én egy jogi ügyről akartam hírt adni, ezért nem értem, hogy egy pszichológus nő mit kontárkodik bele. Tulajdonképpen azt mondta, hogy én lassan már elhitetem magammal, hogy tényleg ártatlan vagyok.
 - Gondolom 1998 óta sok pszichológus megvizsgált, s ha őrültnek nyilvánítottak volna, akkor nem börtönben ülsz, hanem az elmegyógyintézetben.
 - Négyszer vagy ötször mondták ki, hogy sem elmebetegségben, sem tudatzavarban, sem szellemi leépülésben nem szenvedek. A velem szemben nem éppen jóindulatú dr. Kovács Lajos nyugalmazott ezredes, a Nemzeti Nyomozó Iroda úgynevezett döglött ügyek osztályának egykori vezetője (Aki a móri mészárlás ügyében is hatalmasat hibázott – a szerk.) A halálnak élve című könyvében szó szerint ezt írta a körmendi gyilkossággal, illetve velem kapcsolatban: „Egyik a motívum hiánya, ami egy zavarodott, kiszámíthatatlan és spontán reakciókra képes figurára utalt, és Tánczos ilyen volt”. A neurológia és a pszichiátria két különböző dolog, dr. Kovács mégis összemosta a kettőt. Az egyik az idegi, a másik az elme működéséről szól. Ezt írja az említett könyvében: „Ami meglepett és elgondolkodtatott, az Tánczos nyilatkozata volt, miszerint ő soha nem találkozott velem. Tudomására jutott persze, hogy én azt mondtam, beszéltem vele Körmenden, de nem emlékezett rá. Legalábbis ezt állította. Ha tényleg nem emlékezett, vélhetően másra sem, így végérvényesen és megmásíthatatlanul hihette saját ártatlanságát. Kieshetett neki a bűncselekmény elkövetése. Az igazságügyi elmeorvos beszámíthatónak és normálisnak mondta, mégis többször rosszul lett a tárgyalásokon.” Hol van itt az összefüggés? Attól, hogy idegileg kimerült vagyok és epilepsziás rohamokat kapok, még nem vagyok automatikusan elmebeteg.
 - A börtönbe kerülésed után kezdődtek az epilepsziás rohamok?
 - Igen. Az ítélethirdetéskor kezdődött. Akkor már három éve börtönben voltam, soha korábban még ájulás közeli állapotba se kerültem. Orvosi papír is van róla. Nem szervi elváltozás, hanem a meghurcolásom, bebörtönzésem miatti idegkimerültség okozta. 
- Szándékodban áll még nyomozni? Van még esély arra, hogy a tényleges elkövető(k) személyére fény derüljön?
 - Ha Amerikában és Nyugat-Európában voltak olyan ügyek, hogy huszonegynéhány év múlva derült ki, hogy valaki nem követte el az adott gyilkosságot, sőt még az is kiderült esetleg, hogy ki volt a valódi tettes, akkor simán benne van a pakliban, hogy ez az én esetemben is megtörténik.
Voltak a meggyilkolt kislány, Zsófi körme alatt bőrfoszlányok, illetve hajszálak, s ezek DNS azonosításra alkalmasak lehetnek. Megvannak még egyáltalán ezek a bizonyítékok valahol?
Úgy tudom, hogy nem lehet ezeket csak úgy megsemmisíteni, tehát meg kell lenni. Számomra most az új fejlemények jelentenek sokat, hogy talán végre hamarosan hozzájuthatok a nyomozati anyagokhoz. S nem csak magamra gondolok. Mostantól kezdve hála a Jóistennek mindenkinek meg kell kapnia a saját ügyének az anyagait. Ennyit legalább már sikerült elérni. Így megalázni egy kézlegyintéssel ezentúl nem lehet senkit. Mindenki legalább arra meg fogja kapni a lehetőséget, hogy megtudja, pontosan mivel vádolták, s miért is ítélték el.
 - Perújítást akarsz elérni?
 - Igen, egyértelműen!
Toroczkai László - Magyar Jelen
Kapcsolódó anyagok:
http://www.indavideo.hu/video/18_Ritualis_vergyilkossag

HIÁBA SíRSZ! http://www.indavideo.hu/video/HIABA_SiRSZ

Itt van még két videó a témához kapcsolódik az érinthetetlenek azt csinálnak amit akarnak a benszülött  palesztinná vált magyarokkal, de azok legalább szembeszállnak a terrorista zsidó állammal . Itt meg mint a barmok várjuk hogy mikor vágja el a torkunkat a sakter. Bűnözőik kikerülnek a börtönből, a pedofil buzi söpredék pedig osztja az észt a 2/3 - dos győzelem után is. Kormányt igen de ÁVH-s zsidó utódokat nem váltottunk le, mert a jobboldali dísz zsidó az jó zsidó, a baloldali is csak megtévedt, azért engedik ki a börtönből . S ti palesztinná váltak el is hiszitek ezt? Jó rabszolgák lesztek , már ha életben hagynak benneteket, mert magyart csak annyit, akik kicserélik alattuk az ágytálat, mondá nobeldíjasunk, s ő bizony nem téved, nem azért kapott nobeldíjat.És ők jönnek a szarból spirók után szabadon galiciai jötmentek, mi meg csak sodródunk.

Vérgyilkosság, zsidók, titkok, döbbenet I. rész teljes terjedelemben

Thu, 2007/06/28 - 13:37

A Magyar Jelenhez eljutatott levél szerint az 1998-ban Körmenden meggyilkolt 11 éves kislányt nem a kézzelfogható bizonyítékok híján elítélt, ártatlanságát máig hangoztató, 9 éve börtönben ülő Tánczos Gábor ölte meg, hanem zsidók.
Szerkesztőségünk névtelen levelet kapott, amelyben a levélíró egy kilenc évvel ezelőtt történt, az egész országot megrázó brutális gyilkossággal kapcsolatban hívja fel egy új eshetőségre a figyelmünket. Olvasónk szerint az 1998-ban Körmenden meggyilkolt 11 éves kislányt nem a kézzelfogható bizonyítékok híján elítélt, ártatlanságát máig hangoztató, 9 éve börtönben ülő Tánczos Gábor ölte meg, hanem zsidók, akik akkoriban a városban tartózkodtak. A móri ügy után, amikor végleg kiderült, hogy a magyar rendőrség képes bárkit ártatlanul, koncepciós ítéletekkel börtönben tartani, már semmin sem lepődünk meg, ám azért ez a feltevés minket is megdöbbentett. Bár, a körmendi ügy így első hallásra is meglehetősen hasonlít az 1882-es tiszaeszlári perhez. Az úgynevezett vérvád szerint ugyanis egyes zsidó fundamentalista csoportok a zsidó húsvétkor, a Pészah idején keresztény gyermekeket gyilkolnak meg és rituális célokra használják fel a vérüket. Annak ellenére, hogy a vád – különösen így az ezredforduló táján – hihetetlennek tűnik, szerkesztőségünk mindenre kiterjedő nyomozásba kezdett, már csak azért is, mert az ismeretlen levélíró szerint már több újságnak is elküldte írását, ám mindezidáig senki sem merte a körmendi gyermekgyilkosságot ebből az irányból megközelíteni. Ahogy kutakodásunk során fokozatosan feltárult előttünk egy látszólag érthetetlen gyilkossági ügy, döbbenetes, iszonytató összefüggésekre bukkantunk.

1998 tavaszán az egész országot sokkolta a hír: H. Zsófit, egy 11 éves kislányt brutálisan meggyilkoltak a család körmendi, lakótelepi lakásában. Az édesapa talált rá a holttestre, amikor hazatért a munkájából. A gyilkos követte Zsófit, aki fél hat körül az iskolából tartott hazafelé a barátnőjével, s csak éppen felugrott a lakásba, hogy a táskáját letegye, majd visszajöjjön a játszótérre a barátai közé. Zsófi azonban sohasem tért vissza. A gyilkos ugyanis benyomult utána a résnyire nyitva hagyott ajtón keresztül, s megtámadta. Először dulakodtak, a kislány védekezni próbált, de végül a túlerő, a felnőtt gyilkos ereje legyőzte a gyermek ellenállását. A lakásban volt egy számadó juhászt ábrázoló kerámia szobor, amit a gyilkos felkapott és azzal vágta fejbe áldozatát. Miután a kislány teste elernyedt, a tettes éles vágóeszközt, minden bizonnyal egy kést vett elő, s módszeresen – két felületi sérülést okozó próbavágás után – fültől fülig átvágta Zsófi torkát. A kislány még mozgott, halkan nyöszörgött, s ahogy levegőért kapkodott, habzott a vére. A metszés és az elkövetés módszere profi gyilkosra vall, akinek még ahhoz is volt lélekjelenléte, hogy borzalmas tette után a kezeit és a kést lemossa a lakás fürdőszobájában, majd észrevétlenül távozzon.
Amikor Zsófi édesapja, H. Ferenc este hazaérkezett, rosszat sejtett, hiszen az ajtó szokatlan módon nyitva volt. Gyermekét kitekert testhelyzetben, vérbe fagyva, holtan találta meg a lakásban. Egyik szeme még nyitva volt, a másik az ütlegeléstől feldagadva már örökre lecsukódott. Az édesapa teljesen összeomlott, ahogy a foglalkozását tekintve tanárnő édesanya is, aki a gyilkosság idején Zsófi testvérével Finnországban tartózkodott, ahová az osztályát kísérte el. Az ügy az egész országot sokkolta, Körmendet ellepték az újságírók. Senki sem értette, hogy a jó kedélyű, szorgalmas, segítőkész szőke kislánynak miért kellett meghalnia. Épeszű ember erre magyarázatot nem találhat, de a kéjgyilkosság is kizárható volt, mert annak, ahogy a szexuális indíttatásnak sem volt semmi jele. A lakásból semmi sem tűnt el, tehát a rablógyilkosság is kizárható volt. A rendőrség, az újságírók és a körmendiek sem találtak semmiféle indítékot a brutális kegyetlenségre.
A gyilkosság másnapján egy akkoriban 18 éves fiú, Tánczos Gábor ment be a körmendi Zsade bisztróba, ahol – mint akkoriban egész Körmenden és az országban is – természetesen a gyermekgyilkosság volt a téma. Innentől egy ideig átadjuk a szót Balaton Balázsnak, aki A Tánczos-dosszié címmel könyvet írt az egész történetről. Azt maguk az érintettek, Tánczos Gábor, a szülők és dr. Tóth László, Tánczos ügyvédje is elismerik, hogy az egész ügyet Balaton Balázs újságíró ismeri a legjobban, aki elsőként érkezett a gyilkosság helyszínére, végigülte a hosszú tárgyalásokat, személyesen találkozott és interjúkat készített az összes érintettel, Zsófi szüleitől kezdve Tánczos Gáboron át a rendőrökig, nyomozókig, ügyészekig. Balaton Balázsra és könyvére is visszatérünk még tényfeltáró írásunkban többször, annál is inkább, mert mi magunk is felkerestük az újságírót, aki akkoriban a Mai Nap című napilap munkatársa volt, jelenleg pedig a főváros II. kerületi önkormányzatának kommunikációs vezetője. Mindenekelőtt álljon itt a részlet Balaton Balázs könyvéből, amelyből kiderül, hogy pontosan hogyan keveredett bele a zárkózott fiatalember, Tánczos Gábor az ügybe, akit a legtöbben csupán egy olyan szerencsétlen bűnbaknak tartanak, akivel elvitették a balhét:
„A rendőrök még forró nyomon dolgoznak, amikor Tánczos Gábor április másodikán bemegy az egyik körmendi bisztróba. Ott dolgozik egyik ismerőse, akivel korábban váltott már pár szót, köszönőviszonyban vannak. A hölgynek szintén tíz év körüli gyereke van, s abban a lépcsőházban lakik, ahol a gyilkosság történt. Gábor aggódva kérdezi: ugye nem az ő kislányát ölték meg? Az eladónő megnyugtatja, hogy nem. Erre Gábor elmondja: ő a gyilkosság körüli időben a környéken volt, sőt bent volt a lépcsőházban, amikor éppen barátjához ment. A nő azt tanácsolja, mondja el a rendőröknek amit tud, lehet, hogy segíthet a nyomozásban. A barátok nélküli, magányosan éldegélő, mindig kirekesztett fiúnak felcsillan a szeme. Nagyotmondásai miatt kevesen vannak, akik közel állnak hozzá. Ő pedig mindig is úgy állt a világhoz: majd meglátjátok, egyszer híres ember leszek, egy hős! Most itt a nagy lehetőség - gondolta! Koronatanú lehetek egy gyilkosságban! Mindig is nagy dobásra készült, olyat akart tenni, amiért felfigyelnek rá az emberek, irigykednek majd rá a srácok és a város legszebb lányai esedeznek kegyeiért. Mi más lehetne ez, mint az egész országot lázban tartó emberölés? A fiú meglát egy civil ruhás rendőrt, akit korábban csak látásból ismert, s odamegy hozzá. Elmondja: ott járt az előző napi gyilkosság helyszínén, s esetleg tud újabb információkat. A férfi felhívja a kapitányságot, ahol azt mondják neki: küldje be a szemtanút. Gábor önként megy be késő délután a kapitányságra. Megvan az első tanú. Megkérik, működjön közre a gyilkos kézre kerítésében. A srác rábólint, s elmeséli mit látott:
- Amikor a kapu elé értem, egy férfi rohant ki a lépcsőházból. Zaklatottnak tűnt, mint akivel nem stimmel valami. Furcsálltam egy kicsit, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Felmentem a barátomhoz Sz. Györgyhöz, akivel úgy tíz-tizenöt percig beszélgettem. Gyurit telefonon hívták, majd elindultunk lefelé. Amikor megálltam befűzni a cipőm a harmadikon, nyöszörgő, hörgő hangot hallottam a Gyuriék alatti lakásból. A ház előtt elváltunk, hazamentem és csak ma reggel tudtam meg, hogy mi történt abban a lakásban - szól Gábor első vallomása”.
Tánczos Gábor tehát önként jelentkezik a rendőrségnél tanúnak. Egyrészt, mert segíteni szeretne, másrészt pedig feltűnési vágy is hajtja a fiút, aki végre szeretne a figyelem középpontjába kerülni. Nos, oda is került, bár aligha úgy, mint ahogy szerette volna. Tánczos később már hezitál, mindenesetre az a szemtanúk és Sz. György vallomása alapján is bebizonyosodik, hogy valóban ott volt a házban a gyilkosság elkövetésének idején, ahogy az is, hogy Zsófi meggyilkolására és a nyomok eltüntetésére mindössze kb. 10 perce lett volna. Ezután pedig azonnal a kislány fölött lakó „üzlettársához” (valójában Amway termékeket forgalmazó házaló ügynökök voltak) Sz. Györgyhöz ment, aki semmiféle zaklatottságot nem vett észre rajta. Sőt, Sz. György szintén a lakásban tartózkodó gyermekei is tisztán emlékeztek, hogy Tánczos Gábor teljesen nyugodt volt, sőt még viccelődött is. Holott egy ilyen brutális gyilkosság után még egy bérgyilkosnak is gyorsabban verne a szíve, a ruhája pedig minden bizonnyal véres lett volna. Arról nem is beszélve, hogy elképzelhetetlen, hogy valaki egy ilyen gyilkosság után még felugorjon a felette lévő lakásba az ismerőséhez egy kicsit csevegni. A 18 éves fiatalember nemhogy profi gyilkos nem volt, de a családtagjai és ismerősei elmondták, hogy - a szó szoros értelmében - még a légynek sem tudott ártani, és soha nem volt büntetve. Az erőszakot pedig végképp nem bírta, még a szülei sem adtak neki soha egy pofont sem, mert gyermekkora óta képtelen volt elviselni bármilyen fizikai agresszivitást. A rendőrség azonban, amely az első pillanattól kezdve döbbenetes hibákat vétett, néhány nap múlva hirtelen tanúból gyanúsítottá minősítette át Tánczos Gábort. A hatalmat sürgette az idő, ugyanis közeledtek a választások. Kuncze Gábor, akkori belügyminiszter siettette az ügy mielőbbi megoldását, s a rendőrség, a nyomozóhatóság a jelek szerint ennek igyekezett is megfelelni. Gyorsan kijelentették, hogy Tánczos a gyilkos, Kunczéék pedig rengeteg jutalmat, előléptetést osztottak ki, bár a választásokat azért mindennek ellenére elbukták. Utána már különösen kényelmetlen lett volna bevallani, hogy egy fiatalembert ártatlanul hurcoltak meg és börtönöztek be, így hát maradt minden úgy, ahogy volt. Pedig a rendőrség és az ügyészség kezében mind a mai napi lényegében csak azok a beismerő vallomások vannak, amelyekről mára bebizonyosodott, hogy veréssel, kényszerítéssel adták azokat az éppen gyengesége miatt már az első pofon után megtört Tánczos Gábor szájába, s amelyeket az 1998 óta börtönben ülő, jogerősen 13 év börtönbüntetésre ítélt fiú már többször visszavont. Tánczos egyébként valószínűleg már jövőre, 10 év letöltése után kiszabadulhat, ám ő ennek ellenére továbbra is köti az ebet a karóhoz, s ártatlannak vallja magát. Sőt, nemrégiben azt nyilatkozta, hogy szabadulása után külföldre költözik, mert itt már nem tud tovább élni, de előbb még szeretné megtalálni az igazi gyilkost. Ugyan, miért mondana ilyeneket? Most már lényegében úgyis mindegy neki, hiszen a gyilkosságért rá kiszabott büntetést már majdnem teljes egészében letöltötte, az élete romokban hever, és szellemileg, fizikailag a börtönben megrokkant. Balaton Balázs meggyőződése szerint mindenesetre Tánczos ártatlan, s ezt a könyvében is bizonyítja. A rendőrség és a bíróság munkájáról sommás véleménye van, amelyet így összegez: „A napvilágot látott tények már eddig is bizonyították: semmi valóságalapja nincs a vasi zsaruk kitalációjának. Egy ország előtt bolondot csináltak magukból, ám struccpolitikát folytatva elhitetik magukkal: kiváló szakemberek, akiknek sikerült elkapniuk egy gyilkost”.
Arról sem sokat lehetett hallani, hogy Tánczos Gábor beleegyezett a poligráfos vizsgálatba (a Zsanett megerőszakolásával vádolt rebiszesek például nem), azt el is végezték, s bebizonyosodott, hogy Tánczos Gábor nem hazudik, amikor azt állítja, hogy ártatlan. Balaton Balázs számos megmagyarázhatatlan rendőri mulasztásról, tudatos hibáról ír a könyvében, például a következőket jegyezte le: „Az elsők között a helyszínre érkező mentőorvosnő, dr. K. Katalin vallomása is érdekes. Elmondása szerint a lakás egyáltalán nem úgy nézett ki, mint azt később a rendőrök leírták. Sőt, emlékezete szerint a kislányon más ruha volt, mint ami a hivatalos papírokban szerepel. Az már csak hab a tortán: biztosan emlékszik, hogy a hatósági tanúk lábán nem volt nejlon zsák, pedig ez a későbbi nyombiztosítás szempontjából kulcsfontosságú kérdés. Ki és hogyan engedhette be a civileket a lakásba lábvédő nélkül? Ki és miért hazudik a kislány ruháját, feltalálási helyét illetően?”
És van még egy nagyon fontos kérdés Tánczos esetében: mi volt az indíték? Merthogy erre a kérdésre eddig senki sem tudott megnyugtató választ adni. Ha sem szexuális aberráció, sem rablás nem jöhet szóba, akkor miért ölhette meg valaki a mindenkivel kedves, jó kedélyű gyermeket? Tánczos esetében, sőt bármilyen más szóba jöhető gyanúsított esetében a mai napig képtelen volt a rendőrség egy elfogadható indítékot felmutatni. Az általunk megkérdezett körmendiek és Balaton Balázs is említést tett arról, hogy talán alvilági leszámolás, bosszú lehetett az indíték, s a bérgyilkos valójában a szomszéd lépcsőházban lakó helyi vállalkozó (a Zsade tulajdonosa) hasonló korú gyermekét szerette volna meggyilkolni, csak eltévesztette a házszámot. A másik lehetséges indok, amelyet Balaton Balázs vet fel végső elkeseredésében a könyvében, miután rájön, hogy Tánczos Gábor ártatlan, hogy esetleg a szülők keze van benne a gyilkosságban. Mind rendőrségi, mind magánjellegű nyomozásokból azonban kiderült, hogy mindkét feltevés nagyon távol áll az igazságtól, s teljességgel kizárható verziók, nem beszélve arról, hogy elképzelhetetlen, hogy egy édesapa ilyen módon végezne a saját kislányával. Tánczos családja és ártatlanságában hívők elkeseredésükben már szinte bárkit meggyanúsítottak volna, valójában azonban ezidáig mindenki csak sötétben tapogatózott. Ép ésszel felfogható magyarázat, vagyis indíték ugyanis nincs erre a brutálisan elkövetett gyilkosságra. Zsófi édesapja, H. Ferenc a következőket nyilatkozta arra a kérdésre, hogy mi lehetett ennek a szörnyű tettnek az indítéka: - Fogalmam sincs. Zsófi senkinek sem ártott, őt mindenki szerette. Mindig a közösség irányítója volt, énekórára, hittanra, népi táncra és vívóedzésre járt, kiváló tanuló volt. Ha megkérdi, akkor az iskolában is csak jót tudnak róla mondani – nyilatkozta az édesapa.
S itt következik az első igazán döbbenetes tény: a hozzánk eljuttatott névtelen levélben említett vérgyilkosság az egyetlen eddig felbukkant indíték, amelyet nyomozásunk alatt nemhogy megcáfolni, de inkább megerősíteni tudtunk.
Vizsgáljuk meg mindenekelőtt, hogy mit lehet tudni a zsidók által állítólag elkövetett rituális gyilkosságokról, vagyis a vérgyilkosságokról és a vérvádakról. Például azt, hogy egy antiszemitizmussal aligha vádolható izraeli történész professzor, Ariel Toaff nemrégiben könyvet jelentett meg Olaszországban, az Il Mulino kiadónál, Pasqua di Sangue (Véres Húsvét) címmel, amelyben bebizonyítja, hogy a zsidó rituális vérgyilkosságok megtörténtek. Ariel Toaff ugyanis azt állítja, hogy a zsidók ellen a középkorban emelt vérvádnak volt racionális alapja, a Rajna vidékén a 11. századtól a zsidók valóban elkövettek rituális gyilkosságokat, válaszul az átvonuló keresztes hadak zsidóellenes pogromjaira és mészárlásaira. Az így nyert vért Pészahkor, közelebbről Széder estén, az Egyiptomból való kivonulás ünnepén borba csepegtették, illetve maceszba sütötték. A könyv érdekessége, hogy a szerző Ariel Toaffot senki sem vádolhatja antiszemita elfogultsággal, ő ugyanis a római főrabbi fia, s maga is nem csupán zsidó, de rabbi is. Szakmai hozzáértéséről pedig annyit, hogy Toaff az izraeli Bar-Ilan Egyetem történész professzoraként a középkori és reneszánsz történelem, s benne a zsidó vonatkozások kutatója. A vérgyilkosságokról, vérvádakról a leplet lerántó könyv tehát 2007 elején megjelent, ám a szerző váratlanul leállíttatta a könyv forgalmazását, sőt a már kikerült példányokat is visszarendelte, s közölte, hogy átírja művét. Nemsokára kiderült, hogy Ariel Toaffot halálosan megfenyegették, s ennek, valamint az ellene indított gyűlöletkampánynak volt az eredménye, hogy a szerző végül visszavonta a saját könyvét. Mielőtt Toaff visszakozott, még a következőket válaszolta az őt támadó zsidó vezetőknek, rabbiknak: „Egy kis (zsidó) szélsőséges csoportra korlátozódtak ezek a tettek. Az iszlámot sem lehet elmarasztalni kis szélsőséges csoportok tevékenysége alapján. A gyermekgyilkos zsidók bosszút álltak és megváltást kerestek” - fogalmazott Ariel Toaff mielőtt a támadások hatására visszavonatta saját könyvét.
A leghíresebb magyarországi vérvád-ügy, az 1882-83-ban lezajlott tiszaeszlári per volt. Ekkor egy 14 éves keresztény kislány, Solymosi Eszter tűnt el nyomtalanul a helyi zsinagóga környékén a szabolcsi településen. A gyanú hamarosan a helyi zsidókra terelődött, akiknél éppen idegenből jött koldus zsidók tanyáztak. Eszter édesanyja feljelentést is tett a zsidók ellen, de a karhatalom először csak országos körözést adott ki. Később azonban a zsinagóga (zsidó) gondnokának 4 éves kisfia a focipályán keresztény játszótársainak kikotyogta, hogy a bátyja, Scharf Móric a kulcslyukon keresztül látta, ahogy a zsidók rituálisan kivégzik (a torkát elvágják) Solymosi Esztert, akit korábban neki kellett becsalogatnia a zsinagógába. A 16 éves Móric először vonakodott vallomást tenni, végül mindent részletesen előadott a nyomozóknak. Ennek alapján több zsidót letartóztattak. Bizonyítja, hogy Solymosi Eszter nem baleset áldozata lett, hogy hónapokkal a kislány eltűnése után (június 18-án) zsidó tutajosok egy fiatal nő holttestét fogták ki a Tiszából, aki Solymosi Eszter ruháit viselte. Az orvosszakértők azonban megállapították, hogy a kifogott nő 20 év körüli volt, Solymosi Eszter pedig 14, a holttest eredetileg szőke (haját leborotválták), az eltűnt kislány pedig barna volt. Végül az édesanyja egyértelműen kijelentette, hogy a holttest nem a lányáé, valakik tehát egy idegen holttestet öltöztettek fel az „eltűnt” Solymosi Eszter ruháival. A tiszaeszlári per nemzetközi érdeklődést váltott ki, a nemzetközi pénzvilág zsidó mágnásai is figyeltek az ügyre, s végül valamennyi zsidó vádlottat felmentették. Az akkori helyzetet jól jellemzi, hogy az ítélet hírére zavargások robbantak ki, a gyanúsított zsidók pedig elmenekültek az országból. Később felröppent a hír, hogy a felmentő ítélet a zsidóknak hatvanmillió forintjába került, s több köztisztviselő számolt be vesztegetésekről.
Nos, mindezek ismeretében vegyük górcső alá a körmendi gyermekgyilkosságot! A vérgyilkosság lehetőségét azonnal kizárhatja az elkövetés időpontja, hiszen effajta zsidó rituális gyilkosságot csak a zsidó húsvét, a Pészah idején követhetnek el. Ebből a szempontból a tiszaeszlári vérvád megáll, hiszen Solymosi Eszter közvetlen a Pészah előtt, vagyis április 1-én tűnt el. És most kapaszkodjanak meg, tisztelt olvasóink: H. Zsófit 116 évvel később ugyanezen a napon, vagyis április 1-én gyilkolták meg Körmenden!
Van még egy lehetőség, amellyel szintén kizárhatnánk a zsidó vérgyilkosságot: az elkövetés módszere. Mivel a rituális gyilkosság lényege, hogy a vért kifolyassák az áldozatból, a leírások szerint a gyilkosságot sakterek hajtják végre. A sakter zsidó mesterség, az a személy, aki a kóser eljárás keretében az állatok nyakát éles késsel elvágja, vérüket kifolyatja. A sakterek tehát az elbeszélések szerint a rituális gyilkosságot késsel követik el, méghozzá úgynevezett sakter-metszéssel, amelynek lényege, hogy fültől fülig vágnak, hogy minél nagyobb legyen a vérveszteség. A tiszaeszlári per koronatanúja, Scharf Móric – aki vallomása szerint a zsinagóga kulcslyukán keresztül nézte végig a gyilkosságot – arról beszélt, hogy Solymosi Eszter torkát egy sakter vágta el egy éles késsel. A körmendi gyermekgyilkosság esetében jóval könnyebb a dolgunk, hiszen itt megtalálták a holttestet, így hagyatkozhatunk az orvosszakértői jelentésekre. Ezek egyértelműen megállapítják, hogy Zsófi nyakát fültől fülig átvágták egy éles tárggyal, ami minden bizonnyal egy kés volt. Amennyiben bárki, akár Tánczos Gábor hirtelen felindulásból öli meg egy késsel, akkor indulataitól hajtva agyonszurkálja, mint történt ez számos hasonló esetben. Tavaly például Zsombón volt egy hasonló eset, ahol egy 17 éves lány dühében és pillanatnyi elmezavarában egy késsel megölte öccsét: nem a torkát vágta el, hanem 70 (sic!) késszúrással halálra szurkálta. Zsófit viszont módszeresen ölték meg. Először ütlegeléssel ártalmatlanná tették, majd nekigyürkőztek és mondhatni „szakszerűen”, fültől fülig, ha úgy tetszik sakter-metszéssel átvágták a torkát, s hagyták, amíg elvérzik. Az elkövetés módját is megvizsgálva tehát szintén elmondhatjuk, hogy nemhogy kizárhattuk volna a vérgyilkosság gyanúját, hanem éppen ellenkezőleg: a sejtés kezd bizonyossággá válni.
Nyomozásunk természetesen a rettenetes gyilkosság helyszínére is kiterjedt. Az általunk megkérdezett körmendiek közül azonban senki sem akadt, aki eddig hallott volna a zsidók által elkövetett vérgyilkosság lehetőségéről. Azzal kapcsolatban viszont egyetértés mutatkozott közöttük, hogy Tánczos Gábort gyenge idegzetű, ám ártalmatlan baleknak tartják, akivel a rendőrök és a bíróság elvitette a balhét. És, bár Körmenden nem akadtunk egyetlen olyan helyi lakos nyomára sem, aki bármit tudott vagy mert volna mondani a zsidó vérgyilkosság lehetőségéről, a világhálón találtunk egy nemrégiben keletkezett írást, amely megerősíti mindazt, amelyről a szerkesztőségünkhöz eljuttatott levél értekezik. A Suttogó.hu internetes oldal fórumába Aakum néven írta be valaki a következőket:
„Az eset egyik furcsasága, hogy aznap nagyszámú, külföldi rendszámú buszon közlekedő haszid zsidó tartózkodott a városban. Tánczos vallomása szerint egy feketeruhás, szakállas egyénnel ütközött össze, aki éppen a helyszínről távozott sietve. Mivel ő volt az egyetlen tanú az ügyben, neki kellett elvinni a balhét. A másik furcsaság az ügyben, hogy a gyilkossági ügyekben szokásos létszámtól jóval többen jelentek meg a rendőrség részéről, és nem a helyiek, hanem a szombathelyi rendőrök szálltak ki egy Farkas vezetéknevű (a rangjára már nem emlékszem) zsidó rendőr vezetésével. A kislány torkát ún. sakter-metszéssel vágták el, ami fültől-fülig történő vágást jelent, így rövid idő alatt rendkívül nagy vérveszteséget okozott. A város zsidó nevezetességeit aznap látogató busznyi zsidót természetesen senki nem tartóztatta fel, az országhatárt még aznap elhagyták, magukkal víve az ügy részleteit és titkait... Az eset eme részleteit még 1998 második felében hallottam, személyesen egy akkor még a BM kötelékében dolgozótól. (Neve és címe még megvan). Mindezt akkor leírtam - sajnos csak egy példányban - és elküldtem egy emigrációban működő lapnak, de sajnos nem hozták le (talán meg sem kapták?). A fentieket már csak emlékezetből írom, a részletek sajnos közel 10 év távlatából kezdenek kikopni... Annyi még beugrott, hogy a meggyilkolt kislány apja vadász volt, otthon tartotta a puskáját. Mivel számára nyilvánvaló volt akkor, hogy a lányt nem Tánczos ölte meg, ezért keserűségében megpróbált néhány zsidót levadászni a környéken. A rendőrség egyből bevonta az engedélyét és az ország másik végébe költöztette át az apát.”
Természetesen a fenti sorok szerzőjével is felvettük a kapcsolatot, következő lapszámunkból kiderül, hogy mire jutottunk. Folytatjuk nyomozásunkat, s többek között nyakunkba vesszük az országot, hogy felkutassuk Zsófi szüleit, akik időközben Körmendről elköltöztek, a nyilvánosság elől teljesen eltűntek. Szintén felkutattuk a rejtélyes ügy legjobb ismerőjét, Balaton Balázs újságírót is, akit egyébként – az üggyel kapcsolatos nyomozásai miatt - 1999 májusában Budapest közelében egy rendőrautóból kiszálló férfiak agyba-főbe vertek, miután ráripakodtak, mondván: „Jó lenne, ha nyugton maradnál!” Balaton Balázs súlyos egészségkárosodást szenvedett, s természetesen feljelentette a támadóit, s mivel valószínűsíthetően rendőrökről volt szó, az ügyészségi nyomozóhivatal vette át az ügyet. Gondolom, olvasóink már meg sem lepődnek, ha eláruljuk, hogy ismeretlen elkövető címszóval még 1999 szeptemberében lezárták a nyomozást. A dolog érdekessége, hogy mindezek után Balaton Balázs személyes védelmét az izraeli kötődéseiről ismert In-Kal „security” nevű őrző-védő cég látta el.
A folytatásból kiderül az is, hogy valóban volt egy fekete hajú idegen, aki már jó ideje követte Zsófit a gyilkosság előtt. Sőt, a rendőrök kezdetben egy fekete hajú idegent kerestek olyannyira, hogy még a körmendi cigánytelepen is egész napos razziát tartottak. A meggyilkolt kislány pedig még halála után is szorongatott a kezében egy idegen felnőttől származó fekete hajszálat.
1. Kiegészítés: 
Eötvös Károly, a tiszaeszlári perben vádlott zsidók védőügyvédje a könyvében említést tesz arról, hogy a vérvádról, vérgyilkosságokról van egy német leírás, amelyet az ügyben eljáró bírósághoz beküldtek, s a bíróság vizsgáló tagjai lehető figyelembevétel céljából az ügy irataihoz csatoltak. E leírás szerint így áll elő a vérvád alapját képező cselekmény:
„A pászkához, amit macesznak is neveznek, kóser liszt kell. Kóser szó a közhasználatban azt jelenti: tiszta. Az őrlésnél rabbinak vagy legalább egyházfinak kell jelen lenni, másként a liszt nem lehet kóser. A kóser lisztből a rabbi felügyelete alatt készül az áldozó pászka. A rabbi megáldja a pászkát, héber nyelven imádkozik, s imáját így végzi, de már német nyelven: Íme ez a pászka vértől, vérből, vérben és vérhez. Vegyétek s nőjetek és tenyésszetek általa, hogy egészségesek, erősek és tiszták legyetek. Tartsátok meg a törvényt szigorúan.’
Erre minden jelenlevőnek pászkát ad, s ki-ki azt áhítattal eszi. A hatása az, hogy aki eszi, nemcsak bűntől, de betegségtől is mentes. A pászka elkészítésének módja se a zsidó szentírásban, se a talmudban nincs leírva, de a hagyomány tisztán őrzi. Tizenhárom zsidónak kell ott jelen lenni, kik nagy esküt tesznek a titoktartásra. Ártatlan keresztény szárított vérének porát keverik a lisztbe. Rendesen szűznek vérét szerzik meg. A vérből, amikor azt megszerzik, haza is visznek, s a küszöb körül vele a falat befecskendezik.”
2. Kiegészítés:
Részlet Huber Lipót: A vérvád és vérgyilkosságok története c. művéből:
„Móric, kis idő múlva kimenvén az udvarra, a zsinagógából jövő jajveszékelést és három vagy négy segélykiáltást hallott. E kiáltásra kíváncsian odaszaladt a zsinagóga előpitvarának ajtajához, de azt zárva találta; azért annak mélyedésében meghúzódva benézett a kulcslyukon s ekkor látta, hogy Eszter, akinek szája már be volt tömve, a földön fekszik egy ingben, hogy őt Buxbaum Ábrahám és Braun Lipót a földre leterítve s kinyújtóztatva tartják; látta, hogy Schwarz Samu, tiszaeszlári sakter egy nagyobb késsel nyakát elmetszette; látta továbbá, hogy Buxbaum Ábrahám, Braun Lipót és Wollner Hermann a leány testét fölemelték és hogy ekkor Schwarz Salamon egymás után két vörös cserépedényt tartott alája, amelyben a leány kiömlő vérét felfogta és azután ezekből egy nagyobb edénybe átöntötte. Mikor a leány már nem mozdult, nyakát egy ronggyal bekötötték és ismét felöltöztették, mire a zsinagóga belsejéből az előpitvarba jöttek: Lusztig Sámuel tiszaeszlári kereskedő, Braun Abrahám tiszaeszlári napszámos, Weiszstein Lázár, tiszaeszlári bérlő és Junger Adolf, tiszaeszlári földbirtokos, akik a hullát körülállották.”
Képek és szöveg:
A Magyar Jelen munkatársai
A cikk foyltatása és az ügy megoldása a Július 12-én megjelenő Magyar Jelenben olvasható.
(Magyar Jelen)




Vérgyilkosság, zsidók, titkok, döbbenet II. rész teljes terjedelemben

Thu, 2007/07/12 - 15:15

Előző lapszámunkban tett ígéretünkhöz hűen folytatjuk a kilenc évvel ezelőtt történt rettenetes gyermekgyilkossággal kapcsolatos nyomozásunkat.
Cikkünk igen nagy visszhangra talált, az olvasók önszorgalomból az interneten és fénymásolatban is terjesztették, s az általunk azóta felkeresett családtagokhoz, szakértőkhöz, újságírókhoz már érkezésünk előtt eljutott a cikk híre. Nincs kétségünk afelől, hogy azok asztalán is ott van már ez a tényfeltáró riport, akik az ügy szereplőiként tudják vagy sejtik, hogy valójában mi történt 1998. április 1-én Körmenden, s azóta a bírósági tárgyalások és rendőrségi nyomozások hátterében. Mindezek ismeretében különösen érdekes, hogy a fősodrú média és a hivatalos Magyarország mélyen hallgat a lapunk által felvetett új eshetőségről, holott a vezető lapok, televíziók, rádiók kilenc éve folyamatosan foglalkoznak a máig megoldatlan körmendi gyermekgyilkossággal. Persze, álnaivitás lenne azt állítani, hogy meglepett minket ez a fogadtatás, hiszen tapasztalatból tudjuk, hogy a zsidó szó hallatán szinte mindenhol azonnal halkabban kezdenek beszélni, s beindul valamiféle öncenzúra. Szerkesztőségünket azonban ez nem érdekelte, tőlünk zuluk, hottentották vagy éppen eszkimók is szóba kerülhettek volna a gyilkosság lehetséges elkövetőjeként, minket csupán egyetlen dolog vezérelt: az igazság kiderítése!

Vérgyilkosság, zsidók, titkok, döbbenet... (II. rész)

Korábbi lapszámunkban ígértük, hogy felkeressük Balaton Balázst, akit a körmendi gyermekgyilkossági ügy legjobb ismerőjének tartanak. Sikerült is felkutatni, és jómagam egy budai kávézó teraszán találkoztam vele. Futólag ismertük egymást, mert évfolyamtársak voltunk az egyetemen, így - bár nem tudta, hogy konkrétan miért keresem - könnyen kötélnek állt. Tánczos-dosszié címmel könyvet is írt a témáról és Tánczos Gábor évekig húzódó kálváriájáról. Végigülte a tárgyalásokat, beszélt minden szereplővel és az elsők között érkezett a tett helyszínére. Balatoni Balázs azt mondta, hogy körülbelül két éve már nem foglalkozik annyira intenzíven az üggyel, Gábor úgyis hamarosan szabadul, mostanában nem is látogatta meg a börtönben, holott korábban rendszeresen bejárt hozzá. Amikor megb&üotta, hogy a zsidó vérgyilkosság lehetőségéről akarom kérdezni, akkor csak annyit mondott, hogy azt a bizonyos névtelen levelet annak idején ő is megkapta, ahogy a legtöbb, az üggyel foglalkozó újságíró is, de senki sem akart ez irányban nyomozni. Annyiban maradtunk, hogy nem kívánja kommentálni ezt a teóriát. Persze, nincs ebben semmi meglepő, hiszen az egykor a Mai Nap újságírójaként dolgozó Balaton Balázs időközben átkerült a mikrofon másik oldalára, s a II. kerületi önkormányzat sajtóreferense lett. Vannak ma még Magyarországon olyan témák, amelyekről ilyen állásban nem tanácsos nyilatkozni. Hamarosan kiderült azonban, hogy a nevét felvállalva lényegében senki sem mer megszólalni ebben az ügyben, amennyiben zsidókról is szó esik. Azon már meg sem lepődtem tehát, hogy az általam szintén felkeresett, az ügyben érintett szakértő a neve elhallgatását kérte tőlem, a segítségéért cserébe.
Megígértem neki, így betekinthettem több hivatalos szakvéleménybe, a bírósági aktákba, s levelezésekbe is.

Hol a vér?

Nos, akkor tényszerűen nézzük, hogy valójában milyen állítások szerepelnek a lapunk birtokába jutott bírósági dokumentációban megtalálható szakértői véleményekben, amelyeket a Magyar Jelennek nyilatkozó hivatalos személy is megerősített. Az alábbiakban szó szerinti idézeteket olvashatnak a dokumentumokból:
„Rögzítést nyert a halottszemle jegyzőkönyvben, hogy az elhalt sértetten lévő hosszúszárú farmernadrág begombolt, de a cipzár lecsúszott állapotban volt. A nadrág lehúzása közben a combok elülső felületén, a felső combok között, közvetlenül a nemi szerv alatt szabálytalan alakzatban egy hosszú hajszálnak látszó anyagmaradvány található, amely 40 cm hosszúságú, és az elhalt hajzatánál sötétebb színű. A bizottság a hajszálnak látszó anyagmaradványt eredetben rögzítette. 18. számú bűnjel”.
(A szerkesztőségünkhöz eljuttatott névtelen levélben azt írják, hogy a hajszál azért kerülhetett oda, mert a rituális, emberáldozat-jellegű gyilkosságok előtt meg kell vizsgálni, hogy szűz-e az áldozat).
A Legfelsőbb Bíróság dokumentációjában ezzel a hajszállal kapcsolatban a következők állnak:
„A 1/3. kötet 401. és 409. oldalán elfekvő szakértői vélemények szerint a gyermekkorú sértett combjáról eredetben rögzített 44 cm hosszúságú 75 mikron vastag kihullott vörös tónusú hajszál eredeti színe szürkésbarna. A vizsgálat megállapította, hogy a kérdéses hajszál színben és szerkezetben eltér Tánczos Gábor hajmintájától”
A halottszemle alkalmával pedig a következőket rögzítették: "a holttest szabaddá tett, a bal kéz mutató és gyűrűs ujján, a körmön és az ujjbegyen szemmel alig észlelhető elemi szálak voltak láthatók. A bizottság az elemi szálakat eltávolította és azokat üvegfiolában eredetben biztosította. (13. számú bűnjel)
A bizottság a bal kéz v. ujjáról körömvágatot és körömkaparékot biztosított üvegfiolában. (16. számú bűnjel)
A szabaddá tett jobb kézről a hüvelykujjon és a kisujjon szabad szemmel alig észlelhető elemi szálakat találtak. A bizottság azokat csipesszel eltávolította és üvegfiolában, eredetben biztosította. (18. számú bűnjel)
A jobb kéz v. ujjáról körömvágatot és körömkaparékot biztosított ugyancsak üvegfiolában (21. számú bűnjel)"
Nos, ezeknek a kétségtelenül perdöntő bűnjeleknek a vizsgálatakor megállapították, hogy azok nem Tánczos Gábortól származnak, s a fiú DNS-ét sem tudták kimutatni a gyilkosság helyszínén. Találtak viszont a lakásban idegen ujjlenyomatot, az ajtón pedig füllenyomatot, amelyek szintén nem a fiúé. De akkor kié? És kié a hosszú hajszál (vállig érő hajat feltételez), ha nem Tánczosé? Az üggyel kapcsolatban az elmúlt években kevésszer esett szó arról a tényről, hogy a Zsófinál néhány évvel idősebb barátnője a rendőrségen tett vallomásában annak idején elmondta, hogy Zsófit a gyilkosság előtti napokban egy idegen férfi követte. Balaton Balázs még abban az időben találkozott Szilviával, a barátnővel, s szó szerint a következőket vetette papírra:
„Zsófi pár évvel idősebb barátnőjét is beviszik a rendőrségre. A lány megadja annak a fekete hajú, bajuszos férfinak a fantomképét, akiről pár nappal a gyilkosság előtt Zsófi azt állította: napok óta követi.
- Mikor mutatta meg Zsófi azt a férfit, aki követi?
- Nem emlékszem pontosan. Egy vagy két héttel halála előtt.
Iskola után lejött játszani. Bementünk a házuk melletti Spar áruházba. Azt hiszem csokit akart venni. Sétáltunk a diszkontban, amikor odahajolt hozzám és rámutatott egy férfira.
-„Ő követ már napok óta” - mondta.
- Odamentetek a férfihoz, megkérdezni, hogy mit akar?
- Nem. Mert ezt is Zsófi hóbortjai közé soroltam. Néha mondott olyat, amelyet nem kellett komolyan venni. Sokat viccelődött. Ezt is annak tartottam, de most már tudom: nem hülyéskedett.
- Miből gondolod? Zsófi megváltozott a halála előtti napokban. Félt. Észrevettük, hogy nem nevetgélt, jókedve és vidámsága eltűnt.”
Amikor Tánczos Gábor önként jelentkezett tanúnak a rendőrségen, vallomásában azt mondta, hogy egy férfi rohant ki a lépcsőházból, amikor odaért.
Személyleírást is adott erről az idegen, minden jel szerint nem körmendi, sőt még csak nem is magyar férfiról. Tánczos Gábor „mediterrán külsejűnek” írta le a fekete hajú férfit. A rendőrök emiatt tartottak eredménytelen razziát a körmendi cigánytelepen, pedig mediterrán külső alatt elsősorban nem az Indiából származó cigányokat szokták érteni, hanem a Földközi-tenger mellett élő népeket: olaszokat, görögöket vagy éppen izraelieket. A rendőrség miután Tánczos Gábort letartóztatták, nem kereste tovább a mediterrán külsejű férfit, ahogy a bíróság sem foglalkozott ezzel, holott a védelem még azt a két munkást is tanúként be kívánta idéztetni, akik a gyilkosság idején, a lakóház oldalán lévő állványzaton dolgoztak, és szintén láttak egy hasonló külsejű férfit. Az egész ügy és a zsidó vérgyilkosság teóriája szempontjából is a legfontosabb kérdés: a vér!
A lapunknak nyilatkozó összes érintett és maguk a szakértői vélemények, bírósági dokumentumok: is azt tartalmazzák, hogy a gyilkosság helyszínén nem volt vér! Mindössze az áldozat nyakán és közvetlen közelében volt egy vékony vércsík, de a lakásban sehol sem találták nyomát. Több liter vér egyszerűen hiányzik!
Tánczos Gábor ruháján egyetlen csepp vért sem találtak. Pontosabban két cseppet igen, ezt mutogatták is akkoriban a nyomozók, aztán egy ideig mélyen hallgattak arról, hogy a szakértői vizsgálat egyértelműen bebizonyította, hogy Tánczos igazat mondott, a két vércsepp ugyanis tőle származott, még egy korábbi konyhai balesetéből. A nekünk nyilatkozó szakértő, de az ítéleti tényállás szerint is a halál oka a nyak lágy részeinek átvágásából - mely verő - s visszereket is érintett - heveny külső elvérzés!
Ebben az esetben azonban több liter vérnek kellett kifolynia! Az ügyben eljárt szakértők szerint a száj- és orrnyílás befogása a nyak átmetszése után sem fejeződött be.
A bonc jegyzőkönyv szerint tűszúrásnyi, gombostűfej nagyságú gócok voltak a kislány testén, amely fulladásos mechanizmusra utalnak. Ez esetben úgy az elkövetőnek, mint a környezetének vérrel kellett szennyeződnie. Az ítéleti tényállás és a vádirat szerint is Zsófi a kanapén hátrahajlott testtartásban, hátrabicsaklott fejjel szenvedte el az ölési cselekményt. A szakértők szerint ebben az esetben mindennek úsznia kellett volna a vérben! A nyomozók a lakásban úgynevezett luminolos eljárással vérnyomot kutattak, de nem találtak semmit!
Erről az eljárásról tudni kell, hogy egy vegyszert (luminolt) permeteznek szét a helyszínen, ebben az esetben a lakásban, s a luminol megfelelő fényviszonyok között a szemmel láthatatlan, tehát a már felmosott, eltüntetett vért is kimutatja. Azonban ezzel az eljárással sem tudtak vért találni a lakásban! Több liter vér "nyomtalan" eltűnésére az általunk megkérdezett szakértő (és a józan paraszti ész is) csak egyetlen magyarázatot tudott mondani: a kifolyó vért egy edényben felfogták. Ezt támasztja alá az a tény is, hogy a nyak el-metszése után a gyilkos továbbra is befogta áldozata száját és orrát. Nem szúrta meg, csak megvárta, amíg elvérzik.

Meglepően ismerősek a rendőri vezetők

Ahogy azt a korábbi lapszámunkban jeleztük, a Suttogó.hu hónlap fórumában talált hozzászólás szerzőjével is felvettük a kapcsolatot. Több levelet váltottunk vele. Kiderült, hogy az általa említett „BM dolgozó”, akitől a zsidó vérgyilkosságot 1998 második felében hallotta, egy barátjának az ismerőse volt. Kérésünkre megpróbálta felkutatni, ám ez két hét alatt nem sikerült, pusztán a személyleírása és annak a budai utcának a neve van meg, ahol akkoriban lakott. így közvetlen interjú helyett megpróbáltuk ellenőrizni a hozzászólásban szereplő részinformációkat, hiszen azokból lehet következtetni az egész írás valódiságára. Mindenekelőtt kiderítettük, hogy az áldozat, Zsófi édesapja valóban vadász. Azt ugyanakkor senki sem tudta megerősíteni, hogy „keserűségében megpróbált pár zsidót levadászni a környéken”, sőt az általunk megkérdezettek ezt kifejezetten cáfolták.
Az viszont igaz, hogy elköltözött a tett helyszínéről, de nem az „ország másik végébe”, csak az egyik Körmend környéki faluba. A Fórum hozzászólója a BM-es informátorra hivatkozva említést tesz arról, hogy volt az ügyben egy „Farkas vezetéknevű zsidó rendőr”.
Rendkívül fontos kérdés a hozzászólás valódiságtartalma szempontjából, hogy ez igaz-e, hiszen ez az egyik konkrét információ. Nos, utánanéztünk, s a nekünk név nélkül nyilatkozó hatósági személy megerősítette, hogy valóban volt egy Farkas István nevű szombathelyi rendőr az ügyben. Tánczos Gábor édesanyját is megkérdeztük, s ő is emlékezett arra, hogy egy ilyen nevű rendőr nyomozott a gyilkossággal kapcsolatban, s nem is akármilyen beosztásban, hiszen Farkas István volt az, aki a nyomrögzítésért felelt, vagyis a nyomozás szempontjából leglényegesebb dologért. Farkas István rendőr alezredest egyébként szereti a baloldali-liberális hatalom, hiszen 2004-ben Lamperth Mónika belügyminiszter akkor tüntette ki Szent György Érdemjellel, amikor Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitányt dandártábornokból rendőr vezérőrnaggyá léptette elő.
Idén március 15-e alkalmából pedig Farkas Istvánt a Gyurcsány-kormány igazságügyi és rendészeti miniszterének javaslatára köztársasági elnök a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntette ki. Azon kívül, hogy a nekünk nyilatkozó hatósági személy, külső jegyei alapján elképzelhetőnek tartja, hogy Farkas István zsidó, erre természetesen bizonyítékot nem tudunk felmutatni. Mindenesetre, a nevet a legnépszerűbb internetes keresőbe bepötyögve, az 1944.-ben Auschwitzban elhunyt Farkas István festőt kapjuk.
És ha már az ügyben érintett rendőröknél tartunk! Az egész körmendi gyilkosság legérdekesebb rendőrségi vonatkozása az a tény, hogy 1998-ban a Vas megyei rendőrfőkapitány az a Bene László volt, aki a 2006-os őszi rendőrterror idején, mint az egész rendőrséget irányító ORFK vezetője vált hírhedté. Bene László kiugró karrierjét Tánczos Gábor letartóztatásának köszönheti. A körmendi gyerekgyilkosság ugyanis közvetlenül az 1998-as választások előtt történt, abban az időszakban, amikor szinte naponta robbantott valahol a politikával is összefonódott maffia, így az akkori MSZP-SZDSZ-es kormánynak különösen kényelmetlen volt az egész országot felkavaró körmendi gyilkosság.
A közvélemény megnyugtatása érdekében még a választások előtt meg kellett találni a "gyilkost".
A vasi rendőrök igyekeztek is, és 1998. április 23-án letartóztatták az addig tanúként kezelt, segítségét önként felajánló Tánczos Gábort.
Bene Lászlót már másnap, azaz április 24-én megyei főkapitányból dandártábornokká lépteti elő a köztársasági elnök, vagyis Göncz Árpád. Az akkori belügyminiszter, az SZDSZ elnöke, Kuncze Gábor is azonnal a helyszínre siet, és pénzjutalmakat, kitüntetéseket kezd el osztogatni a nyomozásban részt vevő rendőröknek, április 30-án pedig Bene Lászlóval közösen tartanak a média kiemelt érdeklődése mellett sajtótájékoztatót, amely során elmondják, hogy a vallomások és tárgyi bizonyítékok alapján alapos a gyanú Tánczos Gábor bűnösségére.
Sietni kellett, mert az országgyűlési választásokat 1998. május 10.-én tartották, s bármi áron kellettek az eredmények. Azóta bebizonyosodott, hogy a nyomozó hatóság kezében egyetlen - a fiú bűnösségét alátámasztó, a védelem által nem cáfolt - tárgyi bizonyíték sincs, Tánczos Gábor pedig visszavonta azokat az egymásnak is ellentmondó, indítékról nem szóló beismerő vallomásokat, amelyeket - orvosi szakvélemény szerint igazoltan - tudatmódosító gyógyszerek (Xanax és Dormicum) hatása alatt, kényszerítéssel és veréssel passzíroztak ki belőle, a fiú továbbra is börtönben maradt, Bene László karrierje viszont azóta is meredeken fölfelé ível.
Az Orbán-kormány alatt ugyanakkor nem lépett előre a ranglétrán, s abban az időben a körmendi gyilkossággal kapcsolatban a Legfelsőbb Bíróság egyszer új eljárásra kötelezte az első fokon eljáró bíróságot, a Tánczos Gábor ártatlanságában bízók tehát joggal reménykedhettek. Hiába szavazott azonban még 1998-ban a fiú a Fideszre (a családtagjaitól tudjuk - a szerk.), az Orbán-kormány idején újra elítélték.
A 2002-es kormányváltást követően Bene László karrierje újra meglódult, 2002 júniusában a BM Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának vezetője lett, s ugyanebben az évben kapott központi tiszt címet az MSZP-SZDSZ miniszterelnökétől, a D-209-es Medgyessy Pétertől.
Aztán 2006-ban Bene László már országos rendőrfőkapitányként jegyezte az őszi rendőrterrort, ám 2007-ben a rendőrség sorozatos botrányai után a közvélemény nyomására Gyurcsány Ferenc kénytelen volt Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitánnyal együtt leváltani. Valami miatt azonban az MSZP-SZDSZ hatalom hálás szeretete övezi Bene Lászlót, ugyanis néhány héttel ezelőtt repült fel a hír, hogy a Gyurcsány Ferenc által frissen kinevezett, a 2006-os őszi események idején a rendőrséget védő nyilatkozatairól elhíresült volt ombudsman, Takács Albert rendészeti miniszter szakállamtitkára a frissen kirúgott Bene László lehet. Ritka az az ember, aki fölfelé tud bukni. Az már csupán hab a tortán, hogy a körmendi lakásba, ahol Zsófit megölték, a gyilkosságot követően Marksz Attila határőr alezredes költözött be, aki nem engedélyezte, hogy a nyomozás után Tánczos Gábor részvételével rekonstruálják a gyilkosságot, így megakadályozva azt is, hogy esetleg a helyszínen derüljenek ki a kétségtelenül meglévő ellentmondások.
Rendületlenül hisz a fia ártatlanságában Tánczos Gábor édesanyja. Közvetlen, kedves asszony.
Kutatom a tekintetét, szemeiből jóság árad.
Szabadkozik, amiért kendőben és Gábor régi melegítőnadrágjában, az utcán fogad. A házuk előtt találkozunk.
Az utca Körmenden a Batthyányiak kastélya mellett van, s egyenesen a híres történelmi család parkerdőjébe vezet. Az utolsó kis szegényes tömbházban laknak, amely mögött már az erdő kezdődik.
Itt vár rám Tánczos Gábor édesanyja. Nem invitál föl a lakásukba, attól tart, hogy lehallgatnának minket. A tekintetem alapján megbízhatónak talál, s rögtön felajánlja, hogy szólítsam Gyöngyinek. Az egyik kezében egy, az ügyről szóló szatyornyi újságcikket tart, a másik kezében a kutyája pórázát.
Kedves, játékos a magyar vizslára emlékeztető eb. Mindig volt kutyájuk, Gábor is imádta őket.
Tánczos Istvánné - Gyöngyi - a mai napig rendületlenül hisz a fia ártatlanságában, s az sem tántorította el ahogy nemcsak Tánczos Gábor egészsége, hanem az övé is megromlott az elmúlt kilenc év alatt. A szatyorban az újságcikkek mellett egy pirulákat tartalmazó dobozt is látok, szívgyógyszerek. A fia a börtönben epilepsziás lett, s cisztát fedeztek fel az agyában - állítólag a sok veréstől.
Gábor csecsemőkori, gyermekkori, majd a börtönben készült fényképeit mutogatja, s az egész ügyet két gyermek tragédiájának nevezi: az egyik tragédia Zsófié, a másik Gáboré. - Mindketten ártatlanok. Egyiküket bestiálisán megölték, a másiknak derékba törték az életét - mondja.
A zsidó rituális vérgyilkosság verziójáról ő is hallott, nem sokkal a fia letartóztatása után - mint szinte minden érintett és szerkesztőségünk is megkapta az erről szóló névtelen levelet.
Az édesanya azonban nem akar erről beszélni, a fiát félti, aki „még mindig a kezükben van”.
A 80 éves édesapját is félti, magáért viszont nem aggódik. Nekem már csak egy dolog maradt az életemben: tisztára mosni a fiam becsületét, amelyet befeketítettek - mondja.
A jelek szerint van is mitől tartania, hiszen nemcsak Balaton Balázst verték össze 1999-ben, hanem szinte mindenkit megfenyegettek, bántalmaztak, aki Tánczos Gábor mellé állt az évek folyamán. Gyöngyit háromszor verték meg, a fiú nagyapját megtámadták, az országosan ismert és elismert dr. Lépold Józsefné igazságügyi írásszakértőt, aki Tánczos Gábor írása alapján lényegében ártatlannak minősítette a fiút, szintén összeverték.
De még az éjszakai életben dolgozó körmendi kidobót is meg tudták félemlíteni, mert a Tánczos mellett tanúskodó férfi egyszer csak közölte a bírósággal, hogy csak akkor hajlandó tanúvallomást tenni, ha állandó rendőri védelmet kap, mert ebben az ügyben nagyon sötét erők érdekeltek.
Órákig beszélgetünk a Batthyány család obeliszkjének tövében, az erdőben. Közben kutyájukat sétáltató, kerékpározó vagy gyermekeikkel játszó körmendiek mentek el mellettünk, többen köszöntek is Tánczos Gábor édesanyjának, de senki még csak nem is nézett csúnyán Gyöngyire. Sőt, két idősebb asszony meg is állt, s hosszasan bizonygatták nekem, hogy a fiú ártatlan. Egyikük megjegyezte, hogy az ő gyerekeire is Tánczos Gábor vigyázott annak idején. Egyébként jellemző a körmendiek hozzáállására, hogy Gábor édesanyja és nagyanyja azért maradhattak a lakásukban, mert senki sem ment el arra az árverésre, amelyet azért írtak ki, mert a rendkívül szegény család nem tudta kifizetni a többmilliós perköltséget, amelyet a 13 év fegyház mellett, mintegy mellékbüntetésként, szintén a fiú nyakába varrtak. Tánczos Istvánné - Gyöngyi - ezt is a szolidaritás jeleként értelmezte, már csak azért is, mert a Gábor tulajdonát képező fél lakást potom kétmillió forintért árverezték volna el, ami szerinte igazán jutányos ár.
Visszatérve oknyomozó riportunk legmegdöbbentőbb felvetéséhez, a zsidó rituális gyilkosság lehetőségéhez, Körmenden járva több kérdés is felvetődött bennem. Felkerestem az igen elhanyagolt állapotban lévő helyi zsidó temetőt, a ravatalozó épületéről fényképeket is készítettem, de a sírok között egyetlen hozzátartozót, vagy zsidó gondnokot sem láttam. Azt a tárgyilagosság kedvéért fontosnak tartom leszögezni, hogy minden fellelhető, többek között zsidó történészektől származó tanulmány - mint az előző számunkban hivatkozott Pasqua di Sangue (Véres Húsvét) című könyv - szerint a zsidóknak csak egy relatív kis részét kitevő fundamentalista irányzat követhetett el ilyen borzalmas tetteket. De hol van manapság Vas megyében ilyen fundamentalista zsidó közösség? Az idézett internetes írás haszid zsidókat említ, akikről néha Magyarországon is hallani ugyan, de nem a nyugati megyékből
Szombathelyen például egészen a XIX. századig le sem telepedhettek a zsidók, s Vas megyében egészen a huszadik századig a legtöbb helyen nem is tudták megvetni a lábukat, kivéve a Batthyányiak birtokain, ahol befogadták őket.
Mivel Körmend a Batthyányiak központja volt, érthető, hogy a vidék egyik legkiemelkedőbb zsidó közössége éppen itt alakult ki. 1888-ban zsinagógát is építettek Körmend központjában, amelyet azonban 1945-ben a német és magyar katonák raktárnak használtak, majd visszavonulásukkor felgyújtottak. A helyén ma a háború alatt elhurcolt 384 körmendi zsidó lakosra emlékeztető táblát találunk. A város szélén ma is megtalálható a zsidó temető közepén a dávid-csillagos épülettel. Az tehát még érthető, ha a megyébe érkező zsidó látogatók mondjuk Körmendre utaznak először. Sőt, ha zsidók bosszújáról lenne szó, akkor is érthető lenne Körmend, hiszen itt nem csak közel 400 zsidót hurcoltak el, de a zsinagógát is megsemmisítették. De miért pont Vas megye? A most következő sorok elolvasása után kiderül, hogy a gyilkosság idején azonban megjelentek fundamentalista zsidók a megyében.
Amikor a Batthyány család egykori parkjának szélén Tánczos Gábor édesanyjától elköszöntem, s elindultam, önkéntelenül is visszanéztem. Mivel már mélyen a reflexeimbe ivódott, hogy ösztönösen ügyeljem a hátamat, észrevettem, hogy egy fehér autó kanyarodott ki utánam az utcából. Kb. száz méter után máris jobbra kell fordulni, s az utca végében ott magasodik a katolikus templom tornya.
A visszapillantó tükörben láttam, hogy ebbe a történelmi hangulatú kis utcába is utánam kanyarodott a kocsi. A templom főbejárata elé parkoltam le, majd keresztet vetettem és határozott léptekkel a templom elkerített udvarának jobb hátsó sarkában található emlékműhöz mentem. Az alkotás tulajdonképpen egy nagy fakereszt a megfeszített Jézussal, alatta a kőtömbön a felirat hirdeti, hogy „emlékezzünk Zsófikára”.
Mivel a templomot megkerülve a kegyhely mögött balra ki lehet látni az utcára, miközben az emlékművet fotóztam, a szemem sarkából észrevettem, hogy a fehér autó az utcában éppen megfordul, majd járó motorral, égve hagyott fényszórókkal megáll. Készítettem gyorsan egy fotót az autóról is, majd a templom udvarán átvágva visszatértem a kocsimhoz. Beültem a járművembe, s eszembe jutott, hogy fel kell hívnom az egyik munkatársamat, ezért pár percig telefonáltam. Éppen végeztem, amikor a hátam mögül egy férfi lépett az autómhoz és a letekert ablakon keresztül megszólított. Összerezzentem.
-Tudom, miért van itt. A Traubisoda körül kutakodjon - mondta az ismeretlen férfi, s bár még kérdezni akartam tőle, minden további beszélgetést elhárított, s éppen olyan gyorsan, ahogy érkezett, eltűnt.
Fel sem ocsúdhattam, csörgött a telefonom. Tánczos Gábor édesanyja hívott. Véletlenül nálam maradt a kulcscsomója abban a zacskóban, amelyben azok a dokumentációk voltak, amelyeket az üggyel kapcsolatban adott nekem. Még visszakanyarodtam Tánczosék utcájába, és Gyöngyi kezébe nyomtam a kulcsokat, majd erőt kívántam neki, ő pedig azt, hogy Isten legyen velem. Bár sokszor jártam már életemben Körmenden, tele van a város barátokkal, ismerősökkel, de most úgy éreztem, hogy jobb, ha magam mögött hagyom a települést. A gyomromat szorító nyomasztó érzés valahol Veszprém környékén kezdett oldódni.


Íme, a haszid zsidók

A „jótanácsnak” megfelelően utánanéztem Salamon Berkowitznak.
Már, amikor először hallottam a nevét Körmenden, akkor tudtam, hogy ő a botrányairól hírhedté vált Traubisoda-gyáros, aki rendkívül agresszív stílusáról és botrányos ügyeiről, pereiről vált hírhedté. Annak idején újságíróként eredménytelenül próbáltam tőlük egy interjút kicsikarni, amikor a Promontorbor Rt-vel pereskedett a Márka üdítőital jogtalan bitorlása miatt. Nos, nézzük akkor, hogy ki az a Traubi-gyáros Salamon Berkowitz? Az amerikai állampolgárságú, külsőségeiben is ultraortodox zsidó Salamon Berkowitz az úgynevezett rendszerváltozás idején települ Magyarországra, és itt rögtön privatizációs ügyekbe keveredett.
Hogy ne vádolhassanak elfogultsággal, kizárólag újságcikkekből, országos lapokból, közöttük a zsidó hírportálról, a Sófár.hu-ról idézek:
„Salamon Berkowitz privatizálta a '90-es évek elején a Badacsonyi Állami Gazdaság balatonvilágosi üzemét, amelyben jogszerűen csak 1994-ig gyárthatott volna Traubisodát. Hiába vesztett már többször pert védjegybitorlás miatt, az amerikai üzletember érdekeltségei, 1994 után is folytatták az üdítőital gyártását. Salamon Berkowitz cégei használati, védjegy- és bitorlási perek indításával, sorozatos fellebbezésekkel késleltetik az ellenük indított eljárások lezárulását, miközben sok tíz millió forintos köz- és magántartozást halmoztak föl. Salamon Berkowitz emellett büntetőügyben is állt már bíróság előtt."
Egy másik cikkben a következőket írják:
„A támadások elkerülése végett már az írás elején jelzem, hogy egy Berkowitz által indított büntetőügyben egyik kollégámmal évek óta vádlottként járok a bíróságra. A bűnünk: írni merészeltünk arról, hogy Salamon Berkowitz a Magyarországon folytatott gazdasági tevékenysége kapcsán már állt büntetőbíróság előtt. Azzal pedig, hogy erről, valamint ennek eredményéről részletesen beszámoltunk, olyan különleges adatokat hoztunk nyilvánosságra, amivel az ügyészség szerint megsértettük Salamon Berkowitz személyiségi jogait. Szerintünk viszont az embereknek tudniuk kell, ki is Salamon Berkowitz.
Azt, hogyan keveredett ide a rendszerváltás körül, miként juthatott nagy összegű állami hitelhez akkor, amikor más magyarországi vállalkozók többségének nem volt erre.
A közvéleménynek tudnia kell arról is, hogy milyen eszközökkel próbált embereket és vállalkozásaikat tönkretenni, hogyan használta fel az alulinformált, ostoba politikusokat és diplomatákat a közszerepléseihez, illetve, hogy miért felkészületlen és tehetetlen vele szemben az igazság kiderítésével már régóta nem bíbelődő „magyar igazságszolgáltatás”.
Salamon Berkowitz és ügyletei egy-két fajsúlytalan cikk után gyakorlatilag kikerültek a balliberális sajtó látóköréből, annak ellenére, hogy egyre több disznóság derült ki róla. Ezekről kizárólag a Napi Magyarország adott, illetve a Magyar Nemzet ad rendszeresen hírt.
Pedig Berkowitz időközben közszereplővé is vált: karácsony idején a hanukának tisztelegve menórát állított a Parlamentnél, ahol tájékozatlan (vagy éppen jól tájékozott - a szerk.) miniszterelnökökkel - 2002-ben Medgyessy Péterrel és Adrién Nastaséval -, MSZP-s miniszterekkel és politikusokkal mutatkozott együtt."
És íme egy szösszenet az ultraortodox zsidó „üzletember” stílusáról:
„Berkowitz megérkezéséig minden a törvényeknek megfelelően zajlott. A végrehajtó, természetesen rendőrök jelenlétében, tételszerűen felvette a leltárt, szabályszerűen zajlott az eljárás. A helyszínre érkező tulajdonos (azaz Berkowitz - a szerk.) azonban az első perctől kezdve vitatta az eljárás törvényességét. Azt mondta, ez az egész - mármint a foglalás - náci eljárás, és az ilyen náci módszerek felett már eljárt az idő. Azután lenácizta a résztvevőket, vagyis minket is. A fia verekedni is akart, és miután legfeljebb csak szavakat tud magyarul, nagyon agresszíven ilyesmiket kiabált nekem: „leülsz,! nem szólsz”!
Tényleg csak a rendőrök határozottságán múlt, hogy nem lett verekedés. Berkowitz összegyűrte és összetépte a jegyzőkönyvet..."”
No, ennyit Salamon Berkowitzról, az üzletemberről, akinek viszont van egy másik tevékenységi köre is, erről így ír a Magyar Nemzet:
„A történet előzményeként az Ortodox Zsidó Világtanács és a Mechon Simon Szociális és Foglalkoztatási Alapítvány nevében közleményt adott ki Salamon Berkowitz (...), amelyben arról értesítette az érintetteket és a sajtó munkatársait, hogy Nyírtasson, a Mózes-hitű ortodoxok székhelyén rituális fürdőt avatnak a közösség Szatmárból elszármazott tagjai.

A közlemény szerint a beruházás értéke meghaladja a harmincötmillió forintot, a vendéglátás költsége pedig több mint négyszázmillió forint.
Berkowitz azt írta: "a kanadai Québecben élő nyírtassi haszid közösség Magyarországra költözik, s újra otthont teremt magának azon a helyen, ahol a XVIII. században több Mózes-hitű letelepedett, létrehozva a szeretet és összefogás szigetét az akkor még parányi községben"
Berkowitz ötödik éve szervezi a haszid zsidók nyírtassi hazatérését, a tavalyi találkozójukról - amely során több ezer, hagyományos öltözetet viselő ortodox zsidó özönlötte el a nyírségi községet - a következőket írja a Sófár.hu zsidó hírportál:
„Szemet szúrt, hogy egyetlen nőt sem láttam a tömegben, kizárólag 6-90 éves fiúkból és férfiakból álló közösség szürreális képe tárult elém."
Ugyanerről a találkozóról a következőket nyilatkozta a Magyar Nemzetnek tavaly egy nyírtassi helybéli férfi:
„- Isten az atyám, hogy nem vagyok antiszemita - méltatlankodott a zarándoklat második napján Nyírtass Bem utcájának egyik férfi lakója -, de amit ezek az emberek művelnek itt, az túltesz mindenen. Eljöttek Kanadából, az Egyesült Államokból és még vagy húsz országból. Kellemes társaságra számítottunk, erre mi történik'? Vagy azonnal megfeledkeznek magukról, vagy ez a természetes viselkedés náluk. Ha hiszi, ha nem - erősítette meg a családapa az elmondottakat-, nyílt ajánlatokat tesznek asszonyainknak, lányainknak.
És még ők csodálkoznak, amikor felháborodunk, s azt kérdezzük: hol van a tisztességtelenség határa? Nézze meg, őrző-védő csapattal vigyáztatják nyugalmukat bizonyára nem kevés pénzért a falu ellenében, miközben a mi nyugalomhoz való jogunkra nincsenek tekintettel. Ilyen körülmények között részünkről legfontosabb az éberség: szeretjük a vendégeket, de ami sok, az sok.
Ez megy 2001 óta, és amennyiben nemtetszésünknek adunk hangot, azonnal az a válasz, hogy antiszemiták vagyunk, utáljuk a zsidókat
Találtunk tehát Magyarországon a névtelen levélben is említett haszid zsidókat, Berkowitzék ugyanis ennek az irányzatnak a hívei.
A haszid irányzatról ezt írja a lexikon: „a legnagyobb súlyt az úgynevezett ’kávánára’, azaz a parancsolatok teljesítésének lelki aspektusára helyezik. Vallási révületeikben Istennel való misztikus egyesülésre törekednek, ami a haszidizmus kialakulásának korában éles ellenreakciókat váltott ki a mitnágdimok, vagyis a haszidizmust ellenzők körében. Mára a haszidizmus ortodox felekezetként küzd a zsidóságot veszélyeztető újítások ellen. Az irányzat tagjai betűhíven ragaszkodnak a vallás minden parancsolatához, fokozottan ügyelve a külsőségekre.
Rendszerint elkülönülve élnek, s féltve őrzik identitásukat minden külső hatástól"
Hogy Salamon Berkowitzék mennyire ragaszkodnak az ősi hagyományaikhoz és a Tóra betűjéhez még az üzleti életben is, nemcsak az bizonyítja, hogy gyárukban ugyancsak haszid zsidók dolgoznak, az üdítőitalaikat pedig héber nyelvű pecséttel látják el, hanem az Index.hu 2004 novemberi tudósításából vett következő idézet is:
„Berkowitz úr végre rátért a sajtótájékoztató egyik fő témájára, a kóser traubi gyártásra. A kóser terméknek minden alkotóelemének kósernek kell lenni. Hogy mitől kóser valami, azt ne kérdezzük, azt a Tóra mondja meg, ősi törvény.”
Foglaljuk össze hetekig tartó, mindenre kiterjedő nyomozásunkat, megvizsgálva a hozzánk eljuttatott névtelen levélben és a Suttogó.hu oldal fórumában található hozzászólás legfőbb állításait:
  1. A kilenc éve börtönben ülő Tánczos Gábor bűnösségét ma már egyetlen, meg nem cáfolt bizonyíték sem támasztja alá.
    2. A rendőrség és az ügyész szándékosan vagy véletlenül, hibák sorozatát vétette.
    3. A névtelen levelekben szereplő, leinformálható állítások valódiak.
    4. A gyilkosságnak 9 év után sincs semmiféle indítéka. Egyetlen indítékot nem sikerült cáfolni (igaz, a rendőrség és az újságírók bár hallottak róla, nem vizsgálták), s az a zsidó rituális vérgyilkosság.
    5. A kislány nyakát fültől fülig átvágták. A szakirodalom a saktermetszés alatt ezt érti.
    6. Eltűnt a meggyilkolt kislány több liter vére, amelyre egyetlen magyarázat van: egy edényben felfogták, éppen úgy, hogy arról a zsidó vérgyilkosságokról szóló írások szólnak.
    7. H. Zsófit éppen azon a napon ölték meg, amikor a tiszaeszlári Solymosi Esztert, vagyis április 1-én, akkor, amikor a leírások szerint a zsidó vérgyilkosságok történnek, vagyis a zsidó húsvét, a Pészáh előtt.
    8. Volt egy szombathelyi Farkas nevű rendőr az ügyben, a megyei vezetőket pedig azóta a legmagasabb szintre emelte az MSZP-SZDSZ kormány.
    9. Egy mediterrán külsejű, idegen férfit láttak kirohanni a házból a gyilkosság idején.
    10. A levélben említett haszid zsidók jelen vannak Magyarországon, legismertebb képviselőjük Salamon Berkowitz, aki bár büntető ügyben is állt már bíróság előtt, mégis együtt gyújtotta meg a hanuka-gyertyákat a parlament előtt az MSZP-SZDSZ kormány tagjaival. Kapcsolatrendszere tehát lényegesen kiterjedtebb, mint egy átlagemberé. A haszid zsidók a Tóra betűjéhez ragaszkodnak és a több ezer éves, legősibb zsidó rituálékhoz. Egyetlen kérdés maradt még, amelyre nem kaptunk választ:
Hogyan kerülhettek volna haszid zsidók akkoriban Vas megyébe?
Nos, ezzel kapcsolatban vérfagyasztó felfedezést tettünk: Salamon Berkowitzék éppen a körmendi gyilkosság idején, 1998-ban nyitották meg ünnepélyesen a Traubisoda új üzemét Szombathelyen! Azt most csupán mellékesen jegyezzük meg, hogy Berkowitz egyik cége az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank érdekeltségébe tartozó Nemzeti Ingatlanfejlesztő és Lakásberuházó Rt.-nek a legóvatosabb becslések szerint is kétszázmillió forintos kárt okozott azzal, hogy a szombathelyi üzem telephelyét 1998 óta érvényes szerződés nélkül bitorolja, miközben bérleti díjat nem fizet.
Bár a fenti tényekkel nyilván nincs összefüggésben az, hogy a tiszaeszlári perben a vádlott zsidókat védő - Eötvös Károly könyvében szereplő - leírás szerint a zsidó rituális gyilkosság egyik célja, hogy az ártatlan (szeplőtelen szűz) keresztény vérét „hazaviszik és az új ház küszöbe körül vele a falat befecskendezik”, azt pusztán érdekességként jegyezzük meg, hogy a névtelen levélíró szerint új épület (amely lehet akár egy gyár, üzem is) „felszenteléséhez” kellett a vér.

Epilógus

Salamon Berkowitzék előszeretettel perelik be azokat a magyar újságírókat, akik a zavaros ügyeikről írni merészelnek.
Én azonban nemhogy nem félek ettől, hanem egyenesen bízom abban, hogy engem is beperelnek, mert akkor legalább van esélyünk arra, hogy a bíróság előtt is kiderüljön a máig feltáratlan igazság.
Azt csupán utóiratként jegyzem meg, hogy bár a hatalom mindent elkövetett, hogy Tánczos Gábor minél tovább börtönben maradjon, s kifogástalan magaviselete ellenére a büntetésének harmadolását is elutasították, az eddigi teljes felnőtt korát börtönben töltő férfi 2008 januárjában minden bizonnyal kiszabadul.
Utána érdemes lesz figyelni, nehogy azt halljuk a hírekben, hogy Tánczos Gábor nem tudta feldolgozni a szabad életet, s öngyilkos lett.
Toroczkai László - Magyar Jelen



Rettegés kinn, 10 év kín és gyötrelem után


Thu, 2008/01/24 - 03:00

Az elmúlt napokban a vezető hírek közé tartozott, tele volt a média azzal, hogy közel tíz év után 2008. január 20-án feltételesen szabadlábra helyezték a körmendi gyermekgyilkosság vádjával elítélt Tánczos Gábort.
A kegyetlen gyilkosság áldozatáról, szegény Zsófiról eközben kevés szó esik, és még kevesebb arról, hogy vajon ki volt a bestiális fenevad, aki ezt a szörnyű tettet elkövette. Ma már ugyanis egyre kevesebben gondolják úgy, hogy a 10 év alatt meggyötört, számtalan megaláztatáson átesett, gyógyszerekkel, injekciókkal kábított, a gyilkosság elkövetésekor, 1998. április 1-én mindössze 18 éves Tánczos Gábor volt az elkövető. Ő ugyanis még most, szabadulása után is esküszik arra, hogy nem ő gyilkolt akkor Körmenden. Az üggyel foglalkozó újságírók (közöttük az a Balaton Balázs is, aki elsőként érkezett a tett helyszínére, majd évekig szinte csak a nyomozással foglalkozott), valamint számos igazságügyi szakértő, grafológus, magánnyomozó erősítette meg Tánczos állítását, miszerint a fiatalember nem lehetett a gyilkos. Erre egyébként a mai napig nincs is semmiféle egyértelmű bizonyíték. Nemrégiben jelent meg Tánczos utolsó ügyvédjének könyve, amelyben a jogász a teljes peranyag ismeretében részletesen bizonyítja a fiú ártatlanságát. Somos Zoltán Tánczos korábbi védőihez, kollégáihoz hasonlóan, megvan győződve arról, hogy Tánczos Gábor semmiképpen sem követhette el a terhére rótt, minden bűncselekmény közül a legalantasabb tettet. Ma már lényegében csak az az államapparátus (közöttük Tánczos börtönbe juttatásáért előléptetett és kitüntetett rendőri vezetők, mint az október 23-án tömegbe lövető Bene László, aki a körmendi ügynek köszönhette az országos főkapitányi kinevezését) áll ki a fiú bűnössége mellett, amely elítélte és börtönbe juttatta, valamint Zsófi szülei, akik érthetően szeretnének már végre pontot tenni a rettenetes ügy végére. Nekik megnyugtatóbb azt gondolni, hogy az igazi elkövetőt juttatta az államhatalom a rácsok mögé.
De gondoljunk csak bele, mi van akkor, ha Tánczos Gábor ártatlan? Ha bűntelenül és ok nélkül vették el az ifjúságát, élete legszebb éveit, s így tartották fogva néhány négyzetméteres cellában 10 hosszú éven át. Ha ártatlanul verték és alázták meg számtalanszor a rendőrök, bírák, ügyészek, majd a rabtársak? Amennyiben úgy sütötték rá ország-világ előtt a gyermekgyilkos bélyeget, hogy semmi köze nem volt a rettenetes bűntetthez, s úgy szedte ízekre, állította pellengére a média, hogy ő nem akart „médiasztár” lenni? Van továbbá ebben az esetben egy másik húsbavágó kérdés is: hol van(nak) az igazi gyilkos(ok)? Azóta is szabadon jár-kel közöttünk, vagy netán a világ egy másik pontján éli nyomorult életét?
Óriási port kavart, szinte futótűzként adták kézről kézre az emberek a körmendi gyermekgyilkosságról szóló tényfeltáró cikksorozatunkat, a két részes Vérgyilkosság, zsidók, titkok, döbbenet című írásomat. Biztos forrásból tudom, hogy azoknak a kezébe is eljutott a Magyar Jelennek az a száma, akik rács mögé juttatták Tánczos Gábort, s minden bizonnyal az általam meggyanúsított körökhöz is, ám mégsem perelt be (külön felhívásomra sem) senki . Azt pedig a fiatalembertől magától tudom, hogy ő már a börtönben akkoriban, frissiben olvasta az írásomat, sőt még a börtönőröknek is megmutatta. Az egyik foglár meg is jegyezte, hogy „ez a Toroczkai szélsőséges”, mire Tánczos Gábor feltette a zseniális költői kérdést: „Mindig csak az lehet a szélsőséges, akire mondják? Az nem lehet szélsőséges, aki mondja?”
Annak ellenére azonban, hogy a Magyar Jelenben megjelent oknyomozó riportomat fénymásolatban is terjesztették, majd a világhálón számos honlapon közölték, hírlevelekben terjesztik a mai napig, a fősodrú média és hatalom gyanúsan csöndben maradt. Csupán Tánczos Gábor szabadulásának első hírére jelent meg decemberben a két cionista, szélsőségesen „liberális” honlapon – Hírextra.hu és Hírszerző.hu – két mocskolódó írás, „varázsütésre”, mintegy fél évvel a cikkem megjelenése után. Ezekben az írásokban azonban egyetlen általam közölt tényt, bizonyítékot sem cáfolnak meg, sőt még csak meg sem kísérlik az ellenkezőjét bizonyítani, csupán személyemet támadják durván, alpári módon, valamint evidenciaként lovagolnak azon az egyébként hazug állításon, hogy a tiszaeszlári vérváddal kapcsolatban bebizonyosodott a zsidó gyanúsítottak ártatlansága. Ezzel szemben tény, hogy a zsidók a felmentő ítélet után sietve elhagyták hazánkat, továbbá bebizonyosodott az is, hogy nyugati zsidó pénzügyi körök igyekeztek megvesztegetni az akkori bírókat. Külön érdekessége az engem a Tánczos-ügy feltárása kapcsán ért egyelőre csupán verbális támadásoknak, hogy az első cikket a Hírextra.hu internetes portálon egy olyan újságíró követte el, aki annak az Eötvösnek az egyenes ági leszármazottja, aki a tiszaeszlári ügy során a vádlottak padjára ültetett zsidókat védte, s elintézte felmentésüket.
Egyébként Tánczos Gábor hívta fel arra az érdekességre a figyelmemet, hogy tavaly nyáron egy fél-alvilági és rendőri kapcsolatokkal rendelkező „biztonsági” cég gorillái éppen azután vertek össze Délvidéken, amikor megjelentettem a Vérgyilkosság, zsidók, titkok, döbbenet című riportsorozatomat, s amikor ennek érdekében nyomozást folytattam Körmenden és szerte az országban. A két ügy esetleges összekötése annál inkább érdekes, hogy még nekem sem jutott eddig eszembe, hogy összefüggés lehet a szerbiai (pontosabban délvidéki) megveretésem és a körmendi üggyel kapcsolatos nyomozásaim között. Igaz, azok a gorillák aprópénzért akár a saját anyukat is összevernék, így valóban bárki megbízhatta volna őket. És az is tény, hogy a szerb rendőrség, feljelentésem ellenére sem hajlandó a kisujját sem mozdítani a tettesek kézre kerítése érdekében, még az általam megnevezett szemtanúkat sem hallgatta ki. Miközben én barátaim segítségével már egy ideje név szerint tudom, hogy kik vertek össze.
Tánczos Gábor szabadulása óta sem beszél másról, nem érdekli semmi más, csak az, hogy megtalálja az igazi gyilkosokat. A börtönépületnél nem csak újságíró-hiénák vártak rá, hanem egy luxuskocsi és kilenc testőr, akik hazafuvarozták, a Körmendi lakásba. A testőrök ingyen védték, a biztonsági cég vezetője ugyanis elmondása szerint hisz Tánczos ártatlanságában. A cég védte egyébként többek között a hazánkba látogató hollywoodi sztárokat, Woody Allent is. A világhálón valaki azt írta, hogy megnyugtatóbb lenne, ha a Magyar Gárda védené. Igaza lehet. Az mindenesetre tény, hogy amikor szabadulása után két nappal meglátogattam Tánczos Gábort körmendi otthonában, nem védte senki. Bár, édesanyja rendőri védelmet is kért a helyi kapitányságtól, így néha elhúz az utcájukban egy-egy járőrkocsi. Vajon mitől félnének ennyire Tánczosék, ha tényleg ő lenne a gyilkos? Tény azonban, hogy Tánczosék tartanak a támadásoktól, s a jelek szerint nem ok nélkül. Az elmúlt 10 esztendőben számtalan fenyegetést kaptak, és többször bántalmazták az édesanyját, a nagyapját, az ügyükben nyomozó újságírót, Balaton Balázst és az igazságügyi írásszakértőt is. Csupa olyan személyt, akik a körmendi gyermekgyilkosság ügyében nyomoztak, s akik kivétel nélkül arra a következtetésre jutottak, hogy Tánczos Gábor ártatlan. Nem véletlen, hogy a fiú egyelőre nem mer egyedül kimenni az utcára.
A fiatalemberrel már szabadulásának napján beszéltem telefonon, rögtön az elsők között. Megható volt, hogy még ő mondott köszönetet nekem azért, mert a szívemen viselem az ügyét. Furcsán éreztem magam, hiszen én csupán az igazságot akartam és akarom kideríteni, és remélhetően az oknyomozó írásomból is kiderült, hogy rendkívül szkeptikusan álltam hozzá az ügyhöz, egyáltalán nem akartam előre ítéletet hozni. Arról nem tehetek, hogy a nyomozásaim Tánczos ártatlanságáról győztek meg, és a zsidó vérgyilkosság vádját sem tudtam cáfolni, alátámasztani azonban több dologgal is sikerült. Minél jobban megismerem azonban személyesen Tánczos Gábort, annál kevésbé tudom elhinni, hogy gyermekgyilkos lenne. Ellenben, amikor a rendkívül szegényes, kis körmendi blokklakásukban vagyok, az utolsó falat ételt is meg akarja osztani velem. Otthonuk állatokkal van tele, kutya, papagáj fogadja az érkezőt. Már, akinek abban a kiváltságban lehet része, hogy egyáltalán beengedik szerény hajlékukba. Engem megtisztelnek ezzel, de már a szabadulás második napján kijelentették, hogy mostantól semmilyen médiának nem nyilatkoznak, elegük van a szenzációhajhász hiénákból. Gábor ígéri, hogy ha elmúlik ez az őrült felhajtás körülötte, az első és talán egyetlen igazi mély interjút nekem, s a Magyar Jelennek adja majd. Addig azonban nincs interjú senki számára, hiszen még a szabadulása körül is akkora felhajtást (a tényeket szokás szerint sokszor elferdítve) csinált a médiamonopólium, hogy Tánczosék besokaltak. Miközben a lakásban beszélgettünk, Tánczosék vizsla formájú kutyája az ablakban ugatott, lankadatlan vehemenciával. Kinéztünk, és újságírókat, fotóriportereket láttunk a parkerdő szélén álló kis blokkház körül ólálkodni, akik folyamatosan az ablakot lesték, ám hiába csöngettek fel, Tánczosék nem engedtek be senkit. A telefon is folyamatosan csörgött, de mindenkit elutasítottak. Egy ideig nem akarnak újságírót látni. 
Gábor egyébként fizikailag rendkívül meggyötört állapotban van, szinte zörögnek a csontjai, háta hajlott. Tíz esztendő, szinte végig magánzárkában, néhány négyzetméteren, megtette a hatását. Rászoktatták a gyógyszerekre, nyugtató és altató nélkül most sem bírná. Megszokta az álmatlanságot is. Szellemileg azonban tökéletes állapotban van, és meglepő módon szinte mindent tud az elmúlt évek történéseiről. A cellájában volt televízió, eljutottak hozzá az újságok, a hírek. Most a körmendi lakásban van, amely nem sokkal nagyobb, mint a zárka volt. A pici konyhában egy műfenyőfa áll, amelyre az édesanyja Gábor fényképeit aggatta, amíg ő a börtönben volt. Órákig beszélgettünk, Gábor érthető okokból egyelőre nem kívánkozik az emberek közé. Úgy érezheti most magát, mint bárány a farkasok között. Ha a gyilkosok szabadon járnak-kelnek, akkor értelemszerűen Tánczos Gábor a védelmünkre szorul, főleg úgy, hogy a nyilvánosság előtt jelentette ki, hogy minden erejét a valódi gyilkosok megtalálására fordítja. Én ígértemhez híven, az elsők között kerestem fel szabadulását követően, s a kapcsolatot folyamatosan tartani fogom vele, minden mocskolódás, támadás ellenére. Azokat már amúgy is megszoktam.
Amikor éppen távozni készültem a körmendi lakásból, rokonok jöttek látogatóba Tánczosékhoz. Egy fiatal pár, és egy kisgyermek. Nekik sincs kétségük afelől, hogy Tánczos Gábort 10 éven keresztül ártatlanul tartották börtönben.



Amidőn a szabadulása napján, január 20-án, életemben először és az elsők között beszéltem Tánczos Gáborral, azzal búcsúzott tőlem, hogy hazaérésemkor feltétlenül olvassam el a Biblia 35. zsoltárát, mert az nemcsak neki, hanem véleménye szerint nekem is szól. Tánczos Gábor meglepően sokat, szinte mindent tudott rólam, s elmondta, hogy amikor október 22-én a tévékészüléken keresztül a börtöncellájából látta, ahogy az arcomba fújt könnygázt törölgetve térdeltem a rendőrsorfal előtt, saját kálváriája jutott az eszébe. Szavai szerint ahhoz is volt ereje, hogy értem is imádkozzon, holott az ő eddigi 10 éves kanosszajárásához képest az én vesszőfutásaim eltörpülnek. Hazaérésemkor kinyitottam hát a Bibliát. Íme, a Tánczos Gábor által ajánlott 35. zsoltár:
Perelj Uram a velem perlőkkel; harcolj a velem harcolókkal.
Ragadj pajzsot és vértet, és kelj föl segítségemre.
Szegezz dárdát és rekeszd el üldözőim útját, mondd lelkemnek: Én vagyok segítséged.
Szégyen, gyalázat érje azokat, a kik lelkemet keresik; vettessenek hátra és piruljanak, a kik vesztemet koholják.
Legyenek olyanok, mint a polyva a szél előtt; az Úrnak angyala verdesse őket.
Legyen útjuk sötét, csuszamlós, s az Úrnak angyala kergesse őket.
Mert ok nélkül vetették elém titkon vont hálójukat, és ok nélkül ástak vermet az én lelkemnek.
Érje őt romlás váratlanul, fogja meg hálója, a melyet kivetett, essék belé a veszedelembe.
Az én lelkem pedig vigad majd az Úrban, örvendezve szabadításában.
Minden tetemem ezt mondja majd: Kicsoda olyan, mint te, Uram?! A ki megszabadítod a nyomorultat a nála erősebbtől, a szegényt és szűkölködőt az ő megrablójától.
Erőszakos tanúk állnak elő; azt kérdezik tőlem, a miről nem tudok.
Jóért rosszal fizetnek meg nékem, megrabolják lelkemet.
Pedig én az ő betegségökben gyászba öltöztem, bőjttel gyötörtem lelkemet, imádságom kebelemre vissza-vissza szállt.
Mintha barátom, testvérem volna, úgy jártam-keltem érte; mintha anyámat siratnám, úgy jártam bútól meghajolva:
Ők pedig örültek az én bukásomon és összegyűltek; összegyűltek ellenem a rágalmazók, tudtom nélkül gyaláztak és nem nyugodtak,
Ingyenélők léha csúfkodásai közt fogaikat vicsorgatva rám.
Oh Uram, meddig nézed? Szabadítsd meg lelkemet tombolásaiktól, az oroszlánkölyköktől az én egyetlenemet.
Dicsérlek a nagy gyülekezetben, az erős nép között magasztallak téged.
Ne örüljenek rajtam az én hazug ellenségeim, méltatlan gyűlölőim se hunyorgassanak rám.
Mert nem beszélnek békességet, hanem a kik békességesek e földön, azok ellen álnok dolgokat koholnak.
Föltátották rám szájokat, azt mondták: Ha-ha! Ha-ha! Látta a szemünk.
Láttad, oh Uram - ne hallgass, oh Uram; ne légy távol tőlem!
Serkenj föl, ébredj ítéletemre, oh Uram, Istenem, az én ügyemért.
Ítélj meg engem a te igazságod szerint, oh Uram, Istenem, hogy ne öröljenek rajtam!
Ne mondhassák szívökben: Örülj mi lelkünk! Ne mondhassák: Elnyeltük őt!
Szégyenüljenek meg, piruljanak együttesen, a kik bajomnak örülnek; szégyen és gyalázat borítsa be őket, a kik felfuvalkodtak ellenem.
Vigadjanak és örüljenek, a kik kivánják az én igazságomat, hadd mondják mindenkor: Nagy az Úr, a ki kívánja az ő szolgájának békességét.
Az én nyelvem pedig hirdetni fogja a te igazságodat, a te dicsőségedet minden napon.”

Toroczkai László

Augusztus 7. -én ma megtaláltam a Magyar Jelen cikkét itt mindjárt közzé is teszem , döbbenet amit elmernek követni ellenünk magyarok ellen , és utána eltüntetik a nyomokat a mocskos zsidó meg megússza a gyilkosságot, a gyárat kóser vérrel kell felszentelni, a magyaroknak meg felgyújtani a vérrel felszentelt épületet.
A Tiszaeszlári gyilkosságot is eltussolták a 60000 korona megtette a hatását. Soha nem tanulunk mindig csak rettegünk , mi van fiuk nincsen gyufátok? Sodródjunk sodródjunk a kést ne feled a zsidó kezébe adni vagyunk még egy páran a gyilkos ösztöne nehogy alább hagyjon öljön kedvére ne csak raboljon . Mocskos sakterek fültől fülig vágtok, kóser a magyar vér?

Na mi van fiuk nincs elég migráns , hogy a zsidókra uszítsátok őket , ha már ti erre sem vagytok alkalmasak , a cionisták vérszemet kapnak , és ők megszervezik a bérgyilkosságotokat !!!

De ti ahogy látom ficsma műtétre vártok , mit várjunk el tőletek !!!!


A halál legyen veletek könyörűletes !!!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése