2015. május 19., kedd

Természetes kozmetikumok



Természetes kozmetikumok






AZ AROMATERÁPIA - ILLÓOLAJOK




Az aromaterápia a legáltalánosabb meghatározás szerint az illóolajos növények, a belőlük kinyert kivonatok és az illóolajok használatán alapuló gyógyeljárások összessége.






Az aromaterápia kifejezés első használata (1937) René-Maurice Gattefossé kozmetikai vegyész nevéhez fűződik, aki a modern tudományos gondolkodás és az orvosi gyakorlat keretébe ágyazva alkotta meg az „illóolajok alkalmazásán alapuló gyógyító rendszerét”- az aromaterápiát-, de tudott az illóolajok idegrendszerünkre és érzelmeinkre kifejtett hatásairól is.


Aromaterápiás alkalmazások:

Az illóolajok alkalmazását egészségmegőrzésre, szépségápolásra, ill. enyhébb panaszok enyhítésére kizárólag külsőleg, és ép bőrön ajánljuk!

Az illóolajokat néhány kivételtől eltekintve - levendulaolaj, teafaolaj - nem tanácsos hígítatlanul alkalmazni a bőrön, hanem valamilyen vivőanyagban (bázisolaj, krém, gél) elkeverve használandók, és alkalmazásuknál ügyelni kell arra is, hogy ne kerüljenek nyálkahártyára.

Belsőleges alkalmazásukat kizárólag orvos vagy képzett aromaterápiás szakember javaslatára és az előírt adagok pontos betartásával ajánljuk!

Az illóolajokat mindig használjuk körültekintően.

Közvetlenül a bőrre soha ne tegyük töményen!
Allergiás reakciót válthat ki.

Használhatjuk 
párologtatóba,fürdővízbe
(előtte mindig oldjuk fel valamilyen hordozóban ,ilyen anyag lehet a tej vagy a méz.)
Inhalálásra 
4-5 csepp illóolajat tehetünk egy tál forró vízbe és affelé hajolva lélegezzük be a gőzt(használjunk egy nagy törölközőt.






ILLÓOLAJOK - A SZÉPSÉG ÉS EGÉSZSÉG ILLATAI


Az illóolajokat már az ókor óta úgy tartjuk számon, mint az egészségünkre ható, kellemes és természetes szereket. 

Az illóolajok segítségével történő gyógyítás az aromaterápia.

Csak illatosítasz vagy gyógyítani is szeretnél?

Az illóolajok hatásai:

A legtöbb ember, ha illóolajat vesz, csak az orra után megy, és ez alapvetően jó dolog.
De sokszor nem gondolnak arra, hogy mekkora erő is van a kezükben, mi mindenre használhatnak egy egyszerű kis 5-10 ml-es üvegcsében levő eszenciát.

Az illóolajok használatában 3 lépcsőfokot tudunk elkülöníteni:

1. Mindennapi használat, amikor csak illatosítunk velük, takarítunk vagy fertőtlenítünk, illetve ha a különböző eszenciákkal különleges hangulatot termetünk. 
(Ez még nem nevezhető aromaterápiának.)

2. Egy tanfolyamon tanultak vagy könyvekből vett leírások alapján biztonsággal, felelősséggel és kedvvel használjuk őket az egyszerűbb problémákra.

3. Terápiás alkalmazás, vagyis többszöri, holisztikus gyógymódként való alkalmazásuk aromaterapeuta szakember segítségével.





Hogyan használjuk az illóolajokat?

A kezelésnek, alkalmazásnak sokféle módja van, általában attól függ, mit szeretnénk elérni vele, kik használják, illetve milyen fajta olajok szükségesek.

Fontos megjegyezni azt is, hogy minőségi, tiszta illóolajokból sokkal kevesebb kell (a mi receptjeink ezekre vonatkoznak), a nem olyan jó minőségűekből akár tízszer annyi is szükséges lehet.

Lássuk csak:

Illatlámpában, párologtatva: ez a leggyakoribb módja az illóolajok felhasználásának, korábban már részletesebben volt róla szó.

A levegőbe permetezve is felfrissíthetjük a levegőt, főként ha túl száraz.
Egy 60 ml-es szórófejes flakonba 40 fokos alkoholhoz 40-50 csepp illóolajat adjunk, és pumpáljuk háromszor a szoba vagy egyszer a WC levegőjébe.

Test- és lábfürdőt is készíthetünk illóolajokból, de előtte mézben vagy tejszínben fel kell azokat oldani, hogy ne maradjon a víz színén. 
Felnőtteknek 8-10 cseppet, gyerekeknek 3-4-et kell egy kád vízbe tenni. 
A lábfürdőnél egy lavórnyi vízhez 5-10 csepp szükséges, negyedórányi áztatás elég.




Figyelem!

Szegfűszeget, fahéjt és mentát inkább ne használjunk fürdéskor, mert a fahéjolaj (ha nem keverjük el semmivel) a bőrre tapadva másodfokú égési sérüléseket is okozhat!

Száraz módszer: szőnyegre, falvédőre, függönyre lehet cseppenteni kb. 3-5 csepp eszenciát, erre nagyon alkalmas a citrom vagy a levendula. 
(Az illóolajok egy része foltot hagy - ilyen pl. a benzoé, a bergamott vagy a perubalzsam - , erre oda kell figyelni!)

Az inhalálás: főleg a légúti betegségeknél ajánlott, amikor 60-70 fokos vízbe 3-5 csepp olajat teszünk és ezt a gőzt szívjuk be. Ha egy textilzsebkendőre cseppentjük, egész nap szagolgathatjuk. :)

Szaunázáskor: nemcsak a légutakon, hanem a bőrfelületen is hat az aroma. Az illóolajat a kövekre locsolt vízhez lehet adni (sohasem közvetlenül a forró kőre!) - pl. citromot, narancsot vagy mandarinolajat, a nyugtató hatású levendulát vagy a légutakra ható mirtuszt.

Hasonlóan a fürdőhöz készíthetünk lemosó- vagy borogatóvizet, amit 5-15 percenként cserélni kell: 1-2 liter vízbe 3-5 csepp illóolajat kell tenni. 

Gyerekeknek csak egy cseppet szabad! 

Illetve használhatunk erre a célra virágvizeket is, amely sokkal gyöngédebb és nem olyan erős, mint az illóolaj, viszont a hatóanyagtartalma ugyanaz.

Hajápolásnál: a legfontosabb a fejbőr ápolása, az illóolajok pedig ennek a vérkeringését élénkítik, így segítve, hogy a haj is egészséges és csillogó legyen.
(A hajra csak keveréket szabad tenni!) 

Készíthetünk különböző bőrtípusokra sampont vagy hajkondicionálót is. 
5 milliliternyi illatmentes samponhoz 1-2 csepp illóolajat kell adagolni: a korpás hajra 1 csepp teafaolajat, hajhullásra 1 csepp gyömbért.




Bőrápoláshoz is tökéletesek az illóolajok.
Mivel az aromák élénkítik a felszíni véráramlást, a bőr tovább marad feszes és üde, selymes fényű.

A masszázskor: az illóolajok nemcsak az orrunkon, hanem a bőrünkön keresztül is hatnak, ahogy bekerülnek a véráramba.

Szájápoláshoz is nagyon hatékonyak a különböző eszenciák, a már emlegetett virágvízzel lehet gargarizálni, öblögetni (gerániumvíz, levendulavíz).



Hogyan és mire hatnak az illóolajok?
Az illóolajok hatásai:

Hogyan és mire hatnak az illóolajok?
Hogyan is hatnak az illóolajok? 
A szaglásunkon keresztül! - vágja rá mindenki, akit meg szoktam kérdezni.

Ez általában igaz, tényleg főként az orrunkon keresztül hatnak a különböző eszenciák, illetve az agyban található limbikus rendszeren keresztül. Képzeld csak el, hogy 400.000 féle (!) illatot tudunk megkülönböztetni! 
(Gyakran az orrmandulával együtt ezt a kis szervünket is kiveszik, amely azért felelős, hogy ennyi féle illatot el tudjunk különíteni, és még emlékezzünk is rájuk.)

De az illóolajok nemcsak az illatukkal hatnak ránk, hanem a tüdőbe jutva felszívódnak, és a vérkeringésen keresztül is hatnak a szervezetre.

Ehhez hasonlóan a bőrön keresztül is felszívódnak, és itt szintén a vérbe kerülnek, pl. amikor aromaterápiás masszázst, aromafürdőt veszünk vagy szaunázunk. 

A bőr megújulását is segítik, egyesek ellazítják az izmokat, oldják az izomgörcsöket, és egyáltalán: segítik a szervezet öngyógyító, önvédelmi képességét.

Jól szívódnak fel pl. a nyálkahártyán keresztül is (hüvely, végbél, száj), illetve a gyomor vagy az emésztőrendszer segítségével.

Több aromaterapeuta ajánlja egyes illóolajok belső használatát is, de ezzel nagyon óvatosan kell bánni, csakis képzett fitoterapeuta felügyelete mellett szabad! 

Van olyan illóolaj, aminek a fogyasztása életveszélyes lehet!






De mire is hatnak az illóolajok?

- A hormontermelésünkre, az anyagcserénkre, az étvágyunkra, a gondolkodásunkra, a hangulatainkra, a vágyainkra, a megérzéseinkre, az alkotókészségünkre, a stressz-szintünkre, a közérzetünkre, a nemi vágyunkra, még az önbecsülésünkre is!

- Javítják az életminőségünket, serkentik az immunrendszerünk működését.

- Természetesen és hatásosan segíti a szépség megőrzését, bármilyen bőrtípus kezelésére alkalmas. 
Az illóolajok használhatók a test, az arc és a haj ápolására is egyaránt.

- Régi emlékeket idéznek fel, megnyugtatnak vagy felélénkítenek. 
Felkészítenek az életünkben előforduló nagy változásokra (anyaság, házasságkötés), vagy segítenek az elengedésben, ha valakit gyászolunk.


BOSZORKÁNYKONYHA RÉGEN ÉS MA!


A gyógynövények, főzetek, és más elixírek régen a boszorkánykonyhák alapanyagai voltak. Ma már ezt úgy hívjuk természetgyógyászat.

Talán furcsán hangzik, de régen a boszorkányok, kuruzslók, varázslók szinte ugyanazokat az alapanyagokat használták fel, mint mi magunk napjainkban csak ezt ma már természetgyógyászatnak hívjuk. a titkuk sokszor a fűszer és gyógynövények pontos adagolása volt a titkos összetevő pedig egy fajta gyógynövény volt, amely egy bizonyos betegséget gyógyított.

Az alkoholos kivonatok, a tinktúrák, és más italok régen csak a boszorkánykonyhában keltek életre, ma már pálinkának, bornak vagy épp likőrnek hívjuk őket, és mindenki számára elérhetők. 
A mai híres likőrök és italok is ebből készül pl. a jagermeister 56 különböző gyógy és fűszernövény titkos keverékéből készül, amelyet a cég ma is szigorúan őriz, a pontos arányokat csak ők ismerik. 
Tehát ők egy mai valódi boszorkánykonyha modern változata.




Ezek az italok régen tényleg csak a gyógyulás szolgálták ma már kissé más a rendeltetésük, és a mérték is változott. 

Az Unicumnak pl. a jelmondata: Zwack minőséget, de csak mértékkel! 

Vagy nézzük a vörösbort: napi egy deciliter vörösbor egészség védő hatással van ránk.

Ezeknek az alkoholos kivonatoknak van egy fő szereplője méghozzá a növényi illóolaj, amely az alkoholos kivonat fő alkotó elme. 
Az illóolaj a növények lelke, ennek köszönhetjük, hogy örülhetünk a gyümölcs és a virág illatának, sőt a mai aromaterápiát is így élvezhetjük.

Minden alkoholos kivonat azért egyedi, mert a felhasznált növény íz és aroma anyagai kioldódnak az alkoholban és ez adja meg az ital aromáját. 
Ezeket az illóolajokat házilag kinyerni bár lehetséges mégsem egyszerű, mert csak 100%-os tisztaságú illóolaj használható fel, és ehhez sokszor több száz kiló virágot, vagy növényt kell felhasználni.

Sokszor az illóolajokat vivőolajokkal keverik, de ezek már nem alkalmasak az emberi fogyasztásra. 
Épp ezért az olcsó árkategóriás illóolajok csak párologtatásra alkalmasak, bőrrel érintkezve káros lehet egészségünkre.

Az illóolajokat csak cseppenként vagy hígítva szabad felhasználni, és pontosan tudni kell hatásukat szervezetünkre.

A pálinkában és a likőrökben is van illóolaj, rozmaring, kakukkfű, levendula, fahéj, menta vagy rózsa, vagy épp az adott ital alapanyagaként felhasznált növény olaja. 

A mai alkoholos italok mindegyike legyen szó bármely világhírű italról mind növényből készült és mindben benne van a növény illóolaj tartalma is. Így lett a boszorkánykonyhából a mai természetgyógyászat és alkohol iparág.



(Forrás: illóolajok.hu/kertvarazsmagazin.hu/illoolaj.hupont.hu)







Továbbá:



- Gyógyító növényeink 1./a rész: 

- Gyógyító növényeink 1./b rész:


- Gyógyító növényeink 4. rész:


- Gyógynövények alkalmazása, gyűjtése: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/04/gyogynovenyek-alkalmazasa.html


- Vegyes kultúrák. Kedvező hatású szomszéd növények: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/03/vegyes-kulturak-kedvezo-hatasu-szomszed.html

- Kertészeti naptár - Zöldségeskert - Vetés - Növények társítása: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/08/kerteszeti-naptar-zoldsegeskert-vetes.html

- Praktikusan az otthonunkban – kiskertünkben:



- Vegyszermentes tartósítás - Öreganyáink fortélyai: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/07/vegyszermentes-tartositas-oreganyaink.html


- Paradicsomültetés, paradicsomtermesztés, palántázás: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/07/paradicsomultetes-paradicsomtermesztes.html




- SZABÓ GYÖRGY BÜKKSZENTKERESZTI FÜVESEMBER TANÁCSAI: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/09/szabo-gyorgy-bukkszentkereszti.html


- A Hársvirág gyógyító növényünk külön fejezetet igényel:

- Egzotikus gyümölcsök — Trópusi gyümölcsök:

- A mediterrán őshonos fája – az Oliva:

- A nyírfa mágikus ereje, mely önálló fejezetet igényel!:

A magyarság ősi gyógymódjai és vallása:


- Eltitkolt orvosság: az ezüstkolloid:


- Így készíts hófehér karácsonyfadíszt szódabikarbónából: 



- Finomságok - Receptek/2.

- A vadkender olaj meggyógyítja a rákot, de vajon miért nem tudja ezt senki?:

- Dió - a csudajó, mely önálló fejezetet igényel: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/04/dio-csudajo.html

- Szúnyogcsípés ellen a hagymától a banánhéjig: 
http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/06/szunyogcsipes-ellen-hagymatol-bananhejig.html


- ALOE VERA - a csodanövény:

- Gyermekláncfű - Pongyolapitypang:

- A BÁRSONYVIRÁG (BÜDÖSKE) ELŰZI A KÁRTEVŐKET KERTÜNKBŐL:



- A FOKHAGYMA:

- Gyógyító növényeink - felsorolás:



- ÖSSZEFOGLALÓ – RENDSZEREZŐ - GYÓGYÍTÓ NÖVÉNYEINK: 

- GYÖMBÉR - A MINDENT TUDÓ GYÓGYNÖVÉNY:

- AZ ÉDES ÜRÖM (ARTEMISIA ANNUA) A RÁK ELLEN:


- A Szakkarai Piramis – a kvantumgép:

- A Kozmikus Szövedékkel Való Személyes Kapcsolatod!:

- Skalárháború: 

- Megmondom a titkát, édesem a dalnak:

- EMF Kiegyenlítő Technika:
- A BIOELEKTROMOSSÁG TUDOMÁNYÁNAK EREDMÉNYEI – DIMENZIÓKAPUK: http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/11/a-bioelektromossag-tudomanyanak.html

- Mi is a Lélek?:

- TOBOZMIRIGY - A TESTÜNK CSODÁJA:
- A teremtés energiái – Kundalini: 

- A harmadik szem: 

- A kézben, a talpon ... benne van az egész ember  - Térkép az egészségünkhöz  – Reflexzónák - Aura - Csakrák - Csokrok:
- A csakrák betegségei - behangulásuk:

- A SZERVÓRA:

- A VÍZ ÜZENETE - A REZGÉSEK HATÁSA A VÍZRE:

- Gyógyító kéztartások - Mudrák:

Faszén - Aktív szén:

- FŰSZERNÖVÉNYEINK:

- Körömvirág:

- A LEVENDULA:

- SÁFRÁNY - A FŰSZEREK KIRÁLYA - A KIRÁLYOK FŰSZERE:










Szeretettel,

Gábor Kati


web oldalaim:

blog oldalam: 









Természetes kozmetikumok





Ricinus, a hajnövesztő csodaolaj


A kutyatejfélék családjába tartozó Ricinus egy gyors növekedésű, lágyszárú növény. 





A trópusokon akár 10-12 méter magasságot is eléri.
 Magyarországon viszont csak “egyéves” növény, így jellemzően 50 cm – 3 m magasra nő.

 Magja mérgező!

Belső fogyasztásra csak kimondottan erre a célra alkalmas ricinusolaj ajánlott!

A ricinusolaj színe jellemzően vajszínű, szobahőmérsékleten folyékony és átlátszó. 
Más olajokkal összehasonlítva az egyik legsűrűbb olaj, nagy viszkozitású.

A ricinusolaj három legelterjedtebb használati módja: natúr kozmetikumokban alapanyagként, hajápolóként (akár szempilla illetve szemöldök esetén is!) és hashajtóként is használható.






A ricinusolajat hashajtó hatásáról ismerjük többnyire, de van egy másik áldásos hatása, amit a szépségápolásban kamatoztathatunk.

Hajpakolásként alkalmazva heti egy-két alkalommal pár hét után észrevehetően segíti a haj növekedését és csökkenti a hajhullást.

Akkor beszélhetünk hajhullásról, ha naponta 50-60 hajszál hullik ki, a haj pedig egyáltalán nem, vagy sokkal lassabb ütemben növekszik újra.






Alkalmazása:

Mivel a ricinusolaj sűrű olaj, hígithatjuk napraforgó- vagy olívaolajjal, de önmagában is használhatjuk.

A ricinusolajhoz más olajat is adhatunk:

hajhullás ellen, hajerősítésre, a növekedés serkentésére: rozmaring, zsálya, cédrus, boróka, kamilla

korpásodás ellen: teacserje, rozmaring, eukaliptusz

zsíros hajra: ciprus, levendula, bergemott, zsálya, cédrus, citrom, boróka

száraz, töredezett hajra: eukaliptusz, szantál, rozmaring, rózsafa

sötét hajszín élénkítésére: rozmaring, cédrus

világos hajszín élénkítésére: kamilla, citrom

Vattapamacs segítségével, vagy kézzel vigyük fel az olajat a fejbőrre a haj tövéhez, majd oszlassuk el a haj teljes hosszán.





Hajszárítóval melegítsük kicsit hajunkat, ezzel segíthetjük az olajok jobb felszívódását. 

Ezután alufóliával, majd törölközővel tekerjük be a hajat és hagyjuk rajta a pakolást minimum 3 óra hosszáig.

Hiányos szemöldökre, szempillára is megoldást nyújthat az olajos pakolás.

A legjobb rész pedig most következik: a ricinusolajat bármelyik patikában pár száz forintért beszerezheted!


(forrás: naturahírek)





A DIÓHÉJ BŐRRADÍRKÉNT


Bőrradírozásra nem is kell drága kozmetikai készítményt vásárolnunk, magunk is készíthetünk.





A dióhéj-poron kívül csak durva barnacukor kell hozzá és méz.
A  keverékkel dörzsöljük le az elhalt hámsejteket.

A barna cukorszemcsét és finomra őrölt dióhéjat tartalmazó készítmények nem egyszerűen leválasztják az elhalt bőrréteget, hanem közben élénkítik a vérkeringést.
Így javul a bőr oxigénellátása és a barnacukor közben tápanyagokhoz is juttatja a bőrt.

Indiában a Himalaya cég tubusos bőrradír-készítményéhez használ dióhéjat. 
Mint mondják, hatékonyabban távolítja el az elhalt, méreganyagot tartalmazó hámsejteket az arcról, a szem környékéről.
Ezáltal megfiatalítja a bőrt.

Őrleménye kiváló csiszoló anyag

Azt már a régiek is tudták, hogy a finomra, apróra őrölt dióhéj kiváló csiszolóanyag, humán célra is.

Már Facciola Ehető növények forráskönyve című művében is leírta, hogyfogkrémekbe keverve súroló hatása fehérebbé, tisztábbá teszi a fogat.

Bőrradírozási célra, az elhalt hámsejtek ledörzsölésére dióhéj-őrleménnyel dúsított készítmények már a natúr termékek közt kaphatók.




Miért is alkalmas a dióhéj erre a célra.
Melyek azok a jellemzői, amelyek tisztálkodási, kozmetikai célra a legalkalmasabbakká teszik?

Kemény rostokat tartalmazó természetes anyag, ami keménységét tekintve a lágy súrolószerek közé tartozik, hiszen keménységi foka csak 3-as, mégis hatásos.

Rendkívül tartós, minőségét hosszú ideig megőrzi.
Vízben oldhatatlan.
A dióhéjszemcse felülete éles, többszörösen is.
Nem mérgező.
Az emberi egészségre semmilyen formában se káros.
Bőrbe dörzsölve vagy lenyelve se okoz semmilyen károsodást.
Nem lép reakcióba savas vagy lúgos közegekkel se.

Újrahasznosítható, a környezetet elbomlásakor se szennyezi, mert természetes úton bomlik el.







Házi készítésű kókuszolajos testápoló   


A minap egy kozmetikai üzletben járva belegondoltam, milyen nagy mennyiségű testápolót vásárolunk, ugyanakkor házilag is készíthetünk csodás kencét.

A polcok között jönnek-mennek az emberek, és leginkább 2 szempont szerint vásárolnak: melyik az olcsó, és melyik a jól hangzó márkanév. 

Pedig néha érdemes lenne megállni és megnézni a díszes flakonok címkéjét is.  
Szó szerint megnézni, mert elolvasni az apró betűket legtöbbször már nem is lehet.

Néhány éve pontosan e kapcsán jutott eszembe, hogy mi minden kerülhet egy tégely testápolóba, ami csak apró betűvel fér ki a címkére?
 
Valóban szükséges 10-15 összetevő? 
Ma már tudom, hogy nem. 




Három-négy,  maximum 5 összetevőből valódi testápoló-csodát készíthetünk, amit a legnagyobb biztonsággal használhatunk gyermekeink ápolásra is.

Személyes kedvencem a kókuszolajból, shea vajból vagy kakaóvajból és méhviaszból készült testápoló.
Mindegyik összetevő bőrünk extra ápolója, mely lágyítja, hidratálja  és védi a száraz bőrt.
Terhesség alatt is bátran használható, megelőzi a terhességi csíkok kialakulását.
Babák bőrének ápolására is alkalmas.
Hatékonyan bőrkiütésekre, ekcémára, pikkelysömörre. 
Borotválkozás után megakadályozza a bőr kiszáradását.

Hogyan készítsük el?

Hozzávalók:

5 dkg kókuszolaj,  5 dkg shea vaj vagy kakaóvaj,  7 dkg méhviasz, 1 teáskanál E-vitamin olaj (kihagyható), illóolaj (egyéni ízlés szerint)

Az összes hozzávalót tegyük egy nagyobb méretű befőttes üvegbe és zárjuk le. 
Töltsünk egy serpenyőbe néhány dl vizet, tegyük bele az üveget, és kezdjük el lassú tűzön melegíteni.




Alkalmanként rázzuk össze az üveg tartalmát, és amikor felolvadtak az üvegben lévő alapanyagok, gyorsan öntsük szilikonformába, például muffinba.




Hagyjuk a formákban legalább 4 órán át, majd óvatosan pattintsuk ki belőle.
Ha ajándékba szánjuk, akkor csomagoljuk dekorpapírba, dekor üvegbe.

Biztosak lehetünk benne, hogy a siker nem marad el.

A testápolót úgy használjuk, mint a krémet.
Száraz bőr esetén akár még a tusolás alatt is átkenhetjük magunkat, és lemosás nélkül hagyhatjuk megszáradni.

Finoman és hatékonyan hidratál, ápol.
Kellemes kencézést kívánok!



(forrás: Fekécs Edit/sokszínű vidék)




Használjunk kókuszolajat a napkrém helyett



Napkrémet használni lassan akkor is ajánlatos, ha csak a boltba megyünk ki vagy a parkba sétálni. 
Olyan ereje van a napnak, leginkább a déli órákban, hogy akár harminc perc alatt is le lehet égni. 
A naptejek, napkrémek és napolajak óriási választéka beszerezhető, de inkább megéri egy sokkal egészségesebb fényvédőt választani.






A kókuszolaj árban is elérhetőbb, mint sokan a naptejek közül, és természet adta hatóerejével védi a bőrünket.
 Ráadásul a bolti naptejekkel ellentétben, semmilyen vegyi anyagot nem tartalmaz. Vásároljunk egy üveg extra szűz kókuszolajat, töltsünk át belőle egy kisebb flakonba, hogy mindig magunkkal tudjuk hordani.
  
Az óceáni szigetlakók már régóta használják fényvédőként a kókuszolajat. 
Egy felmérés szerint a fényvédő krémek 75 százaléka mérgező vegyi anyagokat tartalmaz, mely szoros összefüggésben állhat a rákos betegségek és a hormonproblémák kialakulásával. 
A káros vegyi anyagok a bőrön keresztül felszívódnak a véráramba, és így ellepik a szervezetünket. 
Ráadásul a napkrémek a szervezet számára szükséges D-vitamin termeléséhez nélkülözhetetlen UVB sugarakat sem engedik át.

Arra is figyelmeztetnek a szakemberek, hogy míg a naptejek, bármekkora faktorszámmal is rendelkeznek csak az UVB sugarak ellen védenek.
 Ezzel szemben a kókuszolaj, igaz, hogy csak 10-es faktorú, de mind az UVA, mind pedig az UVB sugárzás ellen véd.

A kókuszolaj nem blokkolja teljesen az UVB sugarakat, így létrejön a D-vitamin termelődés és a bőr védelme is. 
Az olaj hatására nem égünk le, hanem egyenletes barnulunk, ráadásul értékes tápanyagokhoz juttatja a bőrt.



Forrás: http://twice.hu/






A kókuszolajban rejlő lehetőségek

A kókuszolaj a kókuszpálma magjának kiszárított 

belsejéből préselt növényi olaj, ami rengeteg vitamint és 

olyan anyagot tartalmaz, ami az egészségre rendkívül jó 

hatással van.

 Kiderült, hogy multifunkcionális jellege nem csak szóbeszéd, hanem valóban hasznos a test több területén is.


1. Sminklemosó

Tegyünk egy kicsit belőle a vattapamacsra és finoman 

dörzsöljük a szemhéjhoz, de nagyon figyeljünk arra, hogy

 a szemünkbe ne kerüljön bele. 


A smink nagy részét eltünteti, de nem teljesen, ettől 

függetlenül hasznos, mert a felkerülő mennyiség táplálja 

bőrünket, szempillánkat és már csak egy kis mennyiségű, 

mesterségesen előállított sminklemosóra van szükség.






2. Borotvakrém

Fürdés, illetve zuhanyzás után töröljük szárazra 

lábszárunkat és dörzsöljük be egy evőkanálnyi olajjal,

 majd csak ezt követően kezdjük el a borotválást. 

Ettől sokkal hidratáltabb lesz a bőr a lábszárunkon, és

 napokkal később is megmarad puhasága, fényessége, 

ezért testápolót sem kell használnunk olyan gyakran.


3. Éjszakai krém


A kókuszolaj ilyen fajta felhasználásával látható 

eredményeket érhetünk el, mert hihetetlenül gyorsan

 revitalizálja és megújítja arcbőrünket.

Tároljuk a hűtőben, hogy szilárd formában legyen, majd 

egy kis melegítést követően használjuk arcunkon. 

Reggelre garantáltan olyan lesz bőrünk, mint egy hosszú,

 kényeztető hétvége után.


4. Kézbőr ápoló

Néhány használat után a kézen lévő bőr – beleértve a 

körmök melletti is – rendkívül ápolt és puha lesz.

Jó tanács, hogy a kézfej bekenése után ne nyúljunk 

semmihez, vagy ha mégis szükséges, akkor húzzunk fel 

vékony pamutkesztyűt annak érdekében, hogy ne kenjünk 

össze semmit, valamint meg tudjuk fogni a tárgyakat.


5. Fogfehérítő

Kicsit meglepő és talán visszataszító lehet azt hallani,

 hogy kenjük be fogainkat ezzel az olajjal, de megéri.

Keverjük össze egy kis szódabikarbónával, amíg sűrűbb,

 kenhető állagú nem lesz. 

A használata után a fogak fehérebbek és fényesebbek 

lesznek, mint előtte – még a reggeli kávé és az esti 

vörösbor sem képes kifogni rajta.



6. Ajakbalzsam

A kókuszolaj garantáltan működik ajakbalzsamként is, bár

 az íze talán nem a legfinomabb. Tegyünk egy picit az

 ujjunkra – de ne sokat, mert lefolyhat – és dörzsöljük be

 vele az ajkunkat. 

Hagyjuk egy kis ideig rajta, hogy legyen ideje hatni, majd 

mossuk le.






7. Hajkondicionáló

A száraz, festett hajra vagy a károsodott hajszálakra

 tökéletes gyógymód a kókuszolaj, anélkül, hogy zsírossá 

tenné.

Hajmosás előtt dörzsöljük be vele hajkoronánkat és 

hagyjuk rajta annyi ideig, ameddig csak lehetséges.

A legideálisabb időtartam egy óra, de sokkal jobb a 

kókusz természetes, édes illatát belélegezni egy órán 

keresztül, mint más mesterségesen előállított termék 

aromáit.



(Forrás: Egészség Egyetem)









Az egészséges hajért...

természetes pakolással




4 filléres házi pakolás, ami minden hajproblémát megold!

A drága bolti kozmetikumok helyett válaszd inkább a jól bevált, természetes pakolásokat!

A haj rengeteg környezeti ártalomnak van kitéve: télen a nagy hideg és a szél, nyáron az erős napsugárzás, a klóros medencevíz vagy épp a tengervíz roncsolja jelentős mértékben. 

Nem beszélve arról a számtalan tevékenységről - vasalás és göndörítés, festés, dauer, tupírozás -, mellyel ki-ki maga károsítja a frizuráját.
  

Négy Évszak – Kovács Erzsébet alkotása


Ezt a sok roncsoló hatást úgy kompenzálhatod, ha rendszeresen valamilyen 
természetes pakolással kényezteted a hajad
ugyanis ezek extra mennyiségű tápanyaggal és vitaminnal látják el a hajszálakat és a fejbőrt. 

A következőkben olyan olcsón elkészíthető házi pakolások... 




...receptjét olvashatod, melyek megoldást kínálnak a különféle hajproblémák kezelésére, és egészségessé, kellemes tapintásúvá varázsolják a hajkoronád.
  
Mi a baj a frizuráddal?

Zsíros
Lelapul
Korpásodik
Törik a vége
Fakó a színe
Zsíros hajra

Abban az esetben alkalmazd ezt a pakolást,
ha könnyen zsírosodik a hajad.

Keverj össze egy deka élesztőt egy evőkanál frissen főzött, langyos kamillateával. 



Ezt követően verj fel két tojást, és a felvert habhoz keverd hozzá az előbbi pépet. 

Az így kapott masszát finom mozdulatokkal masszírozd a fejbőrödbe, majd 20 perc elteltével jó alaposan öblítsd le langyos vízzel.

Töredezett, gyenge hajra

Ehhez a pakoláshoz két deci sört ...



...kell összekeverni egy tojássárgájával.



Masszírozd a hajadba, hagyd hatni öt percig, majd alaposan öblítsd ki. 

A sör és a tojás tápláló hatásának köszönhetően a haj sokkal erősebb lesz, nem beszélve arról, hogy a korpa ellen is kiváló gyógyír.

Extra fényes hajért

Ez a pakolás egy igazi vitaminbomba a haj és a fejbőr számára egyaránt. 
Pépesíts össze egy fél banánt ...



és egy fél avokádót..., 




majd adj hozzá egy-egy evőkanál natúr joghurtot..., 



illetve olívaolajat.



Ezt a pakolást hajmosás után vidd fel a hajadra, és fólia alatt fél óráig hagyd hatni. 

Az idő leteltével samponos vízzel mosd át a hajat.

Ha esetleg nem tudsz beszerezni avokádót, akkor sem kell kétségbeesned. 

Ez a recept ugyanis az avokádó elhagyásával is alkalmazható, hiszen a banán önmagában is hatásos: A-, B-, C- és U-vitamint tartalmaz, ráadásul magas cukortartalma miatt hidratál is. 

A natúr joghurtra azért van szükség, hogy kioldja a vitaminokat.

Tápláló, hidratáló pakolás

Első lépésként főzz teát hársfa...


- és bodzavirágból, majd szűrd le. 



Ezt követően keverj össze egy tojássárgáját két evőkanál mézzel és két csepp levendulaolajjal. 

Végül a leszűrt teából két evőkanállal adj hozzá az előbb kapott péphez, és dolgozd össze. 
Az elkészült pakolás meglehetősen híg állagú, ezért ajánlott a fürdőkádban ülve vagy a fürdőkád fölé hajolva alkalmazni.



Öblítsd át vele a hajad, finoman masszírozd a fejbőrödbe, hagyd hatni körülbelül percig, majd langyos vízzel öblítsd le. 

Az öblítéshez víz helyett használhatod a hársfa- és bodzavirágból előzetesen elkészített gyógyfőzetet is, amit már nem kell kimosnod a hajból.

A levendulaolaj...



kellemes illatot ad a hajnak, a méz és a tojássárgája táplál és hidratál, a hársfa- és bodzavirág főzete pedig gyógyítja a sérült, töredezett hajszálakat. 

Ez a pakolás alkalmazása selymes, egészséges és kellemes illatú hajat eredményez.


(forrás: Femina)







Természetes sampon

Hozzávalók:

1 tojás



1 citrom leve



1 evőkanál szódabikarbóna



Elkészítés:

Keverjük össze!

Villával verjük fel habbá!

Kenjük fel a hajunkra
masszírozzuk a fejbőrbe,

majd néhány  perc elteltével jó alaposan öblítsük le
 langyos vízzel.



Természetes hajtisztítók:

Samponszappan






A növényi olajakat, illóolajakat kiválóan lehet hasznosítani szappan készítésekor. Bár sokszor a szappanról az jut eszünke, hogy szárít, a természetes anyagokból előállított szappanra ez a jelző nem igaz.

Miből készül a valódi natúr szappan?

A valódi natúr szappan alapvető összetevői: növényi olaj, víz és lúg.
Ezekhez adnak természetes adalékokat: agyagport, gyógynövényeket és természetes illóolajokat.

A natúr szappan úgy készül, hogy kémiai reakció során a lúg az olaj zsírsavaihoz kötődik, ezáltal megváltoztatja az olaj összetételét: elszappanosítja, alkáli sóvá és glicerinné alakítja, így kapunk enyhén habzó, tisztító szappant.

A valódi natúr szappan nem tartalmaz tartósítószert, ami azt jelenti, hogy szavatossága maximum 1 év!
Amelyik szappan szavatossága ennél hosszabb, abba valószínű, hogy mégis került tartósítószer.

Natúr szappant bioboltokban tudunk beszerezni, de egy kis ügyességgel saját magunk is elkészíthetjük.

A szappan alapvető összetevői mellett használhatunk gyógynövényeket, illóolajakat.
Csalán: hatásos korpaképződés és hajhullás ellen, gondoskodik arról, hogy a haj könnyen fésülhető legyen.

Vadgesztenye: 

szabályozza a verejtékmirigyek működését.
 Hatóanyagai elsősorban a száraz hajra való samponokban találhatók; azt lazábbá, puhává varázsolják. Henna: különösen kímélő ápoló- és hajszínező szer. A haj sima, puha, könnyen formálható és gyönyörűen csillogó lesz tőle.






Kamilla: 

a legsokoldalúbb szépítőszerek egyike.
 A kamillás sampon különösen a finom, vékony szálú hajra ajánlott.
Erősíti a haj szerkezetét, rugalmassá, csillogóvá teszi.

Jukka: 

saponint tartalmaz, mely természetes habképző.

Manuka: 

mint a teafa, alkalmas a viszkető fejbőrre.

Bojtorján: 

egy régi, népi gyógyászatban használt növény gyökere, hajhullás, ekcéma, sömör és száraz fejbőr ellen használatos.

A szappanos hajmosás után öblítéshez használjunk ecetes/almaecetes vizet.

Szódabikarbóna: 

2 evőkanál szódabikarbónát keverjünk össze vízzel, hogy egy könnyen kenhető masszát kapjunk.
Ezt oszlassuk el a hajon és pár percig masszírozzuk.

Öblítéshez ecetes/almaecetes vizet használjunk.

Agyag:

 2 teáskanál marokkói agyagot keverjünk össze annyi vízzel, hogy könnyen kenhető masszát kapjunk.
Masszírozzuk a hajba és pár perc után öblítsük le.
Az agyagban lévő ásványi anyagoknak köszönhetően nem csak tisztít, de táplál is.




Forrás: NaturaHirek.com




Szépítő gyógynövények: 

aloe, citrom, dió, menta 





A boltokban nagy választékban kaphatóak már úgynevezett natúr, bio-, ökokozmetikumok. 

Azonban ezekről nem mindig tudjuk, mi is közöttük a különbség.

Ha valamire az van írva, természetes alapanyagokat tartalmaz, az annyit jelent, hogy nincsen a termékben mesterségesen előállított alapanyag. 

Az öko vagy bio minősítés ennél erőteljesebb ígéret, hiszen itt nem csupán természetesek az alapanyagok, hanem a termesztéskor a vegyszermentes körülmények a mérvadóak. 

Az ilyen termékeket állatkísérleteknek sem vetették alá!

Vissza a természethez! 

A rousseau-i mondás aktualitását senki sem vonja kétségbe manapság. 
A természetesség iránti vonzalom a kozmetikumok területén is egyre nagyobb teret hódít. 
A gyógynövények nem csupán betegségeinkre hozhatnak enyhülést, de az otthoni kozmetikában is sokat segíthetnek. 

Nézzük, mi hogyan, és mire használjuk az otthon is hozzáférhető gyógynövényeket!


A nyugalmat adó citrom





Azt sokan tudják a citromról, hogy fehérítő hatású, ezért nagyszerű a pigmentfoltok kezelésében, vírus- és baktériumölő hatású, a pattanásos és zsíros bőrre alkalmazzák a natúrkozmetikában, de azzal már kevesebben vannak tisztában, hogy vérbőséget is okoz, erősíti a törékeny körmöket.


A BARNA FOLTOKRA






A citromlé…

fehérítő tulajdonságokkal rendelkezik.
Naponta kétszer vigyünk fel a problémás bőrfelületre friss citromlevet, majd hideg vízzel mossuk le.
A kúrát két hónapig folytassuk.

Akinek érzékeny a bőre, az hígítsa fel a citromlevet vízzel, rózsavízzel vagy mézzel.



Az élénkítő menta





Flavonoid és vitamintartalmánál fogva erősíti, frissíti a bőrt, és egyben regenerálja is azt. 
Csökkenti a viszketést, és fájdalomcsillapító hatású.


A védelmező aloe





Az aloe talán nedvességmegkötő tulajdonságáról a legismertebb. 
Nagyszerűen hidratálja a szöveteket, megvédi a bőrt a száradástól és ezzel a fertőzéektől, segíti a bőr öngyógyító mechanizmusait, sőt, véd az UV sugarak ellen is.


A tápláló dió





A dióból kivont dióolaj rendkívül eredményes a bőr öregedési folyamatainak lassításában. Magas E-vitamin tartalma miatt tápláló és fényvédő hatása van, segíti a D vitamin beépülését a bőrbe. 
Zsiradékpótló, fertőtlenítő, és antiallergén hatású.



(Forrás: almamag.hu)






SZEGFŰSZEG - FAHÉJ






Néha mindegyikünkkel megesik, hogy kellemetlen a 

leheletünk
!
Nem kell ilyenkor megvenni a méregdrága szájvizet, van

 helyette egyszerűbb, természetes megoldás is.


Szegfűszeg és fahéj minden háztartásban van!

Rágcsáljuk vagy forrázzuk le vízzel és öblögessünk vele!  :-)





Frissülj és szépülj természetesen!
  

Nem tart sokáig, hogy kikeverd őket, és minden 

érzékedet 

kényeztetni fogják.

Tippjeink bebizonyítják, hogy nem mindig igaz, hogy a 

szépségért szenvedni kell.


Narancsos maszk




Nincs is jobb reggeli kezdés egy pohár frissen csavart 

narancslénél, ám a narancsot nemcsak belsőleg, hanem 

külsőleg is használhatod.

Ha kicsavartad a gyümölcsöt, a megmaradt pürét ne dobd 

el.

Magában, mindenféle más segédanyag nélkül is 

felkenheted, hogy ragyogjon tőle a bőröd, de ha igazán 

szép és tiszta arcbőrre vágysz, akkor adj mézet és 

joghurtot hozzá.

Keverd össze, majd pihentesd a masszát körülbelül

 negyedórán át az arcodon. 

Bőröd feszesebb és fénylőbb lesz, mint bármikor!


Uborkás maszk




Az uborka nemcsak a szem alatti karikákat tünteti el,

 hanem remekül hidratálja is a bőrt. Pépesítsd az uborkát,

 majd adj hozzá annyi joghurtot, hogy ne legyen túl folyós 

a massza. Kend fel az arcodra, és hagyd, hogy 

megszáradjon rajta. 

Könnyű és olcsó megoldás egész évben, ráadásul a nyári 

leégést is kezelheted a segítségével: a leégett 

testrészedre kend fel ugyanúgy, mint az arcodra, és 

tartsd rajta körülbelül 10-15 percig, majd hideg vízzel 

mosd le.


Olívás maszk

A házi készítésű pakolásokat és maszkokat nemcsak az 

arcbőrödre kenheted, hanem a hajadat is ápolhatod velük. 

A száraz és töredezett hajra az egyik legjobb megoldás 

az olívás pakolás, amitől ragyogóbb és élettel telibb lesz a

 hajad.
 Negyed csésze olívaolajhoz add két tojás sárgáját, majd ezt összedolgozva kend fel a hajadra, és tartsd rajta 

körülbelül egy órán át.

Egy valamire figyelj azonban: ne kend fel a hajtövekre, 

ugyanis attól zsírosabb lesz a fejbőröd legalább két héten 
át.


Gyógynövény maszk




Mindenki ismeri a gyógynövényes teák csodálatos hatását.


Gondoltál már arra, hogy ne csak ivásra használd őket? 

A menta hidratál, a levendula puhábbá teszi, a kamilla 

pedig táplálja a bőrt. 

Egyszerűen készíthetsz maszkot ezekből az ízletes 

teákból. 

Készíts teát ugyanúgy, ahogy általában szoktad, hagyd 

kihűlni, majd egy nagyobb törülközőt vagy vattadarabokat 

márts bele a teába, és ezzel simítsd át az arcod, újra és 

újra.

A hatás nem marad majd el!


Hűsítő teák egyenesen a kertből

És miért ne köthetnéd össze a kellemest a hasznossal? Ha

 a szokásos fekete teádat gyógyteára cseréled, 

egyszerre 

élvezheted a finom, hűs ízeket, és még az egészségedért

 is tettél.


Édeskömény




Ha szereted az ánizs illatát, ez a növény neked való.
 Bármennyire is meglepő, ez a növény a zellerfélék közé tartozik, évelő növény, ami 30-40 centiméter hosszúra is megnőhet.
 De valójában nem a méretéért vagy az illatáért, hanem a hatóanyagáért szeretjük, hiszen a magjából készült tea remek görcsoldó, de köhögésre és étvágyjavításra is használható. Az elkészítése pedig igen egyszerű: egy evőkanálnyi őrölt magra önts fél liter forrásban lévő 

vizet. 

Körülbelül két perc állás után szűrd és hűtsd le.

Étkezés után kimondottan jól esik egy kis édeskömény 

tea.



Borágó




Gyönyörű, kék virága van, ráadásul az első ültetés után

 magától szaporodik a kertekben. Virágait akkor hullatja

 el, mikor ehetővé válnak, így amikor lehullanak a borágó 

virágai, ideális egy kellemes, édes és hűsítő tea 

elkészítésére. 

Mivel tele van kalciummal, káliummal és más ásványi 

sókkal, máris érdemes fogyasztani, emellett pedig a 

stressz ellen is harcolhatsz vele.





Citromfű

A csalánfélék közé tartozik, de íze nem is hasonlít szúrós

 rokonáéra. 

A citromfüvet a borágóhoz hasonlóan gyógynövényként és 

fűszernövényként is felhasználják. 

Előbbit főként azért, mert a vele kezelhető betegségek

 igen szerteágazók, ideg- és szívnyugtató, szerepe van a 

depresszió oldásában, ám emellett serkenti az 

epeműködést, és még az ajakherpeszt is kezeli.

Egy csésze forró vízbe elég 3 teáskanálnyi szárított és 

összeaprított levelet belerakni, majd 10 perc állás után 

leszűrni, és hűtve fogyasztani.

Egyszerű és nagyszerű, nem igaz?


Levendula




Az esti órákban érezhető igazán a levendula csodás illata,

 ezt pedig megkoronázhatod egy hűs levendulatea 

kortyolgatásával.

A lila virágoknak ahogy az illata, úgy virágai is 

bizonyítottan nyugtatók és görcsoldó hatásúak, emellett 

pedig az idegi alapú gyomor- és bélproblémákat is 

kezelheted vele. 1 csésze forrásban lévő vízbe tegyél 2 

teáskanálnyi levendulavirágot, majd hagyd állni 5-10 

percig
Ha pedig még különlegesebb élményt szeretnél, hagyd ki a 
cukrot, helyette használj inkább mézet. 

Tökéletes választás elalvás előtt.


Forrás: Iván Viktória

otvenentul.h/erdélyma








További információk a citromról, dióról, mentáról, aloéról, levenduláról stb. a lenti linkeken találhatóak!





Továbbá:


- Gyógyító növényeink 1./a rész: 




- Gyógyító növényeink 1./b rész:




- Gyógyító növényeink 2. rész: 



- Gyógyító növényeink 3. rész: 



- Gyógyító növényeink 4. rész:




- Gyógyító növényeink 5. rész:



- Gyógynövények alkalmazása, gyűjtése: 



- Természetes permetlevek kertből, mezőről: 



- Kiskertünkben - Vegyes kultúrák. Kedvező hatású 

szomszéd növények: 



- Kertészeti naptár - Zöldségeskert - Vetés - Növények

 társítása: 



- Praktikusan az otthonunkban – kiskertünkben:





- Fogyás a természet erejével: 



- A csodás Lenmag: 



- Vegyszermentes tartósítás - Öreganyáink fortélyai: 



- Lekvárfőzési ABC: 



- Paradicsomültetés, paradicsomtermesztés, palántázás: 





- EGÉSZSÉGVÉDŐ NAPTÁR: 



- Melyik virág ehető a kertünkben?




- Őszi munkálatok a kiskertben: 



- SZABÓ GYÖRGY BÜKKSZENTKERESZTI 

FÜVESEMBER 

TANÁCSAI: 



- Csicsóka – a jótékony szénhidrát



- A Hársvirág gyógyító növényünk külön fejezetet igényel:



- Egzotikus gyümölcsök — Trópusi gyümölcsök:




- A mediterrán őshonos fája – az Oliva:




- Eltitkolt orvosság: az ezüstkolloid:




- A nyírfa mágikus ereje, mely önálló fejezetet igényel!:




A magyarság ősi gyógymódjai és vallása:









- Hűsítő italok – házilag:

http://emf-kryon.blogspot.hu/2013/04/husito-italok-


hazilag.html



- Így készíts hófehér karácsonyfadíszt 

szódabikarbónából: 




- A házi - főzött gyurma receptje:  



- Finomságok – Receptek/1.: 



- Finomságok - Receptek/2.




- A vadkender olaj meggyógyítja a rákot, de vajon miért 

nem tudja ezt senki?:




- Dió - a csudajó, mely önálló fejezetet igényel: 


- Szúnyogcsípés ellen a hagymától a banánhéjig: 



- Fekete nadálytő: 



- ALOE VERA - a csodanövény:




- Gyermekláncfű - Pongyolapitypang:





- A BÁRSONYVIRÁG (BÜDÖSKE) ELŰZI A KÁRTEVŐKET

KERTÜNKBŐL:




- Nagymamáink házi praktikái – 1. rész: http://emf-




- Nagymamáink házi praktikái – 2. rész: http://emf-




- A FOKHAGYMA:



- Gyógyító növényeink - felsorolás:




- Régi gyógyborok, gyógypálinkák:



- Érmelléki asszonyok hagyatéka: 



- ÖSSZEFOGLALÓ – RENDSZEREZŐ - GYÓGYÍTÓ 

NÖVÉNYEINK: 




- GYÖMBÉR - A MINDENT TUDÓ GYÓGYNÖVÉNY:




- AZ ÉDES ÜRÖM (ARTEMISIA ANNUA) A RÁK ELLEN:




- A PARLAGFŰ - AMBRÓZIA - ISTENEK ELEDELE:



A Szakkarai Piramis – a kvantumgép:




- A Kozmikus Szövedékkel Való Személyes Kapcsolatod!:




- Skalárháború: 




- Megmondom a titkát, édesem a dalnak:




- EMF Kiegyenlítő Technika:



- A BIOELEKTROMOSSÁG TUDOMÁNYÁNAK 

EREDMÉNYEI – DIMENZIÓKAPUK: http://emf-




- Mi is a Lélek?:



- TOBOZMIRIGY - A TESTÜNK CSODÁJA:




- A teremtés energiái – Kundalini: http://emf-



- A harmadik szem: 



- A kézben, a talpon ... benne van az egész 

ember  - Térkép az egészségünkhöz  – Reflexzónák - Aura - Csakrák - Csokrok:



- A csakrák betegségei - behangulásuk:




- A SZERVÓRA:




- A VÍZ ÜZENETE - A REZGÉSEK HATÁSA A VÍZRE:



- Gyógyító kéztartások - Mudrák:





Faszén - Aktív szén:




- Biokertészek csodaszere a házi fahamu:



- FŰSZERNÖVÉNYEINK:





- Körömvirág:



- A LEVENDULA:


- AZ AROMATERÁPIA - ILLÓOLAJOK:




- SÁFRÁNY - A FŰSZEREK KIRÁLYA - A KIRÁLYOK 

FŰSZERE:




- A DOHÁNY LEHET A RÁK ELLENSZERE:




- Természetes kozmetikumok: 










Szeretettel,

Gábor Kati


web oldalaim:




blog oldalam: 



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése